Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το πρώτο μου σερφάρισμα στο note και αρχίζω να συνηθίζω το swipe:D .

Υπάρχει κανένας οδηγός για το s Pen, s voice;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου.Το παρήγγειλα από το birdphone.gr και Πρώτα Ο Θέος Δευτέρα θα το έχω.Τους ρώτησα διάφορα όπως και την ερώτηση που έκανες εσύ περί Ελληνικά και μου είπαν πώς κανονικά θα έχει Ελληνικά και όλους τους κανόνες της Samsung ώς συσκευή Ευρωπαϊκής ένωσης.Ενημερωτικά στο λέω επειδή ρώτησες έστω και για πλάκα ;) Και γενικά φάνηκαν πολύ εξυπηρετικοί και εξηγημένοι από αυτό το κατάστημα.Θα το δώ με το καλό και θα τσεκάρω κι όλας.Ένας φίλος εδώ που το είχε πάρει απο το birdphone είπε ότι όλα είναι μια χαρά κανονικά.Όσο για την 4.2 δεν γνωρίζω κάτι ακόμα.Για 4.1.2 ξέρω πώς σίγουρα θα κυκλοφορήσει σύντομα

 

Διάβασε λίγοοοοοο παραπάνω το σχόλιο μου.... καθώς μόλις το πήρα από birdphone...

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου.Το παρήγγειλα από το birdphone.gr και Πρώτα Ο Θέος Δευτέρα θα το έχω.Τους ρώτησα διάφορα όπως και την ερώτηση που έκανες εσύ περί Ελληνικά και μου είπαν πώς κανονικά θα έχει Ελληνικά και όλους τους κανόνες της Samsung ώς συσκευή Ευρωπαϊκής ένωσης.Ενημερωτικά στο λέω επειδή ρώτησες έστω και για πλάκα ;) Και γενικά φάνηκαν πολύ εξυπηρετικοί και εξηγημένοι από αυτό το κατάστημα.Θα το δώ με το καλό και θα τσεκάρω κι όλας.Ένας φίλος εδώ που το είχε πάρει απο το birdphone είπε ότι όλα είναι μια χαρά κανονικά.Όσο για την 4.2 δεν γνωρίζω κάτι ακόμα.Για 4.1.2 ξέρω πώς σίγουρα θα κυκλοφορήσει σύντομα

 

My friend.Πλακα εκανα,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.Απ'εξω τα ξερω ολα για το κινητο ασχετα που δε το χω ακομα.Χαβαλε εκανα να γελασουμε λιγο.Thnx για τον χρονο σου παντως.Appreciate it

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό το πήρα από birdphone και....

 

PDA: N7100XXALJ3

CP: N7100DDALJ1

CSC: N7100ODDALJ2

 

Το Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC ... μου δείχνει... INU...

δηλ... από όλα τα παραπάνω το κινητό έχει rom Ινδίας, Νεπάλ και κτλ...

 

'Αμα γυρίσω την γλώσσα στα Ελληνικά το πενάκι γράφει κανονικά Ελληνικά, αγγλικά και κτλ...

Στα Αγγλικά δεν καταλαβαίνει τα Ελληνικά...

 

Κατεβάζω την Ελληνική rom για να την περάσω....

Βασικά θέλω το κινητό να είναι στα Αγγλικά αλλά να μπορώ να γράφω και Ελληνικά... αυτό γίνεται όταν θα περάσω την Ελληνική rom και θα γυρίσω το CSC σε EUR????

:confused:

 

Ευχαριστώ...

 

Αν το πήρες και έχει rom Ινδίας κτλ που σημαίνει ότι δεν προορίζεται για Ευρώπη να το επιστρέψεις καθώς η πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung καλύπτει μόνο κινητά που προορίζονται για την Ευρώπη.

 

Και εγώ από BIRDPHONE το πήρα και είναι γερμανικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες και έχει rom Ινδίας κτλ που σημαίνει ότι δεν προορίζεται για Ευρώπη να το επιστρέψεις καθώς η πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung καλύπτει μόνο κινητά που προορίζονται για την Ευρώπη.

 

Και εγώ από BIRDPHONE το πήρα και είναι γερμανικό.

 

Χμμ.Αυτή στο τηλέφωνο μου είχε πει όταν την ρώτησα αν υπήρχε κάνενα πρόβλημα εώς τώρα με την συσκευή από πελάτες, πώς δεν είχε κανένας θέμα και ότι απλά οι πρώτες παρτίδες που φέρνανε δεν είχαν ελληνικά αλλά αυτές που έχουν τώρα έχουν σε όλα.Επίσης μου είπε πώς είναι ευρωπαϊκής ένωσης προδιαγραφών η συσκευή.Οπότε μόλις το πάρω τσεκάρω csc κ.τ.λ. σας το λέω και μου λέτε αν είμαι οκ ή αν πρέπει να την στείλω πίσω για αντικατάσταση.Αν είναι γερμανική είμαι καλυμένος;Ξέρει κάποιος τί χώρας πρέπει να είναι για να είμαι καλυμένος;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες και έχει rom Ινδίας κτλ που σημαίνει ότι δεν προορίζεται για Ευρώπη να το επιστρέψεις καθώς η πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung καλύπτει μόνο κινητά που προορίζονται για την Ευρώπη.

 

Και εγώ από BIRDPHONE το πήρα και είναι γερμανικό.

 

Εσένα τι PDA, CSC σου έβγαλε????

Μέσα στο κουτί είχε quick startup guide στα Αγγλικά και Γερμανικά...

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι PDA, CSC σου έβγαλε????

Μέσα στο κουτί είχε quick startup guide στα Αγγλικά και Γερμανικά...

 

Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζει κανένα csc με το CSC selector. Αντίθετα μου λέει ότι preconfigUI doesn't support single CSC. Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;

 

Από τις ρυθμίσεις τώρα που βγάζει τα παρακάτω.

 

Baseband version N7100XXALJ2

Build number JRO03C.N7100XXALJ3

 

---------------------------------------------

Edit. Το βρήκα.

CSC N7100DBTALJ2 δηλαδή Γερμανία.

 

Φίλε δες εδώ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1896696

 

Εσένα φαίνεται να είναι Νεπάλ, Μπαγκλαντές κτλ.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την Ελληνική rom...

Μετά βρήκα ότι μπορούσα να προσθέσω γλώσσες στο sumsung keyboard...

Τώρα έχω το κινητό στα Αγγλικά και μπορώ να γράψω και Ελληνικά... Ελληνικά και με το s-pen..

Όλα ΟΚ...

Άλλαξα και το CSC σε EUR...

 

:lol:

 

PDA: N7100XXALJ3

CSC: N7100OXXALJ4

 

... και μόλις έγινε και root το κινητό...

:D

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρώτο μου σερφάρισμα στο note και αρχίζω να συνηθίζω το swipe:D .

Υπάρχει κανένας οδηγός για το s Pen, s voice;

 

Στη Βίβλο, στην ενότητα "διάφορα" , έχει βίντεο με τις λειτουργίες Spen.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν σίγουρο ότι το Note 2 θα πάρει Android 4.2 το θέμα είναι πότε

Χαιρετε παιδια.Θελω και εγω να παρω το Note II αλλα εχω μια απορια.Αν το παρω απο Skroutzομαγαζο θα εχει κανονικα Ελληνικα στο πενακι?????????

 

 

Πλακα κανω ρε απλα ηθελα να σας ξενερωσω λιγο :lol: Αλλη ερωτηση εχω.Το ψαξα με το search αλλα δεν εβγαλε κατι σχετικο.Παιζει να παρει το φοβερο αυτο τηλεφωνο την 4.2 για να εχουμε Photosphere?Επαιξα λιγο σε ενα Nexus φιλου και επαθα πλακα.Κατα τα αλλα περιμενω και εγω την επιδοτηση απο Wind που θα ειναι κανα 350αρι και το χτυπαω κατευθειαν.Με τα γαιδουροχερια που εχω (ειμαι και 2 μετρα κορμι τι να λεμε) θα μου ειναι σαν νορμαλ τηλεφωνο πιστευω :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση σχετικά με το S Planner (Mini Today) widget. Μου αρέσει πολύ να βλέπω τα διάφορα συμβάντα της ημέρας και αυτό το widget κάνει ακριβώς αυτό που θέλω και είναι πολύ όμορφο. Το πρόβλημα είναι ότι το widget δεν ενημερώνεται ώστε να δείχνει πάντα την τρέχουσα ημερομηνία. Δηλαδή παραμένει σε μια σταθερή ημερομηνία και πρέπει κάθε μέρα να πατάω το "Today" για να δείχνει τα συμβάντα της τρέχουσας ημέρας.

 

Αν μπορείτε να το τσεκάρετε και να μου πείτε αν το κάνει και σε εσάς. Επίσης, όσοι τρέχουν την leaked 4.1.2 ROM αν μπορούν να δοκιμάσουν κι αυτοί για να δούμε αν διορθώθηκε.

 

Και κάτι άλλο τελευταίο. Δοκίμασα να σβήσω κάποια δικά μου αρχεία απ' την microSD μέσω του ενσωματωμένου εργαλείου "My Files", αλλά επειδή τα αρχεία ήταν read-only δεν τα έσβηνε και δεν υπήρχε επιλογή για να αλλάξω τα attributes και να κλείσω το read-only flag. Ποιον file manager προτείνετε; Δεν είμαι root ούτε θα γίνω στο άμεσο μέλλον. Διαβάζω καλά σχόλια για τον File Expert. Τι λέτε για αυτόν; Δεν με πειράζει καθόλου αν είναι με πληρωμή, αρκεί να είναι καλός.

 

Ευχαριστώ.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

Καλό! Και πως εναλάσσουμε από full screen σε normal?

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο τελευταίο. Δοκίμασα να σβήσω κάποια δικά μου αρχεία απ' την microSD μέσω του ενσωματωμένου εργαλείου "My Files", αλλά επειδή τα αρχεία ήταν read-only δεν τα έσβηνε και δεν υπήρχε επιλογή για να αλλάξω τα attributes και να κλείσω το read-only flag. Ποιον file manager προτείνετε; Δεν είμαι root ούτε θα γίνω στο άμεσο μέλλον. Διαβάζω καλά σχόλια για τον File Expert. Τι λέτε για αυτόν; Δεν με πειράζει καθόλου αν είναι με πληρωμή, αρκεί να είναι καλός.

 

Ευχαριστώ.

 

Βάλε όποιον σ' αρέσει οπτικά, όλοι κάνουν τη δουλειά που θες. Τον συγκεκριμένο δεν τον έχω δοκιμάσει, προσωπικά μ' αρέσει ο solid explorer ( με swipe έχεις 2ο bookmark για πιο γρήγορη πρόσβαση και όταν γυρίζεις landscape σου δείχνει και τα 2 πανελ), μετά ο es file explorer που είναι σταθερή αξία και ο astro που στην τελευταία έκδοση αναβάθμισε το UI, αλλά δε με βόλεψε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό! Και πως εναλάσσουμε από full screen σε normal?

 

Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις ή κρατάς το δάχτυλο σου στην οθόνη για για 1-2 δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

@@DrMobile

Κώστα αυτό το widget σε όλες μου τις συσκευές έτσι δούλευε. Ποτέ δεν έκανε αυτόματη ανανέωση.

Χρησιμοποιώ τον Es explorer. Απλός και χωρίς προβλήματα.

 

@@Pik

Δημήτρη με το Note εχω ευχαριστηθεί την πραγματική χρήση. Το ίδιο είχε γίνει οσο ειχα το Sii.

Δεν τα μπορώ αυτά πια. Να κατεβάζω 1gb την εβδομάδα γιατί τοσο ειναι η καθε ρομ, να περνάω mods που δεν δουλευουν σωστά.

Μια χαρά είμαι έτσι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βάλε όποιον σ' αρέσει οπτικά, όλοι κάνουν τη δουλειά που θες. Τον συγκεκριμένο δεν τον έχω δοκιμάσει, προσωπικά μ' αρέσει ο solid explorer ( με swipe έχεις 2ο bookmark για πιο γρήγορη πρόσβαση και όταν γυρίζεις landscape σου δείχνει και τα 2 πανελ), μετά ο es file explorer που είναι σταθερή αξία και ο astro που στην τελευταία έκδοση αναβάθμισε το UI, αλλά δε με βόλεψε τόσο.

Ευχαριστώ φίλε karx, κατάλαβα τι λες. Μπήκα στο Play Store και βρήκα αρκετούς και θα διαλέξω αυτόν που μου αρέσει οπτικά. Απλά ρώτησα μήπως υπήρχε κάποιος που θεωρείται ο απόλυτα καλύτερος (όπως ήταν ο Resco File Explorer στα windows Mobile και όλοι αυτόν είχαμε). Μου αρέσει και ο ASTRO File Manager που αναφέρεις. Μάλλον για αυτόν θα πάω. Επίσης υπάρχει και το AirDroid που μου πρότεινε ένα άλλο παιδί, το οποίο σου επιτρέπει να διαχειρίζεσαι τα αρχεία της συσκευής μέσω Wi-Fi απ' τον browser του PC.

 

@@DrMobile

Κώστα αυτό το widget σε όλες μου τις συσκευές έτσι δούλευε. Ποτέ δεν έκανε αυτόματη ανανέωση.

Χρησιμοποιώ τον Es explorer. Απλός και χωρίς προβλήματα.

OK Κώστα σ' ευχαριστώ. Ίσως το έχουν έτσι για να επιλέγεις μια συγκεκριμένη ημερομηνία που σ' ενδιαφέρει (π.χ. κάποιο σημαντικό μελλοντικό event) να να βλέπεις μόνο αυτή. Θα τον δω και τον ES File Explorer που προτείνεις. Πολύ πράμα πάντως στο Play Store και δεν ξέρεις τι να πρωτοδιαλέξεις. Η συσκευή μας όμως είναι σχεδόν πλήρης απ' τη μάνα της, οπότε δεν χρειάζονται πολλές εφαρμογές όπως στο iPhone.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή πολλοί ρωτούν για την εγγύηση ας παραθέσω την άποψή μου..:lol::lol:

- Καταρχήν προσωπικά έχω διαβάσει όλο το παρόν thread καθώς και άλλων Samsung τηλεφώνων και ζήτημα είναι να έχω δει ελάττωμα του κινητού που χρειάστηκε να πάει αντιπροσωπία και να είχε πρόβλημα ... το κινητό ΔΕΝ βγάζει προβλήματα για τα 2 χρόνια που ισχύει η εγγύηση οπότε το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι απλά να δουλέψουμε αρκετά τη συσκευή μόλις την πάρουμε για να διαπιστώσουμε αν έχει ένα ενδογενές πρόβλημα από το εργοστάσιο (καμμένα pixels, πρόβλημα φορτιστή, πρόβλημα κάμερας κλπ κλπ) ώστε να καλυπτόμαστε από το DOA που προφέρει το ίδιο το μαγαζί που το αγοράσαμε. Κανένας σοβαρός επαγγελματίας που θέλει να επιβιώσει στη δύσκολη ανταγωνιστική αγορά δεν θα μας αρνηθεί επιστροφή του κινητού τις πρώτες μέρες κατοχής εφόσον διαπιστωθεί πρόβλημα. Ακόμα και επίσημη κάλυψη να μην υπάρχει λόγω διαφορετικού sales cοde κλπ. - που, επαναλαμβάνω, δεν έχει πέσει ποτέ στην αντίληψή μου - είμαι σίγουρος ότι ένα σοβαρό μαγαζί θα δεχθεί άμεση αντικατάσταση...

- Όλοι όσοι απαντάτε στα νήματα περί εγγύησης κλπ έχετε διαβάσει τα συνημμένα manuals με τα ψιλά γράμματα που συνοδεύουν τη συσκευή?? Ναι, εκείνα να άχρηστα φυλλάδια περί εγγύησης, global warranty, terms & conditions κλπ κλπ που τα αφήνουμε στην άκρη κάνοντας το unboxing της συσκευής, τυφλωμένοι από τη χαρά και τον ενθουσιασμό μας να ανοίξουμε τη συσκευή και να τη χαρούμε. Όποιος λοιπόν κόπτεται περί εγγύησης και δεν εμπιστεύεται τα μαγαζί που το πήρε, ας κάνει έναν κόπο ανοίγοντας το κουτί να διαβάσει αναλυτικά τα σχετικά φυλλάδια όπου είμαι σίγουρος ότι αποτυπώνουν την πολιτική της εταιρείας σε θέματα εγγυήσεων.

- Μη ρουτάρετε το κινητό χωρίς λόγο..το έγραψα και σε κάποιο προγενέστερο post μου αλλά μάλλον έπεσε στα ψιλά γράμματα. Επίσημη πηγή της Samsung Hellas μου αποκάλυψε ότι πλέον έχουν αναβαθμίσει τα μηχανήματά τους και μπορούν να δουν αν το κινητό έχει γίνει προγενέστερα root, με ότι unroot τρόπο και αν έχετε χρησιμοποιήσει για να το επαναφέρετε. Όποιος θέλει το πιστεύει, όποιος άλλος ας κάνει του κεφαλιού του!! μεγάλα παιδιά είμαστε... Όμως δεν μπορώ να διαβάζω κάποια posts να λένε ότι "λέτε το κινητό μου να μην το καλύπτει η εγγύηση γιατί ήταν προορισμένο για Ζιμπάμπουε" π.χ. και στο καπάκι να γράφουν ότι έκαναν root και πέρασαν την τάδε custom rom ή τον τάδε unofficial kernel...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε karx, κατάλαβα τι λες. Μπήκα στο Play Store και βρήκα αρκετούς και θα διαλέξω αυτόν που μου αρέσει οπτικά. Απλά ρώτησα μήπως υπήρχε κάποιος που θεωρείται ο απόλυτα καλύτερος (όπως ήταν ο Resco File Explorer στα windows Mobile και όλοι αυτόν είχαμε). Μου αρέσει και ο ASTRO File Manager που αναφέρεις. Μάλλον για αυτόν θα πάω. Επίσης υπάρχει και το AirDroid που μου πρότεινε ένα άλλο παιδί, το οποίο σου επιτρέπει να διαχειρίζεσαι τα αρχεία της συσκευής μέσω Wi-Fi απ' τον browser του PC.

 

 

OK Κώστα σ' ευχαριστώ. Ίσως το έχουν έτσι για να επιλέγεις μια συγκεκριμένη ημερομηνία που σ' ενδιαφέρει (π.χ. κάποιο σημαντικό μελλοντικό event) να να βλέπεις μόνο αυτή. Θα τον δω και τον ES File Explorer που προτείνεις. Πολύ πράμα πάντως στο Play Store και δεν ξέρεις τι να πρωτοδιαλέξεις. Η συσκευή μας όμως είναι σχεδόν πλήρης απ' τη μάνα της, οπότε δεν χρειάζονται πολλές εφαρμογές όπως στο iPhone.

 

Ο es είναι εύχρηστος και με πολλές δυνατότητες. Για πιο geek καταστάσεις total commander.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά άκουσα πρόσφατα από έμπειρη πηγή, ότι η Samsung hellas έχει ρητες εντολές να δέχεται την εγγύηση από οποιαδήποτε συσκευή, από οποιαδήποτε χώρα παγκοσμίως. Αν υπάρξει πρόβλημα ένα mail στα κεντρικά της εταιρίας αρκεί.

Όσο για root, θα διαφωνήσω φίλε μου. Εμένα είναι ένα hobby και δε θα το στερηθω. Αν ήταν θα καθόμουν στην Apple.

Δε μπορεί να λέει μια εταιρία αυτά και από την άλλη να ρίχνει leak firmwares στη γιάφκα του root τους xda.

Αν από την άλλη ισχύει, θα χάσει πάρα πολλούς πελάτες...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα … το κινητό είναι super αλλά έχει κάποια τριξιματάκια. Δηλαδή αν το πιάσεις από τις άκρες και του ασκήσεις κάποια μικρή πίεση θα ακουστούν…και γενικά ακούγονται που και που. Δεν με ενοχλεί απλά θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει και σε εσάς. Στο πλαίσιο που το δοκίμασα ήταν πολύ χειρότερα
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά άκουσα πρόσφατα από έμπειρη πηγή, ότι η Samsung hellas έχει ρητες εντολές να δέχεται την εγγύηση από οποιαδήποτε συσκευή, από οποιαδήποτε χώρα παγκοσμίως. Αν υπάρξει πρόβλημα ένα mail στα κεντρικά της εταιρίας αρκεί.

Όσο για root, θα διαφωνήσω φίλε μου. Εμένα είναι ένα hobby και δε θα το στερηθω. Αν ήταν θα καθόμουν στην Apple.

Δε μπορεί να λέει μια εταιρία αυτά και από την άλλη να ρίχνει leak firmwares στη γιάφκα του root τους xda.

Αν από την άλλη ισχύει, θα χάσει πάρα πολλούς πελάτες...

 

Παγκοσμίως!!!!!!;;;;;;;;;; Είσαι σίγουρος;;; Γιατί πήρα τηλέφωνο την Samsung Hellas και μου είπαν πως το καλύπτει αρκεί να έχει την ευρωπαϊκή κάρτα εγγύησης. Πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον αν όντως ισχύει η εγγύηση για οποιαδήποτε συσκευή παγκοσμίως.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...