Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μόλις αγόρασα το S3 και έχω 2 απορίες:

 

1) Όταν γράφω κάτι χωρίς τόνους ή λανθασμένα μου τα βγάζει από πάνω τα σωστά αλλά δεν τα περνάει αυτόματα και πρέπει να να τα επιλέγω εγώ κάθε φορά. Υπάρχει κάποια λύση;

 

2) Αθόρυβο γιατί δεν μπαίνει με τα κουμπιά αυξομείωσης ήχου; Για να το βάλω αθόρυβο πρέπει να το επιλέξω πατώντας το Power Button και δεν βολεύει. Κάποια λύση εδώ;

 

Ελπίζω να είμαι κατανοητός.

 

1) έτσι είναι δεν αλλάζει.

2) στο drop down μπορείς να βάλεις κουμπί που κάνει αυτή τη δουλειά(αν δεν υπάρχει ήδη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τεράστια διαφορά. Παλιά είχα βάση λίγο πιο πάνω από τον αεραγωγο. Με το μαύρο 2Χ (κλειστή οθόνη, χωρίς gps, άναβε τόσο που κολλούσε (κατακαλοκαιρο στον ηλιο). Στην ίδια βαση, με λευκή θήκη, ήταν σημαντικά πιο δροσερό. Το λευκό S3, πάλι στην ίδια βάση ακόμα πιο δροσερό. Η διαφορά μαύρου 2Χ με λευκό S3 σε είναι πάνω από 15 βαθμούς, πάντα με κλειστή οθονη και stand by.

Αντε, έχει τόση διαφορά?? Πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί ποτέ και είναι πολύ χρήσιμη πληροφορία, ζεστή έχουμε εδώ στην Ελλάδα και σε άλλες χώρες ακόμα παραπάνω ;)

καλησπέρα! το κινητό το έχω μόνιμα γυρισμένο σε 2g και όταν θέλω να ενεργοποιήσω τα data πρώτα το γυρνάω σε WCDMA και μετά ενεργοποιώ τα data. παρόλα αυτά δε συνδέεται και για να έχω data πρέπει να μπω σε airplane mode και να ξαναβγω όπου τα βρίσκει κατευθείαν. καμιά ιδέα;

Κι εγώ σε 2G το έχω μόνιμα αλλά μπαίνει σε 3G με τον διακόπτη που έχει στα Quick toggles "δεδομένα κινητου" όπως και όλοι φαντάζομαι.. Εσένα έτσι δεν μπαίνει σε 3G χωρίς πρόβλημα??

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic βρε παιδιά αλλά θέλω ένα κινητό ( οπωσδήποτε android ) έως 200 ευρώ το πολύ για την σύζυγό μου .

 

Ο λόγος που το γράφω είναι πως θέλω η κάμερά του στο βίντεο κυρίως , να είναι αντάξια του siii που με έχει ικανοποιήσει πλήρως .

Έχει κανείς σας τέτοια εμπειρία ?

Link to comment
Share on other sites

1) έτσι είναι δεν αλλάζει.

2) στο drop down μπορείς να βάλεις κουμπί που κάνει αυτή τη δουλειά(αν δεν υπάρχει ήδη)

 

 

Θα ζήσω...

 

Τώρα υπάρχει άλλο πρόβλημα... Με το power button... Λίγες ώρες πριν το αγόρασα καινούριο και κολλάει το Power Button με αποτέλεσμα να μου έχει κάνει ήδη 2 επανεκκινήσεις... Έχω στενοχωρηθεί απίστευτα.....:X

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αφησα κλειστο μιση ωρα, το ανοιξα και φορτισε τουλαχιστον απο τον υπολογιστη. Τωρα μολις το χα κλειδωμενο, πατησα το home ν ανοιξει, πηγα να συρω το δαχτυλο μου για να το ξεκλειδωσω, παγωσε στη lock screen , εμεινε 1' αναμμενο και μετα εσβησε, χωρις ν ανταποκρινεται σε τιποτα.

 

Δε το χω ξαναντιμετωπισει ποτε αυτο με κινητο, δε ξερω τι να κανω ειλικρινα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Μπορω να ζητησω αντικατασταση?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα ζήσω...

 

Τώρα υπάρχει άλλο πρόβλημα... Με το power button... Λίγες ώρες πριν το αγόρασα καινούριο και κολλάει το Power Button με αποτέλεσμα να μου έχει κάνει ήδη 2 επανεκκινήσεις... Έχω στενοχωρηθεί απίστευτα.....:X

 

Του φοράς θήκη? Αν ναι, βγαλτη και τσέκαρε αν κολλάει ακόμα. Είχα το ίδιο πρόβλημα με μια θήκη spigen.

 

Τελικα το αφησα κλειστο μιση ωρα, το ανοιξα και φορτισε τουλαχιστον απο τον υπολογιστη. Τωρα μολις το χα κλειδωμενο, πατησα το home ν ανοιξει, πηγα να συρω το δαχτυλο μου για να το ξεκλειδωσω, παγωσε στη lock screen , εμεινε 1' αναμμενο και μετα εσβησε, χωρις ν ανταποκρινεται σε τιποτα.

 

Δε το χω ξαναντιμετωπισει ποτε αυτο με κινητο, δε ξερω τι να κανω ειλικρινα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Μπορω να ζητησω αντικατασταση?

 

Αναλόγως πόσο καιρό έχεις την συσκευή. Σε κάθε περίπτωση όμως δεν υπάρχει λόγος στεναχώριας, πάρε τηλέφωνο εκεί που το αγόρασες και ρώτα πόσο καιρό και αν δίνουν DOA, αν είσαι μέσα ζήτα αντικατασταση, αν οχι στειλτο για σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic βρε παιδιά αλλά θέλω ένα κινητό ( οπωσδήποτε android ) έως 200 ευρώ το πολύ για την σύζυγό μου .

 

Ο λόγος που το γράφω είναι πως θέλω η κάμερά του στο βίντεο κυρίως , να είναι αντάξια του siii που με έχει ικανοποιήσει πλήρως .

Έχει κανείς σας τέτοια εμπειρία ?

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

πάς λοιπόν στο λινκ που σου έδωσα κι ανοίγεις νέο θέμα με αυτό που ψάχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηθελα λιγο τη βοηθεια σας.Σκεφτομαι να αγορασω ενα s3 αλλα μαλλον θα ειναι ξενο και οχι Ελληνικο.Υπαρχει καποιο προβλημα με την αναβαθμιση μεσω κιες?Επισης με τα μηνυματα θα στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες?Ειχα αγορασει πιο παλια το s ετσι και με ενα κολπο με εναν κωδικο και το ιμει σαν εντολη αλλαξα κατι και φαινοταν ελληνικο και εκανε τις αναβαθμισεις.Δεν θυμαμαι ομως τ ειχα κανει,καποιος απο το φορουμ με ειχε βοηθησει και τοτε...Τοτε με τα μηνυματα ειχα κατεβασει το go sms και ενα πληκτρολογιο(δεν θυμαμαι ποιο) και εστελνα κανονικα μηνυματα.Μπορει καποιος να με βοηθησει?Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις εφόσον είναι από Ευρωπαική ένωση και όχι από Αμερική - Ασία κλπ σε θέμα εγγυήσεων. Δεν χρειάζεται κόλπα για να πάρεις αναβαθμίσεις.

Αναβαθμίσεις κανονικά και με τον νόμο ΟΤΑ και μέσω kies.

Για τα μηνύματα θα βάλεις το handsent sms και θα στέλνεις κανονικά 160 χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Του φοράς θήκη? Αν ναι, βγαλτη και τσέκαρε αν κολλάει ακόμα. Είχα το ίδιο πρόβλημα με μια θήκη spigen.

 

 

 

Αναλόγως πόσο καιρό έχεις την συσκευή. Σε κάθε περίπτωση όμως δεν υπάρχει λόγος στεναχώριας, πάρε τηλέφωνο εκεί που το αγόρασες και ρώτα πόσο καιρό και αν δίνουν DOA, αν είσαι μέσα ζήτα αντικατασταση, αν οχι στειλτο για σέρβις.

 

 

Όχι δεν έχω βάλει θήκη ακόμη. Επικοινώνησα με το portal365.gr και θα μου το αντικαταστήσουν με άλλο. Όλως περιέργως απάντησαν κατευθείαν...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις εφόσον είναι από Ευρωπαική ένωση και όχι από Αμερική - Ασία κλπ σε θέμα εγγυήσεων. Δεν χρειάζεται κόλπα για να πάρεις αναβαθμίσεις.

Αναβαθμίσεις κανονικά και με τον νόμο ΟΤΑ και μέσω kies.

Για τα μηνύματα θα βάλεις το handsent sms και θα στέλνεις κανονικά 160 χαρακτήρες.

 

Το ΟΤΑ που λες φιλε μου τι ειναι?Δηλαδη χωρις να κανω κατι εγω απλα οταν θα υπαρχει η αναβαθμιση θα την κανει απο μονο του οταν το συνδεσω με το κιες,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Το ΟΤΑ που λες φιλε μου τι ειναι?Δηλαδη χωρις να κανω κατι εγω απλα οταν θα υπαρχει η αναβαθμιση θα την κανει απο μονο του οταν το συνδεσω με το κιες,σωστα?

 

O.T.A

Over The Air....δηλαδη χωρις χρηση υπολογιστη και καλωδιου....

Με λιγα λογια απο ασυρματο δικτυο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις αγόρασα το S3 και έχω 2 απορίες:

 

1) Όταν γράφω κάτι χωρίς τόνους ή λανθασμένα μου τα βγάζει από πάνω τα σωστά αλλά δεν τα περνάει αυτόματα και πρέπει να να τα επιλέγω εγώ κάθε φορά. Υπάρχει κάποια λύση;

 

2) Αθόρυβο γιατί δεν μπαίνει με τα κουμπιά αυξομείωσης ήχου; Για να το βάλω αθόρυβο πρέπει να το επιλέξω πατώντας το Power Button και δεν βολεύει. Κάποια λύση εδώ;

 

Ελπίζω να είμαι κατανοητός.

 

1.Nομιζω δεν υπΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ,αν και δεν νομιζω να ειναι προβλημα! :)

 

2.Μπορεις να το κανεις και απο την μπαρα ειδοποιησεων πατωντας το ηχειο 2 φορες..

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγανακτήσει πλέον. Τρίτη κάρτα που αλλάζω και έχω θέμα ότι κάποια βίντεο δεν παίζουν (τα οποία δεν παίζουν ούτε στο τηλέφωνο αν τα βάλω) σε διάφορα format, και επίσης σήμερα που προσπαθούσα να παίξω κάποια βίντεο και δεν παίζαν μετά που τσεκάρισα την κάρτα είχαν σβηστεί και τα βίντεο και οι φωτογραφίες και όλα από την κάρτα. Τι να κάνω πλέον? Να αλλάξω rom? Έχω πάνω την γερμανική (DBT) από τότε που το πήρα. Επίσης τα mxplayer, bsplayer και ο stock player παίζουν όλα τα format?

 

Τελικά παίζεται να έχουν πρόβλημα όλες αυτές οι κάρτες. Έβαλα μια noname 1gb που είχα από παλιά και παίζουν όλα τα βίντεο μια χαρά. βίντεο που δεν έπαιζαν ούτε στη εσωτερική μνήμη του κινητού, έπαιζαν όταν τα έβαλα σε αυτήν την παλιά κάρτα microSD. Kοινώς τα πήγε καλά με την microSd αλλά δεν τα πάει καλά με την microSdHC σε μένα τουλάχιστον.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε 2G το έχω μόνιμα αλλά μπαίνει σε 3G με τον διακόπτη που έχει στα Quick toggles "δεδομένα κινητου" όπως και όλοι φαντάζομαι.. Εσένα έτσι δεν μπαίνει σε 3G χωρίς πρόβλημα??

 

όταν το έχω μόνιμα σε gsm το τηλέφωνο δλδ σε 2g και πατήσω το toggle button για τα data συνδεεται αμέσως αλλά επειδή ειναι σε 2g δε πιάνει καλές ταχύτητες εμφανίζει μέχρι G. οπότε το γυρνάω σε WCDMA πρώτα και μετά ανοίγω τα data. αλλά εκεί δε συνδέεται πρέπει να μπω σε λειτουργία πτήσης και να ξαναβγώ και τότε συνδεεται κατευθείαν

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το ΣΞ και θα ήθελα την βοήθεια σας. Πριν δυο μέρες,έκανα root το κινητό μετά πέρασα RECOVERY 6.0.1.2 και στο τέλος μια cf cyanogenmod 9. Όλα δούλευαν μια χαρά ώσπου το κινητό κόλλησε (κολλούσε συχνά με το stock firmware και έτσι αποφάσισα να βάλω cf) και δεν bootare ποτε.βλέπω μονο μια άσπρη οθόνη. Σε download mode μπορώ να μπω και θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο πως να perasw το stock firmware. το κατέβασα από το sammobile. Ένα ακόμα πρόβλημα είναι ότι στο odin μου λέει ότι δεν υπάρχει pit partition. Θέλω να γυρίσω σε custom firmware να βγάλω το root. Μπορείτε να με βοηθήσετε?ευχαριστώ πολύ.
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Samsung Galaxy SIII (I9300), το οποίο όπως ξέρετε διαθέτει 1GB Ram. Θεωρείται πως αυτό είναι αρκετό για να μπορεί το τηλέφωνο να τρέξει με άνεση (όπως το 4.1), τις μελλοντικές εκδόσεις Android;
LG Nexus 4 Stock
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Samsung Galaxy SIII (I9300), το οποίο όπως ξέρετε διαθέτει 1GB Ram. Θεωρείται πως αυτό είναι αρκετό για να μπορεί το τηλέφωνο να τρέξει με άνεση (όπως το 4.1), τις μελλοντικές εκδόσεις Android;

 

Όπως ανακοίνωσε η σαμμυ την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση θα την πάρει κανονικά, οπότε μην φοβάσαι τίποτα...

Μια χαρά για κανέναν χρόνο ακόμα το s3...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που γράφεις. Εγώ σκέφτομαι το εξής: Εαν κάποιος αγοράσει ένα budget phone, π.χ ένα LG Optimus L5, ή ένα Sony Xperia U, πόσο καιρό μπορεί να περιμένει ότι θα παραμείνει updated; Κι αυτό γιατί βλέπω ότι πλέον όλα τα high end κινητά είναι στα 2GB Ram, ενώ τα περισσότερα budget phones είναι ακόμα στα 512MB.
LG Nexus 4 Stock
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το ΣΞ και θα ήθελα την βοήθεια σας. Πριν δυο μέρες,έκανα root το κινητό μετά πέρασα RECOVERY 6.0.1.2 και στο τέλος μια cf cyanogenmod 9. Όλα δούλευαν μια χαρά ώσπου το κινητό κόλλησε (κολλούσε συχνά με το stock firmware και έτσι αποφάσισα να βάλω cf) και δεν bootare ποτε.βλέπω μονο μια άσπρη οθόνη. Σε download mode μπορώ να μπω και θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο πως να perasw το stock firmware. το κατέβασα από το sammobile. Ένα ακόμα πρόβλημα είναι ότι στο odin μου λέει ότι δεν υπάρχει pit partition. Θέλω να γυρίσω σε custom firmware να βγάλω το root. Μπορείτε να με βοηθήσετε?ευχαριστώ πολύ.

 

Δοκίμασε να περάσεις ενα cf -root μήπως και ανοίξει .

Αν και πάλι δεν τα καταφέρεις δοκίμασε περνώντας το PIT file που ει ναι για το μοντέλο σου (16 ή 32gb)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτησω αν συμβαίνει και σε εσας αυτό και πως λύνεται. Τις τελευταίες μερες μιλαω με buetooth. Ομως κατά την συνομιλία η οθονη σβυνει και δεν αναβει αν ακουμπησω την οθονη. Θελω πολλες φορές να τερματισω την κλίση αλλα η οθονη ειναι σβυστη και περιμένω να το κλείσει ο άλλος. Ομως αυτό δεν ειναι σωστο. Δοκιμασα να πατησω το πλαϊνό κουμπι, μηπως αναψει η οθόνη και μου τερμάτισε την κλίση. Το μεσαίο με βγάζει στην αρχικη οθόνη, μονο τα πληκτρα της εντασης δεν εχω δοκιμάσει. Ειναι λογικο να σβυνει η οθονη και να μην ενεργοποιειται με το άγγιγμα κατά την κλίση; υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές μιλάω με ανοιχτή ακρόαση αλλά μετά από κάποια λεπτά δεν με ακούνε και θα πρέπει να ανοίξω την οθόνη πάλι για να με ακούσουν. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή ρύθμιση για να μην το κάνω αυτό συνέχεια?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πατησεις το power button

 

Δοκιμασα και μου τερματησε την κλιση, οπως εγραψα και πιο πανω. Απλα το ανεφερα σαν πλαινο κουμπι και οχι σαν power button. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...