Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώρες ώρες όταν πάω να μπω στις επαφές η στο αρχείο των κλήσεων (περισσότερο στις κλήσεις μου συμβαίνει ) η εφαρμογή "επαφές" τρώνε κόλλημα και πετάει το παρακάτω μήνυμα. Μόλις πατήσω "οκ" και προσπαθήσω ξανά (πατώντας είτε το εικονίδιο των κλήσεων είτε αυτό των επαφών ) τότε μπαίνει κανονικά στα ονόματα.. πιθανολογώ ότι έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή που έχω κάνει "hibernate" στο greenify και έχει σχέση με τις επαφές μου όμως δεν μπορώ να φανταστώ ποια, κι αν όντως είναι αυτό το πρόβλημα εντέλει.

Έχει τύχει σε κανέναν; Μπας γλυτώσουμε το factory reset δηλαδή.

Όλα σε stock 4.3 με root.. ;)

 

[ATTACH]58875[/ATTACH]

 

Κάτι στα υπόψιν για το παραπάνω υπάρχει; Είχε σταματήσει να εμφανίζεται το φαινόμενο για λίγο καιρό αλλά τώρα άρχισε πάλι τα δικά του. Εννοείται ότι δεν έχω κάνει κάτι από τότε αλλά το κόβω να έρχεται το reset.. και το βαριέμαι αφόρητα μιλάμε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,θελω να κανω φορματ σε ενα s3 που δεν εχει πειραχτει ποτε...Τι πρεπει να κανω>>?

Και που θα βρω την ρομ...χρειαζομαι μια ρομ η οποια να εχει ελληνικα και να ειναι δοκιμασμενη και να μην κολαει!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Κάτι στα υπόψιν για το παραπάνω υπάρχει; Είχε σταματήσει να εμφανίζεται το φαινόμενο για λίγο καιρό αλλά τώρα άρχισε πάλι τα δικά του. Εννοείται ότι δεν έχω κάνει κάτι από τότε αλλά το κόβω να έρχεται το reset.. και το βαριέμαι αφόρητα μιλάμε..

 

έλα μωρέ 2-3 ωρίτσες υπόθεση είναι. το εταιρικό που το έχω στοκ , λίγο πριν το πετάξω στο συρτάρι του έκανα ένα ρεσετ και είδα φως! τώρα μπορώ να κάνω 5-10 πράγματα χωρίς να περιμένω 5-10 λεπτά. νομίζω όλα τα update των διάφορων εφαρμογών στο τέλος τα κάνουν πουτ****.

 

Οπως κατάλαβες δεν έχω κάποια άλλη λύση για το θέμα σου (ποτέ δεν μου το έχει κάνει σε επαφές, είτε με custom είτε με stock). Αν και τώρα τελευταία βλέπω αρκετές εφαρμογές (τρίτων) να κρασαρουν ...

Link to comment
Share on other sites

έλα μωρέ 2-3 ωρίτσες υπόθεση είναι.

 

Κι όμως το έλυσα τελικά το πρόβλημα "επανεκκινώντας" ξανά την εφαρμογή του stock πληκτρολογίου, την είχα κάνει "διακοπή" με το titanium backup από τη στιγμή που εγκατέστησα το Swype γιατί δεν ήθελα να τρέχει από "πίσω". Δεν ξέρω πως μου ήρθε η "φώτιση", έτσι ξαφνικά όμως κι ενώ προσπαθούσα εδώ και μέρες να σκεφτώ τι έχω διακόψει που ίσως δεν αφήνει την εφαρμογή των επαφών να ανοίξει κανονικά.. και ξαφνικά μου ήρθε το stock πληκτρολόγιο! Το "άνοιξα" λοιπόν και από τότε όλα καλά. Δοκιμές πάμπολλες, θέμα τέρμα.! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σε περίπτωση σπασμένης οθόνης, έχει βρεί κανείς σας τρόπο για φθηνή αντικαταστασή της?

Η Σάμσουγκ μου είπε 138 κ ένα μαγαζί φίλου που έχω στα 120 μου είπε...........

 

Δε νομίζω πως με αυτά τα λεφτά αξίζει να το επισκευάσω έτσι?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια,η μόνη λύση είναι ebay και να το αλλάξεις μόνος σού,έτσι αξίζει:D:D

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια,η μόνη λύση είναι ebay και να το αλλάξεις μόνος σού,έτσι αξίζει:D:D

 

Έχει βρει κανείς κάτι στο ebay??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινά ψάξιμο.

http://www.ebay.com/bhp/digitizer-i9300

Το θέμα είναι όμως τη σού έχει σπάσει η οθόνη η το digitizer? Άν σού Έχει σπάσει το δεύτερο θα τη βγάλεις Ποιο φτηνά.αρκεί να μπορείς να ασχοληθείς.:thumbup:

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινά ψάξιμο.

http://www.ebay.com/bhp/digitizer-i9300

Το θέμα είναι όμως τη σού έχει σπάσει η οθόνη η το digitizer? Άν σού Έχει σπάσει το δεύτερο θα τη βγάλεις Ποιο φτηνά.αρκεί να μπορείς να ασχοληθείς.:thumbup:

Εχει ένα πολύ μικρό εσωτερικό σπάσιμο η οθόνη κ μου είπαν κ οι 2 ότι εκεί ξεκινάει το θέμα. Κ πως θέλω οθόνη.

Η πλακέτα λένε είναι οκ

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εχει ένα πολύ μικρό εσωτερικό σπάσιμο η οθόνη κ μου είπαν κ οι 2 ότι εκεί ξεκινάει το θέμα. Κ πως θέλω οθόνη.

Η πλακέτα λένε είναι οκ

λοιπον... οθονη η digitizer ειναι αναγκαστικα θα αλλαξεις οθονη. πανε πακετο. Αυτο που λεει ο φιλος απο πανω για μονο digitizer απο ebay υπαρχει αλλα ειναι πολυ δυσκολο να το βαλεις λογο οτι ειναι κολημενο με την οθονη και βγαινει πολυ δυσκολα. Κανενα μαγαζι δεν αναλαμβανει να στο αλλαξει το digitizer μονο του. Θα δεις πολλα βιντεακια στο youtube που το εχουν κανει αλλα για μενα προσωπικα αν δεν εισαι της δουλειας μαλλον θα σπασεις την οθονη. Για μενα καλυτερα αγορασε ενα μεταχειρισμενο s3. πιο φτηνα ειναι απο την οθονη σκετη.. ;)

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαφνικά μου κάνει συνέχεια επανεκκίνηση. Ούτε hard reset δε μπορω να κάνω. Τι μπορεί να φταίει? Είναι λες και είναι κολλημένο το κουμπί on/off και ανοιγοκλείνει συνέχεια ακόμα και αν βγάλω και ξαναβάλλω μπαταρία . Ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου κάνει συνέχεια επανεκκίνηση. Ούτε hard reset δε μπορω να κάνω. Τι μπορεί να φταίει? Είναι λες και είναι κολλημένο το κουμπί on/off και ανοιγοκλείνει συνέχεια ακόμα και αν βγάλω και ξαναβάλλω μπαταρία . Ευχαριστώ !

Πολύ πιθανόν να είναι αυτό ακριβώς , "κολλημένο το power button". Προσπάθησε με κάποιο τρόπο (με καρφίτσα, προσεκτικά όμως) ή πατώντας το αρκετές φορές στις άκρες μήπως και ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να είναι αυτό ακριβώς , "κολλημένο το power button". Προσπάθησε με κάποιο τρόπο (με καρφίτσα, προσεκτικά όμως) ή πατώντας το αρκετές φορές στις άκρες μήπως και ξεκολλήσει.

 

Καταφερα και το εκανα επαναφορα εργοστασιακων... και εστρωσε .... μου εβγαλε τωρα αναβαθμιση ? να την κανω? ξερετε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα και το εκανα επαναφορα εργοστασιακων... και εστρωσε .... μου εβγαλε τωρα αναβαθμιση ? να την κανω? ξερετε τιποτα?

 

κανε ,γιατι οχι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω αγοράσει ένα μεταχειρισμένο Samsung I9300 Galaxy s III έκδοση 4.3 και μετά από 3 μέρες δεν είχα δίκτυο

 

κάνω factory reset και πάλι τα ίδια τι να κάνω? :worry::worry::worry:

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω αγοράσει ένα μεταχειρισμένο Samsung I9300 Galaxy s III έκδοση 4.3 και μετά από 3 μέρες δεν είχα δίκτυο

 

κάνω factory reset και πάλι τα ίδια τι να κάνω? :worry::worry::worry:

 

ευχαριστώ πολύ

Αρχικά, πήγαινε στις ρυθμίσεις και δες στις πληροφορίες συσκευής αν εμφανίζεται το imei σου ή σου γράφει unknown. Στην περίπτωση που στο εμφανίζει βγάλε την sim, καθάρισε την με ένα πανάκι και βάλτην πάλι να δεις αν άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι On/off κολλάει (και κάνει επανεκκινήσεις). Μάλλον θέλει άλλαγμα , γιατι περα απο την επαναφορα εργοστασιακων που εκανα μου το ξανακανει που και που. εχει τελειωσει η εγγυηση και μαλλον πρεπει να αλλαξω το κουμπι .. εκτος αν ειναι τιποτα αλλο. Που μπορώ να το πάω? Πρέπει να το τρέχω ως την αντιπροσοπεία η μπορώ και αλλού.

Τώρα το κινητο δουλεύει μια χαρα, αλλα αποφεύγω να πατάω το κουμπί. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, πήγαινε στις ρυθμίσεις και δες στις πληροφορίες συσκευής αν εμφανίζεται το imei σου ή σου γράφει unknown. Στην περίπτωση που στο εμφανίζει βγάλε την sim, καθάρισε την με ένα πανάκι και βάλτην πάλι να δεις αν άλλαξε κάτι.

 

εμφανίζει το imei και το έκανα δεν άλλαξε κάτι

 

παρακαλώ τι να κάνω βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites

εμφανίζει το imei και το έκανα δεν άλλαξε κάτι

 

παρακαλώ τι να κάνω βοηθήστε με

Το ότι βλέπεις το imei σου είναι καλό ;) Από εκεί και πέρα δύο περιπτώσεις μπορεί να συμβαίνουν : είτε έχει πρόβλημα η sim σου και θέλει αλλαγή, είτε έχει πρόβλημα το sim reader και θέλει service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξερετε γιατι μου βγαζει αυτο το μήνυμα καθε φορα που αναβω το κινητό?

 

http://i1194.photobucket.com/albums/aa369/furious555/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-05-20-00-08-55_zpsbwau2iea.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Πέρασα με Odin την τελευταία ρομ για Ελλάδα της cosmote και το κινητό κολλάει στο bootlogo της Samsung...καμία ιδέα;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Πέρασα με Odin την τελευταία ρομ για Ελλάδα της cosmote και το κινητό κολλάει στο bootlogo της Samsung...καμία ιδέα;;;

Βγάλε την μπαταρία για ένα λεπτό, βάλτην ξανά. Μπες recovery και κάνε wipe data/factory reset. Στη συνέχεια πατάς reboot system...λογικά θα σου ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν ξέρω αν είναι γενικότερο το πρόβλημα που θα αναφέρω αλλά σίγουρα είναι ασυνήθιστο. Όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο μόλις η διάρκεια της συνομιλίας φτάσει τις δύο ώρες την σταματάει αυτόματα το κινητό. Μπορώ να ξανακαλέσω αμέσως και να συνεχίσω την κλήση. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Μου φάνηκε πολύ παράξενο πρόβλημα και γι' αυτό σας ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...