Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ρωτησω τι μπορει να φταιει και ξαφνικα το τηλεφωνο δεν ακουγεται ο ηχος κλησεων οταν με καλουν ενω ειναι ρυθμισμενο να χτυπα κανονικα.Οταν φωτιζεται η οθονη και καλω απο το σταθερο ακουγεται ο ηχος ενω οταν η οθονη ειναι κλειστη δεν ακουγεται τιποτα.Μονο αν παει τυχαια το ματι στην οθονη βλεπω οτι με καλουν η αν το εχω στην δονηση.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαίρεται θα ήθελα τη βοήθεια σας. Λοιπόν έχω ένα galaxy s3 αλλά ήταν demo οπότε βρήκα ένα άλλο με σπασμένη οθόνη και έβγαλα την πλακέτα κ την έβαλα στο δικό μου. Το κινητό λειτουργεί κανονικά σήμα κλπ απλά δεν ακούω καθόλου κάποιον ήχο στο ηχείο ούτε με ακούνε οι άλλοι στην κλήση. Επίσης δεν αναγνωρίζει ούτε το handsfree. Τι πιστεύετε ότι είναι? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται θα ήθελα τη βοήθεια σας. Λοιπόν έχω ένα galaxy s3 αλλά ήταν demo οπότε βρήκα ένα άλλο με σπασμένη οθόνη και έβγαλα την πλακέτα κ την έβαλα στο δικό μου. Το κινητό λειτουργεί κανονικά σήμα κλπ απλά δεν ακούω καθόλου κάποιον ήχο στο ηχείο ούτε με ακούνε οι άλλοι στην κλήση. Επίσης δεν αναγνωρίζει ούτε το handsfree. Τι πιστεύετε ότι είναι? Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς είναι πολλά που μπορεί να φταίνε και κυρίως hardware. Είσαι σίγουρος ότι τα συγκεκριμένα προβλήματα δεν υπήρχαν και πριν στη συσκευή με τη σπασμένη οθόνη? Είσαι σίγουρος πως τα έχεις συνδέσει όλα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας έχω πρόβλημα με την περιστροφή οθόνης ξέρετε αν υπάρχει καμιά λύση??

Έχεις τσεκάρει στις ρυθμίσεις της οθόνης μήπως έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή της περιστροφής της;

Αν έχεις βάλει και κάποιον άλλο launcher δες και στις δικές του ρυθμίσεις. ;)

 

Αν είναι θέμα hardware δεν μπορώ να βοηθήσω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ....εχω το samsung s3 εδω και ενα χρονο (λιγο παραπανω) και τωρα τελευταια οταν παιζει μουσικη μου κανει διακοπες μικρης διαρκειας χρονικα ...!!!κοβετε δλδ η μουσικη κ μετα ξαναρχιζει.... ξερετε τι μπορει να φταιει ??? εχει σχεση με RAM ή αν ειναι φορτωμενη???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ....εχω το samsung s3 εδω και ενα χρονο (λιγο παραπανω) και τωρα τελευταια οταν παιζει μουσικη μου κανει διακοπες μικρης διαρκειας χρονικα ...!!!κοβετε δλδ η μουσικη κ μετα ξαναρχιζει.... ξερετε τι μπορει να φταιει ??? εχει σχεση με RAM ή αν ειναι φορτωμενη???

Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τη ram. Δοκίμασες να κάνεις μια επανεκκίνηση? Μήπως τελευταία έχεις βάλει κάποια εφαρμογή τύπου Greenify ή εκκαθάρισης μνήμης με αποτέλεσμα να σου κλείνει τη διεργασία της εφαρμογής της μουσικής?

(Αν χρησιμοποιείς powerAmp πάντως έχει και επιλογή για τέτοιες περιπτώσεις)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

οχι.. δεν ειναι η ραμ. Αυτο το κανει και σε μενα.. Αυτο στο κανει με το που κλεισεις την οθονη μετα απο λιγο;; Κατι πρεπει να παιζει με τον επεξεργαστη κ ψιλοκολαει,,,

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνει στο κλείσιμο της οθόνης είναι θέμα με το deep sleep. Διορθώνεται όμως με root. Τώρα δεν ξέρω αν θέλεις να μπείς σε τέτοια διαδικασία ή όχι
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη κάτω κάτω ενώ είχα 4 icons (τηλεφωνο, επαφές, μηνύματα, εφαρμογές) μου έβγαλε ένα (τηλέφωνο ή μηνύματα ή επαφές). Ξαναβάζω στην θέση της την συντόμευση και μετά από λίγη ώρα την βλέπω να λείπει (την ίδια ή κάποια εκ των τριών αυτών). Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ρουτ με την κλασσικη διαδικασια. εγραψε pass στο odin και εκανε μετα επανεκκινηση.

τι αφαιρουμε απο μεσα τωρα χωρις να κανουμε ζημια? καπου ειχε αναφερθει τι μπορουμε να αφαιρεσουμε για να φυγουν ορισμενα περιττα της σαμμυ. θυμαστε τι?

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ρουτ με την κλασσικη διαδικασια. εγραψε pass στο odin και εκανε μετα επανεκκινηση.

τι αφαιρουμε απο μεσα τωρα χωρις να κανουμε ζημια? καπου ειχε αναφερθει τι μπορουμε να αφαιρεσουμε για να φυγουν ορισμενα περιττα της σαμμυ. θυμαστε τι?

 

Εδώ είσαι... https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εμφανίζεται το σημείο στίξης κόμμα μεταξύ επωνύμου και ονόματος στη λίστα των επαφών;;;

Τι πρέπει να κάνω;

Γιατί είναι backup από άλλο κινητό...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι backup από άλλο κινητό...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Όμως και στις νέες εγγραφές, όπου όνομα και επίθετο μπαίνουν στα ξεχωριστά πεδία τους παρατηρείται το ίδιο. Δε ξέρω πώς να το λύσω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εμφανίζεται το σημείο στίξης κόμμα μεταξύ επωνύμου και ονόματος στη λίστα των επαφών;;;

Τι πρέπει να κάνω;

Απλό.. όταν θα πας στις επαφές menu ρυθμίσεις και επιλέξεις και στα δύο όνομα και όχι επίθετο φεύγει το κόμμα.

Τώρα στην καταχώρηση αυτά χωρίζονται, όταν καταχωρείς όνομα και επίθετο. Αν όμως πας δίπλα στο όνομα έχει ένα ν όταν το κατεβάσεις και βάλεις ονοματεπώνυμο σε μια σειρά βγαίνει όπως το θες χωρίς κόμμα.

Link to comment
Share on other sites

Απλό.. όταν θα πας στις επαφές menu ρυθμίσεις και επιλέξεις και στα δύο όνομα και όχι επίθετο φεύγει το κόμμα.

Τώρα στην καταχώρηση αυτά χωρίζονται, όταν καταχωρείς όνομα και επίθετο. Αν όμως πας δίπλα στο όνομα έχει ένα ν όταν το κατεβάσεις και βάλεις ονοματεπώνυμο σε μια σειρά βγαίνει όπως το θες χωρίς κόμμα.

 

Όμως θα εμφανίζονται οι επαφές στη λίστα με βάση το όνομα. Εμένα προσωπικά δε με εξυπηρετεί.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις συντομεύσεις στο κάτω μέρος της οθόνης χειροτέρεψε,τώρα αντικαθιστά μόνο του την συντόμευση "μηνύματα" με την συντόμευση "επαφές" και έτσι έχει δύο φορές την συντόμευση "επαφές" και καμία αυτήν των μηνυμάτων. Τι μπορεί να είναι? Edited by JHRoss
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει το samung galaxy s3 το καλοκαιρι το 2013 τοτε ειχε την 4.2 εκδοση και ηταν μια χαρα...οταν πηρε την 4.3 αρχισαν τα προβληματα...και τον Οκτωβρη του 2014 τα capacitive κουμπια πισω και μενου επαψαν να λειτουργουν,....βεβαια και 1 μηνα πριν ειχαν σταματησει αλλα ανοιξαν....αλλα τοτε δεν ξανααναψαν μεχρι και σημερα..ειχα σπαστει και ουτε για service δεν το πηγα η εγγυηση εχει ληξει και αγορασα τον νοεμβρη το lg g2...αλλα τωρα ο αδερφος μου θελει το samsung galaxy s3...μηπως μπορω να τα φτιαξω καπως?? το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος?? βοηθηστε με μηπως υπαρχει καποια λυση το προβλημα ειναι τα κουμπια το κεντρικο δουλευει μια χαρα!!μονο το πισω και το μενου δεν λειτουργουν!! επικοινωνηστε στο nestakias@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει το samung galaxy s3 το καλοκαιρι το 2013 τοτε ειχε την 4.2 εκδοση και ηταν μια χαρα...οταν πηρε την 4.3 αρχισαν τα προβληματα...και τον Οκτωβρη του 2014 τα capacitive κουμπια πισω και μενου επαψαν να λειτουργουν,....βεβαια και 1 μηνα πριν ειχαν σταματησει αλλα ανοιξαν....αλλα τοτε δεν ξανααναψαν μεχρι και σημερα..ειχα σπαστει και ουτε για service δεν το πηγα η εγγυηση εχει ληξει και αγορασα τον νοεμβρη το lg g2...αλλα τωρα ο αδερφος μου θελει το samsung galaxy s3...μηπως μπορω να τα φτιαξω καπως?? το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος?? βοηθηστε με μηπως υπαρχει καποια λυση το προβλημα ειναι τα κουμπια το κεντρικο δουλευει μια χαρα!!μονο το πισω και το μενου δεν λειτουργουν!! επικοινωνηστε στο nestakias@gmail.com

Αναβουν τα λαμπακια των κουμπιων. Δεν μου φαινετε λειτουργικο. Μαλλον θεμα συσκευης.. Μηπως εχει φαει καμοια τουμπα και εχει ξεκουμπωθει καμοια επαφη;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αρχικα αν μπορεις να το φτιαξεις.. με καποιο φυσιολογικο κοστος :p ή μονος σου εννοειται, αν ξερεις τι κανεις (οπως λεει ο πανω)

 

αλλιως (μιας και το κινητο ειναι αχρηστο χωρις αυτα τα κουμπια) μια ιδεα μου ειναι να ψαξεις στο play store για καμια εφαρμογη που προσφερει on screen buttons στο κινητο. μερικες (και λογικα αυτες που λειτουργουν σωστα) θελουν root και πολλες ισως δεν δουλευουν με tw rom.

αλλη επιλογη ειναι το root και περασμα καμιας custom rom και ενεργοποιηση nav buttons :p

μπακαλιστικα πραγματα δηλαδη αλλα τουλαχιστον δεν θα πανε το κινητο στα σκουπιδια xD

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες όταν πάω να μπω στις επαφές η στο αρχείο των κλήσεων (περισσότερο στις κλήσεις μου συμβαίνει ) η εφαρμογή "επαφές" τρώνε κόλλημα και πετάει το παρακάτω μήνυμα. Μόλις πατήσω "οκ" και προσπαθήσω ξανά (πατώντας είτε το εικονίδιο των κλήσεων είτε αυτό των επαφών ) τότε μπαίνει κανονικά στα ονόματα.. πιθανολογώ ότι έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή που έχω κάνει "hibernate" στο greenify και έχει σχέση με τις επαφές μου όμως δεν μπορώ να φανταστώ ποια, κι αν όντως είναι αυτό το πρόβλημα εντέλει.

Έχει τύχει σε κανέναν; Μπας γλυτώσουμε το factory reset δηλαδή.

Όλα σε stock 4.3 με root.. ;)

 

[ATTACH]58875[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το play store μια εφαρμογη που λεγεται call meter 3G. εκει περα εκει θα βρεις τις εισερχομενες, τις εξερχομενες καθως και την τελευταια κληση, αν πειραματιστεις λιγακι και με τις ρυθμισεις θα βρεις πολυ καλα αποτελεσματα απο την εφαρμογη
Ericsson t10s, Nokia 3310, Nokia 6210, Nokia 3510i, sharp gx30i, Sony Ericsson k800i, Sony Ericsson x10 mini, Sony xperia sole, Samsung note 3 και η λιστα συνεχιζεται...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...