Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink::blink::blink:Ακριβώς ? Είχες φτιάξει φακέλους (π.χ όλα τα games μέσα σε ένα φάκελο με ονομασία π.χ Games και σου κράτησε και αυτούς?:blink: Αν ναι ,ποιο app χρησιμοποιείς?

 

Σε official αναβάθμιση μέσω OTA ή Kies δεν αλλάζει σχεδόν τίποτα από το κινητό ή την διαμόρφωσή του. Χωρίς κάποιο εξωτερικό app.

Αλλά επειδή πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάτι να μην κάτσει καλά, το backup μας γλιτώνει από άγχος :rolleyes:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To γνωστο φαινομενο των amoled, οι μαυρες "πιτσιλιες" σε μαυρο φοντο, εμφανιστηκε πολυ στο GS3 ή σε ορισμενα μονο ; Σημερα το πηρα, εντοπισα 2-3 στο κατω μερος.

 

Μην σε ανησυχεί είναι κοινό φαινόμενο στις amoled. Και στο n8 μου αλλά κυρίως στο παλιότετο N86 μου το παρατήρησα που και τα δύο amoled έχουν.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σε official αναβάθμιση μέσω OTA ή Kies δεν αλλάζει σχεδόν τίποτα από το κινητό ή την διαμόρφωσή του. Χωρίς κάποιο εξωτερικό app.

Αλλά επειδή πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάτι να μην κάτσει καλά, το backup μας γλιτώνει από άγχος :rolleyes:

 

Δεν μιλώ γι αυτήν την περίπτωση. Μιλώ στην περίπτωση που είσαι rooted και θες να πας πάλι σε stock μέσω odin. Eκεί δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει το bckup..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχεί είναι κοινό φαινόμενο στις amoled. Και στο n8 μου αλλά κυρίως στο παλιότετο N86 μου το παρατήρησα που και τα δύο amoled έχουν.

 

To γνωριζω πολυ καλα, περασα και απο το Ν8, και το RAZR που χε μαυρη οθονη "ζωγραφια", απλα ηθελα να μαθω ποσο συχνα εμφανιζεται σε κατοχους S3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλώ γι αυτήν την περίπτωση. Μιλώ στην περίπτωση που είσαι rooted και θες να πας πάλι σε stock μέσω odin. Eκεί δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει το bckup..

 

Eκει δυστυχως δεν γινεται.Κανεις εινα backup τις εφαρμογες και τα system data με το mybackup και μετα τα κανεις restore

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε γιατί έχουν έρθει όλα τα χρώματα εκτός από το Titanium Grey που με ενδιαφέρει;

Περιμένω εδώ και κάνα μήνα να έρθει για να το αγοράσω σε γκρι αλλά ακόμα τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μπορω να συνδεσω στο τηλ. μεσω bluetooth ποντικι και πληκτρολογιο χωρις να ειμαι root?

Εχω το ανταπτορακι(mhl) της samsung και θελω να χειριζομαι απο μακρια το τηλ. στην tv

Eυχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μπορω να συνδεσω στο τηλ. μεσω bluetooth ποντικι και πληκτρολογιο χωρις να ειμαι root?

Εχω το ανταπτορακι(mhl) της samsung και θελω να χειριζομαι απο μακρια το τηλ. στην tv

Eυχαριστω πολυ

 

Nαι μπορείς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου,δεν χρειαζεται τιποτα ετσι?

Αναζητηση mouse μεσα απο το bluetooth του τηλ. και οταν το αναγνωρισει συνδεθηκε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου,δεν χρειαζεται τιποτα ετσι?

Αναζητηση mouse μεσα απο το bluetooth του τηλ. και οταν το αναγνωρισει συνδεθηκε ετσι?

 

Nαι. Διάβασε και εδώ για την περίπτωση που σου ζητηθεί PIN (με μερικές εταιρείες ποντικιών συμβαίνει).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε γιατί έχουν έρθει όλα τα χρώματα εκτός από το Titanium Grey που με ενδιαφέρει;

Περιμένω εδώ και κάνα μήνα να έρθει για να το αγοράσω σε γκρι αλλά ακόμα τίποτα!!

 

Oχι ολα, μας λειπει το καφε το οποιο ειναι επισης πολυ ωραιο μιας και θα μοιαζει με χαλκινο.

Το Titanium Grey υπαρχει στην αγορα, στον Γερμανο συγκεκριμενα (κατ'αποκλειστικοτητα απ'οσο λεει), στην παλια φαρμακερη τιμη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο οδηγός για unroot ισχύει; Έχει αλλάξει κάτι; Το triangle away εξακολουθεί και χρειάζεται; Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για factory reset ποιος είναι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο οδηγός για unroot ισχύει; Έχει αλλάξει κάτι; Το triangle away εξακολουθεί και χρειάζεται; Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για factory reset ποιος είναι;

 

Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Όταν αλλάξει θα αλλαχθεί και ο οδηγός. Factory reset κάνε από τις ρυθμίσεις, είναι το ευκολότερο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι λιγο ρε παιδια γιατι με ρωταει ενα φιλαρακι...η μπροστα η οψη,το καπακι δηλαδη αλλαζει?

 

Και αν ναι,ποσο περιπου?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι λιγο ρε παιδια γιατι με ρωταει ενα φιλαρακι...η μπροστα η οψη,το καπακι δηλαδη αλλαζει?

 

Και αν ναι,ποσο περιπου?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Όχι δεν αλλάζει. (εκτός αν το διαλύσεις).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει ε?Ευχαριστω πολυ φιλαρακι.

 

Όπως σου είπαν δεν αλλάζει εκτός και αν θέλεις να βάλεις κάτι τέτοιο

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-S3-BULLETPROOF-Tempered-GLASS-Screen-Protector-Color-SKIN-Cover-/280934039929?pt=LH_DefaultDomain_0&var=580120833302&hash=item4168f94179

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου εβγαλε απο μονο του ειδοποιηση και εκανε αναβαθμιση μεσω wi-fi σε jelly bean.Δεν εχασα καμμια εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από μικρό ψάξιμο είδα πως κυκλοφορούν και αυτά:

 

http://www.gokhanmoral.com/

 

Είναι πειραγμένοι kernels για το S3:O. Έχει βάλει κανείς κάτι τέτοιο? Χρειάζονται? Τι κερδίζουμε τι χάνουμε?

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν δεν αλλάζει εκτός και αν θέλεις να βάλεις κάτι τέτοιο

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-S3-BULLETPROOF-Tempered-GLASS-Screen-Protector-Color-SKIN-Cover-/280934039929?pt=LH_DefaultDomain_0&var=580120833302&hash=item4168f94179

 

Αν ειναι αυτο

τοτε ρε συ Μιχαλη δεν παταει καλα και φαινεται βλακια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οπως προεχω πει newbas σε android κινητο μπορειτε να μου πειτε ενα προγραμμα για ραδιοφωνο που να μπορω να αλλαζω σταθμο αποθηκευμενο με το κουμπι του hands free γιατι οταν χρησιμοποιω το default που εχει μεσα το κινητο και πατησω το κουμπι στο hands free τοτε μου ανοιγει το mp3 playe και παιζει τα mp3 κατι που ΔΕΝ θελω να κανει παρα μονο οταν ΕΓΩ το επιλεξω.

 

Εν ολιγης πως μπορω να δηλωσω ποιο προγραμμα θα ανοιγει και θα επεξεργαζετε το κουμπι του hands free?

 

Παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα που να μπλοκαρει τις διαφημησεις σε διαφορα προγραμματα οπως το shazam ή το Messenger WithYou κ.τ.λ. για ΜΗ root κινητο?

Αν ναι ποιο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτο

τοτε ρε συ Μιχαλη δεν παταει καλα και φαινεται βλακια.

 

Λογικά το ίδιο είναι .

Δεν ξέρω πως φαίνεται γιατί δεν το έχω βαλει, άλλα για να το λες σημαίνει ότι κάτι θα ξέρεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τα ανούσια μηνύματα του στυλ 'το άσπρο είναι μούρλια', 'εμένα μ'αρέσει το πουά, εσύ τι λές;' κτλ. αφαιρέθηκαν.

Προσπάθησα να απαντήσω πιο αυστηρά σε προηγούμενο μήνυμα για να σταματήσει το θέμα εκεί, και όχι μόνο βγήκα αγενής, αλλά συνέχισε η συζήτηση για το πιο χρώμα είναι καλύτερο.

Να υπενθυμίσω ότι το φόρουμ δεν είναι chat room. Και επίσης ότι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αν κάποιος θέλει να βρει κάποιο χρώμα και δεν το βρίσκει, μπορεί να απευθυνθεί στο θέμα διαθεσιμότητα/αγορά. Αυτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω unroot τη συσκευή. Αγόρασα το triangle away και το έτρεξα και μετά έκανα full unroot από την εφαρμογή super su, όπως λέει ο οδηγός. Όμως αν και οι εφαρμογές που ήθελαν root δεν δουλεύουν πλέον, η συσκευή εξακολουθεί και είναι modified και στο custom binary download φαίνεται 1 count. Προφανώς δεν μπορεί να πάει στο service έτσι. Τί δεν έκανα καλά; Όποιος μπορεί να με βοηθήσει έστω και με pm για να μη φορτώνουμε το thread θα το εκτιμούσα γιατί πρέπει να το πάω στο service. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω unroot τη συσκευή. Αγόρασα το triangle away και το έτρεξα και μετά έκανα full unroot από την εφαρμογή super su, όπως λέει ο οδηγός. Όμως αν και οι εφαρμογές που ήθελαν root δεν δουλεύουν πλέον, η συσκευή εξακολουθεί και είναι modified και στο custom binary download φαίνεται 1 count. Προφανώς δεν μπορεί να πάει στο service έτσι. Τί δεν έκανα καλά; Όποιος μπορεί να με βοηθήσει έστω και με pm για να μη φορτώνουμε το thread θα το εκτιμούσα γιατί πρέπει να το πάω στο service. Ευχαριστώ.

 

Το root το είχες κάνει με το cf-auto-root? Kernel έχεις της Samsung? H rom είναι μαμά;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...