Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ δουλεψε!

 

καλησπερα παιδια εγω περναω το χερι μου απο ανω και δεν κανει τιποτα πρεπει να ενεργωποιησω κατι;

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια εγω περναω το χερι μου απο ανω και δεν κανει τιποτα πρεπει να ενεργωποιησω κατι;

 

Ρυθμισεις> κινηση> γρηγορη ματια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις> κινηση> γρηγορη ματια.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ λειτουργει κανονικα αλλα ενω εχω ενεργοποιημενο το κινηση της παλαμης για ληψη screenshot δεν μου το κανει

Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω το ακριβώς θες να πεις.

Εννοείς όταν γράφεις με το πενάκι ?

Γενικά πάντως δεν έχει αναφερθεί κανένα πρόβλημα ούτε με το πενάκι ούτε μέ το πληκτρολόγιο.

 

Όχι, χρησιμοποιώ το πενάκι για να πατήσω τους χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο της Samsung, πχ να γράψω τη διεύθυνση http://www.myphone.gr. Και μόλις πάω να πατήσω το πλήκτρο Go (πάλι με το πενάκι) αυτό δεν πιάνει με την πρώτη. Θέλει λίγη προσπάθεια. Σαν να είναι η κάτω δεξιά γωνία πιο αναίσθητη. Σορι παίδες, προέρχομαι από hp touchpad, είναι το πρώτο samsung & android που πιάνω και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό. Κατά τα άλλα όλα άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλευει η γρηγορη ματια, ενω ειναι η οθονη απενεργοποιημενη?

 

Εμένα δεν μου δουλεύει καμιά από τις ρυθμίσεις της κίνησης...

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου δουλεύει καμιά από τις ρυθμίσεις της κίνησης...

 

Δεν γίνεται...

Κάτι δεν κάνεις σωστά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου δουλεύει καμιά από τις ρυθμίσεις της κίνησης...

 

στις ρυθμισεις διπλα στην λεξη κινηση ειναι πρασινο το κουμπι ενεργοποιησης για κοιταξετω..

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το Note 2 από το Πλαίσιο. Όλα καλά, έχω όμως παρατηρήσει κάτι που με ενόχλησε λίγο. Όταν ανοίγει το μενού του πληκτρολογίου η πένα δεν πιάνει πάντα καλά στην κάτω δεξιά γωνία, εκεί που βρίσκεται το Go. Βασικά δεν πιάνει καλά γενικά σε εκείνη την περιοχή, το πρόβλημα είναι πιο έντονο στο πληκτρολόγιο, που πρέπει να το πιέσεις λίγο περισσότερο, πιο πάνω διαγώνια ή στο τέλος με το δάχτυλο για να πιάσει. Το κάνει αυτό το Note 2 γενικά ή μόνο το δικό μου;

 

Δεν φταιει η συσκευη φταει το πενακι. Ειχα τα ιδια προβληματα με αυτα που περιγραφεις, πηγα στον Νικολα (extreme-mobile) και δοκιμασε το δικο του πενακι στην δικια μου συσκευη. Δουλευε μια χαρα.

 

Μετα δοκιμασαμε το δικο μου πενακι στην δικια του συσκευη και ειχαμε τα γνωστα προβληματα. Οποτε πηρα ενα καινουργιο πενακι και ησυχασα.

 

Περνα μια βολτα απο το Αιγαλεω να το τσεκαρεις και εσυ, ο Νικος ειναι πολυ καλο παιδι και με(μας) εξυπηρετει ΑΨΟΓΑ καθε φορα που παω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.Πέρασα μια ταινιά σε Blue Ray 720p mkv αρχείο.Ενώ δίχνει κανονικά και υπότιτλοι και όλα, δεν έχει ήχο.Τί μπορεί να φταίει;Γνωρίζει κανείς;Θέλει καμια άλλη ρύθμιση στην κωδικοποιήση το mkv για να παίζει ο ήχος;

 

Για δοκίμασε το bsplayer...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ λειτουργει κανονικα αλλα ενω εχω ενεργοποιημενο το κινηση της παλαμης για ληψη screenshot δεν μου το κανει

 

Πρέπει να ακουμπας την οθόνη για το screenshot νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα αυτο http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-MHL-HDTV-Adapter-EPL-3FHUBEGMHL-MicroUSB-to-HDMI-Adapter-MicroUSB-to-11-Pin-HDMI-Samsung-Galaxy-S3-III-i9300-Galaxy-Note-2-N7100.639668.html .Το δοκιμασα με 2 ταινιες που κατεβασα με το Νοτε ΙΙ και ενω εχω εικονα και ηχο κανονικα, δεν μου εμφανιζει τους υποτιτλους στην τηλεοραση (στην οθονη του τηλεφωνου εμφανιζονται κανονικα) . Τι μπορω να κανω; Υποψην οτι οι υποτιτλοι ειναι σε ξεχωριστα αρχεια και στις 2 ταινιες και χρησιμοποιω Bsplayer και δοκιμασα και τον Mx μηπως και ηταν αυτο, αλλα τιποτα. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ακουμπας την οθόνη για το screenshot νομίζω

 

ναι εχεις δικιο δουλευει κανονικα σε ευχαριστω πολυ :D:lol::D:lol:

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την 64αρα sd και δούλεψε κανονικά. Για καλό και για κακό την φόρμαρα από το κινητό

Μερικές ερωτήσεις:

1. Όταν καλώ μου βγάζει κάποιες φορές "ενεργή περιαγωγή υπό όρους". Έχω Vodafone μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στην συσκευή;

 

2. Ποια εφαρμογή προτείνετε για να κάνει ενημέρωση τα cover των τραγουδιών; Στο HD2 που είχα πριν και με wm και με την sense rom που του είχα, είχε ο player σχετική δυνατότητα και το έκανε από μόνο του.

 

3. Γενικά ο player που έδει για τα τραγούδια είναι το μόνο πράγμα που μου έκανε κακή εντύπωση σαν εφαρμογή. Υπάρχει κάποια που να θυμίζει κάπως αυτή της HTC;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την 64αρα sd και δούλεψε κανονικά. Για καλό και για κακό την φόρμαρα από το κινητό

Μερικές ερωτήσεις:

1. Όταν καλώ μου βγάζει κάποιες φορές "ενεργή περιαγωγή υπό όρους". Έχω Vodafone μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στην συσκευή;

 

2. Ποια εφαρμογή προτείνετε για να κάνει ενημέρωση τα cover των τραγουδιών; Στο HD2 που είχα πριν και με wm και με την sense rom που του είχα, είχε ο player σχετική δυνατότητα και το έκανε από μόνο του.

 

3. Γενικά ο player που έδει για τα τραγούδια είναι το μόνο πράγμα που μου έκανε κακή εντύπωση σαν εφαρμογή. Υπάρχει κάποια που να θυμίζει κάπως αυτή της HTC;

 

2. Δοκίμασε το album art grabber https://play.google.com/store/apps/details?id=com.citc.aag

 

3. Ούτε κι εμένα μου άρεσε ο στοκ music player γι'αυτό κι αγόρασα το playerpro με τον οποίο φτιάχνεις τα πάντα στο κινητό, από album arts μέχρι και tags. Επίσης μπορείς να δεις το poweramp και n7player.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την 64αρα sd και δούλεψε κανονικά. Για καλό και για κακό την φόρμαρα από το κινητό

Μερικές ερωτήσεις:

1. Όταν καλώ μου βγάζει κάποιες φορές "ενεργή περιαγωγή υπό όρους". Έχω Vodafone μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στην συσκευή;

 

2. Ποια εφαρμογή προτείνετε για να κάνει ενημέρωση τα cover των τραγουδιών; Στο HD2 που είχα πριν και με wm και με την sense rom που του είχα, είχε ο player σχετική δυνατότητα και το έκανε από μόνο του.

 

3. Γενικά ο player που έδει για τα τραγούδια είναι το μόνο πράγμα που μου έκανε κακή εντύπωση σαν εφαρμογή. Υπάρχει κάποια που να θυμίζει κάπως αυτή της HTC;

 

εμενα μου βγαζει "ενεργη προωθηση υπο ορους" και εγω εχω vodafone οποιος γνωριζει ασ μας πει...

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά au μπορεί κάποιος να απαντήσει.Όταν μπαίνω στη συλλογή στα βίντεάκια που έχω δεν γίνεται preview, δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός.Εννοώ ένα pop up παραθυράκι που δείχνει αποσπασματικά τo video.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά au μπορεί κάποιος να απαντήσει.Όταν μπαίνω στη συλλογή στα βίντεάκια που έχω δεν γίνεται preview, δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός.Εννοώ ένα pop up παραθυράκι που δείχνει αποσπασματικά τo video.

 

Φαντάζομαι ξέρεις πως αυτό γίνεται μόνο με το s pen ε;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ λειτουργει κανονικα αλλα ενω εχω ενεργοποιημενο το κινηση της παλαμης για ληψη screenshot δεν μου το κανει

 

Ουτε εμενα :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα :p

 

Λειτουργει αψογα ουτε μια φορα δεν μου εχει αρνηθεί :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει αψογα ουτε μια φορα δεν μου εχει αρνηθεί :)

 

Μετα διαβασα οτι πρεπει να ακουμπας την οθονη.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει η συσκευη φταει το πενακι. Ειχα τα ιδια προβληματα με αυτα που περιγραφεις, πηγα στον Νικολα (extreme-mobile) και δοκιμασε το δικο του πενακι στην δικια μου συσκευη. Δουλευε μια χαρα.

 

Μετα δοκιμασαμε το δικο μου πενακι στην δικια του συσκευη και ειχαμε τα γνωστα προβληματα. Οποτε πηρα ενα καινουργιο πενακι και ησυχασα.

 

Περνα μια βολτα απο το Αιγαλεω να το τσεκαρεις και εσυ, ο Νικος ειναι πολυ καλο παιδι και με(μας) εξυπηρετει ΑΨΟΓΑ καθε φορα που παω.

 

Φταίει το πενάκι της Sam ή το συγκεκριμένο που μου έτυχε εμένα; Αν το δοκιμάσω πχ με το πενάκι ενός άλλου Note 2 (έχει φίλος), θα έχει την ίδια συμπεριφορά; Mάλλον θα εννοείς το κοιτάξω σε aftermarket έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μετα διαβασα οτι πρεπει να ακουμπας την οθονη.;)

 

Και μενα το ιδιο. ουτε κι αν ακουμπησω την οθονη. Δεν ξερω τι συμβαινει. Ισως να φταιει η Rom

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο. ουτε κι αν ακουμπησω την οθονη. Δεν ξερω τι συμβαινει. Ισως να φταιει η Rom

 

Ακουμπωντας την οθονη, δουλευει σε εμενα.

Πλακα εχουν ολα αυτα τα χαζα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακουμπωντας την οθονη, δουλευει σε εμενα.

Πλακα εχουν ολα αυτα τα χαζα...

 

Επειδη ειναι λιγο παιδεμα με τον αισθητηρα και το χέρι εγω προτιμω τον συνδυασμό home+power button..

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...