Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγαλτον τον franco! Είναι παμπαλαιος, δεν αναβαθμιζεται πια και κυρίως δεν έχει το sds fix.

 

ναι αργησα να το καταλαβω m8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχα και εγώ το ίδιο έχω κάνει, λοιπόν θα σε περιμένω να μου πεις εντυπώσεις σε σχέση πάντα με cyanogen

 

Κατάφερα και την έβαλα τελικά. Είναι πολύ γρήγορη (πιο γρήγορη από την ultima) και γενικά σου δίνει αίσθηση aosp σε ταχύτητα και απόκριση. Δεν είναι βέβαια τόσο παραμετροποιήσιμη. Την προτείνω με siyah kernel 1.9.1 overclocked στα 1.5. Τα εικονίδια δεν μου άρεσαν αλλά μικρό το κακό. Τα άλλαξα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε χάρτες δεν έχει ρε παιδιά....

Είχα τη sotmax πριν και προσπάθησα να τη στήσω παρόμοια και αντιμετώπισα πολλές δυσκολίες.... Γιατί έτσι;

 

Από την ultima πως τα παίρνουμε?????

 

Γιατί δεν το κατεβάσεις από το market?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Οποία custom rom έχω βάλει δε δουλεύουν η αποτύπωση οθόνης περνώντας το χέρι από πάνω και ποτέ δεν έχει δουλέψει η έξυπνη διομονή.σε εσάς δουλεύει τπτ από αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Οποία custom rom έχω βάλει δε δουλεύουν η αποτύπωση οθόνης περνώντας το χέρι από πάνω και ποτέ δεν έχει δουλέψει η έξυπνη διομονή.σε εσάς δουλεύει τπτ από αυτά;

 

Αν εβαλες aokp rom 4.2.2 δηλαδη, δεν ειναι samsung based roms αυτες, που σημαινει οτι δεν υπαρχουν αυτα στο firmware τους... τα χανεις αν πας σε τετοιες roms

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πριν 2 μερες αγορασα το galaxy sIII και αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το mobile internet ειναι υπερβολικα αργο, με παρα πολλες διακοπες, γεγονος που καθιστα αδυνατη τη χρηση ιντερνετ οταν δεν υπαρχει WiFi διαθεσιμο. Χρειαζονται καποιες ρυθμισεις που πρεπει να κανω? Ειμαι στη vodafone (καρτοκινητο οχι συνδεση), και την καρτα sim την πηρα μαζι με το κινητο οποτε δε νομιζω να φταιει αυτη. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παρε το apk, βαλ'το στο system/apps, αλλαξε τα δικαιωματα και κανε επανεκκινηση... και εισαι ετοιμος

 

Οκ τα κατάφερα. Ευχαριστώ.

 

Έχω κάνα 2 ερωτήσεις όμως:

 

1. Γιατί από την ultima και όχι από άλλη.

2. Το ρολόι δε μπορώ να βρω με τίποτα γιατί αυτό που έχει η codec κολλάει συνεχώς.

 

Αυτά γι αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει μείνει σε 2G?

 

Όταν συνδέεται στο ίντερνετ τι σου δείχνει στην πάνω μεριά δίπλα στη στάθμη σήματος?

 

Λέει π.χ. 3G, Η+?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω οταν ειχα το κινητο αλλα τελικα εφταιγε το σημειο ετυχε να αλλαξω πολη και αντι για g να μου βγαζει καλυτερες ταχυτητες
Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα. Ευχαριστώ.

 

Έχω κάνα 2 ερωτήσεις όμως:

 

1. Γιατί από την ultima και όχι από άλλη.

2. Το ρολόι δε μπορώ να βρω με τίποτα γιατί αυτό που έχει η codec κολλάει συνεχώς.

 

Αυτά γι αρχή.

 

1.Παρ'το απο το μαρκετ οπως ειπε και ο φιλος πριν...

2. Τι εννοεις? Η codec εχει το αναλογικο ρολοι, δεν εχει το chronus που εχουν οι aokp roms... βαλε ενα αλλο απο το μαρκετ ή μεσα απο καποια εφαρμογη με widgets αν εχεις θεμα με το μανισιο της...

Link to comment
Share on other sites

Αν εβαλες aokp rom 4.2.2 δηλαδη, δεν ειναι samsung based roms αυτες, που σημαινει οτι δεν υπαρχουν αυτα στο firmware τους... τα χανεις αν πας σε τετοιες roms

 

Και σε aosp και σε based το ίδιο. 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Και σε aosp και σε based το ίδιο. 4.2.1

 

Ε ναι, το ξερω... αφου δεν υπαρχει official firmware 4.2.1 για το s3, που σημαινει οτι ολοι αυτοι οι developers που φτιαχνουν τις roms εχουν παρει τα sources απο το official firmware των nexus που εχουν 4.2.1 και 4.2.2. Και αυτα τα χαρακτηριστικα δεν παιζουν στο nexus... ειναι φυσιολογικο να μην τα εχει η rom μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει μείνει σε 2G?

 

Όταν συνδέεται στο ίντερνετ τι σου δείχνει στην πάνω μεριά δίπλα στη στάθμη σήματος?

 

Λέει π.χ. 3G, Η+?

 

H+ το εχω δει να λεει, οπως και G, 3G δεν το εχω δει να λεει ποτε. Μηπως πρεπει να κανω κατι επειδη ειναι καινουργια η σιμ?

Link to comment
Share on other sites

H+ το εχω δει να λεει, οπως και G, 3G δεν το εχω δει να λεει ποτε. Μηπως πρεπει να κανω κατι επειδη ειναι καινουργια η σιμ?

 

Το H+ ειναι το πιο γρηγορο, να σου τα βαλω με σειρα απο το πιο γρήγορο στο πιο αργο (H+, H, E, 3G, G) αν δείχνει το H+ και ειναι αργο κατι αλλο παιζει... Κι εγω vodafone (συμβόλαιο) εχω και παει σφαίρα το ίντερνετ ειδικά στο H+.

Link to comment
Share on other sites

Το H+ ειναι το πιο γρηγορο, να σου τα βαλω με σειρα απο το πιο γρήγορο στο πιο αργο (H+, H, E, 3G, G) αν δείχνει το H+ και ειναι αργο κατι αλλο παιζει... Κι εγω vodafone (συμβόλαιο) εχω και παει σφαίρα το ίντερνετ ειδικά στο H+.

 

Το Ε (Edge) είναι πιο αργό από το 3G, το έχεις μπερδέψει.

 

Edit: Βγήκε καινούργια έκδοση LiquidSmooth για όποιον ενδιαφέρεται. Έγινε "Οfficial" από "Stable". Το λέω γιατί πολλοί από εδώ είχαν προβλήματα με την Stable.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1834915

 

Που κατεβάζω τη ρομ ;;

 

Δεν υπαρχουν link στο xda .Ο DSA αποφάσισε να σταματήσει την υποστήριξη της rom (ισως να επιστρέψει πάλι σε λίγο καιρό ).

Αν ψάξεις θα βρεις απο κάπου αλλου να την κατεβάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ClockworkMod κανει πληρες back up σαν image στην micro sd που επιλεγω? και ρυθμισεις της rom και μυνηματα ας πουμε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ClockworkMod κανει πληρες back up σαν image στην micro sd που επιλεγω? και ρυθμισεις της rom και μυνηματα ας πουμε?

Σου παίρνει backup το τηλέφωνο όπως είναι εκείνη την στιγμή ....τα πάντα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σου παίρνει backup το τηλέφωνο όπως είναι εκείνη την στιγμή ....τα πάντα .

 

Μιχάλη αν φλασάρεις μια rom μέσω odin,πχ την MC2 και πάρεις back up με την προηγούμενη την MB5,θα στα επαναφέρει σωστά ή θα έχεις προβλήματα λόγω αλλαγής rom;

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη αν φλασάρεις μια rom μέσω odin,πχ την MC2 και πάρεις back up με την προηγούμενη την MB5,θα στα επαναφέρει σωστά ή θα έχεις προβλήματα λόγω αλλαγής rom;

 

Θα σου την επαναφέρει κανονικά .

 

Όπως και μπορείς να χρησιμοποίησής το ίδιο nadroid backup και σε ένα άλλο τηλέφωνο ,αρκεί να είναι το ίδιο μοντέλο (s3) και το ίδιο cwm .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα σου την επαναφέρει κανονικά .

 

Θα επαναφέρει και την προηγούμενη rom ή μόνο ρυθμίσεις και εφαρμογές;Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...