Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρωταω για εναν φιλο που θελει να του περασω custom rom.Το flashify απο Play Store δεν κανει για εγκατασταση custom recovery;

Στο S4 μολις το ρουταρα με αυτο εκανα δουλεια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την Archi 2.5.2 , boefla kernel. Η ερωτηση μου ειναι οτι οταν παιζω συγκεκριμένα το Clash of Clans ζεσταίνεται και φτάνει στους 59C. Δεν εχω πειραξει τιποτα . Να το θεωρήσω λογικό η να το φοβάμαι ?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω clash of clans όμως να σου πω την αλήθεια.. Είναι λογικό. Και κυρίως νομίζω είναι θέμα του παιχνιδιού

Υπάρχουν μερικά που τρέχουν και να μην αλλάζει τίποτα στην θερμοκρασία και άλλα που κάνουν το κινητό έτοιμο να εκραγεί (πχ Sky force). Και ακόμα περισσότερο από 59C

 

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να ανησυχείς όμως αν θέλεις μπορείς να κάνεις ένα μικρό underclock στην cpu ή και στην gpu και λογικά δεν θα ζεσταίνει τόσο :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα πιο παλια αλλα κατι εκανα λαθος και δεν τα καταφερα. Αν ξερεις λεπτομερος τι ακριβως να αλλαξω και ποσο θα ταν καλα . Ακομα μια δοκιμασια δεν βλάπτει
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, έχω δοκιμάσει πολλές ρομ και εχω καταλήξει στου τεμασεκ. Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι με το WiFi, χάνει και βρίσκει συνέχεια τη σύνδεση με αποτέλεσμα απόλυτη αστάθεια σύνδεσης. Χρειάζεται να φλασαρω κάνα φιξ? Θέλει κάνα μόντεμ και αν ναι ποιό?
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω για εναν φιλο που θελει να του περασω custom rom.Το flashify απο Play Store δεν κανει για εγκατασταση custom recovery;

Στο S4 μολις το ρουταρα με αυτο εκανα δουλεια.

 

Ενημερωτικα κανει μια χαρα δουλεια.Μολις το προσπαθησα σε S3 φιλου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, έχω δοκιμάσει πολλές ρομ και εχω καταλήξει στου τεμασεκ. Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι με το WiFi, χάνει και βρίσκει συνέχεια τη σύνδεση με αποτέλεσμα απόλυτη αστάθεια σύνδεσης. Χρειάζεται να φλασαρω κάνα φιξ? Θέλει κάνα μόντεμ και αν ναι ποιό?

 

Του temasek έχω κι εγώ εδώ και πολύ καιρό, αλλά δεν αντιμετώπισα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα.

Πριν από λίγο καιρό είχα φλασάρει βέβαια για δοκιμή την samsung based του Archi και μαζί πέρασα το πιο πρόσφατο τότε μόντεμ. Πρίν δύο μέρες φλάσαρα πάλι για δοκιμή την samsung based Neatrom, αλλάζοντας και πάλι το μόντεμ με το πιο πρόσφατο (NG1, έχει επιλογή από aroma). Δεν χάνεις και τίποτα να αλλάξεις το μόντεμ. Ο ένας τρόπος είναι να φλασάρεις μια samsung based rom, o άλλος να βρεις το μόντεμ μόνο που θέλεις και να το φλασάρεις μέσω odin.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, βρήκα ευκαιρία να ξεφύγω και μετά από κανα μήνα να ξαναδοκιμάζω ρομ. Λοιπόν έβαλα τη neatrom 4.3 και μετά βρήκα αυτήν http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841/page84 που λέει ότι έχει κάνει δικό του port από το 7100 και δεν έχει πρόβλημα στην διαχείριση μνήμης. Αν όντως συμβεί αυτό μιλάμε για αποκάλυψη, την έχω από χθες και δοκιμάζω, προς το παρόν είναι αέρινη...

A και το θεματάκι μου στο wifi δεν φαίνεται να έχει λυθεί τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα πιο παλια αλλα κατι εκανα λαθος και δεν τα καταφερα. Αν ξερεις λεπτομερος τι ακριβως να αλλαξω και ποσο θα ταν καλα . Ακομα μια δοκιμασια δεν βλάπτει

Αφού έχεις boeffla σίγουρα θα έχεις και την εφαρμογή..

Σε ένα δικό μου προφίλ για να σώζει μπαταρία έφτιαξα αυτό.

Ίσως βοηθάει το κινητό απ το να ζεσταίνεται και ίσως σου χρησιμεύει για να σώζεις μπαταρία όταν το χρειάζεσαι

Αν νιώθεις την συσκευή να σου κολλάει πολυ, πήγαινε το undervolt πιο κοντά στο 0 και ανέβασε λίγο την gpu ένα σκαλοπατακι κάθε συχνότητα. Και το Governor βάλτο στο standard για να δουλεύουν όλοι οι πυρήνες και όχι μόνο οι 2, όπως έχω ρυθμίσει εγώ.

 

Τις ρυθμίσεις αυτές φτιάξτες σε ένα νέο προφίλ (πάτα εκεί που λέει default σε εσένα πάνω πάνω και μετά New) για να μπορείς να αλλάζεις με το άλλο προφίλ γρήγορα

 

Αν και όπως είπα.. Είναι πιθανότατα θέμα του παιχνιδιού.

Και όσο να ναι.. Καλοκαιράκι τώρα.. Ζέστες.. Λογικό είναι

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

εγώ με ArchiDroid V2.5.2 είμαι μια χαρά παίζουν όλα και δεν ξανά αλλάζω ρομ βαρέθηκα πολύ καλύτερο δεν μπορεί να γίνει δεν το βοηθά η μνήμη κυρίως το τηλ αν θα αλλάξω κάτι θα είναι τηλ κάποια στιγμή
Link to comment
Share on other sites

εγώ με ArchiDroid V2.5.2 είμαι μια χαρά παίζουν όλα και δεν ξανά αλλάζω ρομ βαρέθηκα πολύ καλύτερο δεν μπορεί να γίνει δεν το βοηθά η μνήμη κυρίως το τηλ αν θα αλλάξω κάτι θα είναι τηλ κάποια στιγμή

Επειδή εγώ δεν τα έχω καταφέρει με την aosp να ρωτήσω σε πιο δίκτυο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

WIND και από σήμα δεν είμαι καθόλου ευχαριστημενος οταν τελείωση το συμβόλαιο θα φύγω αλλά δεν ξέρω για που ίσως το κάνω καρτοκινητο
Link to comment
Share on other sites

Ωχχ… τωρα μου εριξες την ψυχολογία…

Εχω και εγω wind ( ειμαι τεσσερα χρονια στην wind και απόλυτα ευχαριστημένος σε ότι αφορα το σήμα ) αλλα δυστυχώς για καποιο λογο οσες φορές εχω δοκιμάσει aosp δεν μπορεσα να παρω σημα κινητής.

Εχω αναφερθεί και στο παρελθον στο πρόβλημα αυτό ( εχω δοκιμασει ArchiDroid_V2.5.1 , 2.5.2 ) αλλα σημα μηδέν.

Πιστευα πως ισως είναι θεμα ασυμβατότητας της wind αλλα εφοσον εσυ δεν εχεις τετοιο θεμα τοτε κατι άλλο παίζει.

Υποθετω πως εβαλες χειροκιντητα τις ρυθμίσεις apn…;

Αυτό που εκανες είναι κατι σαν και αυτό που δειχνω στην παρακάτω εικονα;

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/s301_zpsda0b16bc.jpg

 

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/s303_zps88609744.jpg

Στην ρύθμιση Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση APN σου δίνεται η δυνατότητα επιλογης;

Σε έμενα όχι.

Λογικά δεν θα έπρεπε να μπορω να το επιλεξω;

 

Μηπως η sim σου είναι καινούργια micro sim και όχι κομμενη; ( η δικια μου είναι παλια που την εκοψα πριν δυο χρονια όταν πηρα το s3)

Η συσκευή σου ποιας χωρας είναι;

Εχω σκάσει τοσο καιρο που δεν τα εχω καταφερει να βαλω καποια aosp ( ειδικα του ArchiDroid που τις θεωρω κορυφή)

Να σημειώσω πως αυτό το θεμα το εχω μονο σε aosp αφου σε Samsung based rom το σημα κινητης είναι αψογο ( από τα παραξενα που δεν μπορω να εξηγήσω)

Link to comment
Share on other sites

Ωχχ… τωρα μου εριξες την ψυχολογία…

Εχω και εγω wind ( ειμαι τεσσερα χρονια στην wind και απόλυτα ευχαριστημένος σε ότι αφορα το σήμα ) αλλα δυστυχώς για καποιο λογο οσες φορές εχω δοκιμάσει aosp δεν μπορεσα να παρω σημα κινητής.

Εχω αναφερθεί και στο παρελθον στο πρόβλημα αυτό ( εχω δοκιμασει ArchiDroid_V2.5.1 , 2.5.2 ) αλλα σημα μηδέν.

Πιστευα πως ισως είναι θεμα ασυμβατότητας της wind αλλα εφοσον εσυ δεν εχεις τετοιο θεμα τοτε κατι άλλο παίζει.

Υποθετω πως εβαλες χειροκιντητα τις ρυθμίσεις apn…;

Αυτό που εκανες είναι κατι σαν και αυτό που δειχνω στην παρακάτω εικονα;

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/s301_zpsda0b16bc.jpg

 

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/s303_zps88609744.jpg

Στην ρύθμιση Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση APN σου δίνεται η δυνατότητα επιλογης;

Σε έμενα όχι.

Λογικά δεν θα έπρεπε να μπορω να το επιλεξω;

 

Μηπως η sim σου είναι καινούργια micro sim και όχι κομμενη; ( η δικια μου είναι παλια που την εκοψα πριν δυο χρονια όταν πηρα το s3)

Η συσκευή σου ποιας χωρας είναι;

Εχω σκάσει τοσο καιρο που δεν τα εχω καταφερει να βαλω καποια aosp ( ειδικα του ArchiDroid που τις θεωρω κορυφή)

Να σημειώσω πως αυτό το θεμα το εχω μονο σε aosp αφου σε Samsung based rom το σημα κινητης είναι αψογο ( από τα παραξενα που δεν μπορω να εξηγήσω)

θα σας πω και εγω καποτε προσπαθησα να βαλω aosp,εβαλα αλλα το χασημο σηματος δυκτιου εμεινε μονιμο παρα την προσπαθεια να γυρισω σε based.εχω κοσμοτε

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οποια ρομ και αν ειχα ακομα και μαμα rom με την wind ειχα παντα θεμα οποτε δεν βλεπω καποια διαφορα και με αυτην αντιθετως εχω πολυ καλη μπαταρια και ομαλη λειτουργεια του τηλ να πω βεβαια οτι δεν κανω και πολλα το τηλ εχει χρηση πρωτα απο ολα σαν την και μετα gps ,wifi , και λιγο data

 

η δικη μου sim ειναι νεα microsim και οχι κομενη κανε μια δοκιμη με μια καινουργια

 

εγω δεν εχω χασιμο σηματος απλα το σημα τις wind ειναι ποιο χαλια απο vodafon που ημουν παλια με το ιδιο τηλ και διαφορες ρομ

 

στην ρυθμισει apn (ενεργοποιηση ,απενεργ.) ειναι και εμενα σβηστο οπως και σε εσενα αλλα εχω καποιες διαφορες που ομως δεν τις εχω κανει εγω

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, βρήκα ευκαιρία να ξεφύγω και μετά από κανα μήνα να ξαναδοκιμάζω ρομ. Λοιπόν έβαλα τη neatrom 4.3 και μετά βρήκα αυτήν http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841/page84 που λέει ότι έχει κάνει δικό του port από το 7100 και δεν έχει πρόβλημα στην διαχείριση μνήμης. Αν όντως συμβεί αυτό μιλάμε για αποκάλυψη, την έχω από χθες και δοκιμάζω, προς το παρόν είναι αέρινη...

A και το θεματάκι μου στο wifi δεν φαίνεται να έχει λυθεί τελείως...

Δοκίμασε αυτό φίλε.Πάντως αν έχεις AGNI KERNEL είναι από αυτόν κι'εγώ πού τον είχα δοκιμάσει είχα πρόβλημα με το WIFI Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

θύμισε μου πως παίρνουμε screen shot δεν θυμάμαι τον τρόπο

 

Περνά κάθετα την παλάμη σου απο αριστερά προς τα δεξια πανω στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

θύμισε μου πως παίρνουμε screen shot δεν θυμάμαι τον τρόπο

 

Ή με τον κλασικό τρόπο , πατώντας ταυτόχρονα Power και Home button .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

σου ανεβαζω μερικα screenshots

 

Σε ευχαριστω φιλε μου.

Τελικα δεν ειχα κανει κατι διαφορετικο απο αυτο που παρεθεσες.

Σημερα αλλαξα και sim μπας και ηταν αυτο το προβλημα αλλα αδικος κοπος.

Πολυ κουφο το θεμα και εχω στερέψει απο ιδεες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...