Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως ελεγα και απο την εποχη του note 1, αν πας στο νοτελι απλα δεν υπαρχει πισωγυρισμα...

 

+1000!

 

Έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

+1000!

 

Έτσι ακριβώς!

 

εγω ρε παιδια επαθα μεγαλη ζημια!

δεν μπορω να το αφησω απο το χερι μου..:lol:

λατρευα που λατρευα το πρωτο θηριο τωρα εχω χαζέψει...:lol:

πηρα αυτη την θηκη για να μην το εχω γυμνο

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-THiki-Polykarmponiko-Kalymma-Protective-Cover-black-EFC-1J9BBEGSTD.714145.html

και περιμενω απο ebay την παρακατω...

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-OEM-Samsung-Galaxy-Note-2-Otterbox-Commuter-Case--Cover-Black-/290902618037/item?transId=849320244019

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση που κάνουμε δεν ειναι off topic. Αφορά συγκεκριμένους προβληματισμούς των κατόχων Note2.

 

Το μέγεθος σε ορισμένες περιπτώσεις εκτός της καθημερινής ρουτίνας, όντως ειναι προβλημα. Οχι ομως αιτία να το δώσουμε.

Εγω βρήκα τη λύση με το iPhone 4S που πληρεί τις προϋποθέσεις απο την στιγμη που ειναι JB.

Αξιοποίησα και ενα κάρο εφαρμογές που ειχα αγοράσει στο παρελθον.

Τωρα που ειμαι σε διακοπές ειναι πολυ πρακτικό λογο μεγέθους.

Το μικρόβιο ομως με τσιγκλά και ψάχνω για 5αρι μεταχειρισμένο λογο καλύτερης κάμερες κυρίως.

 

Η γυναίκα μου πήρε το nexus 4. Πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα δεν μ ενθουσίασε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση που κάνουμε δεν ειναι off topic. Αφορά συγκεκριμένους προβληματισμούς των κατόχων Note2.

 

Το μέγεθος σε ορισμένες περιπτώσεις εκτός της καθημερινής ρουτίνας, όντως ειναι προβλημα. Οχι ομως αιτία να το δώσουμε.

Εγω βρήκα τη λύση με το iPhone 4S που πληρεί τις προϋποθέσεις απο την στιγμη που ειναι JB.

Αξιοποίησα και ενα κάρο εφαρμογές που ειχα αγοράσει στο παρελθον.

Τωρα που ειμαι σε διακοπές ειναι πολυ πρακτικό λογο μεγέθους.

Το μικρόβιο ομως με τσιγκλά και ψάχνω για 5αρι μεταχειρισμένο λογο καλύτερης κάμερες κυρίως.

 

Η γυναίκα μου πήρε το nexus 4. Πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα δεν μ ενθουσίασε.

 

μαλλον μονο εγω δεν εχω θεμα με το μεγεθος...

μην σας πω οτι το δευτερο θηριο με φαινεται πιο "μαζεμενο" απο το πρωτο και χωραει ανετα στην τζεπη μου...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μονο εγω δεν εχω θεμα με το μεγεθος...

μην σας πω οτι το δευτερο θηριο με φαινεται πιο "μαζεμενο" απο το πρωτο και χωραει ανετα στην τζεπη μου...

 

Μαζί σου χωράει σε όλες τους τσέπες και ειναι μια χαρά.

Και δεν είναι κανένας αδύνατος τα έχω τα μπουτάκια μου και τα παντελόνια στο σημείο που είναι οι τσέπες κολλάνε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση που κάνουμε δεν ειναι off topic. Αφορά συγκεκριμένους προβληματισμούς των κατόχων Note2.

 

Οταν η συζήτηση καταντάει Note 2 VS iPhone5 ή ακόμα χειρότερα Android vs iOS τότε ναι, είναι off topic.

Και ο λόγος είναι ότι έχουν δημιουργηθεί κατάλληλα θέματα για αυτές τις συζητήσεις. :)

Αν θέλετε μπορώ να προτείνω στη συντονιστική ομάδα να δημιουργήσουμε ένα επιπρόσθετο θέμα σε αυτό τον χώρο όπου θα περιλαμβάνονται συγκρίσεις ανάμεσα στo Note 2 και οποιαδήποτε άλλη συσκευή θέλουμε.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για συγκρίσεις συσκευών υπάρχει ήδη ξεχωριστός χώρος όπου μπορεί να απευθυνθεί ο οποιοσδήποτε...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Ως εκ τούτου δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε εδώ εκτός του ότι πολλές φορές ξεχνάμε πως σε κάποια θέματα δεν διαβάζουμε μόνο εμείς αλλά και πολλοί άλλοι που ταλαιπωρούνται μέχρι να βρουν μια χρήσιμη πληροφορία για τη συσκευή που τους ενδιαφέρει.

 

Δε λέω, καλή η γενικότερη συζήτηση αλλά υπάρχουν και όρια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μονο εγω δεν εχω θεμα με το μεγεθος...

μην σας πω οτι το δευτερο θηριο με φαινεται πιο "μαζεμενο" απο το πρωτο και χωραει ανετα στην τζεπη μου...

Μαζί σου χωράει σε όλες τους τσέπες και ειναι μια χαρά.

Και δεν είναι κανένας αδύνατος τα έχω τα μπουτάκια μου και τα παντελόνια στο σημείο που είναι οι τσέπες κολλάνε

Για το θέμα του μεγέθους είναι πολύ σημαντικό σε τι θήκη το έχετε (αν το έχετε). Χωρίς θήκη ή με την original flip είναι λεπτό, μαζεμένο και μπαίνει σε τσέπες. Αν έχετε πορτοφολάτη θήκη (όπως οι γνωστές Zenus) με κούμπωμα με κλιπ, τότε το πάχος αυξάνεται και τα πράγματα δυσκολεύουν... Είναι καλές για χειμώνα αλλά για καλοκαίρι δεν τις συνιστώ. Τα πάντα είναι συνήθεια, δώστε του λίγο χρόνο να το συνηθίσετε και προτιμήστε θήκες flip.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του μεγέθους είναι πολύ σημαντικό σε τι θήκη το έχετε (αν το έχετε). Χωρίς θήκη ή με την original flip είναι λεπτό, μαζεμένο και μπαίνει σε τσέπες. Αν έχετε πορτοφολάτη θήκη (όπως οι γνωστές Zenus) με κούμπωμα με κλιπ, τότε το πάχος αυξάνεται και τα πράγματα δυσκολεύουν... Είναι καλές για χειμώνα αλλά για καλοκαίρι δεν τις συνιστώ. Τα πάντα είναι συνήθεια, δώστε του λίγο χρόνο να το συνηθίσετε και προτιμήστε θήκες flip.

 

φοραω την θήκη που εδωσα πιο πανω στο πρωτο link...:)

και περιμενω την δεύτερη (Otterbox ) απο ebay...(Θα την εχω κυρίως για την δουλειά το αμαξι οταν οδηγαω κτλ οπως ειχα την παρόμοια για το Note1)

γενικα δεν με προβλημάτισε το μεγεθος του note ποτε..

τι να πω ρε παιδια οπως το βλεπει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Για πολλά απο τα off topic ευθύνεστε εσείς αγαπητοί moderators γιατί κλειδώνετε το θέμα οπως πχ Note 2 off topics, ενώ θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε εκεί αν το αφήνατε ανοικτό.

Κάποτε όταν ήμουν moderator το εφάρμοσα διευκολυνοντας έτσι τις εκτός θέματος συζητήσεις που αφορούσαν συγκεκριμένη ομάδα χρηστών όπως οι κάτοχοι του Note.

Δεν μας ενδιαφέρει να κάνουμε vs αλλά να συζητήσουμε τι μας βολεύει σαν δεύτερη συσκευή και αν όντως χρειάζεται. Συνεπώς δεν αφορά τα υπόλοιπα μέλη για να πάει στην ενοτητα των vs.

Ένα θέμα με τίτλο "Γενικες συζητήσεις για το Note2" θα βοηθούσε να μην υπάρχουν off topic.

Στο XDA στην ενότητα κάθε συσκευής στο general βρίσκεις τα πάντα μέχρι vs με διάφορες συσκευής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια επαθα μεγαλη ζημια!

δεν μπορω να το αφησω απο το χερι μου..:lol:

 

μαλλον μονο εγω δεν εχω θεμα με το μεγεθος...

Bρε δεν εισαι ο μονος που δεν εχει θεμα με το μεγεθος λεμε... :D :lol:

Παρ ολο που εχω και την original flip,το βαζω μονιμα σε αυτη τη θηκη η οποια ειναι πολυ λεπτη και εχει καλη προστασια http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-note-N7000-Dermatini-THiki-Bugatti-Skinny-Glowing-Coal.540156.html

 

edit:

@Τe_salat +1 και απο εμενα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Για πολλά απο τα off topic ευθύνεστε εσείς αγαπητοί moderators γιατί κλειδώνετε το θέμα οπως πχ Note 2 off topics, ενώ θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε εκεί αν το αφήνατε ανοικτό.

Κάποτε όταν ήμουν moderator το εφάρμοσα διευκολυνοντας έτσι τις εκτός θέματος συζητήσεις που αφορούσαν συγκεκριμένη ομάδα χρηστών όπως οι κάτοχοι του Note.

Δεν μας ενδιαφέρει να κάνουμε vs αλλά να συζητήσουμε τι μας βολεύει σαν δεύτερη συσκευή και αν όντως χρειάζεται. Συνεπώς δεν αφορά τα υπόλοιπα μέλη για να πάει στην ενοτητα των vs.

Ένα θέμα με τίτλο "Γενικες συζητήσεις για το Note2" θα βοηθούσε να μην υπάρχουν off topic.

Στο XDA στην ενότητα κάθε συσκευής στο general βρίσκεις τα πάντα μέχρι vs με διάφορες συσκευής.

 

θα συμφωνήσω...

ξερω οτι ειναι δυσκολος ο ρολος ενος Moderator(εξω απο το χορό πολλα λεμε) εχει να κανει ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ προσωπικότητες κτλ κτλ αλλα εδω ρε παιδια είστε πολύ αυστηροί...

πανω που παει να αναψει μια κουβεντα(χρήσιμη κουβεντα) την "κλειδώνετε"....

αφηστε την τουλάχιστον για μια με 2 μερες "ανοιχτή" στο of topic θεμα να "ξεσπάσει" να "ηρεμήσει" και μετα "κλείστε" την...:)

σορυ για τις συμβουλες το λατρεύω το φορουμ χρονια τωρα για αυτο λεω την αποψη μου ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Δε θα βρειτε ουτε review/photos υψηλης αναλυσης στο διαδικτυο. Αυτο και μονο με εβαλε σε σκεψεις να το δοκιμασω, αλλα οταν ειδα οτι δεν υπαρχει θηκη να ταιριαξει σωστα με αυτο- μιας και ειμαι λατρης των flip type -αλλαξα γνωμη...

 

Σκέφτεται φίλος να πάρει το μπλε,τι εννοείς δεν υπάρχει θήκη να ταιριάζει?

Εννοείς το σαγρε της πίσω όψης?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Για πολλά απο τα off topic ευθύνεστε εσείς αγαπητοί moderators γιατί κλειδώνετε το θέμα οπως πχ Note 2 off topics, ενώ θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε εκεί αν το αφήνατε ανοικτό.

Κάποτε όταν ήμουν moderator το εφάρμοσα διευκολυνοντας έτσι τις εκτός θέματος συζητήσεις που αφορούσαν συγκεκριμένη ομάδα χρηστών όπως οι κάτοχοι του Note.

Δεν μας ενδιαφέρει να κάνουμε vs αλλά να συζητήσουμε τι μας βολεύει σαν δεύτερη συσκευή και αν όντως χρειάζεται. Συνεπώς δεν αφορά τα υπόλοιπα μέλη για να πάει στην ενοτητα των vs.

Ένα θέμα με τίτλο "Γενικες συζητήσεις για το Note2" θα βοηθούσε να μην υπάρχουν off topic.

Στο XDA στην ενότητα κάθε συσκευής στο general βρίσκεις τα πάντα μέχρι vs με διάφορες συσκευής.

 

θα συμφωνήσω...

ξερω οτι ειναι δυσκολος ο ρολος ενος Moderator(εξω απο το χορό πολλα λεμε) εχει να κανει ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ προσωπικότητες κτλ κτλ αλλα εδω ρε παιδια είστε πολύ αυστηροί...

πανω που παει να αναψει μια κουβεντα(χρήσιμη κουβεντα) την "κλειδώνετε"....

αφηστε την τουλάχιστον για μια με 2 μερες "ανοιχτή" στο of topic θεμα να "ξεσπάσει" να "ηρεμήσει" και μετα "κλείστε" την...:)

σορυ για τις συμβουλες το λατρεύω το φορουμ χρονια τωρα για αυτο λεω την αποψη μου ...

 

Επίσης δεν ενδιαφέρει όλα τα μέλη μια δεύτερη συσκευή και δεν είναι υποχρεωμένα στην ενότητα του Note II να διαβάζουν για άλλες συσκευές.

 

Από την στιγμή που υπάρχει ολόκληρη ενότητα για Τεχνολογικούς διαξιφισμούς οποιοδήποτε VS σε αυτήν την ενότητα είναι Off Topic.

Αν θέλετε ανοίξτε ένα θέμα στους Τεχνολογικούς διαξιφισμούς και σας υπόσχομαι ότι δεν θα έχετε κανέναν "ενοχλητικό" Moderator να σας βγάζει τα μηνύματα Off Topic και να σταματάει τις συζητήσεις.

 

Θα παρακαλέσω να μην συνεχίσουμε την συζήτηση περί Off Topics και να αφοσιωθούμε στο Note II που αφορά η παρούσα ενότητα.

 

Ευχαριστώ!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται φίλος να πάρει το μπλε,τι εννοείς δεν υπάρχει θήκη να ταιριάζει?

Εννοείς το σαγρε της πίσω όψης?

 

Εννοω οτι αυθεντικη θηκη Samsung polycarbonate cover η flip cover δεν παιζουν στο μπλε χρωμα.

Εγω εφτασα στο ταμειο για το μπλε και λιγο πριν το χτυπησει αλλαξα γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι αυθεντικη θηκη Samsung polycarbonate cover η flip cover δεν παιζουν στο μπλε χρωμα.

Εγω εφτασα στο ταμειο για το μπλε και λιγο πριν το χτυπησει αλλαξα γνωμη...

 

Το μπλε είναι σαν το μπλε του s3;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω πως θα βρω την χωρα προελευσης του κινητου ?το πηρα απο public

 

Για να εισαι σίγουρος παρε στην Samsung τηλέφωνο.. Θα τους πεις το serial number η το imei και θα σου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε είναι σαν το μπλε του s3;

 

Ναι έτσι φαίνεται αν και ο καταστηματαρχης δε μου έκανε τη χάρη να το δω (σφραγισμενο γαρ) οπότε απέφυγα τους πειραματισμους...

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του μεγέθους είναι πολύ σημαντικό σε τι θήκη το έχετε (αν το έχετε). Χωρίς θήκη ή με την original flip είναι λεπτό, μαζεμένο και μπαίνει σε τσέπες. Αν έχετε πορτοφολάτη θήκη (όπως οι γνωστές Zenus) με κούμπωμα με κλιπ, τότε το πάχος αυξάνεται και τα πράγματα δυσκολεύουν... Είναι καλές για χειμώνα αλλά για καλοκαίρι δεν τις συνιστώ. Τα πάντα είναι συνήθεια, δώστε του λίγο χρόνο να το συνηθίσετε και προτιμήστε θήκες flip.

Eγώ λειτουργώ λίγο διαφορετικά, έχω το χειμώνα την original flip (όπου οι τσέπες είναι άφθονες για πορτοφίλια κτλ )και το καλοκάιρι τη zenus για να έχω κάρτες και χρήματα χωρίς να χρειαστώ να κρατώ και πορτοφόλι.

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη, Χρονια πολλα σε όλους

Μπλε χρωμα το νοτελι

 

http://i41.tinypic.com/1239w02.jpg http://i42.tinypic.com/w1xqhl.jpg http://i39.tinypic.com/2zq8r36.jpg

 

και θηκη ισως αυτη να αξιζει κατι http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-GALAXY-NOTE-2-II-N7100-LTE-FLIP-CASE-COVER-FREE-DELIVERY-RETAIL-BOXED-/261156589863?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=560179127901&hash=item3cce255127 Τίποτα επισημο ομως μεχρι τωρα (οφ τοπικ η θηκη)....οταν μου ρθουν και τα 2 θα γραψω

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

Το βλέπω μπλε στο κάιζερσοπ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΦΕ!

Το χει πάρει κανείς καφέ; Εντυπώσεις;

 

(Θα μπορείς να κάνεις και χιούμορ: Εμένα το το Νοτε2 μου κάνει και ...καφέ!)

 

Εγώ πάντως αντίθετα με ότι λένε όλοι εδώ μέσα (!) προχωράω στην αλλαγή με S4... δεν ξέρω εάν θα το μετανιώσω, αλλά με κούρασε το μέγεθος του Νοτε.

Την γραφίδα δεν την χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου και η 'χρήση' που του κάνω η που μάλλον προσπαθώ να του κάνω με το ένα χέρι (στο δρόμο για μουσική και λιγο whatsapp με browsing), έχει καταντήσει κουραστική.

Θα γίνει η δεύτερη συσκευή απο την επόμενη εβδομάδα και ο Θεός βοηθός.

Πολύ σημαντικό το σχόλιό σου για τους υποψήφιους αγοραστές.

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραίο χρώμα είναι το γκρι. Τέλος.

Εχω το λευκό και το μετάνιωσα. Το πήρα επειδη δεν είχα πάρει ποτέ λευκό τηλέφωνο. Τεσπα βρέθηκε στα χέρια μου γκρι φλιπ κοβερ και κάπως ηρεμώ χαχα

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραίο χρώμα είναι το γκρι. Τέλος.

Εχω το λευκό και το μετάνιωσα. Το πήρα επειδη δεν είχα πάρει ποτέ λευκό τηλέφωνο. Τεσπα βρέθηκε στα χέρια μου γκρι φλιπ κοβερ και κάπως ηρεμώ χαχα

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά

 

+1

Και εγώ έτοιμος για λευκό ήμουν καθώς δεν είχα ποτέ και στις φώτο δείχνει ωραιότερο. Πήγα τη σύζυγό για μια γνώμη και το είδε "πολυ τρεντυ". Και με την σκέψη ότι το έπαιρνα για αρκετό καιρό (πέρασαν οι εποχές για μένα των παχιων αγελάδων με την αλλαγή ναυ******ν στους 6 μήνες. Άλλωστε έχουν φτάσει πλέον τα κορυφαία σε πολύ καλό σημείο. Είχα το s2 για 1.5 χρόνο και αν δεν υπήρχε η spen ίσως να μην είχα αλλάξει καν) πήγα στο γκρι. Και πραγματικά είναι πολύ καλή απόχρωση. Το έχω συνδυάσει και με μια case mate σε ωραία γκρίζο μαύρη απόχρωση και είναι άριστο. Αυτές τις μέρες λόγω καλού ντυσίματος σε εκκλησίες κλπ το είχα βγάλει από τη θήκη και το χάρηκα σκέτο. Και μου άρεσε πολύ το χρώμα. Βέβαια το καπάκι της μπαταρίας είχε έναν μικρό τζόγο (χωρίς να έχει βγει ποτέ από την θήκη) αλλά τίποτα σπουδαίο.

 

Χρονιά πολλά, Χριστός ανέστη και από μένα σε όλους.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς 3 βίντεο που τράβηξα σήμερα καταγράφηκαν χωρίς ήχο...

Μόλις το αντιλήφθηκα, έψαξα τις ρυθμίσεις μήπως υπάρχει κάτι σε mute, δε βρήκα τίποτα, τράβηξα πολλά βίντεο ακόμα δοκιμαστικά χωρίς αποτέλεσμα... εννοείται πως το ξεκοκκάλισα ψάχνοντας... δε βρήκα τίποτα...

Μόλις έκανα επανεκκίνηση έφτιαξε...

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον κάτι αντίστοιχο ;

μου την έσπασε πολύ γιατί πήγαν στράφι 3 μισάωρα απίστευτα βίντεο με τις ανηψιές μου...

Πρώτη σημαντική απογοήτευση από το Note 2 για μένα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...