Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς να απαντήσει αν το S4 με τον φορτιστή του φορτίζει με ρεύμα 2Α αντί για 1Α του δικού μας?

 

και Tsaglis τι νόημα έχουν τα 2Α? Μάλλον για τις μεγαλύτερες μπαταρίες?

Τα Note 3 και Nexus 10 που έχω, αντέχουν 2Α στην φόρτιση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σου δώσω το ρυθμιζόμενο τροφοδοτικό μου και να του έχω βάλει έξοδο 10A, δεν θα έχεις πρόβλημα πουθενά. Αρκεί να δίνει τα 5V που θέλει η συσκευή (ή τα 15V που ζητάει παράδειγμα το Transformer Prime μου). Έχει ειπωθεί τόσες φορές. Αν έχεις τα σωστά Volt, τα A που δίνει ο φορτιστής επηρεάζουν μόνο τον χρόνο φόρτισης. Το κύκλωμα φόρτισης θα πάρει όσο μπορεί μέχρι το nominal point του και τέλος. Εκτός βέβαια αν βάλεις τον boeffla kernel ή κάποιον αντίστοιχο και πειράξεις τα A που θέλεις να παίρνει. Δεν χρειάζεται βέβαια να πω πως αυτό γίνεται με δική σου ευθύνη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης.για να περασω οτι εχω μεσα στο κινητο σε αλλη συσκευη

θα το κανω μεσο kies??

Παιζει ρολο που η αλλη συσκευη δεν θα ειναι samsung για να το υποστιριζη??

Ας μου απαντηση καπιος!!

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης.για να περασω οτι εχω μεσα στο κινητο σε αλλη συσκευη

θα το κανω μεσο kies??

Παιζει ρολο που η αλλη συσκευη δεν θα ειναι samsung για να το υποστιριζη??

Ας μου απαντηση καπιος!!

Ευχαριστω πολυ!

 

Διευκρίνισε το "ότι έχω". Αν εννοείς φωτογραφίες, βίντεο, μουσική κλπ, το μεταφέρεις με τις κάρτες μνήμης ή με υπολογιστή. Επαφές κλπ μπορείς να συγχρονίσεις με το account σου. Εφόσον το άλλο δεν είναι Samsung, δεν δουλεύει το Kies.

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνισε το "ότι έχω". Αν εννοείς φωτογραφίες, βίντεο, μουσική κλπ, το μεταφέρεις με τις κάρτες μνήμης ή με υπολογιστή. Επαφές κλπ μπορείς να συγχρονίσεις με το account σου. Εφόσον το άλλο δεν είναι Samsung, δεν δουλεύει το Kies.

 

π.χ τα apps που εχω κατεβασει! οι τις επαφες πως θα περασω μετα??? τις φωτο και τα βιντεο οκ,γνωριζω τα apps ηθελα να μαθω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης.για να περασω οτι εχω μεσα στο κινητο σε αλλη συσκευη

θα το κανω μεσο kies??

Παιζει ρολο που η αλλη συσκευη δεν θα ειναι samsung για να το υποστιριζη??

Ας μου απαντηση καπιος!!

Ευχαριστω πολυ!

 

Αν θέλεις να μεταφέρεις τις εφαρμογές, πάρε ένα backup των εφαρμογών μέσω κάποιας εφαρμογής backup όπως το titanium, μετά μετέφερε τον φάκελο του backup από την κάρτα του παλιού τηλεφώνου στην κάρτα του άλλου, ξανάεγκατέστησε την ίδια εφαρμογή (π.χ το titanium) στο νέο τηλέφωνο και κάνε restore το backup.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να μεταφέρεις τις εφαρμογές, πάρε ένα backup των εφαρμογών μέσω κάποιας εφαρμογής backup όπως το titanium, μετά μετέφερε τον φάκελο του backup από την κάρτα του παλιού τηλεφώνου στην κάρτα του άλλου, ξανάεγκατέστησε την ίδια εφαρμογή (π.χ το titanium) στο νέο τηλέφωνο και κάνε restore το backup.

 

οκ σε ευχαριστω!!

Δηλ την καρτα που εχω τωρα ας πουμε στο s3 μου,να κανω αυτο που μου πες,την περναω στο καινουριο τηλ και κανω restore to backup... ?

Υπαρχει κατι αλλο εχτοs το (titanium backup) γιατι ειναι μονο για ρουταρισμενα λεει το συγκεκριμενο apps!!

Ευχαριστω!

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω!!

Δηλ την καρτα που εχω τωρα ας πουμε στο s3 μου,να κανω αυτο που μου πες,την περναω στο καινουριο τηλ και κανω restore to backup... ?

Υπαρχει κατι αλλο εχτοs το (titanium backup) γιατι ειναι μονο για ρουταρισμενα λεει το συγκεκριμενο apps!!

Ευχαριστω!

 

Δες το Helium - App Sync and Backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω!!

Δηλ την καρτα που εχω τωρα ας πουμε στο s3 μου,να κανω αυτο που μου πες,την περναω στο καινουριο τηλ και κανω restore to backup... ?

Υπαρχει κατι αλλο εχτοs το (titanium backup) γιατι ειναι μονο για ρουταρισμενα λεει το συγκεκριμενο apps!!

Ευχαριστω!

 

Δεν χρειάζεται να μεταφέρεις όλη την κάρτα, αλλά μόνο τον φάκελο που θα δημιουργηθεί με το backup (από το πρώτο τηλέφωνο στον υπολογιστή και από εκεί στο δεύτερο τηλέφωνο). Αν δεν είσαι root τότε η εφαρμογή που σου πρότεινε ποιο πάνω ο Μιχάλης είναι πολύ καλή.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!!!Μερικές ερωτήσεις ως νέος κάτοχος του s3.1)Παρατήρησα ενώ οδηγούσα και έχοντας συνδέσει ένα bluetooth ακουστικό την ώρα που έλαβα ένα sms δεν ακούστηκε ο ήχος του sms παρά μονό άναψε η οθόνη.Δηλαδή εάν δεν τύχαινε να δω εκείνη τη στιγμή την οθόνη δε θα μάθαινα ποτέ οτι μου ήρθε sms αφού δεν φορούσα το ακουστικό τύπου clip στο αυτί μου και οκ θα έβλεπα το notification led θα μου πείτε.Επίσης σήμερα το απόγευμα είχα συνδέσει τα ενσύρματα ακουστικά και έλαβα ενα mail,πάλι δεν ακούστηκε ο ήχος του mail που έχω επιλέξει.Γενικά έτσι γίνεται;Διότι στην προηγούμενη μου συσκευή επίσης samsung-το young-δεν το θυμάμαι αυτό.2)Είναι η οθόνη σβηστή και λαμβάνω sms.Αφού πατήσω το home ή το power button,μου βγάζει πάνω πάνω οτι έχω ένα μήνυμα.Πως στο καλό το διαβάζω,με double tap;3)Άλλα χρώματα για ειδοποιήσεις δεν υπάρχουν μόνο το μπλε για sms,mail,facebook........Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή διαχείρηση led αλλά δεν μου λειτουργεί σωστά.Αυτά,ελπίζω να μην κούρασα είμαι ανρουτ φοράω 4.3 και η συσκευή είναι Ουγγαρίας:D
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι σκορ βγάζει το s3 του στο antutu battery test γιατί το δικό μου έβγαλε 254 και το δείχνει κάτω από πολλά κινητά..
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χθες εκανα μια αγορα ενα s3 για την γυναιακα μου μεταχειρισμενο και θα παω να το παραλαβω σε λιγο... οταν ανοιξω την συσκευασια οταν παω στην acs πως μπορω να βεβαιωθω οτι ειναι γνησιο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Να πω εξ αρχής ότι είμαι άσχετος σε γενικές γραμμές με ορολογίες/τεχνολογία κλπ.

Και να συνεχίσω, λέγοντας ότι έχει αρχίσει και ψιλοκολλάει το κινητό(αργεί να βγει από chrome, παιχνίδια, μουσική κλπ.Σταματάει η μουσική μόνη της καμμία φορά, και το πληκτρολόγιο, πολλές φορές πρέπει να το πατήσω 2-3-4 φορές για να εμφανιστεί!).

Το πήρα κατόπιν ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ταλαιπωρίας από την Wind, τον Οκτώβρη. Αρχικά είχα το S2, το οποίο μου έβγαζε συνέχεια προβλήματα και μετά από 3 σέρβις και 3 μήνες αφού το είχα δώσει για το τελευταίο σέρβις(και δεν είχα συσκευή όλο αυτό τον καιρό. Μια μπακατέλα), μπινελίκια κλπ, αποφάσισαν να μου κάνουν αντικατάσταση συσκευής. Και καθότι είχε αποσυρθεί το S2, πήρα το S3. Λοιπόν... Επειδή δεν την παλεύω να περάσω την ίδια ταλαιπωρία και να είμαι χωρίς συσκευή για 2 βδομάδες, υπάρχει τρόπος να κάνω φορμάτ μόνος μου(χωρίς να χαλάσω την εγγύηση); Εκτός αν έχετε κάποια ιδέα του τι μπορεί να φταίει για όλα αυτά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

 

Υ.Γ. Το S3, δεν υποτίθεται έχει και night vision στην κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Να πω εξ αρχής ότι είμαι άσχετος σε γενικές γραμμές με ορολογίες/τεχνολογία κλπ.

Και να συνεχίσω, λέγοντας ότι έχει αρχίσει και ψιλοκολλάει το κινητό(αργεί να βγει από chrome, παιχνίδια, μουσική κλπ.Σταματάει η μουσική μόνη της καμμία φορά, και το πληκτρολόγιο, πολλές φορές πρέπει να το πατήσω 2-3-4 φορές για να εμφανιστεί!).

Το πήρα κατόπιν ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ταλαιπωρίας από την Wind, τον Οκτώβρη. Αρχικά είχα το S2, το οποίο μου έβγαζε συνέχεια προβλήματα και μετά από 3 σέρβις και 3 μήνες αφού το είχα δώσει για το τελευταίο σέρβις(και δεν είχα συσκευή όλο αυτό τον καιρό. Μια μπακατέλα), μπινελίκια κλπ, αποφάσισαν να μου κάνουν αντικατάσταση συσκευής. Και καθότι είχε αποσυρθεί το S2, πήρα το S3. Λοιπόν... Επειδή δεν την παλεύω να περάσω την ίδια ταλαιπωρία και να είμαι χωρίς συσκευή για 2 βδομάδες, υπάρχει τρόπος να κάνω φορμάτ μόνος μου(χωρίς να χαλάσω την εγγύηση); Εκτός αν έχετε κάποια ιδέα του τι μπορεί να φταίει για όλα αυτά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

 

Υ.Γ. Το S3, δεν υποτίθεται έχει και night vision στην κάμερα;

 

δες εδω ειναι πανευκολο,σωσε τις επαφες και μετα εισαι ετοιμος για φορματ.Πηγαινε ρυθμισεις και τα υπολοιπα που σου λεει και εκανες φορματ.Αυτα.Πιστευω να βοηθησα.:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το s3.

Για παραδειγμα,

οταν παω να βιντεοσκοπισω απο το κινητο και στη συνεχεια να το αντιγραψω στον υπολογιστη μου(windows 7),εκτος του οτι κανει αρκετα λεπτα να το αντιγραψει,μολις παω να το βαλω να παιξει,ο επεξεργαστης+ανεμιστηρας ,βαρανε 100% !

και "γκαγκανιαζει ολο το pc.

αυτο το κανει μονο στα βιντεο που παω να αντιγραψω-να παιξω στο υπολογιστη.

εχω δοκμασει αλλους players,εχω απενεργοποιησει το security,τιποτε κολλαει το συμπαν :mad:

με τις φωτογραφιες δεν εχω προβλημα.

τι να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

δες εδω ειναι πανευκολο,σωσε τις επαφες και μετα εισαι ετοιμος για φορματ.Πηγαινε ρυθμισεις και τα υπολοιπα που σου λεει και εκανες φορματ.Αυτα.Πιστευω να βοηθησα.:)

 

Ευχαριστώ! Το κόλπο με τον κωδικό δεν έπιασε, μου έβγαζε λάθος. Αλλά μόλις έκανα τον 3ο τρόπο και περιμένω να δω τα αποτελέσματα!:)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πως βάζουμε το night mode; :O

Είδα αυτό σε ένα άλλο θέμα

- Γιατί δε μπορώ να δω λειτουργία νυκτός (night mode) στην φωτογραφική;

Απενεργοποίησε το "burst mode" (2o στις επιλογές της κάμερας) και θα εμφανιστούν και οι επιλογές που λείπουν (νύχτα, πυροτεχνήματα, κτλ)

Αλλά δεν βλέπω "burst mode" πουθενά...

 

edit: το πληκτρολόγιο όταν πάω να γράψω μήνυμα(μόνο στα μηνύματα, πουθενά αλλού), είναι κολλημένο στα κεφαλαίο, με το αντίστοιχο πλήκτρο, να είναι μόνιμα μπλε... :(

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει ξανά απαντηθεί αλλά δεν το έχω βρει. Έχω γνήσια room 4.3 rooted. Πως μπορώ να έχω το κινητό σαν φλασακι ?(usb mass storage). Το sg3 easy ums κάνει να δεις μόνο την κάρτα και μόνο σε υπολογιστή που έχεις βάλει οδηγούς του κινητού.
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει ξανά απαντηθεί αλλά δεν το έχω βρει. Έχω γνήσια room 4.3 rooted. Πως μπορώ να έχω το κινητό σαν φλασακι ?(usb mass storage). Το sg3 easy ums κάνει να δεις μόνο την κάρτα και μόνο σε υπολογιστή που έχεις βάλει οδηγούς του κινητού.

Όχι, δεν γίνεται πλέον.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...