Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες. Άρχισαν να κολλάνε συνέχεια τα AudioFX και Μουσική, ήταν απο τα προεγκατεστημένα, δεν τα είχα βάλει εγώ, να τα απεγκαταστήσω? Για μουσική τι πρόγραμμα μου προτείνετε να κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή μουσικής, όπως το poweramp και player pro. Υπάρχουν πολλές τέτοιες εφαρμογές, ρώτησε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6403040#post6403040
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σήμερα έπαιζα με το κινητό έως ότου μου πέταξε στην γραμμή κατάστασης (πάνω πάνω) ένα αστεράκι δίπλα στο σήμα του δικτύου. Τι σημαίνει και πως το βγάζω?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης εκτός από το αστεράκι όταν με καλούν παραμένει αθόρυβο (το είχα βάλει αθόρυβο προφίλ για λίγο πριν κάτι ώρες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης εκτός από το αστεράκι όταν με καλούν παραμένει αθόρυβο (το είχα βάλει αθόρυβο προφίλ για λίγο πριν κάτι ώρες)

 

Οκ έφτιαξε με τα πλάγια πλήκτρα για τον ήχο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επέστρεψα σε firmware 4.1.2 από 4.3 και δεν μπορώ να συνδεθώ στον πάροχο.:(

Μήπως συνέβη κάτι με το modem; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επέστρεψα σε firmware 4.1.2 από 4.3 και δεν μπορώ να συνδεθώ στον πάροχο.:(

Μήπως συνέβη κάτι με το modem; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Δες μήπως διαγράφηκε το imei της συσκευής. Γκούγκλαρε πώς το ελέγχεις και πώς το επαναφέρεις

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση, μια φίλη μου έριξε το κινητό και τώρα εμφανίζεται ένα μήνυμα στην οθόνη, καπως έτσι γράφει.... ρομινκ, στην αρχική οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Ποιος είναι ο συνδυασμός πλήκτρων για να κάνει ρεσετ όλο το κινητό μπας και φτιάξει και ανοίξει ?
Link to comment
Share on other sites

Παράκληση, μια φίλη μου έριξε το κινητό και τώρα εμφανίζεται ένα μήνυμα στην οθόνη, καπως έτσι γράφει.... ρομινκ, στην αρχική οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Ποιος είναι ο συνδυασμός πλήκτρων για να κάνει ρεσετ όλο το κινητό μπας και φτιάξει και ανοίξει ?

Το σβήνεις εντελώς και πατάς volume up + home button + power και θα σε βάλει στο recovery. Από εκεί μπορείς να κάνεις wipe data/factory reset

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω βοήθεια για το s3 ενός φίλου. Το digitizer laggarei αισχρα. Μια δουλευει μην δεν δουλευει.

Μετά απο restore ήταν μια χαρά για 3-5 λεπτά και ξαναρχισε τα ίδια.

Πως να δω εάν θέλει αλλάγή το digitizer ή είναι κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, πως μπορώ να έχω αναφορά μηνυμάτων sms στο cm.12.1 ή γενικώς να δω αν ένα μήνυμα sms που εστάλη έχει ληφθεί από τον παραλήπτη;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά και χωρίς να το έχω φορτώσει με πολλά πράγματα ανοιχτά μου κάνει μόνο του επανεκίνηση. Τί παίζει σχετικά;

 

Υ.Γ. Παίζει να έχω κάνει κάποια βλακεία κατά το rootάρισμα?

Edited by JHRoss
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά και χωρίς να το έχω φορτώσει με πολλά πράγματα ανοιχτά μου κάνει μόνο του επανεκίνηση. Τί παίζει σχετικά;

 

Υ.Γ. Παίζει να έχω κάνει κάποια βλακεία κατά το rootάρισμα?

 

Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει ακριβώς με την επανεκκίνηση. Μπορεί ελλιπής μνήμη, ή κάποια εφαρμογή να κολλάει κτλ. Μην ξεχνάς ότι το κινητό δεν έχει ούτε 1GB ram και το έχεις με lollipop. Εμένα με την cm12.1 μου έκλεινε μόνο του το πληκτρολόγιο μερικές φορές (stopped), αλλά επανερχόταν μετά από 1 δευτερόλεπτο, όταν ξαναπατούσα τον κέρσορα μέσα π.χ. στο box που ήθελα να γράψω κάτι. Κάποια glitches δηλαδή υπάρχουν, αλλά είναι 1000 φορές προτιμότερα από το χωρίς έλεος λαγκάρισμα της μαμάς ρομ. Εν κατακλείδι, αν η επανεκκίνηση που αντιμετωπίζεις δεν είναι συχνή, δεν τρέχει και τίποτα. Προσπάθησε απλά να εντοπίσεις αν συμβαίνει παράλληλα με κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές ή κάποιες βαριές σελίδες στον browser, ώστε να απομονώσεις πότε στην κάνει.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει ακριβώς με την επανεκκίνηση. Μπορεί ελλιπής μνήμη, ή κάποια εφαρμογή να κολλάει κτλ. Μην ξεχνάς ότι το κινητό δεν έχει ούτε 1GB ram και το έχεις με lollipop. Εμένα με την cm12.1 μου έκλεινε μόνο του το πληκτρολόγιο μερικές φορές (stopped), αλλά επανερχόταν μετά από 1 δευτερόλεπτο, όταν ξαναπατούσα τον κέρσορα μέσα π.χ. στο box που ήθελα να γράψω κάτι. Κάποια glitches δηλαδή υπάρχουν, αλλά είναι 1000 φορές προτιμότερα από το χωρίς έλεος λαγκάρισμα της μαμάς ρομ. Εν κατακλείδι, αν η επανεκκίνηση που αντιμετωπίζεις δεν είναι συχνή, δεν τρέχει και τίποτα. Προσπάθησε απλά να εντοπίσεις αν συμβαίνει παράλληλα με κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές ή κάποιες βαριές σελίδες στον browser, ώστε να απομονώσεις πότε στην κάνει.

 

Κατ'αρχάς, από τότε που έβαλα το cm12.1 ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΑΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ! Αυτό με το πληκτρολόγιο μου το κάνει και μένα. Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι ότι κατά το rootάρισμα έκανα δύο φορές μία διαδικασία χωρίς να χρειάζεται (δεν θυμάμαι τώρα ποια ακριβώς) και επίσης διαπίστωσα ότι αρκετά data αρχεία φωτογραφίες κλπ τα έχει τρεις φορές περασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο 2GB ελεύθερα στην RAM, τα Apps καταλαμβάνουν 2661ΜΒ, τα media 1969ΜΒ και System Data 4963MB. Η System Data καταλαμβάνει και σε σας τόσο πολύ χώρο; Μήπως εκεί βρίσκεται το πρόβλημα και προήλθε από κάποιο λάθος που έκανα κατά το Rootάρισμα; Τα Apps εν τω μεταξύ δεν με ρωτάει που να τα εγκαταστήσει, να επέλεγα πχ στην micro SD που είναι 32GB. Μάλλον θα με είχε ρωτήσει στην αρχή, στην πρώτη εφαρμογή και θα το έπιασε μετά ως default. Μήπως να το ξαναρουτάρω;
Link to comment
Share on other sites

Ανησυχείς πολύ για το root. Δεν χρειάζεται. Η έλλειψη χώρου σε καμία περίπτωση δεν οφείλεται στο root. Το πολύ πολύ κατέβασε εφαρμογή τύπου Root Checker να σιγουρευτείς ότι το root δουλεύει και ξέχνα το. Όπως σου πρότεινα και την τελευταία φορά, κατέβασε το DiskUsage που είναι ένας πολύ εύκολος και γρήγορος τρόπος να εντοπίσεις τι καταλαμβάνει χώρο και πόσο. Έτσι θα εντοπίσεις εύκολα τι σου τρώει τόσο πολύ μνήμη (storage όχι ram).
Link to comment
Share on other sites

Ανησυχείς πολύ για το root. Δεν χρειάζεται. Η έλλειψη χώρου σε καμία περίπτωση δεν οφείλεται στο root. Το πολύ πολύ κατέβασε εφαρμογή τύπου Root Checker να σιγουρευτείς ότι το root δουλεύει και ξέχνα το. Όπως σου πρότεινα και την τελευταία φορά, κατέβασε το DiskUsage που είναι ένας πολύ εύκολος και γρήγορος τρόπος να εντοπίσεις τι καταλαμβάνει χώρο και πόσο. Έτσι θα εντοπίσεις εύκολα τι σου τρώει τόσο πολύ μνήμη (storage όχι ram).

 

Με το DsikUsage το έκανα το scan

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο ίντερνετ θα δεις πολλές περιπτώσεις με το ίδιο πρόβλημα σε διάφορες συσκευές και rom και με διαφορετική αιτία κάθε φορά. Ένα παράδειγμα: http://blog.digitalmonkey.net/2013/08/the-case-of-incredible-growing-android.html?m=1

Στην τελική μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις μόνος σου κόσκινο την εσωτερική μνήμη και να εντοπίσεις τα αρχεία ή τους φακέλους που τρώνε τον πολύ χώρο. Μπορείς να αντιγράψεις ολόκληρη την εσωτερική μνήμη στον υπολογιστή και να δεις αν συμφωνούν τα νούμερα με το diskusage. Αν συμφωνούν ελέγχεις τα μεγέθη των φακέλων και αυτός που είναι ύποπτα μεγάλος έχει και τα αρχεία που καταλαμβάνουν τον πολύ χώρο. Ή βάζεις να σου ταξινομήσει όλα τα αρχεία βάση μεγέθους με φθίνουσα σειρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Έχω πρόβλημα με τις επαφές στο siii μου.

Έκανα μπακ απ στον υπολογιστή με το kies για να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά όταν επανέφερα τις επαφές μου, μου έχασε περίπου 100 επαφές.

Δοκίμασα πάλι να τις περάσω τπτ!

Έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα ξέρει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το μόνο που με ξενερώνει στο S3 είναι οτι δεν μπορώ να σβήσω τις υπάρχουσες εφαρμογές τις οποίες δεν χρησιμοποιώ καθόλου.

προχθές συγκεκριμένα μου ήρθε ενημέρωση λογισμικού (μόνο που δεν ήταν τίποτα άλλο απο το να ενημερώσει 3 απο τις αυτές..)

Προφανώς το κινητό που χρυσοπλήρωσα είναι ''ιδιοκτησία'' τις samsung και οχι δικό μου! Κύριοι τις samsung δεν γουστάρω να έχω άσχετες εφαρμογές στο κινητό μου..,αλλά τα παίρνετε χοντρά απο τις εταιρείες αυτών γιαυτό και τις βάζετε υποχρεωτικά και με το ζόρι.

Και δεν θέλω να κάνω root την συσκευή μου επειδή εσείς είστε είστε απατεώνες και λωποδύτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... μου εφεραν ενα s3 κ ενω στην αρχη δουλεψε καλα, μετα απο λιγες μερες αρχισε απο μονο του να ενεργοποιει κ να απενεργοποιει τη λειτουργια αυτοκινητου... ολη μερα, στο ασχετο κανει μπλινκ μπλινκ κ με τσατιζει... εκανα επαναφορα εργοστασιακων κ ενηνερωση λογισμικου κ συνεχιζει το ιδιο... τι ειναι αυτο κ πως γινεται να το διορθωσω??? Ειμαι ψιλοασχετη με το αθλημα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... μου εφεραν ενα s3 κ ενω στην αρχη δουλεψε καλα, μετα απο λιγες μερες αρχισε απο μονο του να ενεργοποιει κ να απενεργοποιει τη λειτουργια αυτοκινητου... ολη μερα, στο ασχετο κανει μπλινκ μπλινκ κ με τσατιζει... εκανα επαναφορα εργοστασιακων κ ενηνερωση λογισμικου κ συνεχιζει το ιδιο... τι ειναι αυτο κ πως γινεται να το διορθωσω??? Ειμαι ψιλοασχετη με το αθλημα...

 

Στο driving mode εννοείς?

ποια έκδοση android έχει?

Link to comment
Share on other sites

Στο driving mode εννοείς?

ποια έκδοση android έχει?

 

καλημερα. ναι αυτο μου βγαζει, αλλα στα Ελληνικα (:rolleyes: ) η εκδοση του android ειναι 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...