Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα!

Θελω να ρωτησω οταν παω διαχηριση εφαρμογων και στην επιλογη(σε εχτελεση)μου λεει σε χρηση 740 ΜΒ ειναι παρα πολυ γιατι ι μπαταρια μου με 40 λεπτα χρηση παει στο 90 % απο πληρη φορτιση!!

Τα φωτα σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει κανένας άλλος πρόβλημα στο να περνάει μεγάλα αρχεία στην φορμαρισμένη σε exfat καρτα μνήμης του? είτε όταν το συνδέω στον υπολογιστή είτε όταν πάω να κατεβάσω torrent μου βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο ξεπερνάει το όριο μεγέθους. Υπ΄όψιν όταν βάζω την κάρτα στον υπολογιστή, περνάω κανονικά αρχεία πάνω από 4gb και το κινητό τα διαβάζει μια χαρά... Edited by robostavros
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Κάτοχος εδώ και 4 μέρες και εγώ, με την προσφορά από το πλαίσιο (ευτυχώς) με τα 299€!!! Από το οποίο και σας γράφω.

Έχω αρχίσει να διαβάζω το φόρουμ από την αρχή (έχω επομένως δρόμο ακόμα) για να δω τι γίνεται με το android και τη Samsung καθώς είμαι νέος και στα δύο.

Για αρχή οι πρώτες εντυπώσεις είναι άψογες αν και η χρήση είναι ακόμα μόνο ως ταμπλετάκι καθώς αναμένω την microsim από τη Vodafone.

Συνεχίζω λοιπόν την περιήγηση γιατί εχω πολλά ακόμα να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει δυνατοτητα να ανεβασουμε την ενταση των πληκτρων ηχου, στο ντεφολτ πληκτρολογιο του κινητου?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει δυνατοτητα να ανεβασουμε την ενταση των πληκτρων ηχου, στο ντεφολτ πληκτρολογιο του κινητου?ευχαριστω.

Η ένταση του ήχου των πλήκτρων του πληκτρολογίου είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την ένταση των ήχων του συστήματος. Δεν υπάρχει ξεχωριστή ρύθμιση γι αυτήν.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το sgs3 και εχω παρατηρησει οτι η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου μου ειναι γεματη με αχριστα αρχεια και φακελους τα οποια εχουν παραμεινει απο παλιοτερες εγκαταστασεις!

Επειδη ειμαι τελειομανης και δε μπορω να βλεπω χιμα αυτα τα αρχεια στο κινητο μου,θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να τα καθαρισω καπως!Εχω δει την επιλογη στο cwm που λεει /format internal sdcard και αναρωτιεμαι αν αυτο βοηθαει!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 32GB και έχω δοκιμάσει, την Πολωνέζικη, Αγγλική, Ευρωπαϊκή ROM 4.1.2 και μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα ότι μετά από λίγες ώρες χρήσης, δεν μου κατεβαίνει η μπάρα από πάνω και θέλει να κάνω επανεκκίνηση, για να αρχίσει να ξανά λειτουργεί, αλλά δυστυχώς μετά ξανά παρουσιάζετε το πρόβλημα.

Στο βίντεο που παραθέτω, φαίνεται ότι δεν έχει πρόβλημα το touch της συσκευής, γιατί δοκιμάζω το MultiTouch Tester και όπως θα δείτε, δεν έχω θέμα στο πάνω μέρος της οθόνης.

Πιστεύω ότι είναι θέμα της 4.1.2, γιατί με την προηγούμενη 4.1.1 δεν είχα κανένα θέμα.

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα.

Να σημειώσω, ότι έχω δοκιμάσει και factory reset, αλλά τίποτα!!!

Ύελος να αναφέρω ότι έχω αλλάξει και το CSC από VGR σε EUR.

Το λινκ είναι το εξής http://db.tt/VBn9Fxrd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το sgs3 και εχω παρατηρησει οτι η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου μου ειναι γεματη με αχριστα αρχεια και φακελους τα οποια εχουν παραμεινει απο παλιοτερες εγκαταστασεις!

Επειδη ειμαι τελειομανης και δε μπορω να βλεπω χιμα αυτα τα αρχεια στο κινητο μου,θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να τα καθαρισω καπως!Εχω δει την επιλογη στο cwm που λεει /format internal sdcard και αναρωτιεμαι αν αυτο βοηθαει!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Αυτό χρησιμοποιώ εγώ.. την pro έκδοση και είμαι ευχαριστημένος.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

θα ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Η ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ 4.1.2? Edited by babinoc
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

θα ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Η ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ 4.1.2?

 

Με 40 εκατομμύρια πωλήσεις αν δεν δώσει το key lime pie η Samsung θα αυτοκτονήσει μόνη της που αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κάτι πίεσα, κάτι ενεργοποίησα και τώρα, όποτε με παίρνουν τηλέφωνο, ακούγεται μία φωνή που εκφωνεί (ο Θεός να το κάνει) το όνομα του καλούντος και τον αριθμό του. Πού βρίσκεται η ρύθμιση να απενεργοποιήσω αυτό το αίσχος;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα και εγω νεος κατοχος samsung galaxy s3 , πρωτη φορα σε android πριν ειχα iphone 3gs, 4, 4s και λιγο htc hd 2 και τωρα samsung!! πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη απο το iphone , το σημα ειναι περιπου ιδιο και ελαχιστα καλυτερο το περιμενα πολυ καλυτερο :( και επισης εχετε κατι ψηλο κολιματακια οταν τα κανεις ολα γρηγορα και ανοιγεις εφαρμογες κατι που δεν το εβλεπες στο iphone!!! τωρα για μενα που iphone πηγα στο galaxy επρεπε να το ειχα κανει καιρο πολυ πιο λειτουργικο πολυ πιο βολικο το προγραμμα το μενου κτλ κε ετσι οπως λειτουργει ενα android ειμαι πολυ ευχαριστημενος κατι διαφορετικο και μου αρεσει παρα πολυ!!!!

 

ηθελα να κανω 3 ερωτησεις 1) υπαρχει καποιος τροπος να δυναμωσω την μουσικη απο τα ακουστικα διωτη στο τερμα εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιεί !! 2) πως μπορω οταν ακουω μουσικη και θελω να προχωρήσω το κομματι λιγα δευτερολεπτα και οχι να παω στο επομενο , να το κανω αυτο , διωτη οταν παταω δυο φορες παει στο επομενο και αμα το παταω συνεχομενα δεν κανει τιποτα οπως εκανε στα αλλα κινητα που προχωραγε μπροστα !!! 3) ειχα παρατηρησει σε εναν φιλο μου οταν εγραφε μυνημα στα ελληνικα πχ. ελα τι κανεις σημερα....... και εγραφε ξερω εγω ελο τα κενες σιμερη..αυτο διωρθωνε την καθε λεξη μονο του και εγραφε την σωστη πως γινετε αυτο, εγω το μονο που βλεπω ειναι παω να γραψω καλημερα και στο κα..μου εχει την λεξη ετοιμη απο πανω!!! ευχαριστω πολυ!!!

 

ευχαριστω πολυ συντομα θα ενημερωσω και αλλες αποψεις!!!

Edited by drivingacademy
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να κανω 2 ερωτησεις 1) υπαρχει καποιος τροπος να δυναμωσω την μουσικη απο τα ακουστικα διωτη στο τερμα εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιεί !!!

 

Κάνεις αυτά που λέει εδώ και καλό κουράγιο στα αυτιά σου! Από την στιγμή που το έκανα απλά δεν μπορώ να ακούσω μουσική από την μέση του volume control και πάνω! Φυσικά πρέπει να είσαι rooted για να γίνει αυτό.

Ευχαριστώ BabisT!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το αγγλικό s3 με μαμα 4.1.2 μου το εχει κάνει λίγες φορές αλλα και εμένα μετά από επανεκκίνηση έφτιαξε... Δεν ξέρω γιατι συμβαίνει τι να πω...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,εκανα επαναφορα του τηλ αφου εκανα πρωτα wipe cache κλπ

Παρατηρω τωρα oτι οταν πηγαινω στην αναπαραγωγη video απο τα περιπου 52

videakia που εχω μεσα στα 50 δεν ειναι κινουμενα τα thumbnail.Φυσικα πριν ηταν Οκ.

Εσβησα και την cache. απο την εφαρμογη αλλα τιποτα.

Καπου διαβασα οτι μετα απο μερικες μερες θα φωρτωσει η cache και θα επανελθει.

Ξερεις καποιος φιλος κατι?

Ευχαριστω..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οποτε παω να μπω στο insomnia.gr δεν το φωρτωνει καν κολλαει κ με πεταει εξω ?με το νοτε ενος φιλου που δοκιμασα το φωρτωνει κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έδωσε λύση στο ερώτημα προέλευσης του κινητού με μια νέα λειτουργία του Samsung Kies, που λέγεται "Firmware Upgrade and Initialisation" ("Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία").

Με αυτή τη λειτουργία μπορεί ο οποιοσδήποτε χωρίς να πάρει τηλέφωνο τη Samsung, μόνο με τον σειριακό αριθμό της συσκευής να μάθει τη χώρα προέλευσης, καθώς και το επίσημο firmware του κινητού, και αν επιθυμεί να το εγκαταστήσει επίσημα (π.χ. αν το έχει αλλάξει με κάποια custom rom και δεν έχει την αρχική), επιστρέφοντας το τηλέφωνο σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Δε χρειάζεται καν να συνδεθεί το τηλέφωνο στον υπολογιστή. Αρκεί το serial number. Αυτό βρίσκεται είτε ανοίγοντας το τηλέφωνο και κοιτώντας στο αυτοκόλλητο κάτω από τη μπαταρία, είτε από τις ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής - κατάσταση - Σειριακός αριθμός. Εϊναι μια σειρά 11 αριθμών και γραμμάτων.

 

Έχοντας λοιπόν τον σειριακό αριθμό, ανοίγουμε το Kies, και διαλέγουμε το κατάλληλο μενού:

[ATTACH]28576[/ATTACH]

Γράφουμε το μοντέλο κινητού (π.χ. το Galaxy S III είναι το GT-I9300 - με κεφαλαία), καθώς και τον σειριακό αριθμό της συσκευής (επίσης κεφαλαία).

[ATTACH]28577[/ATTACH]

 

Στη συνέχεια θα μας προειδοποιήσει ότι θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επιβεβαιώνουμε...

 

Και τελικά βλέπουμε το σωστό firmware για τη συσκευή μας:

[ATTACH]28579[/ATTACH]

 

Αν όντως χρειαζόμαστε να κάνουμε επαναφορά μπορούμε να συνεχίσουμε, αλλιώς πατάμε Άκυρο.

[Αν συνεχίσουμε, θα κατεβάσει το firmware, και θα ζητήσει να συνδέσουμε το κινητό και θα του το βάλει, σβήνοντας όλα τα δεδομένα μας και επιστρέφοντάς το σε εργοστασιακή κατάσταση (αν το πάμε π.χ. για service μετά από root/ πειράγματα είναι η σωστή κίνηση, μετά από μηδενισμό των counters με triangle away). ]

 

Στην παρένθεση λοιπόν είναι τα 3 γράμματα του product code του κινητού, από τα οποία μπορούμε να προσδιορίσουμε τη χώρα προέλευσης. Η λίστα των χωρών είναι στο θέμα των Συχνών Ερωτήσεων (FAQ).

To δικό μου π.χ. είναι Αγγλικό (ΒΤU). Τα ελληνικά unbranded εκεί θα γράφουν EUR... κ.ο.κ.

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ? ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΝΑΜΕ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΤΟ ΒΑΖΩ"GT-Ι9300" ΠΑΤΑΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟ "S/N" ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΑΡΙΘΜΟ?ΣΩΣΤΑ?

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ? ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΝΑΜΕ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΤΟ ΒΑΖΩ"GT-Ι9300" ΠΑΤΑΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟ "S/N" ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΑΡΙΘΜΟ?ΣΩΣΤΑ?

 

1ον γράφε με μικρά και μη μας βγάζεις τα μάτια :cool:

Το σειριακό σου θα τον βρεις κάτω από την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

1ον γράφε με μικρά και μη μας βγάζεις τα μάτια :cool:

Το σειριακό σου θα τον βρεις κάτω από την μπαταρία.

 

τον βρηκα μεσα στην συσκευη..(ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής - κατάσταση - Σειριακός αριθμός) αυτος δεν ειναι?:/

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

τον βρηκα μεσα στην συσκευη..(ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής - κατάσταση - Σειριακός αριθμός) αυτος δεν ειναι?:/

 

Υπό φυσιολογικές συνθήκες ναι.

Επειδή σε κάποιες περιπτώσεις έχει διαπιστωθεί όμως διαφορετικός αριθμός στο barcode με αυτός που έχει μέσα το τηλέφωνο, δες μήπως είσαι σε αυτή την περίπτωση.

Βασικά δοκίμασε και τους 2.

Link to comment
Share on other sites

τον βρηκα μεσα στην συσκευη..(ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής - κατάσταση - Σειριακός αριθμός) αυτος δεν ειναι?:/

Μήπως το S/N δεν το γράφεις σωστά ή δεν το γράφεις με κεφαλαία ??

Από που εχεις αγοράσει την συσκευή ??

Για δες ο S/N που αναφέρει στις ρυθμίσεις ειναι ο ίδιος με αυτόν που είναι στην μπαταρία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...