Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε επίσημα το νέο S-Voice του Galaxy S4. Δουλεύει κανονικά στο Note II που το εγκατέστησα από πάνω δίχως περετέρον κινήσεις. Πληροφορίες εδώ http://www.sammobile.com/2013/03/26/samsung-galaxy-s-4s-s-voice-apk-now-available-to-download/#comment-21890

 

Οχι οτι με ενοχλει αλλα εντελως πληροφοριακα.

Με την ελληνικη 4.1.1 στο antutu μου εβγαλε σκορ 17200 και με την ελληνικη 4.1.2 (μετα το ΟΤΑ) εβγαλε 13500.Πως και ετσι?

 

Δοκίμασε λίγο στις επιλογές προγραμματιστή και δές αν τσεκάρεις τις επιλογές εξαμόλυνση 2D GPU κάπως έτσι και το απενεργοποίηση επικαλύψεων οθόνης ακριβώς πάνω από την πρώτη ρύθμιση που σου ανέφερα. Παίξε με αυτές και ξανα τρέξε το Antutu να δείς

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαζή ερώτηση αλλά βρε παιδιά κατα μέσω όρο πόσο σας κρατάει η μπαταρία του NOTE 2??????

 

Πλέον και εγώ είμαι στη 1, 5+ μερες με 6 ώρες οθονη. Ολα όμως είναι σχετικά.

Δες εδω που λεμε για την μπαταρια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=347425

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε επίσημα το νέο S-Voice του Galaxy S4. Δουλεύει κανονικά στο Note II που το εγκατέστησα από πάνω δίχως περετέρον κινήσεις. Πληροφορίες εδώ http://www.sammobile.com/2013/03/26/samsung-galaxy-s-4s-s-voice-apk-now-available-to-download/#comment-21890

 

 

 

Δοκίμασε λίγο στις επιλογές προγραμματιστή και δές αν τσεκάρεις τις επιλογές εξαμόλυνση 2D GPU κάπως έτσι και το απενεργοποίηση επικαλύψεων οθόνης ακριβώς πάνω από την πρώτη ρύθμιση που σου ανέφερα. Παίξε με αυτές και ξανα τρέξε το Antutu να δείς

 

Εφταιγε οτι ειχα ενεργοποιημενη την εξοικονομιση ενεργειας :p

Link to comment
Share on other sites

Θα απενεργοποιήσω τους συγχρονισμούς και θα δω αν χτυπήσει το alarm αύριο. Θα βάλω κι ένα άλλο μηχανικό ξυπνητήρι που έχω (κουρδιστό :lol:) 5 λεπτά μετά σε περίπτωση που το Note II δεν χτυπήσει.

Λοιπόν αγόρια και κορίτσια... Έκλεισα όλους τους συγχρονισμούς, το alarm του Note II χτύπησε κανονικά, δεν ασχολούμαι άλλο, το Νοτέλι μου δουλεύει τέλεια, ξέρω ότι ζηλεύετε και μ' αρέσει (oh yeah), εσείς φταίτε που δεν σας δουλεύει, δεν το αγαπάτε αρκετά και σας εκδικείται, είστε περίεργοι, πάρτε iPhone 5. :lol:

 

Σοβαρά τώρα, το alarm χτύπησε κανονικότατα, άρα δεν έχει να κάνει με τους συγχρονισμούς, κάτι άλλο παίζεται... Μήπως κάποια εφαρμογή που βάζετε το προκαλεί; Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. :confused:

 

Για τις sd card επειδή το παρακολουθώ το 90% είναι SanDisk.

Μόνο για τις Samsung δεν έχει ακουστεί κάτι.

Ωχ... Κι εγώ αυτή την εντύπωση έχω... Βέβαια σκέψου ότι οι περισσότεροι παίρνουν SanDisk οπότε είναι λογικό να συζητιούνται περισσότερο. Έχω μια SanDisk 64 GB και όλα καλά μέχρι τώρα. Θα δείξει... :luck:

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε επίσημα το νέο S-Voice του Galaxy S4. Δουλεύει κανονικά στο Note II που το εγκατέστησα από πάνω δίχως περετέρον κινήσεις. Πληροφορίες εδώ http://www.sammobile.com/2013/03/26/samsung-galaxy-s-4s-s-voice-apk-now-available-to-download/#comment-21890

 

 

 

Δοκίμασε λίγο στις επιλογές προγραμματιστή και δές αν τσεκάρεις τις επιλογές εξομάλυνση 2D GPU κάπως έτσι και το απενεργοποίηση επικαλύψεων οθόνης ακριβώς πάνω από την πρώτη ρύθμιση που σου ανέφερα. Παίξε με αυτές και ξανα τρέξε το Antutu να δείς

Εμένα έχει κάνει το εξής περίεργο. Χωρίς να πειράξω τίποτα από αυτά τα δύο που λες (και εξοικονόμηση στο οφ) στην 4.1.1 (πάντα μαμά) έβγαζε το αντουτου 16.000+. Μόλις βάζω την 4.1.2 μου βγάζει ένα μεγαλοπρεπές 18.000 παρά κάτι. Το ξανακάνω μετά από καιρό (μετά από επανεκκίνηση και κλείσιμο περιττών εφαρμογών) και μου βγάζει 16.800+.

 

Ενεργοποιώ τώρα αυτά τα δυο που γράφεις και έχει σκαλώσει στο 16.300. Περίεργα πράγματα. :wacko:

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αλλες δυο ερωτησεις.

 

1)Τι πρεπει να κανω για να δουλεψει το google now?Λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου.

2)Στο πληκτρολογιο οταν γραφω πως γινεται να ενεργοποιησω αυτοματη διορθωση/τονισμο ?

Link to comment
Share on other sites

Αλλες δυο ερωτησεις.

 

1)Τι πρεπει να κανω για να δουλεψει το google now?Λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου.

2)Στο πληκτρολογιο οταν γραφω πως γινεται να ενεργοποιησω αυτοματη διορθωση/τονισμο ?

Για το 1) βάλε την γλώσσα στα αγγλικά και κάνε επανεκκίνηση. Ενεργοποίησε το και θα δουλέψει. Μετά ξαναβάλε ελληνικά και θα συνεχίσει να δουλεύει. Εγώ πάντως το δοκίμασα και δεν με εντυπωσίασε ιδιαίτερα μπορώ να πω. Πολύ κακό για το λίγο.

 

Για το 2) πηγαίνεις ρυθμίσεις γλώσσα και εισαγωγή και πατάς το πληκτρολόγιο σάμσουνγκ και τικάρεις την πρόβλεψη κειμένου. Αλλά δεν θα σε εντυπωσιάσει μάλλον. Καλύτερα να δοκιμάσεις και άλλα πληκτρολόγια (swype beta, swiftkey, smart keyboard pro Κλπ). Για τονισμό με παρατεταμένο πάτημα βγάζει το γράμμα με τόνο. Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Εφταιγε οτι ειχα ενεργοποιημενη την εξοικονομιση ενεργειας :p

 

Χάχαχα. Ε εντάξει. Λογικό. Άπλα είσαι ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους χρησιμοποιούν το original Swype:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω πολλές εφαρμογές ανοικτές και η ram που χρησιμοποιώ είναι στα 1,4gb+ αρχίζει τα κουλά του.

Σε κάθε αλλαγή γλώσσας, καθυστερεί και ενώ συρεις το δάχτυλο σου δεν κάνει τίποτα μετά ξαφνικά ρίχνει τα γράμματα μαζεμένα.

Μόλις κλείνω κάποιες εφαρμογές και πέφτει η ram στρώνει αλλά όχι 100%. Απλά το κάνει πιο αρεα. Σταματά εντελώς μόνο με εκκαθάριση η restart.

Το Samsung πληκτρολόγιο δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Αλλά και γενικά καμία εφαρμογή δεν επηρεάζεται από την ram.

Δεν ξέρω που οφείλεται αλλά είναι πολύ ενοχλητικό σε μένα επειδή δεν συνηθίζω να κλείνω εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung πληκτρολόγιο δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Αλλά και γενικά καμία εφαρμογή δεν επηρεάζεται από την ram.

Δεν ξέρω που οφείλεται αλλά είναι πολύ ενοχλητικό σε μένα επειδή δεν συνηθίζω να κλείνω εφαρμογές.

Γιατί δεν χρησιμοποιεις το στοκ; πιστεύω πως είναι αρκετά καλό.

Βέβαια δεν έχω δώσει ευκαιρία στο swype

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους χρησιμοποιούν το original Swype:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω πολλές εφαρμογές ανοικτές και η ram που χρησιμοποιώ είναι στα 1,4gb+ αρχίζει τα κουλά του.

Σε κάθε αλλαγή γλώσσας, καθυστερεί και ενώ συρεις το δάχτυλο σου δεν κάνει τίποτα μετά ξαφνικά ρίχνει τα γράμματα μαζεμένα.

Μόλις κλείνω κάποιες εφαρμογές και πέφτει η ram στρώνει αλλά όχι 100%. Απλά το κάνει πιο αρεα. Σταματά εντελώς μόνο με εκκαθάριση η restart.

Το Samsung πληκτρολόγιο δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Αλλά και γενικά καμία εφαρμογή δεν επηρεάζεται από την ram.

Δεν ξέρω που οφείλεται αλλά είναι πολύ ενοχλητικό σε μένα επειδή δεν συνηθίζω να κλείνω εφαρμογές.

Εχω τα ίδια θέματα με το swype beta που κρατώ κυρίως για την εκπληκτική φωνητική πληκτρολόγηση και υπέθεσα ότι δεν του φτάνει το 1gb ram της συσκευής μου.Αν το κάνει και με 2gb ram μάλλον θέλει 4gb ram :lol: για να στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιεις το στοκ; πιστεύω πως είναι αρκετά καλό.

Βέβαια δεν έχω δώσει ευκαιρία στο swype

 

Και εγω πιστευω το στοκ ειναι μια χαρα,το χρησιμοποιω παντα με swype και εχω σταματησει να δοκιμαζω αλλα στο Νοτε.

Και ειναι και μαμα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους χρησιμοποιούν το original Swype:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω πολλές εφαρμογές ανοικτές και η ram που χρησιμοποιώ είναι στα 1,4gb+ αρχίζει τα κουλά του.

Σε κάθε αλλαγή γλώσσας, καθυστερεί και ενώ συρεις το δάχτυλο σου δεν κάνει τίποτα μετά ξαφνικά ρίχνει τα γράμματα μαζεμένα.

Μόλις κλείνω κάποιες εφαρμογές και πέφτει η ram στρώνει αλλά όχι 100%. Απλά το κάνει πιο αρεα. Σταματά εντελώς μόνο με εκκαθάριση η restart.

Το Samsung πληκτρολόγιο δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Αλλά και γενικά καμία εφαρμογή δεν επηρεάζεται από την ram.

Δεν ξέρω που οφείλεται αλλά είναι πολύ ενοχλητικό σε μένα επειδή δεν συνηθίζω να κλείνω εφαρμογές.

 

Και σ'εμένα το έκανε μερικές φορές... αλλά νομίζω δικαιολογείται μιας και είναι beta (τα τελευταία 200 χρόνια). Εγώ πάντως αγόρασα το swiftkey που είχαν σε έκπτωση τις προάλλες και χρησιμοποιώ αυτό πλέον.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=504361

Δεν παίζει το βιντεο. Σε εσας; Τι να φταιει;

 

Δείχνει να κατεβάζει αλλά δεν ξεκινάει ποτέ και στο δικό μου με dolphin και τον μαμά browser.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους χρησιμοποιούν το original Swype:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω πολλές εφαρμογές ανοικτές και η ram που χρησιμοποιώ είναι στα 1,4gb+ αρχίζει τα κουλά του.

Σε κάθε αλλαγή γλώσσας, καθυστερεί και ενώ συρεις το δάχτυλο σου δεν κάνει τίποτα μετά ξαφνικά ρίχνει τα γράμματα μαζεμένα.

Μόλις κλείνω κάποιες εφαρμογές και πέφτει η ram στρώνει αλλά όχι 100%. Απλά το κάνει πιο αρεα. Σταματά εντελώς μόνο με εκκαθάριση η restart.

Το Samsung πληκτρολόγιο δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Αλλά και γενικά καμία εφαρμογή δεν επηρεάζεται από την ram.

Δεν ξέρω που οφείλεται αλλά είναι πολύ ενοχλητικό σε μένα επειδή δεν συνηθίζω να κλείνω εφαρμογές.

 

+1 κι από μένα

 

Μου κάνει ακριβώς τα ίδια...

 

Πολλές φορές μάλιστα, όταν τοποθετώ τον κέρσορα σε κάποιο πεδίο για να γράψω, βγάζει πρώτα μια λευκή επιφάνεια στην θέση του πληκτρολογίου για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά εμφανίζει το πληκτρολόγιο.

 

Βέβαια να επισημάνω ότι αυτά τα κουλά δεν τα έκανε στην αρχή... Υποθέτω λοιπόν ότι το πρόβλημα σχετίζεται με τις εφαρμογές που πλήθυναν συν τω χρόνω... Είναι δηλαδή συνδυαστικό...

 

Το θέμα είναι ότι δε γουστάρω να αφαιρέσω καμία εφαρμογή από τη σύνθεση που έχω στήσει εδώ και καιρό στο Note... Κι επίσης μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο Swype...

 

Υ.Γ.

Αυτή τη στιγμή που γράφω καθυστέρησε 3 δευτερόλεπτα να αλλάξει από πεζά σε κεφαλαία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα ίδια θέματα με το swype beta που κρατώ κυρίως για την εκπληκτική φωνητική πληκτρολόγηση και υπέθεσα ότι δεν του φτάνει το 1gb ram της συσκευής μου.Αν το κάνει και με 2gb ram μάλλον θέλει 4gb ram :lol: για να στρώσει

 

Και εγω πιστευω το στοκ ειναι μια χαρα,το χρησιμοποιω παντα με swype και εχω σταματησει να δοκιμαζω αλλα στο Νοτε.

Και ειναι και μαμα!:)

 

Και σ'εμένα το έκανε μερικές φορές... αλλά νομίζω δικαιολογείται μιας και είναι beta (τα τελευταία 200 χρόνια). Εγώ πάντως αγόρασα το swiftkey που είχαν σε έκπτωση τις προάλλες και χρησιμοποιώ αυτό πλέον.

 

+1 κι από μένα

 

Μου κάνει ακριβώς τα ίδια...

 

Πολλές φορές μάλιστα, όταν τοποθετώ τον κέρσορα σε κάποιο πεδίο για να γράψω, βγάζει πρώτα μια λευκή επιφάνεια στην θέση του πληκτρολογίου για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά εμφανίζει το πληκτρολόγιο.

 

Βέβαια να επισημάνω ότι αυτά τα κουλά δεν τα έκανε στην αρχή... Υποθέτω λοιπόν ότι το πρόβλημα σχετίζεται με τις εφαρμογές που πλήθυναν συν τω χρόνω... Είναι δηλαδή συνδυαστικό...

 

Το θέμα είναι ότι δε γουστάρω να αφαιρέσω καμία εφαρμογή από τη σύνθεση που έχω στήσει εδώ και καιρό στο Note... Κι επίσης μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο Swype...

 

Υ.Γ.

Αυτή τη στιγμή που γράφω καθυστέρησε 3 δευτερόλεπτα να αλλάξει από πεζά σε κεφαλαία.

 

Δεν ξέρω αν είναι τελικά θεμα ram. Μάλλον δεν είναι. Αν διαγράψεις τα δεδομένα και το κασε για λίγο καιρό δουλευει καλά.

 

Το μοναδικό που μ αρεσει σ αυτό είναι οτι το πιάνει τις λέξεις καλύτερα από καθε αλλο που χρησιμοποιεί την ίδια μεθοδο και έχει καλή φωνητική πληκτρολογηση.

Κατα τ αλλα αν πας να γράψεις με το κλασσικο τρόπο γράφει αλλα αντι άλλων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω το swype 3 μήνες. Δουλεύει άψογα! Ούτε εκκαθαρίσεις, ούτε άλλη rom, απλώς rooted Ελληνική rom 4.1.1 και από τα μέσα Μαρτίου 4.1.2. Πριν το original http://www.swype.com δοκίμασα την ίδια λειτουργία σε άλλα πληκτρολόγια, όπως το samsung, το swiftkey, κλπ, αλλά όλα ήταν απογοητευτικά σε σύγκριση με το άψογο swype, ειδικά στα ελληνικά και στην ακρίβεια πρόγνωσης, καθώς και στην πρόταση εναλλακτικών!!!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα πριν μερικες μερες ειχε αρχισει να κολλαει αλλα μετα απο ενα ρεμπουτ εχει στρωσει και δεν μου το εχει ξανακανει.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έχω το swype 3 μήνες. Δουλεύει άψογα! Ούτε εκκαθαρίσεις, ούτε άλλη rom, απλώς rooted Ελληνική rom 4.1.1 και από τα μέσα Μαρτίου 4.1.2. Πριν το original http://www.swype.com δοκίμασα την ίδια λειτουργία σε άλλα πληκτρολόγια, όπως το samsung, το swiftkey, κλπ, αλλά όλα ήταν απογοητευτικά σε σύγκριση με το άψογο swype, ειδικά στα ελληνικά και στην ακρίβεια πρόγνωσης, καθώς και στην πρόταση εναλλακτικών!!!

 

Το προβλημα ειναι υπαρκτό από την στιγμή που εμφανίζεται σε πολλούς.

Θα το παρακολουθησω να δω αν συμβαίνει όταν το χρησιμοποιώ σε οποιαδήποτε εφαρμογή η μόνο στο Tapatalk που το κάνει πολύ συχνά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί στο πενάκι πάνω σε τι χρησιμεύει ?

 

Πατώντας το, πατας την οθόνη για λιγα δεύτερα και βγάζει screenshot (που την επεξεργαζεσαι κατευθείαν.

 

Πατώντας το και κάνοντας πανω σου βγαζει οθόνη νε λειτουργίες. Γρήγορο email κλπ

Ορίστε κατι που βρήκα

 

http://m.samsung.com/us/support/supportOwnersHowToGuidePopup.do?howto_guide_seq=7899&prd_ia_cd=N0000005&map_seq=53306

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω.

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό.

Παρότι είχα αποφασίσει να πάρω το Nexus 4, μάλλον κλίνω προς το Note λόγω βασικά λόγω οθόνης (όσο και αν θεωρώ πολύ άβολο το μέγεθος).

Το ερώτημα είναι: αξίζει να περιμένω το Note III ελέω LTE ή να πάρω το τωρινό μοντέλο ;

Να διευκρινήσω ότι δεν με ενδιαφέρουν οι 4-5-6-7-8 πυρήνες, αλλά να κάνω την δουλειά τα επόμενα 2-3 χρόνια (τόσο σκοπεύω να το κρατήσω).

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε τί λέτε εδώ μέσα γιατί μετά από λίγο καιρό θα θέλετε να πουλήσετε τις συσκευές σας και τα γραπτά μένουν... :lol::p (έτσι, για να ευθυμήσουμε και λίγο!)

 

Δεν καταλαβαινω τι θες να πεις. Για την αντοχη του νικελ μονο εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...