Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω εάν καλυπτεται απο εγγύηση,αλλά κάνε ένα τηλ.. στην smartec θα σου λυθεί η απορία.

Φυσικά υπάρχει στο store κάποια εφαρμογή που μπορεί να διορθώσει το burn in της οθόνης.

Κάνε ένα κόπο μήπως και υπάρξει αποτέλεσμα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codefortravel.amoled_screen_burn_in

 

Σ ευχαριστω φιλε μου. Ηδη εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο και δεν εχει κανει τιποτα παντως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Για κάποιο περίεργο λόγο είδα χθες το βράδυ ότι από το s3 μου είχαν διαγραφεί σχεδόν 100 (!!) φωτογραφίες. Γίνεται να τις επαναφέρω με κάποιο πρόγραμμα? Το κινητό είναι με android 4.3 και απ'ότι διαβάζω δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα για USB mass storage που χρησιμοποιούν τα πιο πολλά προγράμματα... Αν κάποιος ξέρει ας δώσει μια βοήθεια :)
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες με την omega v58 και νομίζω ότι η official είχε καλύτερη αυτονομία.

Είχα σβήσει κάποια πράγματα.

Λίγο πιο γρήγορη όμως αισθάνομαι την omega

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει custom Rom αυτή την φορά aosp και αντιμετωπίζω όπως και στο παρελθόν το ίδιο πρόβλημα με το δίκτυο τηλεφωνίας.

Κοινώς η συσκευή δεν δέχεται σήμα και είναι κάτι που συμβαίνει μόνον όταν δοκιμάζω aosp Rom και σε όλες ανεξαρτήτως dev.

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω ώστε να λαμβάνω σήμα;

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι θέμα ρύθμισης ( ίσως με το APN ) αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω.

Εχω wind.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αϋπνίες σήμερα... :(

 

Να ρωτήσω κάτι λίγο χαζό;

Τελευταία ανησυχώ λίγο με τα περί υγείας..

Συνήθως το βράδυ αφήνω το κινητό σε airplane mode. Οπότε από το θέμα του σήματος δεν υπάρχει κάτι να ανησυχώ.

Πολλές φορές όμως ανοίγω το wifi.. Όσο είμαι σε πτήσης.

Υπάρχει κάτι ανησυχητικό με αυτό; (ξέρω πως το S3 έχει χαμηλό sar αλλά γιατί να με "χτυπάει" την νύχτα; )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αϋπνίες σήμερα... :(

 

Να ρωτήσω κάτι λίγο χαζό;

Τελευταία ανησυχώ λίγο με τα περί υγείας..

Συνήθως το βράδυ αφήνω το κινητό σε airplane mode. Οπότε από το θέμα του σήματος δεν υπάρχει κάτι να ανησυχώ.

Πολλές φορές όμως ανοίγω το wifi.. Όσο είμαι σε πτήσης.

Υπάρχει κάτι ανησυχητικό με αυτό; (ξέρω πως το S3 έχει χαμηλό sar αλλά γιατί να με "χτυπάει" την νύχτα; )

 

Απο όσα γνωρίζω εχεις πρόβλημα μόνο στα 15 εκατοστά απο το κεφάλι. Απο εκεί και πάνω τα πράγματα γίνονται πολυ δυσανάλογα δηλαδή στο 1 μετρό μακριά μπορεί να εχεις μηδαμινή ακτινοβολία.

Ολα αυτά είναι για το δίκτυο κινητής.

Το wifi στην συσκευή δεν έχει ακτινοβολία γιατί απλά είναι δέκτης.

Ο πομπός δηλαδή το router δεν πρεπει να είναι κοντά σου.

Το wifi αν είναι αδύναμο στην συσκευή δεν γίνεται τίποτα αντιθέτως αν το δίκτυο κινητής είναι αδύναμο η συσκευή παράγει περισσότερη ακτινοβολία για να βρει σήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο όσα γνωρίζω εχεις πρόβλημα μόνο στα 15 εκατοστά απο το κεφάλι. Απο εκεί και πάνω τα πράγματα γίνονται πολυ δυσανάλογα δηλαδή στο 1 μετρό μακριά μπορεί να εχεις μηδαμινή ακτινοβολία.

Ολα αυτά είναι για το δίκτυο κινητής.

Το wifi στην συσκευή δεν έχει ακτινοβολία γιατί απλά είναι δέκτης.

Ο πομπός δηλαδή το router δεν πρεπει να είναι κοντά σου.

Το wifi αν είναι αδύναμο στην συσκευή δεν γίνεται τίποτα αντιθέτως αν το δίκτυο κινητής είναι αδύναμο η συσκευή παράγει περισσότερη ακτινοβολία για να βρει σήμα

 

Κάνεις λάθος στο θέμα του wifi.

Προφανώς είναι πομποδέκτης, αφού υπάρχει αμφίδρομη επικοινωνία.

Τώρα για το κατά πόσο όλα αυτά είναι επιβλαβή, δεν εμπιστεύομαι κανέναν.

Μας έχουν γίνει όμως αναγκαία και έχει ο θεός....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :)

Ξεκάθαρες απαντήσεις για όλα αυτά δεν νομίζω πως μπορούμε σίγουρα να βρούμε μιας και είναι καινούρια..

Ας είμαστε όσο μπορούμε πιο προσεκτικοί λοιπόν. (πόσο μάλλον εμείς οι πιο μικροί που μπήκαμε από νωρίς στην τεχνολογία)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η ακτινοβολια ειναι αντιστροφως αναλογη της αποστασης.. Αρα οσο πιο μακρυα τοσο καλυτερα.. τωρα το wifi ειναι ασυρματη ακτινοβολια...Οπως και ενα ασυρματο τηλεφωνο.. Δν νομιζω να επηρεαζει τοσο. Η ηλεκτρομαγνιτικη ξερω οτι ειναι επικίνδυνη.. Το θεμα ειναι οτι δεχομαστε τοση ακτινοβολια απο τα πανταα που απλα το wifi ειναι το μικροτερο... (σαν β. ακτινολογου που σπουδασαμε) χαχαχαχαχα

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα..έχω βαλει στο κινητο διάφορες rom omega - archidroid (samsung based και 4.4) - cm11 - cm10 όλες με τον γνωστό τρόπο με ClockworkMod Recovery και μετά install from zip. Έχω βάλει και boeffla kernel με τον ίδιο τρόπο. Έβαλα κάποια στιγμή το προγραμματάκι Triangle Away και είχε στο counter 9. Είναι λογικό αυτό? Ρωτάω γιατί μου είχαν πει από εδώ από το forum ότι με τον παραπανω τρόπο δεν γράφει o counter και πως ούτε με την διαδικασία εγκατάστασης rom μέσω odin
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Οποτε θες γυρνας σε 4.1.2 official rom και μηδενιζεις το μετρητη.θα εχεις περασει κατι μεσω odin και εχει γραψει τοσες φορες.αν περασεις recovery η kernel μεσω odin γραφει ο μετρητής
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Οποτε θες γυρνας σε 4.1.2 official rom και μηδενιζεις το μετρητη.θα εχεις περασει κατι μεσω odin και εχει γραψει τοσες φορες.αν περασεις recovery η kernel μεσω odin γραφει ο μετρητής

 

Ο μετρητής γράφει όταν περνάω κάτι με odin ή με ClockworkMod Recovery και μετά install from zip??

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο 2μηνο βασανιζομαι με ενα καινουργιο galaxy s3 που αγορασα στα μεσα απριλιου και το κινητο ''νεκρωνει' . στην ουσια ειναι ανοιχτο αλλα δεν ανταποκρινετε εκτοσ και αν κρατησω το power button αρκετη ωρα και κανει reboot. νεκρωνει και κατα τη διαρκεια που μιλαω με αποτελεσμα να μην μπορω να τερματισω την κληση αν εχω καλεσει εγω και γενικα κουβαλαω ενα κινητο μαζι μου που οταν κολλησει δοκιμαζω να το καλεσω απο αλλη τηλεφωνο και ακουω οτι καλει ενω η συσκευη μου οθτε χτυπαει,ουτε μου εμφανιζει στο αρχειο την αναπαντητη. μετα απο 2 επισκεψεις στο service στο χαιδαρι (smartec) και αφου την πρωτη φορα μοy ειπαν οτι το κινητο δν εχει τιποτα ( μετα απο 4 ημερες στο service) τη δευτερη μου ειπαν οτι ειχε προβλημα το λογισμικο και το επαναπρογραμματισαν :p και τελικα μετα απο 1 ωρα και ενω μιλουσα.... παλι ενα κινητο ''νεκρο''. αφου καταλαβα οτι δν θα βγει ακρη και το 2 μηνων κινητο θα καταληγει να ανοιγεται απο τον καθε μαστορα και να επαναπρογραμματιζεται χωρις αποτελεσμα εκανα σημερα καταγγελια στο ΙΝΚΑ. εχει κανενας αναλογη εμπειρια με s3 βρεθηκε ακρη??
Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής γράφει όταν περνάω κάτι με odin ή με ClockworkMod Recovery και μετά install from zip??

Μόνο όταν χρησιμοποιείς τροποποιημένο λογισμικό μέσω Odin τύπου recovery/kernel όπως προανέφερε σωστά ο @antriou23.

Μέσω cwm/install from zip Όχι δεν γράφει ο μετρητής.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας γνωστος θελει να μετατρεψει εξωτερικα το s3 απο λευκο σε κοκκινο. πως γινεται αυτο? θ αλαξει την οθονη μπροστα και θα αγορασει καπακι κοκκινο για πισω? ή υπαρχει αλλος τροπος και γενικα γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει και αν συμφερει η ολη διαδικασια?

ευχαριστω

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Το INKA τι ακριβώς είναι?

 

Το ΙΝστιτούτο ΚΑταναλωτή/των θα εννοεί.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Παρατήρησα χθες - προς μεγάλη μου λύπη - οτι κατά τη διάρκεια μιας κλήσης που είχα κάτι χρειάστηκα να μπω σε μια εφαρμογή και δε μπορούσα να βγώ απο τη λειτουργία του τηλεφώνου παρόλο που πατουσα το home key.Έχει συμβεί σε κάποιον?

 

Αγαπητοί μου φίλοι και φίλες επανέρχομαι στο θέμα διότι έχει αρχίσει και γίνεται ιδιαίτερα ενοχλητικό...Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο;Είναι κάποιο bug?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι και φίλες επανέρχομαι στο θέμα διότι έχει αρχίσει και γίνεται ιδιαίτερα ενοχλητικό...Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο;Είναι κάποιο bug?

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, δεν μπορούσες να τερματίσεις δηλαδή την κλήση μετά που τελείωσες με την εφαρμογή; Αν κατά την κλήση βγούμε για οποιονδήποτε λόγο στο κεντρικό μενού με το πλήκτρο home τότε ο τρόπος για να τερματίσουμε μετά την κλήση είναι κατεβάζοντας την μπάρα ειδοποιήσεων (που λόγω της κλήσης που βρίσκεται σε εξέλιξη είναι πράσινη) και πατώντας το πλήκτρο "λήξη".

Αν κατάλαβα βέβαια σωστά το πρόβλημά σου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, δεν μπορούσες να τερματίσεις δηλαδή την κλήση μετά που τελείωσες με την εφαρμογή; Αν κατά την κλήση βγούμε για οποιονδήποτε λόγο στο κεντρικό μενού με το πλήκτρο home τότε ο τρόπος για να τερματίσουμε μετά την κλήση είναι κατεβάζοντας την μπάρα ειδοποιήσεων (που λόγω της κλήσης που βρίσκεται σε εξέλιξη είναι πράσινη) και πατώντας το πλήκτρο "λήξη".

Αν κατάλαβα βέβαια σωστά το πρόβλημά σου..

 

Όχι όχι δεν έχω πρόβλημα στο να τερματίσω την κλήση,αυτό που είναι το εκνευριστικό είναι οτι κατά τη διάρκεια της συνομιλίας δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο εκτός απο το να βλέπω μόνο την εφαρμογή των κλήσεων αυτή με το όνομα καλούντος,τα κουμπιά ηχείο,bluetooth ακουστικά και τα λοιπά.Πάταω το home screen button τίποτα,πατάω το πλήκτρο επιστροφής με το βελάκι τίποτα σβήνω ανάβω την οθόνη τίποτα.Όλα αυτά κατά τη διάρκεια της κλήσης.Θυμάμαι είχα ένα htc wildfire που δεν είχε πρόβλημα σ'αυτό.Έχω κάνει επανεκκινήσεις μήπως δεν έχει φορτώσει κάτι σωστά δεν έχω κάνει επαναφορά όμως που να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να την αποφύγω.Να σημειώσω οτι πριν από λίγες εβδομάδες κατέβασε μια αναβάθμιση γύρω στα 100MB που δεν κατάλαβα ποτέ τι σκοπό είχε.Η συσκευή είναι 4 μηνών

και δεν την έχω "πειράξει".

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν έχω πρόβλημα στο να τερματίσω την κλήση,αυτό που είναι το εκνευριστικό είναι οτι κατά τη διάρκεια της συνομιλίας δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο εκτός απο το να βλέπω μόνο την εφαρμογή των κλήσεων αυτή με το όνομα καλούντος,τα κουμπιά ηχείο,bluetooth ακουστικά και τα λοιπά.Πάταω το home screen button τίποτα,πατάω το πλήκτρο επιστροφής με το βελάκι τίποτα σβήνω ανάβω την οθόνη τίποτα.Όλα αυτά κατά τη διάρκεια της κλήσης.Θυμάμαι είχα ένα htc wildfire που δεν είχε πρόβλημα σ'αυτό.Έχω κάνει επανεκκινήσεις μήπως δεν έχει φορτώσει κάτι σωστά δεν έχω κάνει επαναφορά όμως που να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να την αποφύγω.Να σημειώσω οτι πριν από λίγες εβδομάδες κατέβασε μια αναβάθμιση γύρω στα 100MB που δεν κατάλαβα ποτέ τι σκοπό είχε.Η συσκευή είναι 4 μηνών

και δεν την έχω "πειράξει".

Τώρα που το ξαναδιάβασα παραπάνω το κατάλαβα, άμα τα βλέπεις αργά μετά από κάμποσες μπύρες.. :D

Τέτοιο πρόβλημα δεν είχα ποτέ εγώ, γενικότερα το home button δεν σου παρουσιάζει δυσλειτουργία σωστά; Μόλις έκανα και μια κλήση και επιβεβαιώνω, μπορεί να βγει κανονικά εν ώρα κλήσης στο κεντρικό μενού, σε επίσημη 4.3 και το δικό μου χωρίς root αυτή τη στιγμή και λοιπά πειράγματα. Προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις αφού βέβαια θα είχα "φάει" τις ρυθμίσεις κλήσεων μήπως έχω τικάρει κάτι κατά λάθος, θα πήγαινα ευθύς αμέσως σε factory reset αλλά δεν σημαίνει ότι το προτείνω και σε σένα, τουλάχιστον όχι μέχρι να δεις καμιά απάντηση παραπάνω από κάποιο φίλο εδώ..

Αν δεν διορθωνόταν και με αυτό, επόμενο βήμα το service. Αν και δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί.. :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναδιάβασα παραπάνω το κατάλαβα, άμα τα βλέπεις αργά μετά από κάμποσες μπύρες.. :D

Τέτοιο πρόβλημα δεν είχα ποτέ εγώ, γενικότερα το home button δεν σου παρουσιάζει δυσλειτουργία σωστά; Μόλις έκανα και μια κλήση και επιβεβαιώνω, μπορεί να βγει κανονικά εν ώρα κλήσης στο κεντρικό μενού, σε επίσημη 4.3 και το δικό μου χωρίς root αυτή τη στιγμή και λοιπά πειράγματα. Προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις αφού βέβαια θα είχα "φάει" τις ρυθμίσεις κλήσεων μήπως έχω τικάρει κάτι κατά λάθος, θα πήγαινα ευθύς αμέσως σε factory reset αλλά δεν σημαίνει ότι το προτείνω και σε σένα, τουλάχιστον όχι μέχρι να δεις καμιά απάντηση παραπάνω από κάποιο φίλο εδώ..

Αν δεν διορθωνόταν και με αυτό, επόμενο βήμα το service. Αν και δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί.. :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή τηλέφωνο,έκανα και μια δοκιμή κλήσης και όλα οκ μέχρι πότε δε ξέρω βέβαια,θα δείξει thanks anyway:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug είναι έχει τύχει και σε μένα.

Δεν το κάνει πάντα.

Απλά θα στο ξανακάνει μάλλον ότι και να κάνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο έχεις δίκιο μου το ξαναέκανε.....Δεν το πιστεύω, μια τόσο απλή αλλά πολύ σημαντική λειτουργία να μη μπορεί να εκτελεστεί σε μια τέτοια συσκεύη...Δηλαδή θα πρέπει να μαντεύω κάθε φορά εαν θα το κάνει ή όχι...ωραία κρίμα πάντως
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...