Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 5 ώρες έχω τη συσκευή και είναι τέλεια!Ειδικά η γραφίδα είναι όλα τα λεφτά.Με το που το πήρα το έκανα ροοτ και άρχισα να φορτώνω :) .Πήρα και μια λαστιχένια θήκη της puro,που για μένα είναι ότι καλύτερο,αφού προστατεύει και το πισω μέρος,προεξέχει απο μπροστά για να προστατεύει και την οθόνη αλλά και τα κουμπιά από φθορές...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο stock είναι καλύτερος από τον chrome

 

συμφωνω!

ακουω τοσα καλα λογια για το chrome εδω μεσα και απορω!

για μενα ειναι ο χειροτερος...απο ολους!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω!

ακουω τοσα καλα λογια για το chrome εδω μεσα και απορω!

για μενα ειναι ο χειροτερος...απο ολους!!!!!!

Έχω τέσσερις browsers (stock, firefox, dolphin, chrome) και ανά βδομάδα χρησιμοποιώ μόνο το έναν για να καταλήξω. Ο chrome είναι ο πρώτος που απορίφθηκε. Αυτή τη βδομάδα είμαι με stock και μου αρέσει που με διπλό κλικ προσαμρόζει το μέγεθος της γραμματοσειράς, είναι και πολύ ομαλός. Όμως του λοίπουν τα πρόσθετα του firefox και του dolphin.

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

Έχω τέσσερις browsers (stock, firefox, dolphin, chrome) και ανά βδομάδα χρησιμοποιώ μόνο το έναν για να καταλήξω. Ο chrome είναι ο πρώτος που απορίφθηκε. Αυτή τη βρομάδα είμαι με stock και μου αρέσει που με διπλό κλικ προσαμρόζει το μέγεθος της γραμματοσειράς, είναι και πολύ ομαλός. Όμως του λοίπουν τα πρόσθετα του firefox και του dolphin.

 

στο Note 1 ο στοκ πλεον με διπλο ταμπ κανει text wrapping... κορυφή εδω..!

δοκιμασε λιγο xscope!

ειναι βασισμενος στον στοκ αλλα με πολλες επιλογες ρυθμισεις κτλ..

για μενα ειναι ο βασικος πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει χρησιμοποιησει κάνεις το allshare dongle να μας πει εντυπώσεις γιατί θέλω να το πάρω και δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

Το έχω και δουλεύει μία χαρά, δεν ξέρω τι έχεις ακούσει αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Παει και το allshare. Παιδιά για το bsbpayer πως το ρυθμιζουμε για να παίζει ελληνικούς υπότίτλους;

 

Πας στις ρυθμίσεις και βάζεις επιλογή και ελληνικά στους υπό τίτλους...

 

στο Note 1 ο στοκ πλεον με διπλο ταμπ κανει text wrapping... κορυφή εδω..!

δοκιμασε λιγο xscope!

ειναι βασισμενος στον στοκ αλλα με πολλες επιλογες ρυθμισεις κτλ..

για μενα ειναι ο βασικος πλεον...

 

Εγώ πάλι αν και δεν εχω παίξει πολύ με τον στοκ μ αρέσει ο chrome επειδή εχω ολα τα bookmarks εκεί. Γιατί σας χαλάει τόσο;; :p

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν και δεν εχω παίξει πολύ με τον στοκ μ αρέσει ο chrome επειδή εχω ολα τα bookmarks εκεί. Γιατί σας χαλάει τόσο;; :p

 

γιατι στο πρωτο note σερνεται...

δεν εχει καν επιλογη για full screen...

τεσπα για αυτο ρωταω εδω! προφανως στο θηριο 2 τα πραγματα να ειναι διαφορετικα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν και δεν εχω παίξει πολύ με τον στοκ μ αρέσει ο chrome επειδή εχω ολα τα bookmarks εκεί. Γιατί σας χαλάει τόσο;; :p

 

και στον στοκ μπορείς να τα έχεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιό πού :

 

Α) Να δέχεται διάταξη 3*3

Β) Να έχει αξιόπιστο λεξικό

Γ) Να μπορώ να φτιάχνω δικό μου λεξικό προσθέτοντάς λέξεις πού δεν τις έχει!?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είχα πάει ένα ταξίδι και είδα τι μου έλειπε. Θέλω μια εφαρμογή που να κάνει το note 2 φωτογραφική μηχανή. Τι εννοώ, ότι είμαι στην εφαρμογή της φωτογραφικής και είτε να μην κλειδώνει αν δεν βγάζω άμεσα φωτογραφία ή με ένα pattern από την οθόνη κλειδώματος να πηγαίνει στην φωτογραφική, βασικά με το πάτημα στην οθόνη όχι pattern. Δεν θέλω να αλλάζω τις ρυθμίσεις να μην κλειδώνει καθόλου και μετά να αλλάζω ξανά ρυθμίσεις εκτός αν γίνεται από προφίλς. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το κινητακι σημερα. Οκ, δεν θα πω ποσο τελειο ειναι, γιατι ειναι! Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι στις επαφες, τα γραμματα στα δεξια, δεν ειναι στα Ελληνικα. Εχει μονο Αγγλικα! Οποτε δεν μπορω να παω γρηγορα σε μια επαφη. Τι γινεται????

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είχα πάει ένα ταξίδι και είδα τι μου έλειπε. Θέλω μια εφαρμογή που να κάνει το note 2 φωτογραφική μηχανή. Τι εννοώ, ότι είμαι στην εφαρμογή της φωτογραφικής και είτε να μην κλειδώνει αν δεν βγάζω άμεσα φωτογραφία ή με ένα pattern από την οθόνη κλειδώματος να πηγαίνει στην φωτογραφική, βασικά με το πάτημα στην οθόνη όχι pattern. Δεν θέλω να αλλάζω τις ρυθμίσεις να μην κλειδώνει καθόλου και μετά να αλλάζω ξανά ρυθμίσεις εκτός αν γίνεται από προφίλς. Ευχαριστώ.

Αυτό που λες γίνεται και χωρίς εφαρμογή. Μπαίνεις settings - screen lock - το βάζεις να είναι swιpe - lock screen options και επιλέξεις shortcuts στο ενεργό. Την κάμερα by default την έχει σαν shortcut στη lock screen. Στο ίδιο μενού κάτω χαμηλά σου έχει και τη δυνατότητα του camera quick access το οποίο μπορείς να το δοκιμάσεις και αυτό πώς σου δουλεύει.

 

Πηρα και εγω το κινητακι σημερα. Οκ, δεν θα πω ποσο τελειο ειναι, γιατι ειναι! Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι στις επαφες, τα γραμματα στα δεξια, δεν ειναι στα Ελληνικα. Εχει μονο Αγγλικα! Οποτε δεν μπορω να παω γρηγορα σε μια επαφη. Τι γινεται????

Αν περάσεις την Ελληνική Rom και η γλώσσα τηλεφώνου που θα επιλέξεις είναι Ελληνικά, έχω την εντύπωση ότι η μπάρα βγαίνει πλέον με Ελληνικούς χαρακτήρες. Δεν είμαι 100% όμως σίγουρος καθώς εγώ έχω Γαλλική Rom και τη γλώσσα του τηλ. στα Αγγλικά.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω επιπλέον εφαρμογές στο multiview;Υπόψιν,είμαι root.0σον αφορά για την πλαϊνή μπάρα στις επαφες ενώ Εχω τη γλώσσα του τηλεφώνου στα ελληνικά η πλαϊνή μπαρα είναι στα αγγλικά. Μπορω να το αλλάξω,και πως; Το τηλέφωνο το αγόρασα με γερμανική rom και πέρασα την ελληνική.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω επιπλέον εφαρμογές στο multiview;Υπόψιν,είμαι root.0σον αφορά για την πλαϊνή μπάρα στις επαφες ενώ Εχω τη γλώσσα του τηλεφώνου στα ελληνικά η πλαϊνή μπαρα είναι στα αγγλικά. Μπορω να το αλλάξω,και πως; Το τηλέφωνο το αγόρασα με γερμανική rom και πέρασα την ελληνική.

 

Καλημέρα. Έχω την εντύπωση πως το mod που υπάρχει στους Xda για το multiview είναι μόνο για deodexed roms ενω εσένα είναι odexed.

Η μπάρα στις επαφές εφόσον έχεις ελληνικό firmware και η γλώσσα του τηλεφώνου είναι στα ελληνικά θα έπρεπε να είναι στα ελληνικά. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την εντύπωση πως το mod που υπάρχει στους Xda για το multiview είναι μόνο για deodexed roms ενω εσένα είναι odexed.

Η μπάρα στις επαφές εφόσον έχεις ελληνικό firmware και η γλώσσα του τηλεφώνου είναι στα ελληνικά θα έπρεπε να είναι στα ελληνικά. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. :)

 

Και εμένα με ελληνική ρομ έτσι είναι .Τώρα το παρατήρησα γιατί δεν το χρησιμοποιώ.Όταν θέλω μια επαφή την κάνω απευθείας αναζήτηση από τον EX dialer που τα έχει όλα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά την έχω στα ελληνικά (ελέω Omega) αλλά ποτέ δεν την χρησιμοποιώ. Όταν θέλω να κάνω αναζήτηση την κάνω με το πληκτρολόγιο, με το πρώτο κιόλας γράμμα με βγάζει εκεί που θέλω. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω επιπλέον εφαρμογές στο multiview;Υπόψιν,είμαι root.0σον αφορά για την πλαϊνή μπάρα στις επαφες ενώ Εχω τη γλώσσα του τηλεφώνου στα ελληνικά η πλαϊνή μπαρα είναι στα αγγλικά. Μπορω να το αλλάξω,και πως; Το τηλέφωνο το αγόρασα με γερμανική rom και πέρασα την ελληνική.

 

Για το multiwindows κατεβάζεις από εδώ το framework ανάλογα με το firmware και το εγκαθιστάς από recovery. Μετά κατεβάζεις την εφαρμογή και την εγκαθιστάς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για το multiwindows κατεβάζεις από εδώ το framework ανάλογα με το firmware και το εγκαθιστάς από recovery. Μετά κατεβάζεις την εφαρμογή και την εγκαθιστάς κανονικά.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πίστευα βέβαια ότι είναι κάτι πιο απλό. Θα το κοιτάξω πάντως. Πιστεύω να το καταφέρω. Anyway,σε ευχαριστώ.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πίστευα βέβαια ότι είναι κάτι πιο απλό. Θα το κοιτάξω πάντως. Πιστεύω να το καταφέρω. Anyway,σε ευχαριστώ.

 

Αν θες πιο απλό βάλε omega rom. Θα έχεις multiwindow mod, ελληνικά στις επαφές και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμαστειτε για show off :lol:

Αχρηστο, αλλα εχει ενδιαφερον.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2033529

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είχα πάει ένα ταξίδι και είδα τι μου έλειπε. Θέλω μια εφαρμογή που να κάνει το note 2 φωτογραφική μηχανή. Τι εννοώ, ότι είμαι στην εφαρμογή της φωτογραφικής και είτε να μην κλειδώνει αν δεν βγάζω άμεσα φωτογραφία ή με ένα pattern από την οθόνη κλειδώματος να πηγαίνει στην φωτογραφική, βασικά με το πάτημα στην οθόνη όχι pattern. Δεν θέλω να αλλάζω τις ρυθμίσεις να μην κλειδώνει καθόλου και μετά να αλλάζω ξανά ρυθμίσεις εκτός αν γίνεται από προφίλς. Ευχαριστώ.

 

Όπως σου απάντησαν γίνεται αυτό που θες καλύτερα απ όσο θα περίμενες.

Από τις ρυθμίσεις/επιλογές οθόνης κλειδώματος ενεργοποίησε το γρήγορη πρόσβαση κάμερας.

Στο εξής οταν θες γρήγορη ενεργοποίηση όπως κρατάς την συσκευή θα πατάς με τον αντίχειρα το home button και μετά με ακουμπισμένο τον αντίχειρα στην οθόνη θα περιστρεφεις την συσκευή σε θεση landscape οπως ακριβώς οταν βγάζεις φώτο. Οσπου να έλθει σ αυτη την θέση η καμερα θα ειναι έτοιμη για χρήση.

Στην πράξη γίνεται άμεσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.... Αυτο που μου συνεβει μολις τωρα δεν μου εχει συμβει ΠΟΤΕ!!

Σερφαρα με data (συγκεκριμενα στο myphone ημουν :p ) και ξαφνικα το τηλεφωνο παγωσε!! Κοκκαλο τελειος, δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα!!!! Λεω ,οκ το πρωτο μας κολλημα.... βγαζω μπαταρια, περιμενω μερικα δευτερολεπτα, την ξαναβαζω, γυρναω προς την οθονη και τι βλεπω.. Το κινητο ειχε επανελθει στην κεντρικη οθονη σαν να μην ειχε συμβει τιποτα... Δεν ξεκινησε να bootαρει, σαν να μην ειχε κλεισει ΠΟΤΕ!!! Πως γινετε αυτο???

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...