Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βγάζει κανείς άκρη. Ένας έγραψε αλλού ότι δοκίμασε για 5 λεπτά ένα s3 ενός φίλου του και επειδή κόλλαγε στο λειτουργικό δεν του άρεσε. Ούτε ξέρουμε ποσά apps είχε ανοιγμένα εκείνη τη στιγμή, ούτε αν η συσκευή είχε κάποιο πρόβλημα ούτε τίποτα.

 

Προσωπικά πειραιώς από το θέμα της μεταφοράς των apps στην εξωτερική κάρτα μνήμης, δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα με τη συσκευή. Εντάξει ο καιρός δεν ανανεώνεται πάντα όπως θα ήθελα, αλλά πιστεύω αυτό είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί από την samsung αργότερα. Πέραν τούτου, η συσκευή είναι στη φωτός καλύτερή της htc one s που επίσης ειχα για κανα μηνά, οπότε μπορώ να εκφέρω γνώμη αφού χρησιμοποίησα και τις 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω.

(Και για τους...αγραμματους).

Υπαρχουν εκδοσεις για κινητα σ' αυτους;Opera & FF δηλαδη;

Και απο που τους κατεβαζεις αμα λαχει να πουμε;:)

Και αμα θελεις,ξαναγυριζεις εκει που ηταν;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλε ηθελε να κανεις 5 βηματα απο αυτα που σου λεει το dropbox.Κανονικα τωρα εχω 50.8GB.;)

Εγώ που πήρα και το μπλε δε δικαιούμαι άλλα 50GB;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

λυση

remove weather widget.

soft reset.

clear memory.

done.

 

Δοκιμασμενο απο μενα.

 

 

 

 

Αν θες να δεις γραφικα παιξε το Nova 3.

 

 

 

 

ειναι καποιες ελαχιστες συσκευες που εχουν αυτο το προβλημα.

 

Σιγουρα πολυ βαρια σελιδα με τοσα ''τουβλα'' που εχει φωτο!!!lol

 

Μια χαρα πηγαινει παντως εδω....Κανενα προβλημα...Σιγουρα κανει 1'' παραπανω να φορτωσει πληρως αλλα μετα ολα καλα..[/Q

 

 

smooth ακομα πιο βουτηρο με ICS+ browser

 

και μερικα close ups απο το Galaxy S3

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Photos/costas/aviary_high2.jpeg?w=8ff1b379

https://dl-web.dropbox.com/get/Photos/costas/aviary_water5.jpeg?w=17cff180

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Βασικα δοκιμασα και εβαλα αλλον launcher και τωρα δεν κολλαει.. αρα ηταν θεμα bug του μπαμπα launcher...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα και το μπλε δε δικαιούμαι άλλα 50GB;

 

Δοκίμασες και δεν στα δίνει ?

Αφου ειναι αλλη συσκευή με αλλο imei γιατι οχι ?

Στην τελική φτιάξε και εναν δεύτερο λογαριασμό ειναι αμαρτία να τα χάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και δεν στα δίνει ?

Αφου ειναι αλλη συσκευή με αλλο imei γιατι οχι ?

Στην τελική φτιάξε και εναν δεύτερο λογαριασμό ειναι αμαρτία να τα χάσεις .

 

Είναι για ένα χρόνο μη τρελαθούμε ..:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Αν κατάλαβα καλά τα livewallpaper του S2 δεν παίζουν στο S3?η διαφορά ανάλυσης της οθόνης δημιουργεί προβλήματα?σκέπτομαι να το πάρω και θέλω να ξέρω εφόσον είχα το S2 αν τα προγράμματα πλοήγησης,aura,ΝDRΙVΕ κτλ παίζουν και στο S3.. .
Link to comment
Share on other sites

Είναι για ένα χρόνο μη τρελαθούμε ..:lol:

 

Eιναι για δυο χρονια !

Κάποιοι τα θελουν τα 50 gb και κάποιοι αλλοι οχι ,δεν σκέφτονται ολοι το ιδιο και ούτε τρελαίνονται ολοι

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Αν κατάλαβα καλά τα livewallpaper του S2 δεν παίζουν στο S3?η διαφορά ανάλυσης της οθόνης δημιουργεί προβλήματα?σκέπτομαι να το πάρω και θέλω να ξέρω εφόσον είχα το S2 αν τα προγράμματα πλοήγησης,aura,ΝDRΙVΕ κτλ παίζουν και στο S3.. .

Το Sygic παίζει άψογα, το δοκίμασα σε demo μίας εβδομάδας.

Το ίδιο και το don't panic που το αγόρασα.

Υποθέτω ότι όλα τα υπόλοιπα τοπ προγράμματα πλοήγησης θα δουλεύουν σωστά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ζητήσω από τους ιδιοκτήτες του κινητού να ανοίξουν την παρακάτω σελίδα με τον στόκ browser s3 και να μου πούν πώς είναι το scrolling και το ζούμ ίν - αουτ.

(Δεν είναι από τις αγαπημένες μου :p , είναι όμως από τις πιο βαριές ιστοσελίδες που ξέρω και τη χρησιμοποιώ σαν benchmark )

http://www.gossip-tv.gr

 

Αλαλαζοντας και με τον στοκ καθως και με τον οπερα.... χωρις την παραμικρη ιδεα lag πουθενα.

και μαλιστα την ωρα που ημουν στην σελιδα παραπανω διαβασα και 2 mail που σκασανε καπακι και απαντησα και σε μια κληση.....

και ολα αυτα με διαθεσιμη μνημη απο 150 ως 120 ΜΒ το λιγοτερο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αλαλαζοντας και με τον στοκ καθως και με τον οπερα.... χωρις την παραμικρη ιδεα lag πουθενα.

και μαλιστα την ωρα που ημουν στην σελιδα παραπανω διαβασα και 2 mail που σκασανε καπακι και απαντησα και σε μια κληση.....

και ολα αυτα με διαθεσιμη μνημη απο 150 ως 120 ΜΒ το λιγοτερο.....

Μάλιστα. Βλέπω, ο καθένας έχει και διαφορετική εμπειρία.

Είσαι με στόκ ρομ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Βλέπω, ο καθένας έχει και διαφορετική εμπειρία.

Είσαι με στόκ ρομ?

 

Οχι ειμαι με OMEGA (βαλτην και θα με θυμηθεις) και με κερνελ AbyssS3-1.4.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειμαι με OMEGA (βαλτην και θα με θυμηθεις) και με κερνελ AbyssS3-1.4.....

 

Δεν έχω το κινητό. Πληροφοριακά ρωτάω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eιναι για δυο χρονια !

Κάποιοι τα θελουν τα 50 gb και κάποιοι αλλοι οχι ,δεν σκέφτονται ολοι το ιδιο και ούτε τρελαίνονται ολοι

Ναι, είναι για 2 χρόνια, αλλά δε μου τα δίνει για το δεύτερο S3. Δε με πολυενδιαφέρει, καθώς έχω ήδη και από το HTC One X, οπότε συνολικά έχω τωρα γύρω στα 78GB που μου είναι υπεραρκετά. Το ερώτημα είναι τι θα γίνει όταν περάσουν τα 2 χρόνια. Η προσφορά της HTC (25GB) δεν έχει ημ/νία λήξης. Αν λοιπόν έχω αποθηκεύσει π.χ. 60GB, τι θα γίνει όταν λήξουν αυτά της Samsung;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι για 2 χρόνια, αλλά δε μου τα δίνει για το δεύτερο S3. Δε με πολυενδιαφέρει, καθώς έχω ήδη και από το HTC One X, οπότε συνολικά έχω τωρα γύρω στα 78GB που μου είναι υπεραρκετά. Το ερώτημα είναι τι θα γίνει όταν περάσουν τα 2 χρόνια. Η προσφορά της HTC (25GB) δεν έχει ημ/νία λήξης. Αν λοιπόν έχω αποθηκεύσει π.χ. 60GB, τι θα γίνει όταν λήξουν αυτά της Samsung;

Λογικά δεν θα μπορείς να συγχρονίσεις. Τα αρχεία σου όμως θα μπορείς να τα βλέπεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Βλέπω, ο καθένας έχει και διαφορετική εμπειρία.

Είσαι με στόκ ρομ?

 

Γιάννη την δοκίμασα κι εγω αυτη την σελίδα.

Καθυστερεί λιγο να φορτώσει σε σχέση με άλλες. Ένα μέρη φυσικό για πρώτη φορα.

Απο εκει και πέρα το μόνο που παρατήρησα πάντα με τον official browser, κάποιες φορές, χάνονταν στιγμιαία τα πάντα εκτός απο κάποιες φωτο η βίντεο και επανέρχονταν ακαριαία.

Κατα τα αλλα κανένα πρόβλημα σε scrolling, προβολή βίντεο κλπ. Ομαλοτατα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση επειδη θα κανω restore (δεν ειναι root). Εχω γυρω στις 150 εφαρμογες και καποιες απο αυτες ειναι τεστ εφαρμογες που απλα εκανα δοκιμες. Μπορω να αποφυγω με καποιο τροπο την αυτοματη εγκατασταση μετα το restore; Ειδα στο XDA πως γινεται αν δεν επιλεξεις το Google backup αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν θα περασει επαφες/ημερολογια/emails κτλ που τα χρειαζομαι. Καποια λυση για να μην περιμενω να κανει εγκατασταση 150 εφαρμογες και μετα να σβηνω;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση επειδη θα κανω restore (δεν ειναι root). Εχω γυρω στις 150 εφαρμογες και καποιες απο αυτες ειναι τεστ εφαρμογες που απλα εκανα δοκιμες. Μπορω να αποφυγω με καποιο τροπο την αυτοματη εγκατασταση μετα το restore; Ειδα στο XDA πως γινεται αν δεν επιλεξεις το Google backup αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν θα περασει επαφες/ημερολογια/emails κτλ που τα χρειαζομαι. Καποια λυση για να μην περιμενω να κανει εγκατασταση 150 εφαρμογες και μετα να σβηνω;

 

Μετα το restore βαλε το google email login σου κανονικα ,αλλα μην επιλεξεις επαναφορα εφαρμογων . Το ημερολογιο και cοntacts συγγχρονιζονται κανονικα

Edited by iDimitris
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση επειδη θα κανω restore (δεν ειναι root). Εχω γυρω στις 150 εφαρμογες και καποιες απο αυτες ειναι τεστ εφαρμογες που απλα εκανα δοκιμες. Μπορω να αποφυγω με καποιο τροπο την αυτοματη εγκατασταση μετα το restore; Ειδα στο XDA πως γινεται αν δεν επιλεξεις το Google backup αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν θα περασει επαφες/ημερολογια/emails κτλ που τα χρειαζομαι. Καποια λυση για να μην περιμενω να κανει εγκατασταση 150 εφαρμογες και μετα να σβηνω;

 

Αμα κανεις restore το κινητο θα επανελθει στις εργοστασιακες του ρυθμισεις, δηλ θα ειναι σαν την πρτωτη μερα που το πηρες δεν θα εχει τπτ μεσα παρα μονο τις αρχικες εφαρμογες του. Οποτε μετα απο αυτο εσυ θα εγκαταστισεις μονο αυτες που θες να βαλεις...

Κανε συχρονισμο του gmail για τις επαφες, ημερολογια, οποτε οταν ξανασυνδεθεις θα συνχρονιστουν οπως ηταν πριν..

Link to comment
Share on other sites

χμμ δεν ήξερα οτι μπορούσα να επιλέξω μόνο calendars κτλ. Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις παίδες :up:
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι για 2 χρόνια, αλλά δε μου τα δίνει για το δεύτερο S3. Δε με πολυενδιαφέρει, καθώς έχω ήδη και από το HTC One X, οπότε συνολικά έχω τωρα γύρω στα 78GB που μου είναι υπεραρκετά. Το ερώτημα είναι τι θα γίνει όταν περάσουν τα 2 χρόνια. Η προσφορά της HTC (25GB) δεν έχει ημ/νία λήξης. Αν λοιπόν έχω αποθηκεύσει π.χ. 60GB, τι θα γίνει όταν λήξουν αυτά της Samsung;

Αν δεν κάνω λάθος και η προσφορά του dropbox στο One X είναι για 2 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη την δοκίμασα κι εγω αυτη την σελίδα.

Καθυστερεί λιγο να φορτώσει σε σχέση με άλλες. Ένα μέρη φυσικό για πρώτη φορα.

Απο εκει και πέρα το μόνο που παρατήρησα πάντα με τον official browser, κάποιες φορές, χάνονταν στιγμιαία τα πάντα εκτός απο κάποιες φωτο η βίντεο και επανέρχονταν ακαριαία.

Κατα τα αλλα κανένα πρόβλημα σε scrolling, προβολή βίντεο κλπ. Ομαλοτατα.

Μιλας με στοκ ρομ φανταζομαι ε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware από sammy, BLG1:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28646222

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μιλας με στοκ ρομ φανταζομαι ε?

 

Όχι άλλα η ρομ δεν έχει κάτι που να βελτιώνει αυτόν τον τομέα. Απλά προσθέτει κάποια tweaks. Kernel έχω official.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...