Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όμως το T-Mobile branded που έχω δεν έχει πάρει όλες τις αναβαθμίσεις που έχουν πάρει τα ελληνικά και όσες πήρε τις πήρε με καθυστέρηση 15ήμερου.

 

Βέβαια, η αναβάθμιση σε JB δεν είναι το ίδιο. Το πως θα γίνει το roll out θα το δούμε.

 

Δεν έχεις πάρει τις αναβαθμίσεις επειδή είναι branded..;)

Εγώ μίλησα για sim free.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις πάρει τις αναβαθμίσεις επειδή είναι branded..;)

Εγώ μίλησα για sim free.

 

Δεν είδα να αναφέρεσαι σε unbranded. Sim free είμαι.

Το αν θα πάρει πρώτη ή τελευταία η Γερμανία αναβάθμιση δεν έχει σχέση μόνο με το μέγεθος της αγοράς, ούτε φυσικά με το μνημονιο :p

Αν ήταν έτσι τα DTM (branded TMobile), θα έπαιρναν πρώτα από όλους.

Link to comment
Share on other sites

Μου το εχει κανει κι εμενα παλαιοτερα,δυο φορες,ενω ειχε σημα δηλαδη,δεν μπορουσε να λειτουργησει,και εγραφε οτι δεν υπαρχει δικτυο.

Με επανεκκινηση,διορθωνοταν,αλλα εμενα με εκανε εξαλλο,γιατι επειδη ειχα τη μανα μου στο Νοσοκομειο,ηθελα να εχω προσβαση στο τηλεφωνο συνεχως.

Καποιος απο δω,εγραψε οτι μπορει η καρτα SIM,δεν δουλευε καλα,οποτε πηγα στην Κοσμοτε,και εβαλα μια αλλη,κανονικη,οχι κομμενη, με 5 €.Απο τοτε,χωρις να ξερω αν ηταν αυτη η αιτια,το φαινομενο,δεν επαναληφθηκε.

 

εμενα μου το εκανε μεσα στο σπιτι που καθημερινα ξερω πως εχω σημα! καρτα sim εχω καινούρια οταν πηρα το τηλ δεν ξερω τη φταίει δεν μου το ξαναεκανε απο χτες μετα την επανεκκίνηση..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να αναφέρεσαι σε unbranded. Sim free είμαι.

Το αν θα πάρει πρώτη ή τελευταία η Γερμανία αναβάθμιση δεν έχει σχέση μόνο με το μέγεθος της αγοράς, ούτε φυσικά με το μνημονιο :p

Αν ήταν έτσι τα DTM (branded TMobile), θα έπαιρναν πρώτα από όλους.

 

Μίλησα φυσικά για unbranded συσκευές όταν λέγαμε για αγορά από εξωτερικό και το γεγονός είναι ότι οι συσκευές ιδίως από Γερμανία αλλά και Αγγλία, αν όχι πάντα, στις 99 από τις 100 φορές, θα πάρουν πρώτα την αναβάθμιση απ ότι τα unbranded από Ελλάδα...

Για branded συσκευές ισχύουν άλλα.Ότι γουστάρει ο παροχος.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές και εταιρίες.

Off topic, συνεχίζουμε...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν νομιζω να απαντανε τετοια θεματα απο το τηλεφωνο... εδω δεν εχει ανακοινωσει η μαμα εταιρεια τιποτα στο ελλαδισταν θα γνωριζουν??

 

Θα ανακοινωθεί στην σελίδα http://www.facebook.com/SamsungMobileGreece

Μέχρι τότε για δείτε και την Galaxy Camera http://mobileriam.wordpress.com/2012/08/30/samsung-galaxy-camera/#

"Opportunities are out there waiting to be seized and exploited. If you don't plan on doing so, let them be seized by someone who does."
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εκανε μεσα στο σπιτι που καθημερινα ξερω πως εχω σημα! καρτα sim εχω καινούρια οταν πηρα το τηλ δεν ξερω τη φταίει δεν μου το ξαναεκανε απο χτες μετα την επανεκκίνηση..

 

Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο δεν ξέρω που οφείλεται... Και του αδερφού μου το έκανε πρόσφατα με s2 και με πήρε έντρομος να δει τι έγινε και τι να κάνει.. Κι όπως σωστά είπες ένα restart έλυσε το πρόβλημα μια και καλή ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με συγχωρειται αν εχει απαντηθεί ξανά αυτη η ερώτηση αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω όλες τις σελίδες, μπορείτε να μου πείτε γιατι κάποιος να κάνει root το galaxy s3; τι προσφέρει με λίγα λογια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με συγχωρειται αν εχει απαντηθεί ξανά αυτη η ερώτηση αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω όλες τις σελίδες, μπορείτε να μου πείτε γιατι κάποιος να κάνει root το galaxy s3; τι προσφέρει με λίγα λογια;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με ενα νεο Leak DLH9

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1862603

 

Και μερικα comments.

 

 

No new gallery application.

Ram increased to 818 mb.

Seems good till now.

No bugs

Allshare auto on is fixed in this one..

Notification bar is grey..will remain as it is I hope in official too.

Keyboard too working fine

WiFi is fast as ever.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει αρκετα bugs , γυρνάω πίσω στην LH8

 

Το μονο που διαβαζω σαν προβλημα στην LH9 ειναι το fc στο samsung keyboard (και προσωπικα δε με απασχολει μιας και δε το χρησιμοποιω).

Θες να μας πεις ποια ειναι τα πολλα bugs που αναφερεις?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που διαβαζω σαν προβλημα στην LH9 ειναι το fc στο samsung keyboard (και προσωπικα δε με απασχολει μιας και δε το χρησιμοποιω).

Θες να μας πεις ποια ειναι τα πολλα bugs που αναφερεις?

 

ουτε το Swype δουλευει , ο browser μου crasharei και μια φορά μου κολλησαν και οι επαφες

Link to comment
Share on other sites

ουτε το Swype δουλευει , ο browser μου crasharei και μια φορά μου κολλησαν και οι επαφες

 

Πως περασες την αναβαθμιση?

Θα πρεπει πρωτα να περασεις την BLG8 (ics) μεσω pc odin, να κανεις root και μετα να περασεις την LH9 σαν update!Εχει αναφερθει οτι δεν ειναι σωστο να περασει σαν update πανω απο προηγουμενη leak JB.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πως περασες την αναβαθμιση?

Θα πρεπει πρωτα να περασεις την BLG8 (ics) μεσω pc odin, να κανεις root και μετα να περασεις την LH9 σαν update!Εχει αναφερθει οτι δεν ειναι σωστο να περασει σαν update πανω απο προηγουμενη leak JB.

 

Μια χαρα την περασα , τωρα τι να σου πω μπορει να μη μου εκατσε καλα, αλλα απο οτι βλεπω πολλοι στο xda εχουν προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα την περασα , τωρα τι να σου πω μπορει να μη μου εκατσε καλα, αλλα απο οτι βλεπω πολλοι στο xda εχουν προβλημα .

 

Δε σου ειπα οτι τη περασες ''2 τρομαρες''...:p

Ρωτησα αν τη περασες πανω απο προηγουμενη leak JB η πανω απο BLG8 που ειναι και ο σωστος τροπος.

Το μονο προβλημα που διαβαζω απο αλλους χρηστες ειναι το keyboard (σε αλλους λειτουργει, σε πολλους οχι).

Δεν εχω διαβασει κανενα προβλημα με τον browser η με τις επαφες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε σου ειπα οτι τη περασες ''2 τρομαρες''...:p

Ρωτησα αν τη περασες πανω απο προηγουμενη leak JB η πανω απο BLG8 που ειναι και ο σωστος τροπος.

Το μονο προβλημα που διαβαζω απο αλλους χρηστες ειναι το keyboard (σε αλλους λειτουργει, σε πολλους οχι).

Δεν εχω διαβασει κανενα προβλημα με τον browser η με τις επαφες.

 

αυτο ακριβως και εγω σου απαντησα οτι την περασα με το σωστο τροπο και με το LH1 modem .

Τελος παντων εμενα δεν μου αρεσε και γυρισα πισω στην LH8 , το μονο ευκολο ειναι να την δοκιμασει καποιος και να δει απο μονος του, πανω απο 10 λεπτα δεν παιρνει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.μολις μου εβγαλε αναβαθμηση ΟΤΑ και την εκανα.το κινητο ειναι Ελληνικο και αγορασμενο απο media markt,πλεον εχω την I9300XXLH1
Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα με το νεο update ειδα οτι στο notification bar γραφει το ονομα δικτυου και εχει γινει και καποια αλλαγη στο UI του embedded browser. Eπισης χωρις ναμαι απολυτα σιγουρος, βλεπω να εχει πιο πολυ ελευθερη ram με την χρηση ιδιων εφαρμογων. Που ειναι το JB πια?:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

έχω κάνει root στο τηλέφωνο με siyah κερνελ και στοκ Ρομ...

σε περίπτωση rom update (πχ official 4.1.1 όταν βγει), o kernel αλλάζει αυτόματα ανάλογα με την Ρομ που περνάς

ή θέλει χειροκίνητα επαναφορά στον στοκ κερνελ από εμένα πριν κάνω το update?

Διάβασα για φλασάρισμα ενός fixboot.tar μέσω Odin για επαναφορά του κερνελ σε στοκ, ισχύει?

 

*edit

Με το triangle away είδα οτι επανέρχεται ο κερνελ...

Edited by Hatebreedgr
Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα με το νεο update ειδα οτι στο notification bar γραφει το ονομα δικτυου και εχει γινει και καποια αλλαγη στο UI του embedded browser. Eπισης χωρις ναμαι απολυτα σιγουρος, βλεπω να εχει πιο πολυ ελευθερη ram με την χρηση ιδιων εφαρμογων. Που ειναι το JB πια?:p

 

μετα το update εκανα επαναφορα και δεν βρισκω πουθενα στο google play την εφαρμογη του adobe flash player 11 τι συμβαινει ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις το έκανα το update από XXLFB σε XXLH1 αλλά τι αλλαγές επέφερε τελικά στο τηλ.?????? Ξέρει κάποιος? Πάντως αν κατάλαβα στο search ψάχνει και στις επαφές του τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έβαλα στο λευκό μου την Omega 16.1 (JB). Φυσικά έγινε full wipe και ξαναπέρασα τα πάντα από την αρχή. Για την ώρα και σε σύγκριση με το μπλε μου που φοράει τη Rom της Voda, είναι σαφώς πιο γρήγορο, στον ιδιο βαθμό με το Google Nexus μου με 4.1.1. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος έχει δει bugs στην Omega. Ένας φίλος έβαλε (μετά την 16.1) τη 17 και του φάνηκε σαφώς πιο αργή, οπότε γύρισε στη 16.1.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους βάλατε την τελευταία έκδοση σήμερα:

Κάνατε factory reset?Full wipe cash?

Ή την περάσατε απο πάνω απο την υπάρχουσα έκδοση λογισμικού απλά?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

μετα το update εκανα επαναφορα και δεν βρισκω πουθενα στο google play την εφαρμογη του adobe flash player 11 τι συμβαινει ρε παιδια

 

Γράψε στο google search του κινητού flash player και στη σελίδα του google που θα σου ανοίξει πάτησε το πρώτο link, από εκεί και πέρα θα μπορέσεις να επιλέξεις αναβάθμιση του flash player και θα σε στείλει στο google play όπου παραδόξως υπάρχει η εφαρμογή για αναβάθμιση.

 

Διαφορετικά πας κατευθείαν από το pc εδώ και δίνεις εντολή για αναβάθμιση

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.flashplayer&hl=el

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...