Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια σοβαρη ρομ που να μην ειναι μπλε υπαρχει ρε παιδια....Το μπλε ειναι το χρωμα που εχει το πιο μεγαλο προβλημα για μπερν ιν στις αμολεντ και ολοι πανε και βαζουν μπλε...

 

??????

που το στηριζεις αυτο????

πρωτη φορα το ακουω αυτο...δηλαδη το galaxy nexus τι πρεπει να το κανουν?να το αποσυρουν απο την αγορα??

για να καψεις την οθονη σου πρεπει να τα δουλευεις ολα σε 400 gamma (200 νομιζω ειναι το default) και φουλ φωτεινοτητα και συνεχη χρηση για 4 μερες ασταματητα...μπορεις να το κανεις??οχι γιατι δεν γινεται..οποτε μην ανησυχεις δεν υπαρχει προβλημα :p

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό theme για wanamlite 2.2 ;

 

περιμενε να βγει του vertumus jelly bean domination..θα τα σπαει..!εκτος αν δεν σαρεσει το στοκ theme του nexus ..υπαρχουν διαφορα θεματα αλλα ειναι αναλογα με τα γουστα σου!περνα αυτο που σαρεσει και αν δεν σαρεσει ξαναφλασαρε την wanam για να εχεισ το στοκ θεμα του wanam..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό theme για wanamlite 2.2 ;

 

Δοκίμασε και του φίλου μας εδώ αν σου αρέσει.. Να περάσεις και το mod για την μπαταρία αν σου αρέσει.. Και γυρνάς στης wannam το θέμα με τον τρόπο που είπε ο φίλος παραπάνω ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339928

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου προτείνατε άπλα δεν ξέρω ποια themes είναι συμβατά με την rom wanamlite, είναι και η πρώτη μου rom στο SGS3 σήμερα που αποφάσισα να κάνω ροοτ και να ξεκινήσω τα flash και τώρα ψάχνομαι για διάφορα καλούδια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω την Wanam 2.2 και παρατηρησα στο τηλεφωνο στις ςπαφες δεξια το scroll ειναι αγγλικο ... υπαρχει δυνατοτητα να εχει ελληνικα μιας και ετσι εχω τις επαφες ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή για όσους περάσουν την wanamlite DLH6 V3.0 JB μην περάσουν την (Modified TouchWiz 5χ6) δεν δουλεύει και βγάζει fc στον TW.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή για όσους περάσουν την wanamlite DLH6 V3.0 JB μην περάσουν την (Modified TouchWiz 5χ6) δεν δουλεύει και βγάζει fc στον TW.

 

Την δοκιμαζεις τι λέει?

Εγω μέχρι τώρα είχα την Ωμεγα V14 και δεν είχα κανένα προβλημα.

Αύριο θα φλασαρω την V15.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με Omega v13 έχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει το all share? Κάτι μαγικό έχω κάνει (πάλι) και στα registered devices του all share βλέπω μόνο τον υπολογιστή του σπιτιού και τίποτα άλλο... Το s3 δε θα έπρεπε να φαίνεται εκεί?

Επίσης το exe που εγκατέστησα στο pc δεν ανοίγει....

Στην v14, v15 παίζει το allshare? Όχι ότι καίγομαι να το χρησιμοποιώ, αλλά να δω τι κάνει βρε αδερφέ!!!!

Τα είχα "παγωμένα" όλα τα allshare μέσω titanium, τα "ξεπάγωσα" τα έκανα εκκαθάριση δεδομένων, αλλά τίποτα....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Adobe flashplayer που λειτουργει σε jb για οποιον θελει:

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1276141&d=1345662983

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .

Παρατήρησα εχθές 2 πράγματα ότι οποιαδήποτε moda που έχει αλλαχτεί κάτι στο buildprop μου κάνει τα εξής 2 προβλήματα -

1) Το FC στον TW

2) Όταν πας να βγάλεις απ την κεντρική οθόνη με drag n drop ενα app η ενα widget κολλάει δονείτε και κάνει σαν μικρή επανεκκίνηση.

Ας κάνει κάποιος την δοκιμή να πει αν είμαι εγώ η όντος είναι θέμα .

Κατά τα αλλά έχω πάθει πλάκα με το πόσο smooth είναι το λειτουργικό ,ταχύτητα ,ο τρόπος που ανοίγουν τα υπό μενού το notification έχει γίνει κούκλα ,μου φαίνεται απίστευτα βολικό ότι με δυο δάχτυλα απ το notification μπορείς να δεις τι παίζει στο email σου χωρίς να χρειάζεται να το ανοίξεις.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .

Παρατήρησα εχθές 2 πράγματα ότι οποιαδήποτε moda που έχει αλλαχτεί κάτι στο buildprop μου κάνει τα εξής 2 προβλήματα -

1) Το FC στον TW

2) Όταν πας να βγάλεις απ την κεντρική οθόνη με drag n drop ενα app η ενα widget κολλάει δονείτε και κάνει σαν μικρή επανεκκίνηση.

Ας κάνει κάποιος την δοκιμή να πει αν είμαι εγώ η όντος είναι θέμα .

Κατά τα αλλά έχω πάθει πλάκα με το πόσο smooth είναι το λειτουργικό ,ταχύτητα ,ο τρόπος που ανοίγουν τα υπό μενού το notification έχει γίνει κούκλα ,μου φαίνεται απίστευτα βολικό ότι με δυο δάχτυλα απ το notification μπορείς να δεις τι παίζει στο email σου χωρίς να χρειάζεται να το ανοίξεις.

 

Παικτουρα ποια εχεις βαλει???

Wanam end Omega???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παικτουρα ποια εχεις βαλει???

Wanam end Omega???

Καλημερα , ναι Νικο και της 2 η Omega μ άρεσε λίγο περισσότερο ,αν κ με της 2 είχα το ίδιο θέμα που αναφέρω:mad:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα εννιάμηνο, από την εμφάνιση της ics, βρίσκομαι μονίμως σε ένα δίλημμα: samsung rom με όλα τα καλούδια της (radio fm, video call, camera κτλ) αλλά και την "καρτουνίστικη" αισθητική της ή stock ics με το πανέμορφο ui αλλά και με τις ελλείψεις του; Τελικά επέλεξα cyanogenmod κυρίως για το όμορφο ui αλλά συμβιβάστηκα.

Τώρα στο sIII η stock rom είναι τόσο πλήρης που ούτε σκέφτηκα την μετάβαση σε cyanogen αλλά μονίμως σκεφτόμουν πόσο ωραίο θα ήταν να μπορούσα να παντρέψω τις δυνατότητες της stock rom με το vanilla android ui της ics/gb. Και σήμερα ανακάλυψα αυτό το θέμα: [THEME]JELLY BEAN DOMINATION v1.1*FUTURE. Δεν το πέρασα ακόμα γιατί ο δημιουργός αναφέρει ότι δεν είναι απολύτως έτοιμο. Αλλά αν κάνει αυτό που υπόσχεται, stock rom με jb ui, τότε θα είμαι υπερευχαριστημένος.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα εννιάμηνο, από την εμφάνιση της ics, βρίσκομαι μονίμως σε ένα δίλημμα: samsung rom με όλα τα καλούδια της (radio fm, video call, camera κτλ) αλλά και την "καρτουνίστικη" αισθητική της ή stock ics με το πανέμορφο ui αλλά και με τις ελλείψεις του; Τελικά επέλεξα cyanogenmod κυρίως για το όμορφο ui αλλά συμβιβάστηκα.

Τώρα στο sIII η stock rom είναι τόσο πλήρης που ούτε σκέφτηκα την μετάβαση σε cyanogen αλλά μονίμως σκεφτόμουν πόσο ωραίο θα ήταν να μπορούσα να παντρέψω τις δυνατότητες της stock rom με το vanilla android ui της ics/gb. Και σήμερα ανακάλυψα αυτό το θέμα: [THEME]JELLY BEAN DOMINATION v1.1*FUTURE. Δεν το πέρασα ακόμα γιατί ο δημιουργός αναφέρει ότι δεν είναι απολύτως έτοιμο. Αλλά αν κάνει αυτό που υπόσχεται, stock rom με jb ui, τότε θα είμαι υπερευχαριστημένος.

 

Πολύ ενδιαφέρον....thanks για το tip...O vertumus είναι απ τους πολύ καλούς στο τομέα του...

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμαζεις τι λέει?

Εγω μέχρι τώρα είχα την Ωμεγα V14 και δεν είχα κανένα προβλημα.

Αύριο θα φλασαρω την V15.

 

Αν προλάβω αύριο θα αναβαθμίσω σε Omega v15.1, η ρομ είναι έτοιμη και την δοκιμάζω.

 

Καλησπέρα.

Με Omega v13 έχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει το all share? Κάτι μαγικό έχω κάνει (πάλι) και στα registered devices του all share βλέπω μόνο τον υπολογιστή του σπιτιού και τίποτα άλλο... Το s3 δε θα έπρεπε να φαίνεται εκεί?

Επίσης το exe που εγκατέστησα στο pc δεν ανοίγει....

Στην v14, v15 παίζει το allshare? Όχι ότι καίγομαι να το χρησιμοποιώ, αλλά να δω τι κάνει βρε αδερφέ!!!!

Τα είχα "παγωμένα" όλα τα allshare μέσω titanium, τα "ξεπάγωσα" τα έκανα εκκαθάριση δεδομένων, αλλά τίποτα....

 

Στην Omega v13 + v14 + v15 παιζει το allshare.

 

Καλησπερα, εχω την Wanam 2.2 και παρατηρησα στο τηλεφωνο στις ςπαφες δεξια το scroll ειναι αγγλικο ... υπαρχει δυνατοτητα να εχει ελληνικα μιας και ετσι εχω τις επαφες ?

 

Στην Omega v13 το εχει Ελληνικό index (και Αγγλικό)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Adobe flashplayer που λειτουργει σε jb για οποιον θελει:

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1276141&d=1345662983

 

Εμένα μου κάνει FC..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει FC..

 

Εμένα δουλεύει κανονικά με την V15 Ωμέγα.

Σε ποιο site την δοκίμασες;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έγω νομίζω τζάμπα η αναμονή για την 15 πολλά προβλήματα διαβάζω με wifi. Όπως και με wanam

 

Κι εγώ νόμιζα ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά τελικά δεν ήταν.

Δούλεψε καλά στο γραφείο αλλά και στο σπίτι όταν γύρισα.

Μάλιστα διαπίστωσα βελτιωμένο σήμα στο wifi.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω την Wanam 2.2 και παρατηρησα στο τηλεφωνο στις ςπαφες δεξια το scroll ειναι αγγλικο ... υπαρχει δυνατοτητα να εχει ελληνικα μιας και ετσι εχω τις επαφες ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω την Wanam 2.2 και παρατηρησα στο τηλεφωνο στις ςπαφες δεξια το scroll ειναι αγγλικο ... υπαρχει δυνατοτητα να εχει ελληνικα μιας και ετσι εχω τις επαφες ?

 

Όχι δεν γίνεται. Μόνο με άλλο Dialer από το market. Δοκίμασε τον ex dialer, η τον Dialer one.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έγω νομίζω τζάμπα η αναμονή για την 15 πολλά προβλήματα διαβάζω με wifi. Όπως και με wanam

 

Εγω φιλε μου εχω τη wanam jb v3 απο χθες και εχει κατσει απιστευτα στο κινητο μου. Τι να σου πω εχω παθει πλακα. Οσα εχω χρησιμοποιησει δουλευουν τελεια και απιστευτα ταχυτατη rom.

Link to comment
Share on other sites

Στην Omega v13 + v14 + v15 παιζει το allshare.

 

Όταν ανοίγω το allshare στο SIII βλέπει τον υπολογιστή του σπιτιού κανονικά σαν registered device και τίποτα άλλο, απλά μου βγάζει κλεψύδρα. Δε θα έπρεπε να "δείχνει" και το S3 στις registered devices?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...