Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Και γω μετά από βόλτα σε omega v45 & v43.4 ξαναγυρνάω σε 43.3 που για μένα είναι η πιο σταθερή. Δεν έχω δοκιμάσει 43.5 αλλά λέω να το αφήσω στην "ησυχία του" λιγάκι, μέχρι να βγει το επίσημο 4.2.2 και μετά να το παραλάβει ο Γιάννης.

 

Μια ερώτηση:

Αν "γεμίσω" το κινητό π.χ. από τα 9 gb που έχει τώρα ελεύθερα στην sccard, του αφήσω μόνο 1-2 gb ελεύθερα, θα μειωθεί η ταχύτητά του? Σκέφτομαι να βάλω δύο μεγάλα παιχνίδια το NOVA και το ASPHALT που έχουν πολύ data.

Υπάρχει και η εναλλακτική του [MOD] ExtSd2InternalSd v6 αλλά δε θέλω να μπω στη διαδικασία....

 

Ευχαριστώ

 

Υπάρχει πιο universal λύση... το FolderMount

 

Κάνει symlink τον φάκελο της sd στην extSd και λύνει χέρια... και εύκολο στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει πιο universal λύση... το FolderMount

 

Κάνει symlink τον φάκελο της sd στην extSd και λύνει χέρια... και εύκολο στην χρήση.

 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την απάντησή σου.

  1. Μπορώ να το κάνω δηλαδή μόνο για τα δύο παιχνίδια (π.χ. NOVA & ASPHAL ενώ η υπόλοιπη sd card (internal) να μείνει όπως έχει....
  2. Από περιέργεια, αν τελικά γεμίσει η εσωτερική μνήμη, γίνεται πιο αργό το κινητό?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι,σημερα αγορασα το S3,διαβασα ολα τα μηνυματα οσον αφορα τις βελτιωσεις/τροποποιησεις,εδω στο forum ψαχνοντας για απαντησεις...Το κινητο εχει την Ι9300ΧΧΕLLA για Rom,εκδοση Kernel 3.0.31-742798, Android 4.1.2 Aριθμος κατασκευης JZO54K.I9300XXELLA, το κινητο ειναι απο Πολλωνια.Γραφοντας το *#1234# μου "δινει" CSC I9300XXELL1 εψαξα αλλα δεν βρηκα για ποια χωρα ειναι αυτο το CSC,ξερει καποιος?.Ακολουθησα την διαδικασια με το KIES αλλα μεταο το S/N που δινω μου "λεει" οτι το κινητο δεν υποστηριζει την συγκεκριμμενη διαδικασια.Επισης ηθελα να ρωτησω ποια ROM θα προτεινατε για καλυτερη? και αν εχετε το link?.

Ευχαριστω

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!

δοκιμασα την ομεγα 45 αλλα τρομερο προβλημμα με την ραμ!!!

δοκιμασα και την [ROM][FME3][4.2.2] Purelook HD και με αυτην τα ιδια

τωρα ειμαι με την [ROM][27th May] - UltimaROM v12.1 και μεχρι στιγμη αρκετα καλη

εχετε και εσεις προβλημμα με τις 4,2,2?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!

δοκιμασα την ομεγα 45 αλλα τρομερο προβλημμα με την ραμ!!!

δοκιμασα και την [ROM][FME3][4.2.2] Purelook HD και με αυτην τα ιδια

τωρα ειμαι με την [ROM][27th May] - UltimaROM v12.1 και μεχρι στιγμη αρκετα καλη

εχετε και εσεις προβλημμα με τις 4,2,2?

 

Η ultima είναι 4.2.1. Και δεν είναι πρόβλημα. Έτσι δουλεύει το Linux

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, εχω φαει τον κοσμο να βρω πως γινεται οταν παταω στις επαφες, να ανοιγει κατευθειαν το πληκτρολογιο για να ψαξω ονοματα χωρις να χρειαζεται να παω στην αναζητηση πρωτα... Γινεται αυτο με τον stock dialer η να βαλω αλλον??
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Dialer one που κάνει ακριβώς αυτό που θες... δηλαδή όπως είσαι στο πληκτρολόγιο έχει και ελληνικούς χαρακτήρες και ανάλογα με τα πλήκτρα που πατάς σου "φέρνει" τις επαφές που αρχίζουν από αυτά τα γράμματα ή έχουν τους συνδυασμούς των αριθμών που πληκτρολόγησες. Υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις πάρα πολλές για άλλους dialer εδώ.

 

Νομίζω από όσο θυμάμαι πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Dialer one και να βάλεις στις ρυθμίσεις του Τ9 να έχει 2η γλώσσα τα ελληνικά.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, εχω φαει τον κοσμο να βρω πως γινεται οταν παταω στις επαφες, να ανοιγει κατευθειαν το πληκτρολογιο για να ψαξω ονοματα χωρις να χρειαζεται να παω στην αναζητηση πρωτα... Γινεται αυτο με τον stock dialer η να βαλω αλλον??

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Dialer one που κάνει ακριβώς αυτό που θες... δηλαδή όπως είσαι στο πληκτρολόγιο έχει και ελληνικούς χαρακτήρες και ανάλογα με τα πλήκτρα που πατάς σου "φέρνει" τις επαφές που αρχίζουν από αυτά τα γράμματα ή έχουν τους συνδυασμούς των αριθμών που πληκτρολόγησες. Υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις πάρα πολλές για άλλους dialer εδώ.

 

Νομίζω από όσο θυμάμαι πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Dialer one και να βάλεις στις ρυθμίσεις του Τ9 να έχει 2η γλώσσα τα ελληνικά.

 

+1 και από εμένα για Dialer One.

 

Δες επίσης και τον Ex Dialer. Πιο ωραίος αισθητικά, αλλά κάπως πιο βαρύς νομίζω.

Επίσης, για κάτι πιο εξεζητημένο, το Contacts +.

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Νεος κατοχος του s3 και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια deodexed 4.1.2 που να εινσι μαμα?

 

Omega: New version Omega v43.5 Jelly Bean 4.1.2: σίγουρα είναι

....Rom is Deodexed + Rooted + Zipaligned.....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Omega: New version Omega v43.5 Jelly Bean 4.1.2: σίγουρα είναι

....Rom is Deodexed + Rooted + Zipaligned.....

 

Εννοω να ειναι τελειως μαμα! basic samsung 4.1.2 απλα να ειναι deodexed! Ειχανε βγαλει για το s2 που ειχα και ημουν ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,νεος κατοχος του S3 απο σημερα και εγω.Το τηλεφωνο μου,εχει την 4.1.2 android,.Μπορω να βαλω την carbon 1.6 και τα google gapps 4.2.2?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι!! Θα ηθελα να ρωτήσω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο με το alliance control που υπηρχε για s2? Κατι δηλ που να μπορω να αλλαζω τα χρώματα απο το σημα wifi την ωρα.και γενικα την μπαρα και τα toggles!

Εχω περασει την wanamlite md2v6 deodexed!

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι!! Θα ηθελα να ρωτήσω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο με το alliance control που υπηρχε για s2? Κατι δηλ που να μπορω να αλλαζω τα χρώματα απο το σημα wifi την ωρα.και γενικα την μπαρα και τα toggles!

Εχω περασει την wanamlite md2v6 deodexed!

 

Ψαξε λιγο για το Jkay framework... Ειναι ενα mod που το φλασάρεις και μετα με συγκεκριμένη εφαρμογή κάνεις οτι θελεις... Sorry αλλα εδω που είμαι και απο το κινητό δεν μπορώ να σου δώσω λινκ και εχω πολυ καιρό να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο mod λογο που άλλαξα συσκευή..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε λιγο για το Jkay framework... Ειναι ενα mod που το φλασάρεις και μετα με συγκεκριμένη εφαρμογή κάνεις οτι θελεις... Sorry αλλα εδω που είμαι και απο το κινητό δεν μπορώ να σου δώσω λινκ και εχω πολυ καιρό να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο mod λογο που άλλαξα συσκευή..

 

Οκ θα το ψαξω! Με ποια εφαρμογη αν βρω το jkay τα αλλαζω? Και κατι ακομα! Ξερουμε κανεναν καρνελ που να εχει bln?περασα τον sihaya 1.9 alla den!

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το ψαξω! Με ποια εφαρμογη αν βρω το jkay τα αλλαζω? Και κατι ακομα! Ξερουμε κανεναν καρνελ που να εχει bln?περασα τον sihaya 1.9 alla den!

 

Για την εφαρμογή..

 

http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCoQFjAA&url=https%3A%2F%2Fplay.google.com%2Fstore%2Fapps%2Fdetails%3Fid%3Dcom.jkaysoft.icsdeluxe%26hl%3Del&ei=dSOxUf6JGueu4ASQhIHIDw&usg=AFQjCNGlxmefKSUC9jFNmt_Zs2SiqDBDbg&sig2=cKeCdGyiTWEP2p-q2AVsBQ

 

Απλά ψάξε πρώτα αν δουλεύει για την ρομ σου και μετα αγορασε την αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Για την εφαρμογή..

 

http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCoQFjAA&url=https%3A%2F%2Fplay.google.com%2Fstore%2Fapps%2Fdetails%3Fid%3Dcom.jkaysoft.icsdeluxe%26hl%3Del&ei=dSOxUf6JGueu4ASQhIHIDw&usg=AFQjCNGlxmefKSUC9jFNmt_Zs2SiqDBDbg&sig2=cKeCdGyiTWEP2p-q2AVsBQ

 

Απλά ψάξε πρώτα αν δουλεύει για την ρομ σου και μετα αγορασε την αν θες...

 

Το περασα το jkay! Αλλα δεν αλλαζει τα χρωματα στην μπαρα και στο wifi! Γενικα οτι αλλαγη εκανα δεν την δέχτηκε! Κατι αλλο που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

O Jkay σταμάτησε πλεον να βγάζει deluxe settings,μιας και ασχολείται μόνο με το S4.

 

Καλημερα! Μήπως ξερεις καποιο τροπο ωστε να αλλαζω χρωματα στην μπαρα?

 

Μονο την εφαρμογή περασες;

 

Οχι περασα και framework

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει τροπος στις επαφες αντι για ''συρσιμο'' δακτυλου δεξια για κληση και αριστερα για μηνυμα να μπει εικονιδιο κλησης και μηνυματος?Εχω την ωμεγα.Υπαρχει καποια αλλη ρομ που το εχει αυτο η υπαρχει καποια εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...