Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί πάει πολύς καιρός ποιοι kernels και ποιες roms αξίζουν? Με ενδιαφέρει κυρίως η αξιοπιστία και λιγότερο το παιχνίδι με overclocking κτλ, ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

efthimi31 σε ευχαριστω για το link.να το συνεχισουμε εδω να μην ειμαστε εκτος θεματος στο θεμα μπαταριας.

πιες εφαρμογες ειναι ασφαλες να καταργησουμε για να ελευθεροσουμε λιγο το τηλ?:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

efthimi31 σε ευχαριστω για το link.να το συνεχισουμε εδω να μην ειμαστε εκτος θεματος στο θεμα μπαταριας.

πιες εφαρμογες ειναι ασφαλες να καταργησουμε για να ελευθεροσουμε λιγο το τηλ?:)

Τίποτα βρε! Δες το ποστ από το xda.. Προσωπικά αφαιρώ τα hubs, πολλά widgets και εφαρμογές όπως face lock, books, κτλ. Γενικά ότι δεν χρησιμοποιώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1634624

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δοκιμασει κανεις την supernexus? υπάρχει καμία καλυτερη vanilla rom τύπου nexus?

 

Τσεκαρε την slim rom..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί πάει πολύς καιρός ποιοι kernels και ποιες roms αξίζουν? Με ενδιαφέρει κυρίως η αξιοπιστία και λιγότερο το παιχνίδι με overclocking κτλ, ευχαριστώ!

 

Και εμένα με ενδιαφέρει αν έχετε να μας προτείνετε κάτι γενικά γιατί και εγώ έχω πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ. Επίσης ποια είναι η καλύτερη Miui rom αυτήν την στιγμή και αν υπάρχει… Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει αν έχετε να μας προτείνετε κάτι γενικά γιατί και εγώ έχω πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ. Επίσης ποια είναι η καλύτερη Miui rom αυτήν την στιγμή και αν υπάρχει… Σας ευχαριστώ.

Δεν βλέπω βοήθεια :p:p

Δοκιμάζω σήμερα τον τελευταίο perseus και κάποια στιγμή στις μέρες που έρχονται θα περάσω και τελευταία wanamlite.. Πιστεύω θα είναι καλός συνδυασμός. Απο Miui είδα κάποιες στο xda αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μα ποτέ. Πέραν της εμφάνισης έχουν κάποιο special feature???

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία στο S3 ειχα την Android revolution HD μεχρι να το πουλησω... Μπορω να πω πολυ καλα λογια, και παντα με perseus kernel..
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία στο S3 ειχα την Android revolution HD μεχρι να το πουλησω... Μπορω να πω πολυ καλα λογια, και παντα με perseus kernel..

Thanks!! Η αλήθεια είναι ότι ο perseus δείχνει ήδη τις διαθέσεις του αφού η μπαταρία δείχνει να πέφτει πιο αργά ή μάλλον να κρατάει περισσότερο.. Καλά που μου θύμισες την revolution HD!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα Galaxy SIII απο Αμερική... Το θέμα είναι ότι θα έρθει κλειδομένο... Μπορεί να ξεκλειδώσει; Και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα Galaxy SIII απο Αμερική... Το θέμα είναι ότι θα έρθει κλειδομένο... Μπορεί να ξεκλειδώσει; Και αν ναι πως;

 

Για ποιο λογο θες να αγορασεις απο Αμερικη? Εχεις σκεφτει τις περιπτωσεις των τελωνειων κτλ? μη σου βγει στη τελικη και περισσοτερο δεν ξερω..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο θες να αγορασεις απο Αμερικη? Εχεις σκεφτει τις περιπτωσεις των τελωνειων κτλ? μη σου βγει στη τελικη και περισσοτερο δεν ξερω..

 

Βασικά με ενδιαφέρει αν ξεκλειδώσει... Το θέμα των τελωνείων κτλπ δεν με απασχολεί...

 

Υπάρχει λύση στο ξεκλείδωμα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει αν ξεκλειδώσει... Το θέμα των τελωνείων κτλπ δεν με απασχολεί...

 

Υπάρχει λύση στο ξεκλείδωμα;

 

Ξεκλειδώνει αλλά είναι άλλη συσκευή. Δεν είναι το Galaxy S III Ι9300, δεν παίρνει τα firmwares του international S III, και είναι όλα branded από στους αμερικάνικους παρόχους (Verizon, AT&T, etc). Ούτε εγώ θα έπαιρνα αμερικάνικο... εδώ οι αμερικάνοι αν μπορούν να το αποφύγουν το κάνουν. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω εγκαταστησει την Omega v42.1 και Perseus kernel πριν 3 μερες και σημερα ξαφνικα δεν μπορει να με καλεσει κανεις το κινητο τον απορριπτει αυτοματα και γενικα π.χ. δεν χτυπαει καν ξυπνητηρι..δλδ καποια κουλα πραγματα.γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω εγκαταστησει την Omega v42.1 και Perseus kernel πριν 3 μερες και σημερα ξαφνικα δεν μπορει να με καλεσει κανεις το κινητο τον απορριπτει αυτοματα και γενικα π.χ. δεν χτυπαει καν ξυπνητηρι..δλδ καποια κουλα πραγματα.γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει????

 

Εχεις ενεργοποιιση τη λειτουργια αποκλεισμου΄;;;;

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας κάπου. Πριν λιγες μερες εκανα το s3 μου dual boot. Τώρα θέλω όμως να κάνω εγκατάσταση εξαρχης μονο μια Ρομ και θέλω να σβήσω τα πάντα απο τη μνήμη του τηλεφώνου. Με full wipe παλι υπηρχαν δεδομένα μέσα στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας κάπου. Πριν λιγες μερες εκανα το s3 μου dual boot. Τώρα θέλω όμως να κάνω εγκατάσταση εξαρχης μονο μια Ρομ και θέλω να σβήσω τα πάντα απο τη μνήμη του τηλεφώνου. Με full wipe παλι υπηρχαν δεδομένα μέσα στο κινητό.

 

Έχεις κάνει remove την 2nd Rom από το Siyah recovery?

 

Edit: Αφού το κάνεις αυτό, μέσω recovery κάνε flash ένα από αυτά, ανάλογα τι θέλεις : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1832326

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Έστησα από την αρχή την νέα omega βασισμένη στην 4.2.1. Εντυπώσεις σε λίγες μέρες για να δώ πως πάει.

 

Προσπαθώ να στήσω τις οθόνες όπως τις είχα και πρίν (που τις είχα βολευτεί) και έχω δύο προβλήματα:

 

- Το πρώτο είναι ότι δεν βρίσκω το facebook widget! Περίεργο...

- Το δεύτερο είναι η εφαρμογή "Χρήση δεδομένων" που με κάποιον τρόπο είχα βάλει στην οθόνη σαν shortcut. Θυμάται κανείς πως γίνεται;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

σήμερα θα δοκιμάσω την liquidsmooth 4.2.2 εχω καιρο να βαλω κατι σε aosp και βλέπουμε,ειχα ησυχάσει με codec rom και foxhound

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ..! Μια ερώτηση είχα περάσει την OMEGA rom V35 με τα πολλα επειδη δεν επαιρνα καποια μηνυματα και επειδη γενικα βαρεθηκα ειπα να το γυρισω σε αρχικη μορφη..! Ομως αντιμετωπισα ενα προβλημα. Περασα triangle away v2.37 και πηγε ο μετρητης στο 0.. Επισης μου λεει custom και official samsung... οποτε λεω ενταξει ειμαστε..! Παω μετα και περναω την τελευταια επισημη firmware cosmote για ελλαδα που βρηκα και ενω το ανοιγω παλι σε download mode μου λεει counter 1(yes)...

Ενω μεσα στις ρυθμισεις που κοιταζω λεει τροποποιημένο κανονικο... Δεν εχει κατι.. Ειναι κατι αυτο??? Μηπως φταιει που δεν φλασαρα την δικη μου παλια εκδοση???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ..! Μια ερώτηση είχα περάσει την OMEGA rom V35 με τα πολλα επειδη δεν επαιρνα καποια μηνυματα και επειδη γενικα βαρεθηκα ειπα να το γυρισω σε αρχικη μορφη..! Ομως αντιμετωπισα ενα προβλημα. Περασα triangle away v2.37 και πηγε ο μετρητης στο 0.. Επισης μου λεει custom και official samsung... οποτε λεω ενταξει ειμαστε..! Παω μετα και περναω την τελευταια επισημη firmware cosmote για ελλαδα που βρηκα και ενω το ανοιγω παλι σε download mode μου λεει counter 1(yes)...

Ενω μεσα στις ρυθμισεις που κοιταζω λεει τροποποιημένο κανονικο... Δεν εχει κατι.. Ειναι κατι αυτο??? Μηπως φταιει που δεν φλασαρα την δικη μου παλια εκδοση???

 

Οταν εκανες τη διαδικασια με το triangle away επρεπε πριν ανοιξει το τηλ να μπεις σε download mod και να περασεις την official...

Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανες τη διαδικασια με το triangle away επρεπε πριν ανοιξει το τηλ να μπεις σε download mod και να περασεις την official...

 

Δηλαδη επειδη δεν προλαβα αμεσως να το ανοιξω σε download mode εγραψε 1 ?? Τωρα ομως θεωρουμε rooted? Τι διαδικασια μπορω να κανω που εχω την official τωρα, να το μηδενισω με το triangle away??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επειδη δεν προλαβα αμεσως να το ανοιξω σε download mode εγραψε 1 ?? Τωρα ομως θεωρουμε rooted? Τι διαδικασια μπορω να κανω που εχω την official τωρα, να το μηδενισω με το triangle away??

 

Ναι, θα κανεις ροοτ, μετα θα κανεις την διαδικασια με το triangle away και πριν κανει boot το τηλεφωνο θα μπεις σε download mod και θα περασεις την official...και αν σου γραφει μετα στο download mod "custom" κανε και ενα factory reset...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...