Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εμένα έτσι άρχισε και στο τέλος το έκανε και πέντε φορές την ημέρα καθώς και πολλά κολήματα. Το πήγα smartec μου άλαξαν την κεντρική πλακέτα και όλα καλά.

 

Επειδή μου το κάνει και μένα, είναι εύκολη η αλλαγή; Είμαι εντός εγγύησης. Κάθεσαι και περιμένεις αυθημερόν να το πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου το κάνει και μένα, είναι εύκολη η αλλαγή; Είμαι εντός εγγύησης. Κάθεσαι και περιμένεις αυθημερόν να το πάρεις;

 

Σχετικό είναι αυτό. Η smartec έχει one hour service αν είσαι τυχερός όπως εγω και δείξει το πρόβλημα μέσα στην ώρα το φτιάχνουν και το παίρνεις. Διαφορετικά πρέπει να το αφήσεις για να το παρακολουθήσουν και δεν ξέρω πόσες μέρες θα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσης για όσους αριθμούς έχουν το πρόθεμα +30

Υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει μα τα διορθώσω όλα χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα προβλημα και δεν με ακουνε οταν κανω κλησεις.τι μπορει να συμβαινει?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τις τελευταιες 2 μερες τις περισσοτερες εφαρμογες που ανοιγω που βγαζει αμεσως η (εφαρμογη) εκλεισε...αυτο γινεται σχεδον με ολες(viber,fb,gps,παιχνιδια...).

ειναι ρουταρισμενο και εχει την stock 4.2.2..

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω ή τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τις τελευταιες 2 μερες τις περισσοτερες εφαρμογες που ανοιγω που βγαζει αμεσως η (εφαρμογη) εκλεισε...αυτο γινεται σχεδον με ολες(viber,fb,gps,παιχνιδια...).

ειναι ρουταρισμενο και εχει την stock 4.2.2..

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω ή τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω πολυ

 

Φαντάζομαι έχεις Cwm. Δοκίμασε ένα fix permissions

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις Cwm. Δοκίμασε ένα fix permissions

 

Το έκανα αλλά δεν έγινε τίποτα... πήγα να κάνω fix permissions από το rom manager και μου βγάζει an error occurred while attempting to run privileged commands! Ενώ λέει το su ότι του έχει δώσει δικαιώματα root..

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κάνω εγκατάσταση μία εφαρμογή αποτο play store και μόλις ολοκληρωθεί μου λέει ότι δεν υπάρχει άλλος χώρος σ`αυτη τη σελίδα
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν έγινε τίποτα... πήγα να κάνω fix permissions από το rom manager και μου βγάζει an error occurred while attempting to run privileged commands! Ενώ λέει το su ότι του έχει δώσει δικαιώματα root..

 

Δοκίμασε να μπεις recovery από τον κλασικό τρόπο, όχι από το rom manager.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κάνω εγκατάσταση μία εφαρμογή αποτο play store και μόλις ολοκληρωθεί μου λέει ότι δεν υπάρχει άλλος χώρος σ`αυτη τη σελίδα

 

γιατί προσπαθεί να σου βάλει αυτόματα συντόμευση στην home screen και δεν έχεις χώρο. πάτα στο google play: menu button -> ρυθμίσεις και ξεtickαρε το "Αυτόματη Προσθήκη widget".

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα προβλημα και δεν με ακουνε οταν κανω κλησεις.τι μπορει να συμβαινει?
εσυ τους ακους;; αν οχι ειναι ενα προβλημα που εχουν τα s3. Παει για αλλαγη πλακετας.. Αλλιως αν τους ακους μηπως σ εχει χαλασει το μικροφωνο;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις που αφορούν το root για το s3. Συγκεκριμένα να κάνω root και να βάλω cyanogenmod. Παρόλ' αυτά μην ξεσκιστητε να απαντήσετε γιατί δεν το θέλω αυτή τη στιγμή. Απλώς να ξέρω. Έχω αρκετές γνώσεις για το root αλλά όχι πολλές πάνω στο s3.

- Ποιος είναι ο ευκολότερος και ασφαλέστερος τρόπος για root; (σύντομα ή και μονολεκτικά)

- Για πλήρες unroot και επαναφορά της εγγύησης τι πρέπει να κάνω;

- Υπάρχει πιθανότητα σοβαρής software βλάβης που να μην μπορώ να το επαναφέρω στα κανονικά του;

 

Απ ότι καταλαβαινεται με απασχολούν κυρίως λόγοι ασφάλειας. Θελω να είμαι σίγουρος ότι δεν θα καταλήξω να το κλαίω.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να αφαιρέσω τις διαφημίσεις από τα apps

 

Με το adaway η καποια παρομοια εφαρμογη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις recovery από τον κλασικό τρόπο, όχι από το rom manager.

 

Δεν έχει γίνει τίποτα... Συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Βρισκομαι στο εξοχικο , και ενω ειχα την cyanogenmod στο I9305 , θελησα να περασω την αρχικη ρομ που εχω . Ξεκινησα λοιπον με τις οδηγιες που υπαρχουν ηδη στο φορουμ με το triangle away με τον μηδενισμο του counter. Εκανα ακριβως ο,τι ελεγε. Αφου φλασαρα κανονικα και το firmware το επισημο , το κινητο ξεκινησε . Κολλησε ομως μια για παντα , στο σηματακι της samsung που ξεκιναει με μουσικη και ειναι ενας μωβ κυκλος . Πλεον κανει συνεχεια το ιδιο πραγμα . Οταν το ανοιγω δηλαδη κολλαει εκει και το κανει για ωρες . Δεν προχωραει . Αρχικα μπηκα ξανα σε download mode μηπως δεν εχω περασει σωστα εγω τη ρομ . Τιποτα παλι , και τη δευτερη φορα τα ιδια . Αφου λοιπον εγινε το ιδιο και τη δευτερη αποφασιζω να περασω ξανα το ρουτ για να βαλω την cyanogen mod μπας και ανοιξει το κινητο . Περναω το ρουτ και προσπαθω να συνεχισω , τιποτα παλι . Εχει κολλησει εκει στο σημα της samsung . Ματαια προσπαθησα να περασω την cyanogenmod αφου το κινητο δεν ηταν ρουτ και στο authentication με πεταγε. Περναω λοιπον ξανα την επισημη και παλι τα ιδια . Υποψιν πως ο counter γραφει 3 . Σαν να εχω περασει 3 φορες κατι παρανομο . Μηπως στην 3η φορα δεν αφηνει να προχωρησει ; Το κινητο μπορει να μπει σε download και recovery mode .

 

Σας παρακαλω ειμαι εκτος σπιτιου , δωστε μου μια απαντησει εχω φρικαρει απιστευτα. Το κινητο αχρηστευθηκε , μπρικαρε ;;; Εγγυηση εχει χαθει , ειναι ματαιος κοπος να παρω την Αρβατο στην Αθηνα ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γίνει τίποτα... Συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα...

 

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στο play μήπως και φτιάξει ,αλλά μάλλον σε βλέπω για Factory reset .

 

edit: Για εφαρμογές απευθυνόμαστε στο κατάλληλο θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω κανει τα παντα και δεν μπορω να συνδεσω το τηλεφωνο με το kies!!!Μου γραφει σφαλμα κωδικος 34.Εαν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι offtopic αλλά πολύ μου λείπει ρε παιδιά το trackball του HTC Desire και το εξαιρετικά ακριβές "select text" του MIUI!!

Πολύ θα τα ήθελα στο SGS3!!

Η επιλογή κείμενου είναι τραγική ...

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

στο s3 υπαρχει καποιος τροπος να μην ακουγεται στον αλλον οταν με παιρνουν τηλ.

εννοω πως οταν μιλαω με καποιον και με παρει καποιος αλλος εγω ακουω μερικα "μπιπ" αλλα τα ακουει και αυτος που μιλαμε...

αυτο συμβαινει ειτε ειναι αθορυβο ειτε κανονικο.

υπαρχει καποιος τροπος να σταματησει αυτο;;

η συσκευη δεν ειναι root.

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πριν απο λιγο εσβησα το κινητο και εβαλα λιγο οινοπνευμα σε μπατονετα για να καθαρισω την υποδοχη του φορτιστη. Οταν τελιωσα ειδα με εκπληξη μια μαυρη οθονη με το πρασινο ανθρωπακι android και να γραφει απο κατω "downloading. Do not turn off targeting". Μετα απο 5 λεπτα αφου εδειχνε συνεχεια το ιδιο πραγμα αφοισα πατημενο το κουμπι power και αναψε το τηλεφωνο.

Τι του εκανα βρε παιδια? Επηρεασε κατι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πριν απο λιγο εσβησα το κινητο και εβαλα λιγο οινοπνευμα σε μπατονετα για να καθαρισω την υποδοχη του φορτιστη. Οταν τελιωσα ειδα με εκπληξη μια μαυρη οθονη με το πρασινο ανθρωπακι android και να γραφει απο κατω "downloading. Do not turn off targeting". Μετα απο 5 λεπτα αφου εδειχνε συνεχεια το ιδιο πραγμα αφοισα πατημενο το κουμπι power και αναψε το τηλεφωνο.

Τι του εκανα βρε παιδια? Επηρεασε κατι αυτο?

 

Μαλλον πατησες τον συνδυασμο πληκτρων vol down-power και home button ταυτοχρονα και σε εβαλε σε download mode.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πατησες τον συνδυασμο πληκτρων vol down-power και home button ταυτοχρονα και σε εβαλε σε download mode.

 

Οντως αθελα μου μπορει να τα πατησα. Πειραχτικε κατι στο κινητο με αυτο που εκανα? Καλα επραξα που αφησα πατημενο το power button?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...