Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα

 

τα update για την καμερα που τα βρισκουμε ; υπαρχουν ξεχωριστα η κατεβαινουν με καθε αναβαθμιση ;

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4238399#post4238399

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως εξαφανίζεται το πλέγμα από την οθόνη όταν επιλέγουμε την φωτογραφική?

Ευχαριστώ...

 

Ενω εισαι στην φωτογραφικη, πατας πανω αριστερα το κουμπι να μπεις στις ρυθμισεις ----> οδηγιες ---> ανενεργο

:)
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο firmware ( I9300XXDLG4 ) για το s3 βασισμένο στην 4.1 http://www.sammobile.com/2012/08/16/i9300xxdlg4-galaxy-s-iii-android-4-1-1-jelly-bean-test-firmware/

http://www.sammobile.com/firmware/

Όποιος θέλει δοκιμάζει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο firmware ( I9300XXDLG4 ) για το s3 βασισμένο στην 4.1 http://www.sammobile.com/2012/08/16/i9300xxdlg4-galaxy-s-iii-android-4-1-1-jelly-bean-test-firmware/

http://www.sammobile.com/firmware/

Όποιος θέλει δοκιμάζει .

Παρόν :lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παρόν :lol:

 

Αν και ειμαι σίγουρος οτι γνωρίζεις τι κάνεις δώσε λιγο περισσότερο προσοχή σε αυτο το φλασαρισμα . http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30288579&postcount=27

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αργότερα σήμερα, θα έχουμε στο XDA την rom έτοιμη rooted για ακινδυνο φλασαρισμα.

Προσωπικά δεν ρισκάρω να βρεθώ χωρίς custom recovery. Πολλα μπορούν να συμβουν. Αν όμως έχεις recovery επαναφερεις το NAND backup και είσαι όπως πριν.

Εντάξη δεν λέω ότι είναι δύσκολο ακολουθώντας τις οδηγίες, αλλα πάντα μπορει να συμβεί μια στραβά απο απροσεξία κυρίως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι στο quadrant .τι σκορ βγαζεται? Εγω με την συσκευη εργοστασιακη το μεγαλυτερο που βγαζω ειναι 4038 . Και αλλη μια ερωτηση υπαρχει τροποσ για ρουτ αλλα με ενδιαφερει να ειναι αναστρεψιμος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι στο quadrant .τι σκορ βγαζεται? Εγω με την συσκευη εργοστασιακη το μεγαλυτερο που βγαζω ειναι 4038 . Και αλλη μια ερωτηση υπαρχει τροποσ για ρουτ αλλα με ενδιαφερει να ειναι αναστρεψιμος

 

ΠΟΣΟ ;;;;; ρε συ 4298 βγαζω εχω με το μικρο GS 2 μαμα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι στο quadrant .τι σκορ βγαζεται? Εγω με την συσκευη εργοστασιακη το μεγαλυτερο που βγαζω ειναι 4038 . Και αλλη μια ερωτηση υπαρχει τροποσ για ρουτ αλλα με ενδιαφερει να ειναι αναστρεψιμος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4229899#post4229899

 

 

Για το root υπάρχει αναλυτικός οδηγός στην ενότητα my guides του φόρουμ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κανονικα πρεπει να βγαζει 5100 με 5600 στο περιπου.Μιλαμε παντα για stock εκδοση λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει πιο φρεσκο τηλεφωνο που σημαινει λιγοτερη χρηση σε σχεση με αλλους, θα βλεπει μεγαλυτερο σκορ στο quadrant το οποιο με τον καιρο θα το βλεπετε και θα ελατωνεται.. δυστυχως η ρομ σιγα σιγα <καθεται>. Εμενα πλεον δεν παει πανω απο 4900 (παντα στοκ μιλαμε) και σε φιλο που το δοκιμασαμε προχθες, ο οποιος εχει το κινητο σχεδον απο την αρχη της κυκλοφοριας του, δεν ανεβαζε πανω απο 3600 με κανεναν τροπο.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει πιο φρεσκο τηλεφωνο που σημαινει λιγοτερη χρηση σε σχεση με αλλους, θα βλεπει μεγαλυτερο σκορ στο quadrant το οποιο με τον καιρο θα το βλεπετε και θα ελατωνεται.. δυστυχως η ρομ σιγα σιγα <καθεται>. Εμενα πλεον δεν παει πανω απο 4900 (παντα στοκ μιλαμε) και σε φιλο που το δοκιμασαμε προχθες, ο οποιος εχει το κινητο σχεδον απο την αρχη της κυκλοφοριας του, δεν ανεβαζε πανω απο 3600 με κανεναν τροπο.

 

Κανε ένα φρεσκαρισμα διαγράφοντας τα cache και να είναι rooted κανε ένα wipe cache & dalvik

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα φρεσκαρισμα διαγράφοντας τα cache και να είναι rooted κανε ένα wipe cache & dalvik
Tα ξερω βρε Κωστα,δεν ειναι εκει το θεμα κι ουτε με ενοχλει αυτο.Απλα βλεπω και διαπιστωνω την εικονα,τιποτα περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

5485 έβγαλα στο quadrant με Στοκ Ρόμ και το έχω 2 μήνες...

Πριν λίγες μέρες εβγαζα κάπου στο 5200...

Το μόνο που έκανα στο μεσοδιάστημα αυτο ήταν ο τερματισμός κατα βούληση κάποιων διεργασιών που θεωρούσα άχρηστες...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με το wifi καθώς το χρησιμοποιούσα με το modem του σπιτιού ή με modem φίλων, ωστόσο τις τελευταίες ημέρες που είμαι σε διακοπές έχω αντιμετωπίσει το (γνωστό, όπως αποδείχθηκε μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ) πρόβλημα με την εμφάνιση της ένδειξης «παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποίησης» ή στα αγγλικά «authentication error occurred». Έχω την omega 12, (ενώ ξεκίνησα από την 11, πήγα στην 11.1 άλλαξα kernel, modems) παρόλα αυτά έχω την ίδια ένδειξη λάθος όταν πάω να συνδεθώ σε δύο διαφορετικά δίκτυα (το ένα εξ των οποίων ελεύθερο). Στο μεταξύ τόσο το s2 που έχω μαζί μου όσο και ένα iPhone ενός φίλου συνδέεται κανονικά. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό? Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση με συγκεκριμένη ROM, kernel ή modem που να μην έχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

5485 έβγαλα στο quadrant με Στοκ Ρόμ και το έχω 2 μήνες...

Πριν λίγες μέρες εβγαζα κάπου στο 5200...

Το μόνο που έκανα στο μεσοδιάστημα αυτο ήταν ο τερματισμός κατα βούληση κάποιων διεργασιών που θεωρούσα άχρηστες...

 

ομοιως το εχω 1,5 μηνα και 5500 κοντα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

5485 έβγαλα στο quadrant με Στοκ Ρόμ και το έχω 2 μήνες...

Πριν λίγες μέρες εβγαζα κάπου στο 5200...

Το μόνο που έκανα στο μεσοδιάστημα αυτο ήταν ο τερματισμός κατα βούληση κάποιων διεργασιών που θεωρούσα άχρηστες...

 

Το τηλεφωνο το εχω 4 μερες και στο quadrant εβγαλε καπου στα 5200.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογούμαι,αλλά πως βγάζουμε screenshots? Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν διακαιολογούμαι,αλλά πως βγάζουμε screenshots?

 

Το κεντρικό πλήκτρο και το on-off μαζί... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογούμαι,αλλά πως βγάζουμε screenshots?

Με την "κόψη" του χεριού σου σε όλη την οθόνη σέρνεις το χέρι σου από τη μια στην άλλη σαν να βάζεις βούτυρο.:)

 

Καλησπερα.Κανονικα πρεπει να βγαζει 5100 με 5600 στο περιπου.Μιλαμε παντα για stock εκδοση λογισμικου.

 

Μόλις από πανω έχω 2 screenshots που σε διαψεύδουν πανηγυρικά... Τι θα πει κανονικά πρέπει; Κι εγώ για στοκ μιλάω.

 

 

ομοιως το εχω 1,5 μηνα και 5500 κοντα.

 

Εγώ το έχω μισό μήνα και είμαι 5900-6300. Screenshot της στιγμής:

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου 15μέρες, στοκ, με περίπου 50 εφαρμογές εκ τον όποιον 5-6games και τον Aura εγκατεστημένο...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...