Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ δηλαδη τι καταλαβαινεις...???

Θεωρεις φυσιολογικη λειτουργια του κινητου οταν ειναι στην αυτοματη θεση να εχει προβλημα με τις κλησεις???

Εμενα παντως οχι....

 

Όταν εσύ ο ίδιος λες ότι το κάνει σε διαφορετικές συσκευές, διαφορετικού κατασκευαστή που το μόνο κοινό είναι το δίκτυο και καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι είναι θέμα συσκευής, ε πως να το κάνουμε.

Στερείται λογικής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται, νέο Mixed Theme για το Galaxy Note II...

όλα τα εικονίδια είναι καινούργια (ίδια φιλοσοφία όμως) ...

http://omegadroid.co/kalagas-mixed-theme-galaxy-note-ii/

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 βδομάδες σχεδόν με την 4.3 έχω να πω ότι η κατανάλωση έχει αυξηθεί. Βγάζω 24 ωρες με βαριά χρήση ενώ πριν έβγαζα 1.5 μέρα . Επίσης 2 φορές το άφησα βράδυ στο 20% κ το πρωί το βρήκα σβηστό. Νομίζω ότι ένας λόγος είναι ότι το wifi αποσυνδέεται κ συνδέεται συνέχεια όταν δεν υπάρχει καλό σήμα. Μέσα στο σπίτι στα 3μ από το ρουτερ μου αποσυνδέεται γιατί δεν υπάρχει καλή ποιότητα σήματος ή κάτι τέτοιο, πάει σε 3g κ μετά ξανά wifi κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 βδομάδες σχεδόν με την 4.3 έχω να πω ότι η κατανάλωση έχει αυξηθεί. Βγάζω 24 ωρες με βαριά χρήση ενώ πριν έβγαζα 1.5 μέρα . Επίσης 2 φορές το άφησα βράδυ στο 20% κ το πρωί το βρήκα σβηστό. Νομίζω ότι ένας λόγος είναι ότι το wifi αποσυνδέεται κ συνδέεται συνέχεια όταν δεν υπάρχει καλό σήμα. Μέσα στο σπίτι στα 3μ από το ρουτερ μου αποσυνδέεται γιατί δεν υπάρχει καλή ποιότητα σήματος ή κάτι τέτοιο, πάει σε 3g κ μετά ξανά wifi κλπ.

 

Κατεβασε το wifi analyzer και ρυθμισε το ρουτερ σου να ειναι σε καναλι που δεν πεφτει πανω σε αλλα δικτυα wifi.θα εχεις πολυ καλυτερη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 βδομάδες σχεδόν με την 4.3 έχω να πω ότι η κατανάλωση έχει αυξηθεί. Βγάζω 24 ωρες με βαριά χρήση ενώ πριν έβγαζα 1.5 μέρα . Επίσης 2 φορές το άφησα βράδυ στο 20% κ το πρωί το βρήκα σβηστό. Νομίζω ότι ένας λόγος είναι ότι το wifi αποσυνδέεται κ συνδέεται συνέχεια όταν δεν υπάρχει καλό σήμα. Μέσα στο σπίτι στα 3μ από το ρουτερ μου αποσυνδέεται γιατί δεν υπάρχει καλή ποιότητα σήματος ή κάτι τέτοιο, πάει σε 3g κ μετά ξανά wifi κλπ.

 

Κάνε ένα restart το router κι αν συνεχιστεί το πρόβλημα, άλλαξε κανάλι μέσα από το μόντεμ, μήπως έχεις παρεμβολές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα νουμερα τα ειδε ποτε κανεις?

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php

BATTERY Li-Ion 3100 mAh battery

Stand-by Up to 980 h (2G) / Up to 890 h (3G)

Talk time Up to 35 h (2G) / Up to 16 h (3G)

Link to comment
Share on other sites

Παιδά αποφάσισα να μην κάνω αναβάθμιση στην 4.3.Το θέμα είναι πως μου έχει έρθει η αναβάθμιση μέσω wifi (700 κάτι Mb) κ απλά περιμένει να την εγκαταστήσω.Πως σταματάω την υπενθύμιση?Να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?Δεν το έχω στήσει ακόμη οπότε δεν με προβληματίζει.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart το router κι αν συνεχιστεί το πρόβλημα, άλλαξε κανάλι μέσα από το μόντεμ, μήπως έχεις παρεμβολές.

 

Δεν φταίει αυτό, το έχω δοκιμάσει εννοείται. Το ίδιο κάνει η 4.3 και στο S3 της γυναίκας μου. Σα να έχει γίνει πιο ευαίσθητο το wifi και αποσυνδέεται όταν δεν είναι καλή η ποιότητα σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είτε στο αυτόματο, είτε στο gsm το πρόβλημα παραμένει το ίδιο...το αντιμετωπίζει εκτός από εσένα, εμένα και πολλούς άλλους με note 2 ,η κοπέλα μου με neo v και ο κολλητός μου με lg g2...εντελώς ξαφνικά όλοι τους, όπως κι εμείς...Είναι πρόβλημα δικτύου...

Από τη στιγμή που έχει πειστεί και ο Βλάσης για θέμα στο δίκτυο, μη ψάχνετε για πρόβλημα τις συκευής! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει αυτό, το έχω δοκιμάσει εννοείται. Το ίδιο κάνει η 4.3 και στο S3 της γυναίκας μου. Σα να έχει γίνει πιο ευαίσθητο το wifi και αποσυνδέεται όταν δεν είναι καλή η ποιότητα σύνδεσης.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του wifi και βγάλε το "αυτοματη αλλαγή δικτύου". Και βαλε στο "διατηρηστε ενεργοποιημενο το wifi... " την επιλογη "παντα".

mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδά αποφάσισα να μην κάνω αναβάθμιση στην 4.3.Το θέμα είναι πως μου έχει έρθει η αναβάθμιση μέσω wifi (700 κάτι Mb) κ απλά περιμένει να την εγκαταστήσω.Πως σταματάω την υπενθύμιση?Να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?Δεν το έχω στήσει ακόμη οπότε δεν με προβληματίζει.

 

Καπου στα settings λεει να μην ψαχνει για αναβάθμιση, δεν χρειαζεται factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Καπου στα settings λεει να μην ψαχνει για αναβάθμιση, δεν χρειαζεται factory reset.

 

Ναι σωστά το είχα ξεχάσει.Αλλά έτσι θα μείνουν τα 700 και κάτι mb.Ξέρει κάποιος που έχουν πάει να τα διαγράψω?Θα του ήμουν υπόχρεος.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ρωτησει και εγω παλια, δεν πηρα απαντηση. Δε νομιζω ομως οτι θα μπορεις να τα διαγραψεις αν δεν εισαι root. Περιμενε να γεμισει και βλεπεις.

 

Αλλιως, κανενας αλλος μηπως ξερει.

 

Αν μαθεις πες μου και μενα.

Edited by drgt
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω τίποτε για να μην κάνει αυτόματη λήψη αναβαθμίσεων

About device --> Software update --> Auto update [ ]

Τουλάχιστον εκεί είναι στην 4.3 ROM.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είτε στο αυτόματο, είτε στο gsm το πρόβλημα παραμένει το ίδιο...το αντιμετωπίζει εκτός από εσένα, εμένα και πολλούς άλλους με note 2 ,η κοπέλα μου με neo v και ο κολλητός μου με lg g2...εντελώς ξαφνικά όλοι τους, όπως κι εμείς...Είναι πρόβλημα δικτύου...

 

Οτι το εχουν κ αλλοι αυτο το προβλημα το ξερω..

Το γεγονος ομως που χρησιμοποιησα με την ιδια καρτα αλλη συσκευη για 3 μερες κ δε μου το εκανε, κ μολις τη εβαλα στο note2 το εκανε στη 2η κληση πως το εξηγεις??

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του wifi και βγάλε το "αυτοματη αλλαγή δικτύου". Και βαλε στο "διατηρηστε ενεργοποιημενο το wifi... " την επιλογη "παντα".

 

Το έχω ήδη εκεί φίλε. Είμαι σίγουρος ότι κάτι έχουν κάνει στην 4.3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το καινούργιο snote είναι μια απίστευτη απογοήτευση.

1. Δεν μπορείς να δεις τις παλιές σου σημειώσεις.

2. Όταν βγάζεις το πενάκι ανοίγει αυτόματα η παλιά και όχι η καινούργια εφαρμογή.

3. Λείπουν τα productivity tools που είχε η προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 2 βδομαδες με την 4.3 εχω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος.Στην αρχη για λιγες μερες ειχε τρελη καταναλωση μπαταριας δε ξερω γιατι αλλα μετα εστρωσε.Η αυτονομια ειναι στα ιδια επιπεδα με πριν,ενω εχει αυξηθει γενικα η ταχυτητα της συσκευης.Αυτο περι ευαισθησιας του wifi το εχω παρατηρησει και εγω.Αν ειχαν προσθεσει και air command κλπ θα ημουν απολυτα ικανοποιημενος.Διορθωσαν επιτελους και στις επαφες αυτη τη χαζομαρα με την δεξια μπαρα αναζητησης,πλεον ειναι και στα ελληνικα και στα αγγλικα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς Κωστα, δεν μπορει να τα ανοιξει, οπως και το scrapbook.Το fc παει σύννεφο!!!! Επισης οι σημειωσεις με το mini snote πανε στο παλιο snote......made by samsung!!!!!

 

Όταν πάς να ανοίξεις τα παλιά σου αρχεία σου ζητά να κάνει μετατροπή και μετά μπραφ. Σκάει και κλείνει.

2 snote βλέπω και γω πάντως.

Εμενα ρε παιδια τα εμφανισε μονο του τα παλια s note και τα ανοιγει κανονικα.Δε καταλαβα μαλλον μετα το back up τα εσωσε αλλα μου ανοιγει κανονικα οτι σημειωσεις κλπ ειχα.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια τα εμφανισε μονο του τα παλια s note και τα ανοιγει κανονικα.Δε καταλαβα μαλλον μετα το back up τα εσωσε αλλα μου ανοιγει κανονικα οτι σημειωσεις κλπ ειχα.

Σου αντικατέστησε τελείως το παλιό S Note με το καινούριο ή έχεις και τις δύο εφαρμογές ταυτόχρονα;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

Εμενα ρε παιδια τα εμφανισε μονο του τα παλια s note και τα ανοιγει κανονικα.Δε καταλαβα μαλλον μετα το back up τα εσωσε αλλα μου ανοιγει κανονικα οτι σημειωσεις κλπ ειχα.

Οταν γραφεις με το πενακι μια σημειωση, με το mini snote,την βλεπεις κανονικα μετα στο καινουριο snote?? Επισης οταν κανεις περικοπή ενος στοιχειου το οποιο by default παει στο scrapbook,εσυ τι βλεπεις?Και εχω κι εγω επισης περιέργεια στην ερωτηση που σου έκανε πριν ο Κωστας, για το αν εχεις δηλαδή ενα snote ή δυο. (Θα μας στειλει στο δαφνι η samsung...) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως η εφαρμογή S Note Viewer για το PC σε Windows 7 x64 δουλεύει μια χαρά με τα αρχεία της νέας S Note, μέσω Samsung account, ενώ σε windows 7 x86 όχι. Στα x86 προσπάθησε αρχικά α διαβάσει αρχείο της παλιάς και έκτοτε με πέταγε έξω, ίσως φταίει αυτό. Θα δοκιμάσω να την ξαναστήσω αύριο πάλι. Καλή είναι πάντως! Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το καινούριο S Note. Είναι ακριβώς όπως τα λέτε, δεν αντικαταστάθηκε το παλιό με το καινούριο, με αποτέλεσμα να είναι και τα δύο διαθέσιμα, με δυνατότητα απεγκατάστασης του καινούριου. Βλέπει τις παλιές μου σημειώσεις αλλά κρασάρει (force close) κάθε φορά που πάω να ανοίξω κάποια! Άχρηστο! Έχει ήδη φύγει απ' τη συσκευή. Δεν μου άρεσε εμφανισιακά, βάλανε ένα βιβλίο με τα φύλλα του να ανεμίζουν για να ψαρώνει ο κόσμος... Α ρε Apple, πού είσαι να τους διδάξεις αισθητική και στιλ... Χάλια μαύρα, σκέτη απογοήτευση. :down:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...