Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.. αγορασα προσφατα το δικο μου S3 και παρατηρησα κατι.... η ραμ ειναι μονιμως φορτωμενη στα 88+ %... τι παιζει??? τι πρεπει να κανω??? μου εχει παντα ανοιχτες εφαρμογες τυπου Gmail Google+ και κατι τετοια....που εγω δεν εχω καν gmail και τα αλλα ξερω γω :p

 

ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων...

 

Εγώ έχω βάλει το smart ram booster και έχω συνήθως πάνω από 300ΜB ελεύθερη RAM.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θελω να ρωτησω κατι. θελω να παρω και εγω το s3 μιας και εχει τωρα καλη τιμη και μπορω να την πλησιασω , π.χ. στο skroutz στο καταστημα kaizershop στην 3η Σεπτεμβριου στην Ομονοια εχει 360,90 €. παιζει τιποτα με αυτα? γιατι τοσο μεγαλες διαφορες στην τιμη? αφου ο τελευταιος εκει το εχει 645 €. Αν ξερει καποιος κατι ας ενημερωσει πριν κανω καμια μ@λ@@ια!!!! Ευχαριστω!!! Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΑΦΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΣΙΜ ΚΤΛ ΚΤΛ...ΕΝΝΟΩ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΕΙΧΝΕΙ...ΠΧ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΛ Ή ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑ,ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΙΜ ΚΤΛ..ΓΤ ΕΤΣΙ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω κατι. θελω να παρω και εγω το s3 μιας και εχει τωρα καλη τιμη και μπορω να την πλησιασω , π.χ. στο skroutz στο καταστημα kaizershop στην 3η Σεπτεμβριου στην Ομονοια εχει 360,90 €. παιζει τιποτα με αυτα? γιατι τοσο μεγαλες διαφορες στην τιμη? αφου ο τελευταιος εκει το εχει 645 €. Αν ξερει καποιος κατι ας ενημερωσει πριν κανω καμια μ@λ@@ια!!!! Ευχαριστω!!!

 

Αυτή η ερώτηση πρέπει να έχει απαντηθεί ειλικρινά , πάνω από 100 φορές. Τίποτα δεν παίζει , μια χαρά είναι το κινητό , έχεις κανονικά εγγύηση εφόσον είναι από χώρα της ευρωπαικής ένωσης. Κι εγώ από εκεί το έχω πάρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω Μία ερώτηση Στην εφαρμογή που βλέπω Τα email μου Γιατί δεν Έχει δυνατό φωτισμό,?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι που ισως σε καποιους φανει χαζο η εχει χιλιοαπαντηθει, με το ρουτ χανω επαφες εφαρμογες κτλ? Λογικα ετσι θα ειναι οποτε θα χρειαζετε να τα σωσω πριν να αρχισω και κατι αλλο,αν υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω περισοτερο για το ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι που ισως σε καποιους φανει χαζο η εχει χιλιοαπαντηθει, με το ρουτ χανω επαφες εφαρμογες κτλ? Λογικα ετσι θα ειναι οποτε θα χρειαζετε να τα σωσω πριν να αρχισω και κατι αλλο,αν υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω περισοτερο για το ρουτ?

 

Με το ρουτ "αυτό καθ αυτό" δεν χάνεις τίποτα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω Μία ερώτηση Στην εφαρμογή που βλέπω Τα email μου Γιατί δεν Έχει δυνατό φωτισμό,?

 

Εχεις ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενεργιας γιαυτο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....προσπαθώ από χθες το βράδυ να κάνω back up μέσω kies με σκοπό να περάσω την I9300XXEMC2.....ενώ όλα τα αρχεία γίνονται κανονικά και γρήγορα back up, μόλις πηγαίνει στο κομμάτι των εφαρμογών δεν γίνεται τίποτα...όλη νύχτα και είχε φτάσει στο 58%, λογικά κόλλησε....σήμερα το πρωί τα ίδια...ούτε καν βγάζει ποσοστό πλέον...υπάρχει κάποιος άλλος πιο γρήγορος τρόπος για back up??? Eυχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ! πουλησα το 4ς κ πηρα το διαμαντι...κ πολυ φθηνα απο σκρουτζομαγαζο....

το τηλ ειναι πολυ δυνατο κ απο μπαταρια αψογο πρωτη φορα νομιζω οτι ανδροιδ συσκευη δεν χρειαζεται ρουτ...

κ επισης ρε παιδια ακουγα συνεχεια οτι δεν βλεπεισ στον ηλιο αλλα 3 μερες τωρα με νταλα ηλιο βλεπω μια χαρα οπως στο 4ς κανενα προβλημα..

μια ερωτηση τωρα οταν κατεβαζω την μπαρα εργασιων πως μπορω να προσθεσω αλλες συντομευσεις?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ξανά το ίδιο πρόβλημα που είχα και στο παρελθόν και λέω ξανά, γιατί το κινητό μου το είχα στο σέρβις την προηγούμενη εβδομάδα και μου άλλαξαν οθόνη, σαν λύση.

Το πρόβλημα είναι το ότι σε τυχαίες στιγμές, δεν κατεβαίνει η μπάρα από πάνω.

Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν διάφορες ROM, Πολωνέζικη, Αγγλική και έπειτα Ελληνική, όλες κατεβασμένες από το Samobile, μπας και διορθωθεί, αλλά τίποτα. Όλες τα ιδία μετά από λίγες μέρες, το πρόβλημα εμφανιζόταν ξανά και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή, για να φτιάξει για λίγο έως την επομένη φορά.

Όπως αναφέρω και πιο πάνω, το αποκορύφωμα ήταν να μου αλλάξουν οθόνη, αλλά μετά αφού το πήρα και πραγματοποίησα ένα μικρό update (78 MB), πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω αν σχετίζετε, απλά το αναφέρω.

Ειλικρινά έχω βαρεθεί την διαδικασία να ξανά εγκαθιστώ τις εφαρμογές μου κτλ.

Τι λέτε να κάνω, να ζητήσω πίσω τα λεφτά μου και να πάρω GS4?

Το μοντέλο είναι το εξής GS3 GT-I9300 32GB Vodafone 4.1.2 (I9300BUEMA1 Baseband JZO54K.I9300XXEMR2 Build version) και το link στο Youtube που ανέβασα είναι το

που όπως θα δείτε δεν έχει θέμα η αφή της οθόνης γιατί λειτουργεί κανονικά σε όλη της την επιφάνεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....προσπαθώ από χθες το βράδυ να κάνω back up μέσω kies με σκοπό να περάσω την I9300XXEMC2.....ενώ όλα τα αρχεία γίνονται κανονικά και γρήγορα back up, μόλις πηγαίνει στο κομμάτι των εφαρμογών δεν γίνεται τίποτα...όλη νύχτα και είχε φτάσει στο 58%, λογικά κόλλησε....σήμερα το πρωί τα ίδια...ούτε καν βγάζει ποσοστό πλέον...υπάρχει κάποιος άλλος πιο γρήγορος τρόπος για back up??? Eυχαριστώ....

 

Αν είσαι root δοκίμασε με το titanium ,αλλιώς το carbon .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ξανά το ίδιο πρόβλημα που είχα και στο παρελθόν και λέω ξανά, γιατί το κινητό μου το είχα στο σέρβις την προηγούμενη εβδομάδα και μου άλλαξαν οθόνη, σαν λύση.

Το πρόβλημα είναι το ότι σε τυχαίες στιγμές, δεν κατεβαίνει η μπάρα από πάνω.

Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν διάφορες ROM, Πολωνέζικη, Αγγλική και έπειτα Ελληνική, όλες κατεβασμένες από το Samobile, μπας και διορθωθεί, αλλά τίποτα. Όλες τα ιδία μετά από λίγες μέρες, το πρόβλημα εμφανιζόταν ξανά και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή, για να φτιάξει για λίγο έως την επομένη φορά.

Όπως αναφέρω και πιο πάνω, το αποκορύφωμα ήταν να μου αλλάξουν οθόνη, αλλά μετά αφού το πήρα και πραγματοποίησα ένα μικρό update (78 MB), πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω αν σχετίζετε, απλά το αναφέρω.

Ειλικρινά έχω βαρεθεί την διαδικασία να ξανά εγκαθιστώ τις εφαρμογές μου κτλ.

Τι λέτε να κάνω, να ζητήσω πίσω τα λεφτά μου και να πάρω GS4?

Το μοντέλο είναι το εξής GS3 GT-I9300 32GB Vodafone 4.1.2 (I9300BUEMA1 Baseband JZO54K.I9300XXEMR2 Build version) και το link στο Youtube που ανέβασα είναι το

που όπως θα δείτε δεν έχει θέμα η αφή της οθόνης γιατί λειτουργεί κανονικά σε όλη της την επιφάνεια.

 

Να ζητησεις τα λεφτα σου πισω ή αντικατασταση συσκευης ειναι η γνωμη μου... παζει καποιο θεμα αλλα ποιο ειναι το θεμα ..

Link to comment
Share on other sites

Να ζητησεις τα λεφτα σου πισω ή αντικατασταση συσκευης ειναι η γνωμη μου... παζει καποιο θεμα αλλα ποιο ειναι το θεμα ..

Για κάτι τέτοιο σκαφτόμουνα και εγώ, αλλά φαντάζομαι θα μου τα κάνουν τσουρέκια έως ότου μου πουν το ναι.

Link to comment
Share on other sites

Για κάτι τέτοιο σκαφτόμουνα και εγώ, αλλά φαντάζομαι θα μου τα κάνουν τσουρέκια έως ότου μου πουν το ναι.

 

Ποσο καιρο το εχεις??? και απο που το πηρες?? τσουρεκια ξετσουρεκια τα ευρα τα πηραν.. να το απαιτησεις...

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έδωσε λύση στο ερώτημα προέλευσης του κινητού με μια νέα λειτουργία του Samsung Kies, που λέγεται "Firmware Upgrade and Initialisation" ("Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία").

Με αυτή τη λειτουργία μπορεί ο οποιοσδήποτε χωρίς να πάρει τηλέφωνο τη Samsung, μόνο με τον σειριακό αριθμό της συσκευής να μάθει τη χώρα προέλευσης, καθώς και το επίσημο firmware του κινητού, και αν επιθυμεί να το εγκαταστήσει επίσημα (π.χ. αν το έχει αλλάξει με κάποια custom rom και δεν έχει την αρχική), επιστρέφοντας το τηλέφωνο σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Δε χρειάζεται καν να συνδεθεί το τηλέφωνο στον υπολογιστή. Αρκεί το serial number. Αυτό βρίσκεται είτε ανοίγοντας το τηλέφωνο και κοιτώντας στο αυτοκόλλητο κάτω από τη μπαταρία, είτε από τις ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής - κατάσταση - Σειριακός αριθμός. Εϊναι μια σειρά 11 αριθμών και γραμμάτων.

 

Έχοντας λοιπόν τον σειριακό αριθμό, ανοίγουμε το Kies, και διαλέγουμε το κατάλληλο μενού:

[ATTACH]28576[/ATTACH]

Γράφουμε το μοντέλο κινητού (π.χ. το Galaxy S III είναι το GT-I9300 - με κεφαλαία), καθώς και τον σειριακό αριθμό της συσκευής (επίσης κεφαλαία).

[ATTACH]28577[/ATTACH]

 

Στη συνέχεια θα μας προειδοποιήσει ότι θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επιβεβαιώνουμε...

 

Και τελικά βλέπουμε το σωστό firmware για τη συσκευή μας:

[ATTACH]28579[/ATTACH]

 

Αν όντως χρειαζόμαστε να κάνουμε επαναφορά μπορούμε να συνεχίσουμε, αλλιώς πατάμε Άκυρο.

[Αν συνεχίσουμε, θα κατεβάσει το firmware, και θα ζητήσει να συνδέσουμε το κινητό και θα του το βάλει, σβήνοντας όλα τα δεδομένα μας και επιστρέφοντάς το σε εργοστασιακή κατάσταση (αν το πάμε π.χ. για service μετά από root/ πειράγματα είναι η σωστή κίνηση, μετά από μηδενισμό των counters με triangle away). ]

 

Στην παρένθεση λοιπόν είναι τα 3 γράμματα του product code του κινητού, από τα οποία μπορούμε να προσδιορίσουμε τη χώρα προέλευσης. Η λίστα των χωρών είναι στο θέμα των Συχνών Ερωτήσεων (FAQ).

To δικό μου π.χ. είναι Αγγλικό (ΒΤU). Τα ελληνικά unbranded εκεί θα γράφουν EUR... κ.ο.κ.

 

Εχω το sg2 κ ηθελα να κανω αυτο ,μου ειπαν οτι ειναι το ιδιο κ για το sg2 αλλα εμενα ο σειριακος αριθμος ειναι 14 γραμματα κ αριθμοι κ οταν το βαζω μου λεει οτι ειναι λαθος γιατι???

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ! πουλησα το 4ς κ πηρα το διαμαντι...κ πολυ φθηνα απο σκρουτζομαγαζο....

το τηλ ειναι πολυ δυνατο κ απο μπαταρια αψογο πρωτη φορα νομιζω οτι ανδροιδ συσκευη δεν χρειαζεται ρουτ...

κ επισης ρε παιδια ακουγα συνεχεια οτι δεν βλεπεισ στον ηλιο αλλα 3 μερες τωρα με νταλα ηλιο βλεπω μια χαρα οπως στο 4ς κανενα προβλημα..

μια ερωτηση τωρα οταν κατεβαζω την μπαρα εργασιων πως μπορω να προσθεσω αλλες συντομευσεις?

 

θα πας ρυθμίσεις --> εμφάνιση --> πίνακας ειδοποιήσεων και από κει προσθαφαιρείς ότι θέλεις αλλά δε μπορείς να προσθέσεις περισσότερα. λογικά τώρα με την αναβάθμιση σε 4.2 θα γίνεται κι αυτό

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εβαλα στο κινητο μια memory stick με καποια τραγουδακια... ομως αυτα μου βγαινουν στα σουαχιλι (!) τι πρεπει να κανω ωστε να μου βγαινουν ολες οι πληροφοριες ( καλλιτεχνης, αλμπουμ και τα σχετικα) των τραγουδιων...??? οι πληροφοριες ειναι στα ελληνικα.... ευχαριστω πολυ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ξανά το ίδιο πρόβλημα που είχα και στο παρελθόν και λέω ξανά, γιατί το κινητό μου το είχα στο σέρβις την προηγούμενη εβδομάδα και μου άλλαξαν οθόνη, σαν λύση.

Το πρόβλημα είναι το ότι σε τυχαίες στιγμές, δεν κατεβαίνει η μπάρα από πάνω.

Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν διάφορες ROM, Πολωνέζικη, Αγγλική και έπειτα Ελληνική, όλες κατεβασμένες από το Samobile, μπας και διορθωθεί, αλλά τίποτα. Όλες τα ιδία μετά από λίγες μέρες, το πρόβλημα εμφανιζόταν ξανά και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή, για να φτιάξει για λίγο έως την επομένη φορά.

Όπως αναφέρω και πιο πάνω, το αποκορύφωμα ήταν να μου αλλάξουν οθόνη, αλλά μετά αφού το πήρα και πραγματοποίησα ένα μικρό update (78 MB), πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω αν σχετίζετε, απλά το αναφέρω.

Ειλικρινά έχω βαρεθεί την διαδικασία να ξανά εγκαθιστώ τις εφαρμογές μου κτλ.

Τι λέτε να κάνω, να ζητήσω πίσω τα λεφτά μου και να πάρω GS4?

Το μοντέλο είναι το εξής GS3 GT-I9300 32GB Vodafone 4.1.2 (I9300BUEMA1 Baseband JZO54K.I9300XXEMR2 Build version) και το link στο Youtube που ανέβασα είναι το

που όπως θα δείτε δεν έχει θέμα η αφή της οθόνης γιατί λειτουργεί κανονικά σε όλη της την επιφάνεια.

 

Φιλε μου το παθαινα και εγω αυτο με την ρομ της cosmote που ειναι αυτη που φοραει κανονικα το κινητο μου. Δεν ξερω γιατι το εκανε. Εφτιαχνε μονο με επανακινηση. Εβαλα την ρομ της Αγγλιας την τελευταια και στανιαρε. Πρεπει να ειναι θεμα software παντως. Ισως καποια εφαρμογη με το συγκεκριμενο firmware να εχει θεμα.

mpanos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα..καινουριος σρο s3 και θελω να μου πει καποιος πως μπορω να χρησιμοποιω το youtube ακουγωντας τραγουδια και να εχω και ανοιχτες σελιδες στο internet..κατι τετοιο εχει το note 2 και ακουσα οτι γινεται και στο δικο μας..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα..καινουριος σρο s3 και θελω να μου πει καποιος πως μπορω να χρησιμοποιω το youtube ακουγωντας τραγουδια και να εχω και ανοιχτες σελιδες στο internet..κατι τετοιο εχει το note 2 και ακουσα οτι γινεται και στο δικο μας..

 

Σε ολα τα αντροιντ γινεται με την εφαρμογη pvstar+ απο ρο μαρκετ.Εγω στο σ3 αυτη χρησιμοποιώ.Βασικα παιζει τον ηχο ενος youtube video στο background και εσυ κανεις browsing ή ο,τι αλλο θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορω να κάνω επανεκινηση της συσκευής ;

κρατας πολυ ωρα το power button και σου βγαζει το μενου.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορω να κάνω επανεκινηση της συσκευής ;

Καλημέρα, κράτα πατημένο το Power button (αυτό στο δεξί πλαι) μέχρι να σου βγάλει επιλογές όπου εκεί θα δεις και "επανεκκίνηση" της συσκευής :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...