Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει κανεις κανα λινκ στο youtube να μας δειξει πως θα ειναι περιπου η jely και τι διαφορες θα εχει;;

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει κανεις κανα λινκ στο youtube να μας δειξει πως θα ειναι περιπου η jely και τι διαφορες θα εχει;;

 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου το χει κανει και μενα δυο τρεις φορες.παρατηρησα οτι εγινε σε μια περιοχη που παω για μπανιο οπου δεν εχει σημα καλο,τι καλο ,κατα 70% δεν εχει σημα και μαλιστα ειναι το δικτυο 2g.οταν γυρισα σπιτι μου οπου εχω 3g ενω εδειχνε σημα στην μπαρα ειδοποιησεων δεν μπορουσα να κανω κληση εβγαζε αυτο το μηνυμα.Διορθωνεται μονο με επανεκκινηση.και μια φορα το εκανε ερχομενος απο Λαρισα στην Κατερινη στην εθνικη σε καποιο σημειο οπου εχει δυσκολο σημα με ομοιο τροπο.

Επειδη το ιδιο και στην ιδια περιοχη το εκανε και με το htc one x που ειχα,καταλαβα οτι ειναι θεμα android.στο sgs3 stock rom ελληνικη 4.04 στο htc one x stock rom 4.0.3!

Ελπιζω στο jb να μην παρουσιαστει το κολ@φιανομενο αυτο γ@μω τα λεφτα που δινουμε!

Μου το εχει κανει κι εμενα παλαιοτερα,δυο φορες,ενω ειχε σημα δηλαδη,δεν μπορουσε να λειτουργησει,και εγραφε οτι δεν υπαρχει δικτυο.

Με επανεκκινηση,διορθωνοταν,αλλα εμενα με εκανε εξαλλο,γιατι επειδη ειχα τη μανα μου στο Νοσοκομειο,ηθελα να εχω προσβαση στο τηλεφωνο συνεχως.

Καποιος απο δω,εγραψε οτι μπορει η καρτα SIM,δεν δουλευε καλα,οποτε πηγα στην Κοσμοτε,και εβαλα μια αλλη,κανονικη,οχι κομμενη, με 5 €.Απο τοτε,χωρις να ξερω αν ηταν αυτη η αιτια,το φαινομενο,δεν επαναληφθηκε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα... Τι διαφορες μπορει να υπαρχουν εαν το κινητο ειναι απο γερμανια? επισης υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω π.χ. σε καποια παρτιδα ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα... Τι διαφορες μπορει να υπαρχουν εαν το κινητο ειναι απο γερμανια? επισης υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω π.χ. σε καποια παρτιδα ?

 

Καμιά απολύτως διάφορα.Μάλιστα θα παίρνει και πιο γρήγορα αναβαθμίσεις.

Αγόρασε άφοβα, από γνωστά μαγαζιά όμως, π.χ. Amazon.de.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δηλαδη !! Ευχαριστω παρα πολυ !!

 

Απο δω,πηρα εγω.Μια χαρά.

http://www.hoh.de/search?sSearch=samsung+s3++

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα... Τι διαφορες μπορει να υπαρχουν εαν το κινητο ειναι απο γερμανια? επισης υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω π.χ. σε καποια παρτιδα ?

 

Καμιά απολύτως διάφορα.Μάλιστα θα παίρνει και πιο γρήγορα αναβαθμίσεις.

Αγόρασε άφοβα, από γνωστά μαγαζιά όμως, π.χ. Amazon.de.

 

μια χαρα δηλαδη !! Ευχαριστω παρα πολυ !!

 

Απο δω,πηρα εγω.Μια χαρά.

http://www.hoh.de/search?sSearch=samsung+s3++

 

Καλημερα.Με τις αναβαθμισεις μην το εχεις τοσα σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Με τις αναβαθμισεις μην το εχεις τοσα σιγουρο.

 

Τι εννοείς;;; ότι το Γερμανικό δε παίρνει πιο γρήγορα αναβαθμίσεις απ το Ελληνικό;;; Guaranty φίλε μου...

Είναι μες στο μνημόνιο κ αυτό...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;; ότι το Γερμανικό δε παίρνει πιο γρήγορα αναβαθμίσεις απ το Ελληνικό;;; Guaranty φίλε μου...

Είναι μες στο μνημόνιο κ αυτό...:p

Την πρωτη,την ζητησε και την πηρε.Τη δευτερη,την πηρε, μεσω ,τωρα δεν θυμαμαι,ή kies,ή απο τη Γερμανικη Samsung.

Eτσι κι αλλοιως,κοντος ψαλμος αλληλουια.Το JB,ειναι προ των πυλων.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Έχετε παρατηρησει καμια φορα η καμερα να ειναι θολη οταν πατε να βγαλετε καποια φωτο και μετα να καθαριζει?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Έχετε παρατηρησει καμια φορα η καμερα να ειναι θολη οταν πατε να βγαλετε καποια φωτο και μετα να καθαριζει?

 

Αυτό είναι λογικό...προσπαθεί να εστιάσει και τελικά το πετυχαίνει:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λογικό...προσπαθεί να εστιάσει και τελικά το πετυχαίνει:)

 

Απλα παρατηρω οτι καμια φορα αργει να ξεθολωσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζουμε αν ανακοινωσαν οι κορεατες το ζελεδακι για το γαλαξια??

 

Για το i9305 παντως ξεκινησε..

528038_453244311365327_1090528088_n.jpg

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το bezel της συσκευής μας και το αν είναι μεταλλικο η όχι, την μόνη αξιόπιστη αναφορά που βρήκα στο διαδυκτιο, ήταν απο το iFixit όπου θεωρούν ότι είναι απο μαγνήσιο χωρίς να είναι όμως σίγουροι. Αποτελεί τμήμα του πλαισίου όπου στηρίζεται η μητρική και τα αλλα τσιπ.

 

Το μαγνήσιο σαν μέταλλο συναντάται σε κραματα με αλουμίνιο για δυο λόγους. Εχει μικρότερη πυκνότητα απο τι αλουμίνιο και συνεπώς είναι ελαφρύτερο και διαθέτει μεγαλύτερη αντοχη.

Δίνει μια αργυρολευκη όψη όπως ακριβώς αυτη που βλέπουμε στο Siii.

 

Ελπίζω να είναι έτσι. Η επιβεβαίωση θα είναι οδυνηρή :) γιατι θα προέρχεται απο σπασμένη οθόνη.:cry:

 

Αν πραγματι είναι κράμα μαγνησιου - αλουμινίου, με το καπάκι επιβεβαιωμενα polycarbonate και το εξαιρετικής ποιότητας πλαστικο που εχει εσωτερικά, θα πρέπει να είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι.:D

 

Για το glossy πίσω, θα μπορουσα ευκολα με μια αλοιφη και συρμα κατσαρολας να κάνω το εξτρα καπακι που αγορασα ματ:D . Όμως πιστεύω ότι δεν θα ταιριάζει με αυτο το απίστευτο glossy της οθόνης που συναντας μόνο στις οθόνες της Samsung και της apple.

Εκτός αυτου θα λερώνει και δεν θα καθαριζεται αφου η βρωμιά εισχωρεί ευκολότερα σε ματ επιφάνειες.

 

Μήπως προσπαθω να πείσω τον εαυτό μου η μου φαίνεται? :X:lol::p

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να ναι το κινητό αυτό δεν είναι να το δουλεύει κάνεις χωρίς θήκη και φυσικά πιστεύω στα μάτια μου και σε αυτό πού βλέπω οπότε και συγνώμη,μα δεν θα πιστέψω ένα site.

Το κινητό κάνει σημάδια στο περίβλημα για πλάκα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να ναι το κινητό αυτό δεν είναι να το δουλεύει κάνεις χωρίς θήκη και φυσικά πιστεύω στα μάτια μου και σε αυτό πού βλέπω οπότε και συγνώμη,μα δεν θα πιστέψω ένα site.

Το κινητό κάνει σημάδια στο περίβλημα για πλάκα.

 

Βρε Γιάννη και το iPhone 4 που είναι σίγουρα μέταλλο εκανε σημάδια απο μόνο του:lol:.

Μου είχε κάνει ένα δίπλα στα volume buttons απο το pamper που είναι πλαστικο εσωτερικά. Δίπλα στον κονεκτορα είχε γεμίσει γραμμουλες απο τον πρώτο μήνα.

Εμπιστεύομαι πόλου περισσότερο το Siii χωρίς θήκη παρα το iPhone.

Έπειτα μην κρίνεις απο κάτι που μπορει να συνέβη σε σένα και κάποιους ακόμα. Αν σε κάποια φάση σύρθηκε σε κάτι αιχμηρο λογικό είναι να κάνει γραμμή που φαίνεται υπο γωνία. Αυτοί που ανέβασαν φωτο με σπασμένα besel σαν να το έχεις κόψει με σεγα, σίγουρα το είχαν στην πίσω τσέπη στενου παντελονιου και κάθισαν κάπου και έσπασε.

 

Έγω δυο μήνες τώρα το έχω με θήκη που αφήνει ακάλυπτο το πάνω και κάτω μέρος.

Το βάζω συνεχώς στην τσέπη μου. Στο αυτοκίνητο το στερεωνω σε βάση τύπου μανταλακι. Δεν εχει την παραμικρή γρατζουνια ούτε κάνω στην USB υποδοχή που βάζω συνέχεια το καλώδιο μόλις μπαίνω στο αμάξι.

Το ίδιο και η οθόνη που αρκετοί έχουν πει ότι τους γρατζουνιστηκε ενω το έβαζαν πάντα μόνο του στην τσέπη τους κλπ.

Εγω δεν τους πιστεύω σίγουρα για να γίνει γρατζουνια πρέπει να εχει έλθει σε επαφή η οθόνη με κάτι.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου φαίνεται ή η jb ειναι πιο εντυπωσιακή στο nexus;

 

Αν θες να έχεις το ίδιο looking και παράλληλα τις έξτρα δυνατότητες που δίνει η Samsung, βάλε τον Nova Launcher.

 

http://img.tapatalk.com/29c4d3e2-5b7b-0645.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το bezel της συσκευής μας και το αν είναι μεταλλικο η όχι..

Το μαγνήσιο σαν μέταλλο συναντάται σε κραματα με αλουμίνιο για δυο λόγους. Εχει μικρότερη πυκνότητα απο τι αλουμίνιο και συνεπώς είναι ελαφρύτερο και διαθέτει μεγαλύτερη αντοχη.

Δίνει μια αργυρολευκη όψη όπως ακριβώς αυτη που βλέπουμε στο Siii.

 

Ελπίζω να είναι έτσι. Η επιβεβαίωση θα είναι οδυνηρή :) γιατι θα προέρχεται απο σπασμένη οθόνη.:cry:

 

2:40sec / 4:17sec Εχει και λιγο κασσιτερο..

Edited by Niksamaras
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ OPEN 365 JERETE AN EINAI OK?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;; ότι το Γερμανικό δε παίρνει πιο γρήγορα αναβαθμίσεις απ το Ελληνικό;;; Guaranty φίλε μου...

Είναι μες στο μνημόνιο κ αυτό...:p

Και όμως το T-Mobile branded που έχω δεν έχει πάρει όλες τις αναβαθμίσεις που έχουν πάρει τα ελληνικά και όσες πήρε τις πήρε με καθυστέρηση 15ήμερου.

 

Βέβαια, η αναβάθμιση σε JB δεν είναι το ίδιο. Το πως θα γίνει το roll out θα το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως το T-Mobile branded που έχω δεν έχει πάρει όλες τις αναβαθμίσεις που έχουν πάρει τα ελληνικά και όσες πήρε τις πήρε με καθυστέρηση 15ήμερου.

 

Βέβαια, η αναβάθμιση σε JB δεν είναι το ίδιο. Το πως θα γίνει το roll out θα το δούμε.

 

Εδω ακομα δεν το ανακοινωσαν...μα καλα τι περιμενουν..??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς τηλέφωνο την samsung Hellas για την JB?

 

Ε δεν νομιζω να απαντανε τετοια θεματα απο το τηλεφωνο... εδω δεν εχει ανακοινωσει η μαμα εταιρεια τιποτα στο ελλαδισταν θα γνωριζουν??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...