Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας!

 

εδώ και λίγο καιρό το S3 μου δε μπορεί να κρατήσει σύνδεση wifi από μία συγκεκριμένη όμως, σε όλες τις άλλες συνδέεται κανονικά,

και εξηγώ.

Πατάω σύνδεση, συνδέεται και αμέσως την πετάει έξω (αποσυνδέεται), να σας πω ότι το ρούτερ δουλεύει κανονικά γιατί συνδέομαι με ένα σορό άλλες συσκευές, και με το S3 μου εδώ και ένα χρόνο μια χαρά τα πήγαινε, δεν ξέρω τι φλασιά έφαγε και τώρα πια το πάντρεμα έχει χαλάσει.

 

Σας έχει ξανατύχει? μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλοι,εχω ξαφνικό πρόβλημα με ενα s3 στα καλά καθούμενα όταν πέρνεις η σε πέρνουν νεκρώνουν ακουστικό μικρόφωνο και πέφτει το σήμα!ανεξάρτητα τα κοματια του hardware δουλευουν μια χαρά το πρόβλημα είναι στις κλήσεις.Άλλαξα modem αλλα δούλεψε σωστα μόνο στην πρώτη κλήση.Εχετε ξανακούσει κάτι παρόμοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι γενικότερο το πρόβλημα που θα αναφέρω αλλά σίγουρα είναι ασυνήθιστο. Όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο μόλις η διάρκεια της συνομιλίας φτάσει τις δύο ώρες την σταματάει αυτόματα το κινητό. Μπορώ να ξανακαλέσω αμέσως και να συνεχίσω την κλήση. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Μου φάνηκε πολύ παράξενο πρόβλημα και γι' αυτό σας ρωτάω.

 

Σήμερα άκουσα από φίλο πως του συνέβαινε αυτό επανειλημμένα στα 23 λεπτά κλήσης για άγνωστο λόγο. Όμως με ένα απλό Nokia ούτε καν smartphone. Με Vodafone CU. Ίσως να μην είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα παρόχου και ίσως προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Το έλυσα το πρόβλημα και το αναφέρω μήπως το αντιμετωπίσουν κι άλλοι,

 

μετά από επικοινωνία και καθοδήγηση από το τεχνικό τμήμα της samsung, διέγραψα κάποιες από τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει και το πρόβλημα μου λύθηκε, κάποια από τις εφαρμογές το εμπόδιζε να συνδεθεί στο συγκεκριμένο wifi,

δεν ξέρουμε ποιά και γι αυτό πάμε ψάχνοντας, εμένα μου κατσε καλά και το βρήκα σχετικά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι εγώ ό άσχετος με τηλέφωνο.

Υπάρχουν χρωματιστά εμοτικον για αποστολή στο τουίττερ

 

Η που πρέπει να ρωτήσω γι αυτό

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα..το δικο μου samsung S3 εδω και ωρες κανει ''contact list is being updated'' και οταν παω να καλεσω καποιο αριθμο για κληση μου λεει ''unfortunately, Contacts has stopped'' τι συμβαινει και ποτε θα μπορω να δω τις επαφες μου??? Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..το δικο μου samsung S3 εδω και ωρες κανει ''contact list is being updated'' και οταν παω να καλεσω καποιο αριθμο για κληση μου λεει ''unfortunately, Contacts has stopped'' τι συμβαινει και ποτε θα μπορω να δω τις επαφες μου??? Ευχαριστω εκ των προτερων...
Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση της συσκευής. Πιθανότατα έχει κολλήσει η εφαρμογή των επαφών.
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει τα παντα...επανεκκινηση, κανονικο σβησιμο, αφαιρεσα μπαταρια, καρτα sim, εκανα απ΄τις ρυθμισεις clear cache/clear data αλλα τιποτα....εχω απογοητευτει :( αν κανω backup and reset απ'το accounts θα διαγραφουν ολα οσα εχω στο κινητο? εννοω απο φωτος και τα download's μου?
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις-εφαρμογές-ολα και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στον dialer, στις επαφές και στις υπηρεσίες google play. Δες το και πες μου
Link to comment
Share on other sites

επειδη το΄χω στα αγγλικα, αν σου ειναι ευκολο να μου το πεις αλλη μια αλλα στις αγγλικες ρυθμισεις ? !!! και σοοορρυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομιζω το΄κανα...αλλα και παλι τιιιποτααα κλασσικα...καποια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

επειδη το΄χω στα αγγλικα, αν σου ειναι ευκολο να μου το πεις αλλη μια αλλα στις αγγλικες ρυθμισεις ? !!! και σοοορρυ

Θα πας settings-applications manager-all και θα βρεις τα παρακάτω : Dialer , contacts, google play services. Θα πατήσεις επάνω τους και θα κάνεις clear data σε αυτές και reboot το κινητό.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

και ναι τελικα ολα ΟΚ μετα το reboot!!!!!!!!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥ!!!!! Χρωσταω κερασμα αν κατεβεις Κρητη !!!!

Όλα καλά :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά Help....για samsung s3 που κολλαει η οθονη στο ξεκαρθωτο εχουμε καμια λυση ??? για να γινω πιο συγκεκριμενος σβηνουν τα φωατακια στο home button κατω κ οτι κ αν πατησω δν ανταποκρινετε...any solution ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να κάνω επεξεργασία σε μία επαφή. Πατούσα αποθήκευση, δεν γινόταν απολύτως τίποτα και κανένα λεπτό αργότερα μου εμφανιζόταν μήνυμα ότι οι επαφές δεν ανταποκρίνονται. Δοκίμασα clear data και cache σε επαφές και dialer, clear cache σε Google services και reboot αλλά δεν έστρωσε. Τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν μπορούσα να κάνω επεξεργασία σε επαφές που είχαν και whatsapp. Αναγκάστηκα να κάνω από τις ρυθμίσεις διαγραφή του λογαριασμού whatsapp για να μπορέσω να επεξεργαστώ την επαφή. Το περίεργο είναι ότι ο λογαριασμός whatsapp επανέρχεται από μόνος του και ο συγχρονισμός ξανά ενεργοποιείται μόνος του και μπορώ τώρα να κάνω επεξεργασία σε αυτές τις επαφές αλλά το ερώτημα είναι για πόσο; Είναι φυσιολογικό το whatsapp να μου κλειδώνει τις επαφές; Υπάρχει άλλος τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα οριστικά; Ποιας εφαρμογής bug είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω κ εγω το s3 αλλα γεμιζει συνεχεια η ram του... υπαρχει κανενα προγραμμα ή τροπος ωστε να μην γεμιζει τοσο πολυ???κ επανεκκινηση να το κανω παλι καποιες φορες αργει κ κολλαει!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπήκα σε ένα site και προκειμένου να προχωρήσει μου ζήτησε να ορίσω ένα pin, (δεν έδωσα σημασία) και τώρα κάθε λίγο και λιγάκι μου ζητάει αυτό το pin. Πως το διορθώνω τώρα αυτό?

 

Τελικά άλλαξα το κλείδωμα οθόνης σε κύλιση και έφτιαξε

Edited by JHRoss
Εξέλιξη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, κάπου είχα ακούσει ότι όταν σβήνουμε data (βιντεάκα, μουσική, φωτογραφίες) από το κινητό καλό είναι να τα σβήνουμε μέσω του κινητού και όχι έχοντας συνδέσει αυτό με pc (πχ Windows). Έχει κάποια βάση αυτό για τα Android κινητά? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω κ εγω το s3 αλλα γεμιζει συνεχεια η ram του... υπαρχει κανενα προγραμμα ή τροπος ωστε να μην γεμιζει τοσο πολυ???κ επανεκκινηση να το κανω παλι καποιες φορες αργει κ κολλαει!!!

 

Δε νομιζω να υπαρχει κατι περα απο καποιες εφαρμογες στο playstore. Κακα τα ψεματα η 1gb εσωτερικη μνημη του s3 δεν σε αφηνει να τρεξεις το κινητο γρηγορα. Κατι που εχω κανει και με εχει βοηθησει ειναι να φροντιζω να μη τρεχουν οσες εφαρμογες τρωνε αρκετη ραμ απο τη συσκευη. Επισης μην εχεις ποτε σου animated wallpaper στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά, μόλις έβαλα μία 32GB micro SD για να απελευθερώσω λίγο την μνήμη της συσκευής. Κοιτάζω πάλι να δω τι χώροι έμειναν και βλέπω Μνήμη συστήματος: 4,65GB Χρησιμοποιούμενος χώρος 3,55GB: Δεδομένα cache: 1,48GB Και διαθέσιμος χώρος: 6,52GB από σύνολο 16GB. Η μνήμη cache τι ακριβώς είναι? Μπορώ να σβήσω τα δεδομένα της για να γίνει το κινητό πιο λειτουργικό?
Link to comment
Share on other sites

Είναι προσωρινή μνήμη που χρησιμοποιούν οι εφαρμογές και δεν χάνεις κάτι χρήσιμο αν την σβήσεις. Πχ αν χρησιμοποιείς χάρτες και google earth, τα μέρη τα οποία έχεις επισκεφτεί μένουν αποθηκευμένα στη συσκευή. Αν διαγράψεις την cache της εφαρμογής, την επόμενη φορά που θα ανοίξεις τα ίδια σημεία στο χάρτη η εφαρμογή θα χρειαστεί να τα ξαναφορτώσει από το ίντερνετ. Ο ευκολότερος τρόπος για να σβήνεις την cache όλων των εφαρμογών είναι με εφαρμογή όπως η App Cache Cleaner.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μόλις έβαλα μία 32GB micro SD για να απελευθερώσω λίγο την μνήμη της συσκευής. Κοιτάζω πάλι να δω τι χώροι έμειναν και βλέπω Μνήμη συστήματος: 4,65GB Χρησιμοποιούμενος χώρος 3,55GB: Δεδομένα cache: 1,48GB Και διαθέσιμος χώρος: 6,52GB από σύνολο 16GB. Η μνήμη cache τι ακριβώς είναι? Μπορώ να σβήσω τα δεδομένα της για να γίνει το κινητό πιο λειτουργικό?

Για να γίνει το κινητό πιο λειτουργικό βάλε cyanogenmod 12.1. Με μαμά rom, ότι και να κάνεις θα σου σέρνεται.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...