Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του εκανες wipe? και αν ναι σε ποια φάση , για να περάσεις την στοk LG8 ή για να περάσει to OTA? Ρωτάω γιατί είμαι ήδη με στοκ odex LG8 και αφού ειναι ΟΤΑ ίσως γλιτώσω το full wipe Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη για το off topic , αλλά έχουν αρχίσει και κουράζουν οι ίδιες και οι ίδιες γκρίνιες κάθε φορά, το reload του widget του καιρού, η χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης κάτω από τον ηλιο , ή οθόνη μου χαράζει εύκολα , τα πλαστικά δεν είναι καλά , το κινητό είναι ακριβό και είναι απαράδεκτο , θα το γυρίσω πίσω , θα το πουλήσω , θα το ανταλλάξω και αλλα πολλά.

Σε αρκετά συμφωνώ τα έχουμε επισημάνει μια φορά και δεν χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Δικαίωμα του καθενός να το πουλήσει, να το ανταλλάξει να το κάψει , εγώ γιατί χρειάζεται να το ξέρω αυτό ?

Καταλαβαίνω την αγανάκτηση κάποιον αλλά ας στείλουν ένα e-mail στην Samsung , δεν χρειάζεται να γεμίζουν το thread με κουραστικά μηνύματα που δεν αποφέρουν και τίποτα.

Ας ανοίξουν στην τελική ένα καινούριο thread «παράπονα για το SGS III»

 

+1

 

Για την ακρίβεια ας ανοίξουν ενα thread κλάψα. Ναι μάγκες και εγω εκνευρίζομαι για τα reloads του UI αλλά είναι 17 Αυγούστου και το γράφω δεύτερη φορά εδω μέσα. Η πρώτη ήταν πριν 2 μήνες οταν νόμιζα πως ηταν πρόβλημα που μπορούσα να το λύσω με κάποιο τρόπο.

 

Σταματήστε να είστε κλάψες, χαρείτε αυτά που προσφέρει η συσκευή και αν τα μειονεκτήματά της δεν τα αντέχετε δώστε την. Μην μας σπάτε τα νεύρα όμως.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

@elthis

@Te_salat

Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις.

Ειμαι root,απο τη δευτερη μέρα της αγοράς,ωστόσο προχωρώ σε παραπέρα βήματα μόνο άν κάτι "το κατέχω".Εχω ωστόσο το CWM και θα προχωρήσω ανάλογα.

Με το wipe cache κλπ περιορίζεται και το battery drain?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να φέρω ενα galaxy s3 απο Καναδα. Θα είναι κλειδωμενο σε ενα παροχο εκει.. Πως το ξεκλειδωνουμε στην Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν με καλούν να κάνω αποδοχή κλήσης με το home button;

 

Και κάτι ακόμα

Το tapatalk είναι τόσο βαρύ ώστε να λαγκαρει;

Μήπως έχει θέμα η εφαρμογή;

Είναι η τελευταία έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν με καλούν να κάνω αποδοχή κλήσης με το home button;

Ρυθμίσεις - προσβασιμότητα - απάντηση /τερματισμός κλήσης.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν με καλούν να κάνω αποδοχή κλήσης με το home button;

 

Ρυθμίσεις - προσβασιμότητα - απάντηση /τερματισμός κλήσης.

Για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να συνδέσει το τηλ,με usb stick ή εξωτερικό σκληρό;Ενώ το stick το διαβάζει τον εξωτερικό δεν μπορεί.Έχω δει βίντεο που το συνδέουν και με εξωτερικούς σκληρούς.Τι λέτε να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να συνδέσει το τηλ,με usb stick ή εξωτερικό σκληρό;Ενώ το stick το διαβάζει τον εξωτερικό δεν μπορεί.Έχω δει βίντεο που το συνδέουν και με εξωτερικούς σκληρούς.Τι λέτε να φταίει;

 

Δεν έχω δοκιμάσει αλλα μάλλον ο δίσκος χρειάζεται να συνδεθεί για παροχή ρεύματος. Η μπαταρία του κινητού δεν αρκεί.

Αν έχεις τον μετασχηματιστη του δίσκου δοκίμασε το.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα Κώστα.Πάλι δεν παίζει.Νομίζω ότι πρέπει να φταίει το format που είναι ο εξωτερικός.Τα stick είναι σε fat 32 ενώ ο σκληρός σε ntfs.Αν γνωρίζει κανείς ας μας διαφωτίσει.Σ' ευχαριστώ πάντως φίλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα Κώστα.Πάλι δεν παίζει.Νομίζω ότι πρέπει να φταίει το format που είναι ο εξωτερικός.Τα stick είναι σε fat 32 ενώ ο σκληρός σε ntfs.Αν γνωρίζει κανείς ας μας διαφωτίσει.Σ' ευχαριστώ πάντως φίλε μου.

καλησπερα

αν ο κερνελ που φορας δεν υποστηριζει ntfs δε μπορεις να διαβασεις το σκληρο....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

αν ο κερνελ που φορας δεν υποστηριζει ntfs δε μπορεις να διαβασεις το σκληρο....

Είμαι με την stock.Δηλαδή μόνο με format του σκληρού σε fat 32 θα μπορεί να τον διαβάσει.Δεν ξέρω άμα αξίζει να κάνω και κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την stock.Δηλαδή μόνο με format του σκληρού σε fat 32 θα μπορεί να τον διαβάσει.Δεν ξέρω άμα αξίζει να κάνω και κάτι τέτοιο.

εξαρταται απο τα θελω σου

εγω δε θα το κανα ποτε....αν δε το χρειαζομουν αλλα και να ψαχνω χρηση για αυτο δε μπορω να βρω...!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το φοντο της οθονης κλειδωματος. Τοι ιδιο θεμα ειχα και με το Note. Δεν θυμαμαι αν το ελυσα τοτε.

Σκουρο φοντο για οθονης κλειδωματος μου το δειχνει καφετο-γκρι-μαυρο.

Το ιδιο φοντο ως αρχικη οθονη ειναι καταμαυρο, οπως πρεπει να ειναι.

Γιατι συμβαινει αυτο;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο (που αναφέρεται σε άλλο νήμα) θα βγαίνει και με 64GB storage.

 

http://www.gsmarena.com/black_samsung_galaxy_s_iii_64gb_coming_to_the_uk_in_october-news-4664.php

 

(και πιθανότατα θα ακολουθήσουν και τα μπλε και άσπρο).

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Για το 2 εγω δεν εχω κανενα τετοιο θεμα χρησιμοποιωντας το Sony Smart Wireless Pro κανονικα κανω ειτε την κληση που δεχτηκα(εισερχομενη η'αναπαντητη)η'αυτην που εκανα εγω.

Κοιταξε μηπως ειναι θεμα του bluetooth σου, δεν λειτουργουν ολα τα bluetooth σε ολα τα κινητα το ιδιο και τις περοσσοτερες φορες φταει το κινητο και το λογισμικο που φοραει.

Όποιο B.t. και να δοκίμασα τα ιδια κάνει. Έχω ένα παλαιό της lg, καθώς και ένα νεότερο της Plantronics m50 όπου πραγματοποιούσαν την τελευταία αναπάντητη ή εισερχόμενη και οχι μόνο τη ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΛΗΣΗ που έκανα εγώ κανονικά με το htc desire hd. Με το s3 όχι..!! Τελευταία αγόρασα και ενα νεότερο b.t. της jabra (το οποίο ηχητικά έιναι τέλειο) και πάλι τα ίδια!

Μου φαίνεται περίεργο. Μήπως κάποια εφαρμογή το σώνει..?

 

Είχε γίνει ερώτηση σχετικά με το γιατί οι εκάστοτε φωτογραφίες δε φαίνονται σε όλο το εύρος της οθόνης. . .

 

Θυμήθηκα και τη ρύθμιση στο αρκ το κοίταξα και εδώ και είναι θέμα ρυθμίσεις, οι προεπιλεγμενες ρυθμίσεις είναι στα 8mp σε 4:3, (για αυτό και δε φαίνεται σε όλη την οθόνη) ενώ βάζοντας την στα 6 mp σε 16:9 "πιάνει" όλη την οθόνη! ;)

 

Από θέμα λήψης φωτογραφιών όμως είναι super!! :)

 

Να επισημάνω και εγώ τη δυσαρέσκεια μου για τη μετακίνηση εφαρμογών. . . . :(

Για να καταλάβω.. Επειτα από την πιο πάνω ρύθμιση που προτείνεις το κινητό τραβάει φοτο 8 mp και τις αναπαράγει στα 6mp οπότε κανένα πρόβλημα, ή τραβάει φοτό στα 6 mp? Διότι εάν συμβαίνει το δεύτερο, τότε τι να το κάνω αφού πήρα κινητό με 8mp..? Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και τραβαει φωτο στα 6! Το 8mp δηλωνει το μεγιστο της ικανοτητας του κινητου. Αλλος μπορει να προτιμαει 6 για πολλους λογους. Ασε που τα 6 πιανουν κ λιγοτερο χωρο! Βασικα ειναι θεμα επιλογης. Ο,τι βολευει τον καθενα.
Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω.. Επειτα από την πιο πάνω ρύθμιση που προτείνεις το κινητό τραβάει φοτο 8 mp και τις αναπαράγει στα 6mp οπότε κανένα πρόβλημα, ή τραβάει φοτό στα 6 mp? Διότι εάν συμβαίνει το δεύτερο, τότε τι να το κάνω αφού πήρα κινητό με 8mp..?

Γιατί τι τα χρειάζεσαι τα 8; Θα τυπώσεις τις φωτογραφίες σε πόστερ;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι τα χρειάζεσαι τα 8; Θα τυπώσεις τις φωτογραφίες σε πόστερ;
Δε θέλω να τυπώσω τις φωτογραφίες σε πόστερ. Απορία το έχω μήπως υπάρχει κάποια λύση και ενώ είναι ρυθμισμένο στα 8mp. Επειδή δε γνωρίζω και πολλά, ρωτώ :δεν αναπαράγονται σε οθόνες pc οι φοτό καλύτερα εάν είναι με μεγαλύερη ανάλυση? (Ελπίζω η απάντηση σου πριν να μην είναι ειρωνική, διότι διέκρινα κάτι τέτοιο. Εάν κάνω λάθος, ζητώ συγνώμη).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά μόλις χάζευα αρκετές φωτογραφίες που τράβηξα στις διακοπές και είναι πολύ καλές.. Όλες σχεδόν μέρα, με άπλετο φως σε ανάλυση στα 8mp και αυτόματες ρυθμίσεις αφού δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις στο θέμα φωτογραφία και ούτε πολυασχολουμαι :p

Πιστεύω τον μέσο χρήστη τον καλυπτει απόλυτα :D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ. ΠΑΙΔΙΆ. ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΈΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΡΙΝΈΣ ΦΏΤΟ. ΠΟΛΎ ΚΑΛΌ ΤΟ ΛΕΝΤΑΚΙ. ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΣ. ΦΏΤΟ. ΌΣΟΝ ΑΦΟΡΆ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ ΡΉΣΗ ΟΘΌΝΗ

. ΕΜΈΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΈΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΊΖΕΙ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο Εχει η αλλαγή του gorilla glass έπεσε ρου αδερφού μου και έσπασε

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο Εχει η αλλαγή του gorilla glass έπεσε ρου αδερφού μου και έσπασε

 

καπου στα 150 νομιζω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να φέρω ενα galaxy s3 απο Καναδα. Θα είναι κλειδωμενο σε ενα παροχο εκει.. Πως το ξεκλειδωνουμε στην Ελλαδα?

Εδώ διάβασε απλό είναι;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1839200

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...