Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αρχεια λογικα μετα την 4.2.2 πρεπει να τα βλεπεις στο sdcard/0 media αν θυμαμαι καλα η καπου εκει μεσα *αν θελεις να καθαρισεις εντελως την εσωτερική τοτε φλασαρε το megawipe απο recovery

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθω εδω κ δυο μερες να ξαναπερασω την 43.3 κ την 43.4 κ εχω θεματα.μονο η 45 περναει σωστα.οι αλλες μενουν στο reboot.κ εκει κολλανε.εννοειται οτι ξανακατεβασα τις ρομ κ εχω κανει wipe.γιατι?η 45περασε ανετα..
Link to comment
Share on other sites

Λιγες παραπανω πληροφοριες?

 

το megawipe που το βρισκουμε?

κατεβασε το απο xda megawipe για gs3,backup και restore δεν κάνω ποτέ και δεν ξέρω να σου απαντήσω,θα σβήσουν όλα απο μέσα,16gb δεν θα δείς ποτε,δεσμέυονται απο το σύστημα αυτά που λείπουν

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

γτ δε βαζεις μια θηκη ήνα ζητησεις αντικατασταση αν σε καλυπτει η εγγυηση;(off topic)

 

Eχω θηκη...αλλα κι απ'την αλλη ειναι πλεον αργα.....γι'αυτο μου τη "βαρεσε"

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Σαν καλύτερη ROM και Kernel απο άποψη απόδοσης - μπαταρίας ποιον συνδιασμό θα προτείνατε???

Στο S2 μου είχα περασει Lite'ning Rom με jeffrey-speedfrey Kernel και προσωπικά είχα δεί την καλύτερη απόδοση με μακράν την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά τώρα στο S3 είμαι με Stock Rom 4.1.2 εδώ και κανά 6μηνο και έχω χάσει τα νεότερα με τις Roms και Kernels οπότε μια έμπειρη γνώμη θα ηταν πολύ χρήσιμη...

 

Φυσικά πάντα η Rom και Kernel να μην έχουν ή να δημιουργούν άλλα προβλήματα στη χρήση του S3...

 

Οποία ρομ και να δοκιμάσω πάντα γυρνάω πάλι πισω στην ultimarom, πάντα με siyah kernel. Από τις Samsung based είναι από τις καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο θέμα απόδοσης(να είναι γρήγορο και smooth) και απο άποψη μπαταρίας(με κανονική χρήση να μη ρουφάει αλλα και να μην έχει battery drain) την θεωρείς την πιο αξιόπιστη???

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

2. πως συνχρονιζω τα γεγονοτα του facebook με το ημερολογιο ? με το S Planet γινοταν και ηταν ευκολο .

 

Θα πρέπει να το κάνεις μόνος σου χειροκίνητα. Να δημιουργήσεις δηλαδή μόνος ένα ημερολόγιο.Googlαρετο

και βρες κάποιον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Το S3 που πήρα έχει 4.1.2 I9300XXEMC2. CSC: I9300AUTEMC1

 

Το σήμα είναι φανερά πιο αδύναμο από το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (Galaxy S GT9000).

Υπάρχει κάτι καλύτερο για δυνατότερο σήμα gsm?

Το έχω ρουτάρει και περιμένω!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο θέμα απόδοσης(να είναι γρήγορο και smooth) και απο άποψη μπαταρίας(με κανονική χρήση να μη ρουφάει αλλα και να μην έχει battery drain) την θεωρείς την πιο αξιόπιστη???

 

Ναι. Όπως σου είπα για εμένα είναι η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Σαν καλύτερη ROM και Kernel απο άποψη απόδοσης - μπαταρίας ποιον συνδιασμό θα προτείνατε???

Στο S2 μου είχα περασει Lite'ning Rom με jeffrey-speedfrey Kernel και προσωπικά είχα δεί την καλύτερη απόδοση με μακράν την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά τώρα στο S3 είμαι με Stock Rom 4.1.2 εδώ και κανά 6μηνο και έχω χάσει τα νεότερα με τις Roms και Kernels οπότε μια έμπειρη γνώμη θα ηταν πολύ χρήσιμη...

 

Φυσικά πάντα η Rom και Kernel να μην έχουν ή να δημιουργούν άλλα προβλήματα στη χρήση του S3...

 

Θα το ξαναπώ άλλη μια τόσα, δοκιμάστε την Revolution HD την 4.1.2. Την έχω τόσο καιρό και λειτουργεί απροβλημάτιστα. Μπαταριά σε πολύ καλά επίπεδα και γενικά πολύ καλή απόκριση. Έχει και 4.2.2 unofficial leak αλλά δεν την έχω βάλει και ούτε μέχρι να γίνει official και stable. Δοκίμασε την, stock look έχει και έχω βάλει Nova launcher.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Το S3 που πήρα έχει 4.1.2 I9300XXEMC2. CSC: I9300AUTEMC1

 

Το σήμα είναι φανερά πιο αδύναμο από το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (Galaxy S GT9000).

Υπάρχει κάτι καλύτερο για δυνατότερο σήμα gsm?

Το έχω ρουτάρει και περιμένω!

 

Ευχαριστώ

 

έχω παρατηρήσει μία βελτίωση όταν χειροκίνητα εγώ αλλάζω το network mode από gsm/wcdma (auto) σε gsm only...δεν ξέρω μπορεί να είναι και ιδέα μου αλλά έτσι κάνω και όταν θέλω data το αλλάζω σε auto πάλι (με ψιλο-βολεύει γιατί σπάνια χρησιμοποιώ data)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την pardus v12 (4.1.2) , ειπα σημερα να βαλω την cyanogenmod 10.1 (4.2.2) , βαζω titanium backup και γραφει 0 .Ειδα οτι δεν βλεπει την εσωτερικη sd τα αρχεια , λεω δεν βαριεσαι θα τα περασω απο την αρχη , τα περασα ολα καλα! ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο αποψη ram και απο επιδοσεις

 

2 ερωτηματα παρακαλω ας μου απαντησει καποιος ,εχω σκασει .

 

1. πως διαγραφω τα παλια αρχεια/φακελους στην εσωτερικη sd ? ολα και ολα 600 mb ειναι τα προγραμματα που περασα και μου διχνει 1.8 gb αρα καπου ειναι κρυμμενα

 

2. πως συνχρονιζω τα γεγονοτα του facebook με το ημερολογιο ? με το S Planet γινοταν και ηταν ευκολο .

 

Κατέβασε το digical. Για εμένα είναι από τα καλύτερα calendars . Αυτό χρησιμοποιώ καφέ φορά που πάω σε aosp.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να περάσω custom.. Έχετε καμία καλή υπόψιν? :rolleyes:

Στο S2 είχα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.. αλλά λάτρευα Cyanogen. Εδώ..? Να πάω κατευθείαν CM?

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει μία βελτίωση όταν χειροκίνητα εγώ αλλάζω το network mode από gsm/wcdma (auto) σε gsm only...δεν ξέρω μπορεί να είναι και ιδέα μου αλλά έτσι κάνω και όταν θέλω data το αλλάζω σε auto πάλι (με ψιλο-βολεύει γιατί σπάνια χρησιμοποιώ data)

Πάντα μόνο 2g το έχω αλλά το σήμα είναι πολύ κακό σε σχέση με προηγούμενα κινητά που είχα.

Λέω μήπως υπάρχει κάποιο καλύτερο αρχείο να βάλω για καλύτερο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μόνο 2g το έχω αλλά το σήμα είναι πολύ κακό σε σχέση με προηγούμενα κινητά που είχα.

Λέω μήπως υπάρχει κάποιο καλύτερο αρχείο να βάλω για καλύτερο σήμα.

 

Και εγώ μια από τα ίδια. Δοκίμασε να αλλάξεις μόντεμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Και γω μετά από βόλτα σε omega v45 & v43.4 ξαναγυρνάω σε 43.3 που για μένα είναι η πιο σταθερή. Δεν έχω δοκιμάσει 43.5 αλλά λέω να το αφήσω στην "ησυχία του" λιγάκι, μέχρι να βγει το επίσημο 4.2.2 και μετά να το παραλάβει ο Γιάννης.

 

Μια ερώτηση:

Αν "γεμίσω" το κινητό π.χ. από τα 9 gb που έχει τώρα ελεύθερα στην sccard, του αφήσω μόνο 1-2 gb ελεύθερα, θα μειωθεί η ταχύτητά του? Σκέφτομαι να βάλω δύο μεγάλα παιχνίδια το NOVA και το ASPHALT που έχουν πολύ data.

Υπάρχει και η εναλλακτική του [MOD] ExtSd2InternalSd v6 αλλά δε θέλω να μπω στη διαδικασία....

 

Ευχαριστώ

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω cyanogen 10.1 και μου τρώει αρκετή μπαταριά.είχα δοκιμάσει και την ωμέγα 43.4 και την 45(αλλά όχι για πολύ οπότε δεν είδα την μπαταριά).μπορεί να μου πει κάποιος ποια rom να βάλω για να έχω και καλή μπαταριά αλλά να μπορέσω και να κάνω overclock τον επεξεργαστή.(ξέρω ότι αυτό πού ζητάω είναι λίγο αντίθετό το ένα με το άλλο ,αλλά θέλω να έχει η rom την δυνατότητα να κάνει overblock)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω cyanogen 10.1 και μου τρώει αρκετή μπαταριά.είχα δοκιμάσει και την ωμέγα 43.4 και την 45(αλλά όχι για πολύ οπότε δεν είδα την μπαταριά).μπορεί να μου πει κάποιος ποια rom να βάλω για να έχω και καλή μπαταριά αλλά να μπορέσω και να κάνω overclock τον επεξεργαστή.(ξέρω ότι αυτό πού ζητάω είναι λίγο αντίθετό το ένα με το άλλο ,αλλά θέλω να έχει η rom την δυνατότητα να κάνει overblock)
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι , με την Revolution HD v26

 

Ειναι σαν να βλεπεις την "μαμα" rom , που το μονο που κανει ειναι να εχει καποια tweak για μνημη κ μπαταρια , απο customize μπορεις να αφαιρεσεις μονο τα google apps .

Για αυτους που τους αρεσει η "μαμα" rom και θελουν καλυτερη διαχειρηση ,καλυτερη μπαταρια και root , ειναι πολυ καλη .

Την κραταω 2 μερες να δω απο μπαταρια πως παει και βλεπουμε

 

σου εχει επιλογη για overclock?

Link to comment
Share on other sites

σου εχει επιλογη για overclock?

 

Με custom kernel ρυθμίζεις το χρονισμό της cpu σε οποιαδήποτε ρομ

 

Εγώ πάντως έχω ωμέγα 45 και θα μείνω σε αυτήν

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω cyanogen 10.1 και μου τρώει αρκετή μπαταριά.είχα δοκιμάσει και την ωμέγα 43.4 και την 45(αλλά όχι για πολύ οπότε δεν είδα την μπαταριά).μπορεί να μου πει κάποιος ποια rom να βάλω για να έχω και καλή μπαταριά αλλά να μπορέσω και να κάνω overclock τον επεξεργαστή.(ξέρω ότι αυτό πού ζητάω είναι λίγο αντίθετό το ένα με το άλλο ,αλλά θέλω να έχει η rom την δυνατότητα να κάνει overblock)

 

Εγώ τελικά πέρασα Cyanogen 10.1. Πάρα πολύ ωραία τα πράγματα.. :happy:

Δύσκολο πάντως για αυτονομία και overclock.. Προσωπικά, θεωρώ την CM από της καλύτερες ρομ σε θέμα αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πέρασα Cyanogen 10.1. Πάρα πολύ ωραία τα πράγματα.. :happy:

Δύσκολο πάντως για αυτονομία και overclock.. Προσωπικά, θεωρώ την CM από της καλύτερες ρομ σε θέμα αυτονομίας.

 

κοιτα ειναι μια χαρα η cyanogen αλλα το φορτιζω καθε μερα....να σε ρωτησω τι kernel εχεις θελω οπως ειπα και ποιο πριν θελω χρονισμο (προς τα επανω) η τουλαχιστον να εχω αυτη την δυνατοτητα!!α και δεν εχω ουτε ραδιο ουτε video call!!

Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Με custom kernel ρυθμίζεις το χρονισμό της cpu σε οποιαδήποτε ρομ

 

μπορεις να μου πεις εναν κeρνελ να βαλω στην cm 10.1 που να το κανει αυτο?χωρις ομως να εχω καποιο προβλημα με την συσκευη

!!και αν μπορεις να μου πεις απο που μπορω να κατεβασω και αυτον που εχει τωρα η ρομ μου ,ετσι αν υπαρξει προβλημα με τον custom να ξαναβαλω τον αρχικο!σε ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι με ωμεγα 45 κ θελω να βαλω την 43.3.την ειχα πριν κ τωρα δεν μου την περναει.κολλαει στο ανθρωπακι κ κανει reboot συνεχεια.οσες φορες κ αν την περασω τα ιδια.γιατι??????εχει καποιος το λινκ να την κατεβασω παλι?οχι αυτο που σε παει στην αρχικη της ωμεγα.θελω να την κατεβασω κατευθειαν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...