Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το δοκιμάσω με το Nexus S και θα σου πω.

Πάντως το S Beam δεν δούλεψε μεταξυ τους.

 

Το nexus s εχω την εντυπωση οτι δεν εχει wi-fi direct.. το ειχε ενας φιλος μου με custom 4.0.3(δε θυμαμαι ποια) και οταν ψαχνομουν και εγω πριν κανα τετραμηνο να το δοκιμασω δεν εβρισκα με τιποτα τετοια ρυθμιση..δεν ξερω μηπως απλα δε το υποστηριζε η custom και τωρα με official 4.1 υπαρχει... το S Beam δεν δουλεψε μεταξυ δυο galaxy S3????? :blink: τελεια! μ'αρεσει που ειναι και εφαρμογη αποκλειστικα για τη συζευξη S3 :p στα βιντεο στο youtube παντως το εχω δει απειρες φορες να λειτουργει απροβληματιστα.. ποιος ξερει τι μπορει να φταιει....

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω οταν θα ερθει η jb θελω να τα σβησω ολα απο το κινητο και να το εχω σαν καινουριο αλλα με το καινουριο λογισμικο, με το

" επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων " θα το πετυχω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω οταν θα ερθει η jb θελω να τα σβησω ολα απο το κινητο και να το εχω σαν καινουριο αλλα με το καινουριο λογισμικο, με το

" επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων " θα το πετυχω αυτο;

 

Ακριβως...θα διαγραψει τα παντα απο internal memory...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το nexus s εχω την εντυπωση οτι δεν εχει wi-fi direct.. το ειχε ενας φιλος μου με custom 4.0.3(δε θυμαμαι ποια) και οταν ψαχνομουν και εγω πριν κανα τετραμηνο να το δοκιμασω δεν εβρισκα με τιποτα τετοια ρυθμιση..δεν ξερω μηπως απλα δε το υποστηριζε η custom και τωρα με official 4.1 υπαρχει... το S Beam δεν δουλεψε μεταξυ δυο galaxy S3????? :blink: τελεια! μ'αρεσει που ειναι και εφαρμογη απλειστικα για τη συζευξη S3 :p στα βιντεο στο youtube παντως το εχω δει απειρες φορες να λειτουργει απροβληματιστα.. ποιος ξερει τι μπορει να φταιει....

 

Νομίζω ότι ο Κώστας εννοεί την σύζευξη siii-ns.

Όσες φορές δοκίμασα το s beam (siii σε siii) δούλεψε κανονικά και πήγανε "βίτσα"! :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο Κώστας εννοεί την σύζευξη siii-ns.

Όσες φορές δοκίμασα το s beam (siii σε siii) δούλεψε κανονικά και πήγανε "βίτσα"! :p

 

Αν ειναι για συζευξη S3 με Nexus ειναι λογικο γιατι το S-Beam ειναι αποκλειστικα για S3 συσκευες.. Σ'αυτη τη περιπτωση θα πρεπει να χρησιμοποιηθει το android beam(ετσι πρεπει να λεγεται αν δε κανω λαθος) που ειναι γενικα για συσκευες με nfc,ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για συζευξη S3 με Nexus ειναι λογικο γιατι το S-Beam ειναι αποκλειστικα για S3 συσκευες.. Σ'αυτη τη περιπτωση θα πρεπει να χρησιμοποιηθει το android beam(ετσι πρεπει να λεγεται αν δε κανω λαθος) που ειναι γενικα για συσκευες με nfc,ετσι δεν ειναι?

+1...Αυτο νομ ιζω κι εγω...

Κανενα νεο για την επισημη αναβαθμιση μιας και που εισαι ''μεσα'' στα κολπα???:p

 

Αλλα πιστευω κι εγω, οπως ειπε κι ο Κωστας, οτι εχουμε ακομα λιγες μερες ακομα μεχρι να εμφανιστει...

Μακαρι να πεσω εξω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για συζευξη S3 με Nexus ειναι λογικο γιατι το S-Beam ειναι αποκλειστικα για S3 συσκευες.. Σ'αυτη τη περιπτωση θα πρεπει να χρησιμοποιηθει το android beam(ετσι πρεπει να λεγεται αν δε κανω λαθος) που ειναι γενικα για συσκευες με nfc,ετσι δεν ειναι?

 

Έτσι είναι.

Μπέρδεψε το s beam με το Android beam.

Πρέπει να τα πιάνετε γρήγορα αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για συζευξη S3 με Nexus ειναι λογικο γιατι το S-Beam ειναι αποκλειστικα για S3 συσκευες.. Σ'αυτη τη περιπτωση θα πρεπει να χρησιμοποιηθει το android beam(ετσι πρεπει να λεγεται αν δε κανω λαθος) που ειναι γενικα για συσκευες με nfc,ετσι δεν ειναι?

Ναι δεν γίνεται γιατι το s beam λειτουργεί με wifi direct ενω το Α beam με NFC.

Τρίχες. Καλα έκανα ως τώρα και τα ξηλωνα όλα αυτα. Ακόμα μια μίμηση της apple που βγάζει πράγματα που δουλεύουν μόνο με αλλα iPhone και με Mac.

Τώρα ετοιμάζεται κι αυτη να δώσει wifi direct που σίγουρα θα επικοινωνεί μόνο με Mac και άλλες iOS συσκευές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν γίνεται γιατι το s beam λειτουργεί με wifi direct ενω το Α beam με NFC.

Τρίχες. Καλα έκανα ως τώρα και τα ξηλωνα όλα αυτα. Ακόμα μια μίμηση της apple που βγάζει πράγματα που δουλεύουν μόνο με αλλα iPhone και με Mac.

Τώρα ετοιμάζεται κι αυτη να δώσει wifi direct που σίγουρα θα επικοινωνεί μόνο με Mac και άλλες iOS συσκευές.

 

Με A Beam γιατι δε γινεται? Αφου το Νexus εχει nfc? Με μπερδεψες τωρα,δε γινεται επειδη δε συνδεονται η επειδη θελεις να δοκιμασεις αποκλειστικα το direct? :wacko: Παντως απ'οσο γνωριζω και τα δυο χρησιμοποιουν nfc για συνδεση και το μεν s beam wi fi direct για μεταφορα αρχειων το δε andro beam το bluetooth.. Δικιο εχεις αλλα δε ξερω μπας και υπαρχει στο play store καμια εφαρμογη που υποστιριζει συζευξη μεσω nfc και μεταφορα wifi direct,ενναλακτικο του beam ???

Link to comment
Share on other sites

Με A Beam γιατι δε γινεται? Αφου το Νexus εχει nfc? Με μπερδεψες τωρα,δε γινεται επειδη δε συνδεονται η επειδη θελεις να δοκιμασεις αποκλειστικα το direct? :wacko: Παντως απ'οσο γνωριζω και τα δυο χρησιμοποιουν nfc για συνδεση και το μεν s beam wi fi direct για μεταφορα αρχειων το δε andro beam το bluetooth.. Δικιο εχεις αλλα δε ξερω μπας και υπαρχει στο play store καμια εφαρμογη που υποστιριζει συζευξη μεσω nfc και μεταφορα wifi direct,ενναλακτικο του beam ???

 

Για δοκιμάστε και το Bump.Στέλνει σε όλα τα Android φτάνει να είναι συνδεμενα στο ίδιο wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανούσιο να ρωτάμε συνέχεια πότε θα έρθει η αναβάθμιση στο SIII. Αυτό το γνωρίζει μόνο η Samsung (άντε και ο Θεός).

Πάντως όταν βγει θα το μάθετε αμέσως!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν φορμάρω την εξωτερική κάρτα σε ntfs format θα την αναγνωρίζει το κινητό ;

 

Όχι μόνο fat32 και exFat

:)
Link to comment
Share on other sites

Αν φορμάρω την εξωτερική κάρτα σε ntfs format θα την αναγνωρίζει το κινητό ;

 

Για ποιο λογω να την κανεις ntfs ετσι κι αλλιως ειχα βαλει ματροσκα ταινια 8 GB και την επαιζε κανονικα το τηλ,δεν υπαρχει δηλαδη περιορισμους στο μεγεθως των αρχειων.

Να ρωτησω βεβαια με πιο προγραμμα τη φορμαρεις?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογω να την κανεις ntfs ετσι κι αλλιως ειχα βαλει ματροσκα ταινια 8 GB και την επαιζε κανονικα το τηλ,δεν υπαρχει δηλαδη περιορισμους στο μεγεθως των αρχειων.

Να ρωτησω βεβαια με πιο προγραμμα τη φορμαρεις?

 

Που έβαλες 8GB? Στην εσωτερική sd? Δεν το ήξερα...νόμιζα κι εκεί fat32 έχει...

Αλλά αν θέλει να περάσει 3 ταινίες 9άρες τι κάνει? Αναγκαστικά στην εξωτερική και σε exFat

 

Edit: Οντως στην εσωτερικη sd, περνανε κανονικα μεγαλα αρχεια...αλλα στην εξωτερικη και να θες δεν γινεται αν ειναι σε fat32 :P

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Που έβαλες 8GB? Στην εσωτερική sd? Δεν το ήξερα...νόμιζα κι εκεί fat32 έχει...

Αλλά αν θέλει να περάσει 3 ταινίες 9άρες τι κάνει? Αναγκαστικά στην εξωτερική και σε exFat

 

Δεν θυμαμαι που την περασα περασε καιρος......αλλα παντως επαιζε κανονικα με bsplayer και dts κανονικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογω να την κανεις ntfs ετσι κι αλλιως ειχα βαλει ματροσκα ταινια 8 GB και την επαιζε κανονικα το τηλ,δεν υπαρχει δηλαδη περιορισμους στο μεγεθως των αρχειων.

Να ρωτησω βεβαια με πιο προγραμμα τη φορμαρεις?

 

Για ταινίες το θέλω, στην εσωτερική μνήμη έβαλες το 8 GB αρχείο sorry δεν είδα το προηγούμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Για ταινίες το θέλω, στην εσωτερική μνήμη έβαλες το 8 GB αρχείο sorry δεν είδα το προηγούμενο ποστ

 

θα σου πω σε λιγο εχω μια θα το τσεκαρω και θα σου πω.........

 

Edit: Την παιρναω στην micro sd για μου φυγει και εμενα η απορια......

 

Ακυρο τελικα 2 φορες προσπαθησα να την περασω και στη μεση κολλησε.....

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω σε λιγο εχω μια θα το τσεκαρω και θα σου πω.........

 

Μολις το τσεκαρα παιδια, στην εσωτερικη sd μπορεις να βαλεις οσο μεγαλα αρχεια θελεις

Στην εξωτερικη sd και στα φλασακια μονο εαν ειναι exFat φυσικα

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζουμε αν ανακοινωσαν οι κορεατες το ζελεδακι για το γαλαξια??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζουμε αν ανακοινωσαν οι κορεατες το ζελεδακι για το γαλαξια??

 

Δεν το ανακοινωσαν

:)
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω τις εικονες με τα ξεχωριστα χρωματα;;θελω να τσεκαρω την οθονη

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, παιδια χτες και σημερα οταν πηγα να παρω τηλ μου πεταξε την ειδιποιηση: Μη εγγεγραμμένο δυκτιο και αναγκάστηκα να κανω επανεκκίνηση... ξερει κανεις τπτ?

 

Μου το έκανε κι εμένα κατά τις 11:30 χθες το βράδυ.

COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...