Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες το παρηγγειλα με την θηκη που αντικαθιστα το καπακι της μπαταριας και μου στοιχησε 485 μαζι με θηκη και μεταφορικα. Πουλησα το αιφον 5 για να το παρω και πιστευω θα ειμαι πιο ευχαριστημενος απο το μηλο. Ανυπομονω να μου ερθει. Το αλλο μου κινητο ειναι το Ζ10 που δεν το αλλαζω με τιποτα.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει πάθει κάτι το nexus media importer? Δεν μου δουλεύει με ntfs.unsupported device και κάτι κουλά μου βγάζει.Το έχει παρατηρήσει κανείς?
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

χθες το παρηγγειλα με την θηκη που αντικαθιστα το καπακι της μπαταριας και μου στοιχησε 485 μαζι με θηκη και μεταφορικα. Πουλησα το αιφον 5 για να το παρω και πιστευω θα ειμαι πιο ευχαριστημενος απο το μηλο. Ανυπομονω να μου ερθει. Το αλλο μου κινητο ειναι το Ζ10 που δεν το αλλαζω με τιποτα.

 

Σε πρωταγωνιστή της "μεγάλης απόδρασης 2" μου κάνεις. :)

 

(εγώ είχα παίξει στο 1 όταν από το iCandy 4 πήγα τυχαία στο s2. Σαν να ήπια 1 λίτρο γάλα μαγνησίας μετά από 1 μήνα μακριά από την τουαλέτα είχα νοιώσει μετά από 2-3 βδομαδες).

 

Με το καλό να παραλαβεις εύχομαι και να το χαρείς. Επειδή προέρχεσαι από ios θα σου πρότεινα να μην πελαγώσεις από μέγεθος συσκευής και λειτουργικού στην πρώτη επαφή. Θα είναι σοκ για σένα. Κάνε υπομονή μερικές ημέρες και όλα θα στρώνουν σιγά σιγά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,σήμερα έγινα και εγώ μέλος αυτής της "μεγάλης" παρέας όχι μονο απο χρήστες αλλά και από μέγεθος!!! :cool:

 

Πρώτες εντυπώσεις:

Ατελείωτη μπαταρία,οθονάρα,το S Pen ευχρηστο και χαριτωμενο.

 

Επισης πιαστηκα αδιαβαστος..ακουστε τι επαθα

Νόμιζα το S pen δουλευε μακρυα απο την οθονη καθως οταν το πρωτο χρησιμοποιησα δεν δουλευε οταν το ακουμπουσα πανω στην οθονη,ε εκει που ψαχουλευα,παντα με το S Pen στον αερα μου επεσε κατω το S Pen και μετα επρεπε να ακουμπαω την οθονη για να δουλευει...το googlara και εν τελει κατεληξα στο οτι επρεπε να το χτυπησω για να ερθει στα ισια του,νομιζα το χαλασα ενω το ειχα φτιαξει,ρε τι παθαινεις καμια φορα! :D

 

Τελος παντων,θα κανω υπομονη καμια εβδομαδα να δω αν ολα ειναι ΟΚ και μετα ξεκινανε τα πειραματα!(Root κτλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Κ ξαφνικα, χωρις να εχει προστεθει ή αφαιρεθει τιποτα το τηλ εδω κ 3 ημερες δεν εχει σημα κ μου ζηταει να τοποθετησω καρτα σιμ. Η καρτα σε αλλο τηλ δουλευει κανονικα. Το τηλ εχει τη μαμα ρομ αλλα (PREROOTED_N7100XXDMC3_N7100ODDDMD1_INU), μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το προβλημα παραμενει, επισης δεν κανει update στο supersu, su binary installation failed. Κ τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Κ ξαφνικα, χωρις να εχει προστεθει ή αφαιρεθει τιποτα το τηλ εδω κ 3 ημερες δεν εχει σημα κ μου ζηταει να τοποθετησω καρτα σιμ. Η καρτα σε αλλο τηλ δουλευει κανονικα. Το τηλ εχει τη μαμα ρομ αλλα (PREROOTED_N7100XXDMC3_N7100ODDDMD1_INU), μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το προβλημα παραμενει, επισης δεν κανει update στο supersu, su binary installation failed. Κ τωρα?

 

Αν εχεις,δοκιμασε με αλλη σιμ!!!Αν κανει παλι τα ιδια,τοτε παει για σερβις!!Δε βλεπω κατι αλλο:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κ ξαφνικα, χωρις να εχει προστεθει ή αφαιρεθει τιποτα το τηλ εδω κ 3 ημερες δεν εχει σημα κ μου ζηταει να τοποθετησω καρτα σιμ. Η καρτα σε αλλο τηλ δουλευει κανονικα. Το τηλ εχει τη μαμα ρομ αλλα (PREROOTED_N7100XXDMC3_N7100ODDDMD1_INU), μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το προβλημα παραμενει, επισης δεν κανει update στο supersu, su binary installation failed. Κ τωρα?

 

Το ιμει σου, φαινεται μεσα απο τις πληροφοριες του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

Το ιμει σου, φαινεται μεσα απο τις πληροφοριες του τηλεφωνου?

 

Ενδιαφερον, οχι δεν φαινεται, γραφει unknown, επισης το imei sv

Link to comment
Share on other sites

^^^ Koυλο. Εχεις περιπτωση corrupted EFS Folder μαλλον. Εχεις κρατησει μπακαπ του φακελου? Αν ναι δεν εχεις προβλημα.

Αν οχι, ισως μπορεσεις να βγαλεις ακρη, καπου ειχε παρει το ματι μου περιπτωση ενος κατοχου που το επανεφερε, δε θυμαμαι αν το ειδα εδω ή στους XDA...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

^^^ Koυλο. Εχεις περιπτωση corrupted EFS Folder μαλλον. Εχεις κρατησει μπακαπ του φακελου? Αν ναι δεν εχεις προβλημα.

Αν οχι, ισως μπορεσεις να βγαλεις ακρη, καπου ειχε παρει το ματι μου περιπτωση ενος κατοχου που το επανεφερε, δε θυμαμαι αν το ειδα εδω ή στους XDA...

 

Καλά είναι δυνατόν να έχασε το ιμει χωρίς να φλασαρει τίποτα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι δυνατόν να έχασε το ιμει χωρίς να φλασαρει τίποτα;

 

Θεωρητικα δεν ειναι. Ομως η ρομ ηταν pre rooted και δεν ξερω μηπως πηγε κατι στραβα με superuser λ.χ

Που και παλι εικασια κανω, αλλα αν δε βλεπει το ΙΜΕΙ δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει το φάκελο EFS το ξανά περνάει.

Ίσως το έσβησε κατά λάθος αφού είναι rooted το τηλέφωνο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

^^^ Koυλο. Εχεις περιπτωση corrupted EFS Folder μαλλον. Εχεις κρατησει μπακαπ του φακελου? Αν ναι δεν εχεις προβλημα.

Αν οχι, ισως μπορεσεις να βγαλεις ακρη, καπου ειχε παρει το ματι μου περιπτωση ενος κατοχου που το επανεφερε, δε θυμαμαι αν το ειδα εδω ή στους XDA...

 

Πριν 5 μηνες μου ετυχε τετοια περιπτωση με το hox κσι πηγε για πλακετα (ηταν τα παντα στοκ)Τωρα βεβαια εχουμε ξαναδει περιπτωσεις στο παρελθον που χανοταν ξαφνικα το ιμει αλλα μονο σε custom rom απο οτι θυμαμαι.Το σιγουρο ειναι οτι η καρτα του δεν δουλευει ακριβως επειδη εχει χαθει το ιμει.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή υπάρχει τρόπος ανάκτησης του ΙΜΕΙ. Με μια αναζήτηση στο google θα την βρει.

Αν πάει έτσι στο service θα χάσει την εγγύηση.

Έχει συμβεί και σε συσκευές με εντελώς official rom.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή υπάρχει τρόπος ανάκτησης του ΙΜΕΙ. Με μια αναζήτηση στο google θα την βρει.

Αν πάει έτσι στο service θα χάσει την εγγύηση.

Έχει συμβεί και σε συσκευές με εντελώς official rom.

 

Αν περασει την στοκ που ειχε και μηδενισει τους μετρητες δεν θα εχει κανενα απολυτως προβλημα με την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, υπαρχει καταρχην μπακαπ του EFS Folder , δε μου θυμιζετε πως ακριβως τον επαναφερω? Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις
Link to comment
Share on other sites

Αν περασει την στοκ που ειχε και μηδενισει τους μετρητες δεν θα εχει κανενα απολυτως προβλημα με την εγγυηση

Ετσι ακριβως ,

Πάντως υπάρχει ενα θέμα με τις stock deodex ,πριν κάποιες μέρες πέρασα μια και το κινητό άλλαξε συμπεριφορά (προς το χειρότερο) πάντα βέβαια με διπλό wipe . Ίσως βέβαια να έτυχε και να μην έκατσε καλά η rom ,θα δοκιμάσω και με κάποια άλλη τις επόμενες ήμερες .

Λοιπον, υπαρχει καταρχην μπακαπ του EFS Folder , δε μου θυμιζετε πως ακριβως τον επαναφερω? Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις

 

Αν εννοείς τις ρυθμίσεις του τοτε πηγαίνεις στον efs /ρυθμίσεις /αντίγραφα ασφάλειας ρυθμίσεων .Αν παλι θελεις να πάρεις backup ολο τον efs τότε titanium ή Helium - App Sync backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τις ρυθμίσεις του τοτε πηγαίνεις στον efs /ρυθμίσεις /αντίγραφα ασφάλειας ρυθμίσεων .Αν παλι θελεις να πάρεις backup ολο τον efs τότε titanium ή Helium - App Sync backup

 

Εννοω οτι εχω παρει στο παρελθον μπακαπ τον efs φακελλο, αλλα δεν γνωριζω να τον επαναφερω, πως το κανω αυτο?, απλη αντιγραφη?, γιατι στον φακελο που δημιουργηθηκε οταν πηρα μπακαπ εχω (files1(φακελος), Backup_EFS.bat, efs.img, Restore_EFS.bat), τι κανω μ'αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι εχω παρει στο παρελθον μπακαπ τον efs φακελλο, αλλα δεν γνωριζω να τον επαναφερω, πως το κανω αυτο?, απλη αντιγραφη?, γιατι στον φακελο που δημιουργηθηκε οταν πηρα μπακαπ εχω (files1(φακελος), Backup_EFS.bat, efs.img, Restore_EFS.bat), τι κανω μ'αυτα?

 

Με ποια εφαρμογή πηρες το backup? Αφού έχεις restore μέσα στο φάκελο λογικά θσ έχει και η εφαρμογή επιλογή για restore (επαναφορα).Μπορείς να δοκιμάσεις κσι αντιγραφή αλλά υπάρχει περίπτωση να σου αρχίσει τα force close.Αλλος τρόπος είναι μεσω adb

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή πηρες το backup? Αφού έχεις restore μέσα στο φάκελο λογικά θσ έχει και η εφαρμογή επιλογή για restore (επαναφορα).Μπορείς να δοκιμάσεις κσι αντιγραφή αλλά υπάρχει περίπτωση να σου αρχίσει τα force close.Αλλος τρόπος είναι μεσω adb

 

Εγω που το ειχα κανει μεσω υπολογιστη, σε περιπτωση που θελω να το επαναφερω, συνδεω την συσκευη και παταω να ελτελεσει την εφαρμογη restore δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το ειχα κανει μεσω υπολογιστη, σε περιπτωση που θελω να το επαναφερω, συνδεω την συσκευη και παταω να ελτελεσει την εφαρμογη restore δηλαδη??

 

Ναι, με την εφαρμογή που είχες πάρει το backup και θέλει το usb debuging τικαρισμενο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την εφαρμογή που είχες πάρει το backup και θέλει το usb debuging τικαρισμενο.

 

Μαλιστα.. να το εχουμε στο μυαλο μας σε περιπτωση που το χρειαστουμε... thanks..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω ενα περιεργο με ενα νοτε 2

δεν αναγνωριζει καμια καρτα nano με ανταπτορα ,καμια micro vodafon,το μονο που αναγνωριζει ειναι καρτες micro τις cosmote

Τι σοι προβλημα ειναι αυτο??

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

δηλ εγώ που έχω κάνει το folder efs copy paste από es file manager, αν μου τύχει ποτέ δεν αρκεί μια απλή επαναφορά με copy paste? Αν όχι ποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...