Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κι άλλη ρομ με factory reset.

Αν δε παίξει τους το ξαναπάς και τους τα χώνεις.

 

Ακόμη περιμένω νέα τους. Υπάρχει περίπτωση να μη δουλεύει το ραδιόφωνο με factory reset-4.1.2 μέσω odin- factory reset (αυτό έκανα) και να δουλέψει με κάποια custom rom;

(Αν ισχύει σίγουρα θα το κάνω!, αφού δοκιμάσω πρώτα μια 4.3)

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακόμη περιμένω νέα τους. Υπάρχει περίπτωση να μη δουλεύει το ραδιόφωνο με factory reset-4.1.2 μέσω odin- factory reset (αυτό έκανα) και να δουλέψει με κάποια custom rom;

(Αν ισχύει σίγουρα θα το κάνω!, αφού δοκιμάσω πρώτα μια 4.3)

 

Ευχαριστώ! :)

 

Άλλη μαμά ρομ μέσω odin λέω.Δε μίλησα για custom.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου ηρθε χτες ειδοποιηση για android 4.3 ενημερωση, γυρω στα 500 MB. Εγω εδωσα το οκ αλλα εκτοτε μου δειχνει το σημα οτι κανει ενημερωση με το android και τον κυβο που γυρνα αλλά κάθε φορα που φτανει στο 100%, απλα κανει ενα reboot και ξανα μανα. Επειδη νομιζα οτι θα τελειωνε το εβγαλα και απο την μπριζα και ετσι καποια στιγμη του τελειωσε η μπαταρια οποτε το σταματησε, το ξαναξεκινησε και επειδη ειχε ηδη πολλες ωρες που το εκανε το βραδυ το αφησα χωρις μπαταρια μπας και γινει κανενα θαυμα. Τι να κανω για να φτιαχτει? Λιγο γρηγορα αν γινονται οι απαντησεις ομως γιατι στο μεταξυ δεν εχω κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου ηρθε χτες ειδοποιηση για android 4.3 ενημερωση, γυρω στα 500 MB. Εγω εδωσα το οκ αλλα εκτοτε μου δειχνει το σημα οτι κανει ενημερωση με το android και τον κυβο που γυρνα αλλά κάθε φορα που φτανει στο 100%, απλα κανει ενα reboot και ξανα μανα. Επειδη νομιζα οτι θα τελειωνε το εβγαλα και απο την μπριζα και ετσι καποια στιγμη του τελειωσε η μπαταρια οποτε το σταματησε, το ξαναξεκινησε και επειδη ειχε ηδη πολλες ωρες που το εκανε το βραδυ το αφησα χωρις μπαταρια μπας και γινει κανενα θαυμα. Τι να κανω για να φτιαχτει?

 

Το έχεις εντελώς stock το κινητό?

 

Λιγο γρηγορα αν γινονται οι απαντησεις ομως γιατι στο μεταξυ δεν εχω κινητο!

 

Δεν είναι και πολύ ευγενικό αυτό. Ούτε επίσημο forum υποστήριξης είναι εδώ ούτε chat room ούτε πληρώνονται τα μέλη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαρο προβημα! Στην προσπαθεια μου να περασω το cm nightly το 11 στο i9305 μεσω cwm οταν πατησα να κανει install Μου εγραψε fail. Απο τοτε καθε φορα που ανοιγω το τηλ μπαινει μονο στο cwm και δε μπορω να μπω στο download mode. Τι να κανω;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαρο προβημα! Στην προσπαθεια μου να περασω το cm nightly το 11 στο i9305 μεσω cwm οταν πατησα να κανει install Μου εγραψε fail. Απο τοτε καθε φορα που ανοιγω το τηλ μπαινει μονο στο cwm και δε μπορω να μπω στο download mode. Τι να κανω;

 

Βάλε από πάνω την 11 μέσω cwm.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις εντελώς stock το κινητό?

 

 

 

Δεν είναι και πολύ ευγενικό αυτό. Ούτε επίσημο forum υποστήριξης είναι εδώ ούτε chat room ούτε πληρώνονται τα μέλη

 

Ναι το έχω, συγγνωμη αν ηταν αποτομο, δεν ειχα καμια τετοια προθεση. Τιποτα δεν του εχω κανει..

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα, οταν παω να κανω συγχρονισμο στις ρυθμισεις συγχρονισμου για τον λογαριασμο του γουγκλι μου βγαζει ενα σφαλμα και μου λεει οτι ο συγχρονισμος ιντερνετ απετυχε και αντιμετωπιζει καποια προβληματα.ξερει κανεις τι ειναι αυτο ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω σοβαρο προβλημα το κινητο freezarei συνεχεια και δεν ξεκολαει αν δεν βγαλω την μπαταρια. Ειπα να κανω farctory reset και να κανω και μια αναβαθμιση και κολλησε στην ενειμερωση λογισμικου. Aμα βγαλω την μπαταρια υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει; Εχει συμβει σε καναν αλλο να freezarei συνεχεια;
Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα την αναβαθμιση απο 4.1.2 ΧΧΧELA σε 4.3 XXUGML2 με csc της Cosmote. Εκανα format το κινητο πριν και μετα την αναβαθμιση. Η αναβαθμιση εχει βελτιωσει σε ολους τους τομεις το κινητο. Η οθονη σαν να κερδισε σε ευκρινεια και σε καλυτερη αποδοση των χρωματων, η μπαταρια κραταει το ιδιο αν οχι καλυτερα απο πριν και γενικοτερα το κινητο εχω την αισθηση πως εινια πιο γρηγορο σε ολους τους τομεις. Τη συστηνω ανεπιφυλακτα. Σε οσους εχουν ενδοιασμους να τονισω οτι η XXUGML2 ειναι η τελευταια μεχρι στιγμης απο τις 4.3 Ρομ της Σαμσουνγκ και δεν εχει καμια σχεση με την κουτοσουρεμενη πρωτη εκδοση (MJ9) που προξενησε τοσο προβληματα σε κατοχους S3 αλλα και μεταγενεστερη και απο την (ΜΚ6) που εχει η Vodafone Ελλαδας.
Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα την αναβαθμιση απο 4.1.2 ΧΧΧELA σε 4.3 XXUGML2 με csc της Cosmote. Εκανα format το κινητο πριν και μετα την αναβαθμιση. Η αναβαθμιση εχει βελτιωσει σε ολους τους τομεις το κινητο. Η οθονη σαν να κερδισε σε ευκρινεια και σε καλυτερη αποδοση των χρωματων, η μπαταρια κραταει το ιδιο αν οχι καλυτερα απο πριν και γενικοτερα το κινητο εχω την αισθηση πως εινια πιο γρηγορο σε ολους τους τομεις. Τη συστηνω ανεπιφυλακτα. Σε οσους εχουν ενδοιασμους να τονισω οτι η XXUGML2 ειναι η τελευταια μεχρι στιγμης απο τις 4.3 Ρομ της Σαμσουνγκ και δεν εχει καμια σχεση με την κουτοσουρεμενη πρωτη εκδοση (MJ9) που προξενησε τοσο προβληματα σε κατοχους S3 αλλα και μεταγενεστερη και απο την (ΜΚ6) που εχει η Vodafone Ελλαδας.

 

Την έκανα και εγώ. Δεν είναι και τόσο άσχημη. Τρώει όμως πολύ μνήμη γύρω στα 600 mp από 839 ελεύθερη που έχει το κινητό. Την έκανες από το κινητό η μέσω KIES? Πόσα mp ήταν θυμάσαι? Εμένα ήταν 439 και κατι και μου βγήκαν και τα χαζά της COSMOTE πάλι, εσένα.?

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα απο το κινητο. Ηταν κοντα στα 429 με 439 ΜΒ. Και εμενα μου εβγαλε τα κλασσικα της Cosmote αλλα τα απενεργοποιησα μεσα απο τις ρυθμισεις εφαρμογων. Η μνημη μετα απο ρεσταρτ ειναι γυρω στα 450 και μετα απο καποια χρηση ειναι γυρω στα 550. Εκανα φορματ ομως και πριν και μετα... Ισως να εχει να κανει κατι αυτο...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω σοβαρο προβλημα το κινητο freezarei συνεχεια και δεν ξεκολαει αν δεν βγαλω την μπαταρια. Ειπα να κανω farctory reset και να κανω και μια αναβαθμιση και κολλησε στην ενειμερωση λογισμικου. Aμα βγαλω την μπαταρια υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει; Εχει συμβει σε καναν αλλο να freezarei συνεχεια;

 

Δε ξέρω τι παίζει τώρα που κόλλησε σε ώρα αναβάθμισης. Πάντως είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και απόσο είχα ρωτήσει και αρκετοί ακόμη. Η διαδικασία γενικά έχει ως εξής: Το πας, στο κάνουν ρεσετ και λένε το φτιάξανε, προφανώς μετά θα ξανακολλήσει και το ξαναπάς και τότε του δίνουν την πρέπουσα σημασία. Σου κάνουν μια αλλαγή πλακέτας και τέλος.

Τώρα στην περίπτωσή σου, λογικά θα το πας, θα στο στρώσουν αλλά με την ίδια πλακέτα, θα το πάρεις και θα ξανακολλήσει, θα το πας πισω και λογικά θα σου αλλάξουν την πλακέτα.

Περαστικά! :P

 

Edit: να ρωτήσω την αποψή σας: μετά το σέρβις, που μου αλλάξανε την πλακέτα, παρατήρησα τρεις κόκους σκόνης μέσα στην κάμερα. Δε φαίνεται να δημιουργούν πρόβλημα στη φωτογραφία, αλλά πάλι δεν το λέω και σίγουρα. Να το αφήσω έτσι ή να το ξαναγυρίσω να μου την καθαρίσουνε; Ή είναι κάτι άλλο και όχι σκόνη;

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την αναβάθμιση 4.3 και το Kies αναβαθμίστηκε επίσης σε kies3. Το οποίο πλέον δεν συγχρονίζει τις επαφές. Ωραία...
Link to comment
Share on other sites

Πλέον κ εγώ με την επίσημη αναβάθμιση 4.3 της cosmote μπορώ να πω ότι είναι παρά πολύ καλή γρήγορη σταθερή χωρίς κολλήματα κ δουλεύουν όλα ρολόι.δύο μόνο έχω να πω πρώτον το κάτι που έχει μείνει εκεί κολλημένο κ δεύτερον την καθυστέρηση που έχει με το power button.
Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα την αναβαθμιση απο 4.1.2 ΧΧΧELA σε 4.3 XXUGML2 με csc της Cosmote. Εκανα format το κινητο πριν και μετα την αναβαθμιση. Η αναβαθμιση εχει βελτιωσει σε ολους τους τομεις το κινητο. Η οθονη σαν να κερδισε σε ευκρινεια και σε καλυτερη αποδοση των χρωματων, η μπαταρια κραταει το ιδιο αν οχι καλυτερα απο πριν και γενικοτερα το κινητο εχω την αισθηση πως εινια πιο γρηγορο σε ολους τους τομεις. Τη συστηνω ανεπιφυλακτα. Σε οσους εχουν ενδοιασμους να τονισω οτι η XXUGML2 ειναι η τελευταια μεχρι στιγμης απο τις 4.3 Ρομ της Σαμσουνγκ και δεν εχει καμια σχεση με την κουτοσουρεμενη πρωτη εκδοση (MJ9) που προξενησε τοσο προβληματα σε κατοχους S3 αλλα και μεταγενεστερη και απο την (ΜΚ6) που εχει η Vodafone Ελλαδας.

 

 

Ωχ την MJ9 φοραει το δικο μου κσι έχει κολληματα κατ καιρους.

Ειχα μια υποψια οτι θα φορουσε την προβληματικη τωρα ειμαι πμεων σίγουρος. ..

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι παίζει τώρα που κόλλησε σε ώρα αναβάθμισης. Πάντως είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και απόσο είχα ρωτήσει και αρκετοί ακόμη. Η διαδικασία γενικά έχει ως εξής: Το πας, στο κάνουν ρεσετ και λένε το φτιάξανε, προφανώς μετά θα ξανακολλήσει και το ξαναπάς και τότε του δίνουν την πρέπουσα σημασία. Σου κάνουν μια αλλαγή πλακέτας και τέλος.

Τώρα στην περίπτωσή σου, λογικά θα το πας, θα στο στρώσουν αλλά με την ίδια πλακέτα, θα το πάρεις και θα ξανακολλήσει, θα το πας πισω και λογικά θα σου αλλάξουν την πλακέτα.

Περαστικά! :P

 

Edit: να ρωτήσω την αποψή σας: μετά το σέρβις, που μου αλλάξανε την πλακέτα, παρατήρησα τρεις κόκους σκόνης μέσα στην κάμερα. Δε φαίνεται να δημιουργούν πρόβλημα στη φωτογραφία, αλλά πάλι δεν το λέω και σίγουρα. Να το αφήσω έτσι ή να το ξαναγυρίσω να μου την καθαρίσουνε; Ή είναι κάτι άλλο και όχι σκόνη;

και ποσο παει το μαλλι ξερουμε;

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα απο το κινητο. Ηταν κοντα στα 429 με 439 ΜΒ. Και εμενα μου εβγαλε τα κλασσικα της Cosmote αλλα τα απενεργοποιησα μεσα απο τις ρυθμισεις εφαρμογων. Η μνημη μετα απο ρεσταρτ ειναι γυρω στα 450 και μετα απο καποια χρηση ειναι γυρω στα 550. Εκανα φορματ ομως και πριν και μετα... Ισως να εχει να κανει κατι αυτο...

 

Πως έβγαλες της cosmote? Εννοεις τα αρχικο screen οταν μπουτάρει?

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω, συγγνωμη αν ηταν αποτομο, δεν ειχα καμια τετοια προθεση. Τιποτα δεν του εχω κανει..

 

No problem ;) μήπως να δοκίμαζες να περάσεις την ίδια ρομ με Odin?

Link to comment
Share on other sites

και ποσο παει το μαλλι ξερουμε;

 

Το δικό μου ήταν ακόμη μέσα στην εγγύηση, οπότε τίποτα. Αλλιώς μαντεύω γύρω στα 150.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε κολήματα με flash player σε browsers; Εμένα μου κολάει συνεχώς. Δοκίμασα τον browser του S3 αλλά και άλλους όπως το Dolphin. Επίσης η μπαταρία έχει μικρότερη διάρκεια από την 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Το bootamination της Cosmote δεν το εχω βγαλει απλα κατηργησα κατι εφαρμογες της Cosmote οπως τα Cosmote Games κτλ..

Η 4.3 της Cosmote ειναι σιγουρα πολυ καλυτερη αναβαθμιση σε σχεση με την 4.1.2 . Απλα καλο ειναι οταν κανει καποιος αναβαθμιση απο μια εκδοση Android σε μια αλλη να κανει φορματ το κινητο πριν και μετα για να γλιτωσει απο διαφορα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο factory reset τι αλλο πρεπει να κανουμε πριν την εγκατασταση ρομ;;

Στο ιντερνετ καποια παιδια λενε και για wipe cache k wipe dalvic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...