Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια, θα ηθελα τη βοηθεια σας. συχνα διαπιστωνω πως αν και εχω κλειστο το wifi κατα τη διαρκεια της νυχτας,αυτο ανοιγει μονο του και συγχρονιζει με λογαριασμους facebook gmail. επισης μου εχει τυχει να προσπαθω να το απενεργοποιησω,αλλα στο δευτερολεπτο να ξαναανοιγει, αρνουμενο να υπακουσει σ εμενα. εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια, θα ηθελα τη βοηθεια σας. συχνα διαπιστωνω πως αν και εχω κλειστο το wifi κατα τη διαρκεια της νυχτας,αυτο ανοιγει μονο του και συγχρονιζει με λογαριασμους facebook gmail. επισης μου εχει τυχει να προσπαθω να το απενεργοποιησω,αλλα στο δευτερολεπτο να ξαναανοιγει, αρνουμενο να υπακουσει σ εμενα. εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Αποκλείεται να ανοίγει μόνο του το wifi.

Μήπως δεν κλείνεις τα data και συγχρονίζει μέσω του παροχου;

Επίσης υπάρχει ρύθμιση στα tabs της notification bar (στην 4.1.2 σίγουρα ) όπου κλείνεις όλους τους συγχρονισμός χωρίς να χρειάζεται να απενεργοποιήσεις το wifi και τα data.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να ανοίγει μόνο του το wifi.

Μήπως δεν κλείνεις τα data και συγχρονίζει μέσω του παροχου;

Επίσης υπάρχει ρύθμιση στα tabs της notification bar (στην 4.1.2 σίγουρα ) όπου κλείνεις όλους τους συγχρονισμός χωρίς να χρειάζεται να απενεργοποιήσεις το wifi και τα data.

 

Επισης Κωστα, μπορει να εχει ρυθμισει καποια εφαρμογη να χρησιμοποιει το wifi για τις αναβαθμισεις της και αν δεν ειναι ενεργο, να το ανοιγει η εφαρμογη αυτοματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κι ομως ανοιγει!εχω κλεισει και τους συγχρονισμους. για την ακριβεια μου θυμμιζει μια εφαρμογη για την μπαταρια που ειχα περασει, η οποια για να κανει και καλα οικονομια,ρυθμιζες το wifi να μην ειναι συνεχεια ανοιχτο,αλλα να ανοιγει μια φορα την ωρα. την εφαρμογη την απεγκατεστησα, αλλα συνεχιζει να συμπεριφερεται κατα τον ιδιο τροπο
Link to comment
Share on other sites

κι ομως ανοιγει!εχω κλεισει και τους συγχρονισμους. για την ακριβεια μου θυμμιζει μια εφαρμογη για την μπαταρια που ειχα περασει, η οποια για να κανει και καλα οικονομια,ρυθμιζες το wifi να μην ειναι συνεχεια ανοιχτο,αλλα να ανοιγει μια φορα την ωρα. την εφαρμογη την απεγκατεστησα, αλλα συνεχιζει να συμπεριφερεται κατα τον ιδιο τροπο

 

Έχεις κάνει επανεκκίνηση της συσκευής μετά την απεγκατάσταση της εφαρμογής? Αν ναι, πήγαινε σε stock recovery (vol up + home button + on-off button) και κάνε ένα wipe system cache και μετά reboot now.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Το δικό μου γράφει INU, δηλαδή Ινδία..

 

στον dialer αν πληκτρολογήσω *#1234# βγάζει τα παρακάτω.

AP:N7100XXDMB2

CP:N7100DDDLK6

CSC:N7100ODDDMA1

 

δηλαδή έχω Ινδική έκδοση rom?

Τα ελληνικά μια χαρά τα έχει πάντως και με το χειρόγραφο στο s pen.

Ρωτάω γιατί όλο για την γαλλική ρομ αναφέρεστε.:)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει επανεκκίνηση της συσκευής μετά την απεγκατάσταση της εφαρμογής? Αν ναι, πήγαινε σε stock recovery (vol up + home button + on-off button) και κάνε ένα wipe system cache και μετά reboot now.

 

ευχαριστω το δοκιμασα, θα ενημερωσω!

εντιτ

 

μετα την επανεκκινηση, μου ανοιξε το wifi και συμβαινει αυτο ακριβως που περιγραφω!κλεινω το wifi και ξανανοιγει αυτοματως

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το δοκιμασα, θα ενημερωσω!

εντιτ

 

μετα την επανεκκινηση, μου ανοιξε το wifi και συμβαινει αυτο ακριβως που περιγραφω!κλεινω το wifi και ξανανοιγει αυτοματως

 

Ποια ρομ φορας;

Επισης πηγαινε settings-security-device administrators και τσεκαρε οτι ειναι κενο απο εφαρμογες

Αυτη την εφαρμογη για τη μπαταρια την απεγκατεστησες σωστα;Μηπως ελεγε οτι πρωτα επρεπε να την απεγκαταστησεις απο το device administrators?Για πες το ονομα της εφαρμογης

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο οταν ανοιγω τον stock browser εχω σαν αρχικη σελιδα το google.Τωρα τι γινετε, οταν παταω πανω στην αναζητηση και ανοιγει το πληκτρολογιο για να γραψω ανεβαινει τερμα επανω η αρχικη σελιδα δηλαδη το google δεν φαινετε καθολου με αποτελεσμα οταν παταω πανω σε καποιο πιθανω αποτελεσμα που μου βγαζει (γιατι αυτα φαινονται) να μην επιλεγετε η να επιλεγετε κατι αλλο εχω κανει εκκαθαρισει δεδομενων δεν ξερω τι αλλο να κανω "οταν ανοιγει το πληκτρολογιο δηλαδη ειναι σαν να σπρωχνει τη σελιδα τερμα προς τα επανω"
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φορας;

Επισης πηγαινε settings-security-device administrators και τσεκαρε οτι ειναι κενο απο εφαρμογες

Αυτη την εφαρμογη για τη μπαταρια την απεγκατεστησες σωστα;Μηπως ελεγε οτι πρωτα επρεπε να την απεγκαταστησεις απο το device administrators?Για πες το ονομα της εφαρμογης

 

την αρχικη ελληνικη!

πηγα σε αυτο, το μονο που εχει "ατικαριστο" ειναι το avast που ειχα βαλει καποτε. ελεος,πως σβηνω αυτα τα σκουπιδια!και το αβαστο το ειχα απεγκαταστησει.

δε θυμαμαι το ονομα της εφαρμογης δυστυχως

Edited by DlMlTRlS
Link to comment
Share on other sites

την αρχικη ελληνικη!

 

Δες και τα υπολοιπα που σου εγραψα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

την αρχικη ελληνικη!

πηγα σε αυτο, το μονο που εχει "ατικαριστο" ειναι το avast που ειχα βαλει καποτε. ελεος,πως σβηνω αυτα τα σκουπιδια!και το αβαστο το ειχα απεγκαταστησει.

δε θυμαμαι το ονομα της εφαρμογης δυστυχως

 

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει μια εφαρμογή που έχεις τώρα. Το είχα πάθει κι εγώ παλιά, αλλά δε βρήκα ποια εφαρμογή έκανε τη ζημιά. Κάθε πρωί έβρισκα ανοιχτό το wifi. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεις τα permissions των εφαρμογών που έχεις εγακταστήσει και να δεις ποιες έχουν πρόσβαση και δικαίωμα να αλλάζουν το state του wifi.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει μια εφαρμογή που έχεις τώρα. Το είχα πάθει κι εγώ παλιά, αλλά δε βρήκα ποια εφαρμογή έκανε τη ζημιά. Κάθε πρωί έβρισκα ανοιχτό το wifi. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεις τα permissions των εφαρμογών που έχεις εγακταστήσει και να δεις ποιες έχουν πρόσβαση και δικαίωμα να αλλάζουν το state του wifi.

 

καταλαβα.....πως μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο στην αρχικη κατασταση χωρις να σβηστουν φωτογραφιες λογαριασμοι μηνυματα και επαφες?παρα μονο οι εφαρμογες και οι ρυθμισεις τους?μηπως υπαρχει κανενας uninstaller που να βρισκει παλια σκουπιδια μεσα?

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.....πως μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο στην αρχικη κατασταση χωρις να σβηστουν φωτογραφιες λογαριασμοι μηνυματα και επαφες?παρα μονο οι εφαρμογες και οι ρυθμισεις τους?μηπως υπαρχει κανενας uninstaller που να βρισκει παλια σκουπιδια μεσα?

 

Αυτό που θες δε γίνεται έτσι απλά. Μπορείς να πας backup and reset στις ρυθμίσεις και θα πατήσεις factory data reset. Οι λογαριασμοί θα σβηστούν, θα πρέπει να τους βάλεις από την αρχή. Φωτό βάλτες στην κάρτα μνήμης ή στον υπολογιστή. Για sms κατέβασε την εφαρμογή sms backup and restore. Τις επαφές θα τις συχρονίσεις με το gmail. Ή στη δεύτερη περίπτωση βγάζεις όλες τις εφαρμογές απλά. Uninstaller δες αυτόν

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.....πως μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο στην αρχικη κατασταση χωρις να σβηστουν φωτογραφιες λογαριασμοι μηνυματα και επαφες?παρα μονο οι εφαρμογες και οι ρυθμισεις τους?μηπως υπαρχει κανενας uninstaller που να βρισκει παλια σκουπιδια μεσα?

 

Πάρε Backup μέσω KIES. Κάνε factory reset και κάνε μετά restore. Το KIES έχει αρκετές επιλογές για backup οπότε θα γίνει αυτό που θες λογικά. Ψάξτο λίγο...

 

Μήπως έχεις εγκατεστημένο κανένα folder sync ή dropsync??? Έχω την εντύπωση πως αυτά τα δύο ανοίγουν αυτόματα το wifi.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

καποιος μπορει να μου πει οταν ανοιγει το stock browser και εχει το google σαν αρχικη σελιδα και παταει για να πληκτρολογισει οταν ανοιγει το πληκτρολογγιο αναβαζει τη σελιδα του google επανω και αν βλεπει το λογοτυπο google η οχι . ευχαριστω
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Aνεβαινει και το λογοτυπο δε φαινεται.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Aνεβαινει και το λογοτυπο δε φαινεται.

 

σε εμενα αν παω να επιλεξω ενα απο τα πιθανα αποτελεσματα δεν το επιλεγει γιατι φευγωντας το πληκτρολογιο κατεβαινει η σελιδα και επιλεγετε κατι αλλο

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως ξεπερνάς το γνωστό μήνυμα "Your device has been modified. Software updates are not available" σε συσκευή που δεν έχει γίνει root...

 

ps. εάν αφαιρέσω την SD και κάνω reboot το OTA παίζει σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως ξεπερνάς το γνωστό μήνυμα "Your device has been modified. Software updates are not available" σε συσκευή που δεν έχει γίνει root...

 

εάν αφαιρέσεις την SD και κάνεις reboot το OTA παίζει σωστά

:shifty:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω... λύση ψάχνω γιατί αυτό είναι γελοίο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2124758

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανω κλικ φυσικα αλλα ειναι πολυ θολες κ δεν βγαζω τίποτα. ..

 

κανονικά αν κάνεις κλικ πάνω τους πρέπει να σε πετάξει σε άλλη σελίδα όπου θα δεις τη φωτογραφία ολόκληρη...

 

π.χ.

 

http://postimage.org/image/7adewmrrt/

 

Τι ειναι αυτο το R διπλα στο σημα σου? G, E και H ξερουμε. Αλλα R? Πρωτη φορα βλεπω!

 

Το R σημαίνει roaming. Ως γνωστόν η Q χρησιμοποιεί τις κεραίες της Wind μέσω roaming για το σήμα της.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ηλία, χωρίς ίχνος ειρωνίας και με κάθε σεβασμό στην - όποια - δημοκρατία έχουμε, και επειδή προσωπικά ενημέρωσα τα παιδιά εδώ στο forum σχετικά με τα "υπερσύγχρονα" μηχανήματα της Samsung Hellas με τα οποία εντοπίζουν το rooting της συσκευης, λέω ότι :

Την πληροφόρηση την πήρα από τον Τεχνικό Δ/ντή της Samsung Hellas.. τώρα αν εκείνος μου είπε ψέματα ή εγώ πιθανόν να λέω ψέματα για τη δημιουργία εντυπώσεων ή γιατί έχω μετοχές της Samsung στο Κορεάτικο Χρηματιστήριο και "κόπτωμαι" για την τιμή της μετοχής, το αφήνω στην κρίση σας..

Η συγκεκριμένη πλακέτα του mod ήταν καμμένη, όπως είπε και ο Κώστας. Οπότε τί να δουν εκεί?

Αφού όμως επιβεβαιώθηκες όπως λες σε προγενέστερο post σου με απαξιωτικά σχόλια για την πληροφόρηση που "κάποιος" εδώ μέσα έδωσε, κάνε ένα πείραμα και στείλε με δήθεν βλάβη τη συσκευή σου στην αντιπροσωπεία για service έχοντάς την προγενέστερα ροοταρισμένη να δούμε τί θα σου πουν...

Από εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος για το πώς θα μεταχειριστεί τη συσκευή του... δική του είναι στην τελική ανάλυση και δικαίωμά του να κάνει ότι θέλει.. Όταν όμως κάποιος μεταφέρει μία πληροφόρηση, ε ρε παιδιά να μη βρει και τον μπελά του από πάνω...και κυρίως να βλέπει την όποια πληροφορία μεταφέρει ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ να εμπαίζεται και να απαξιώνεται...

Αυτά, και πάντα φλικά!

Το συγκεκριμένο το έχω κάνει ... unroot και return to normal operating condition και μετα service. Δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Τελικά αλλαξαν πλακέτα και καμιά αναφορά δεν κάναν σε root.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν εχω root και μέσα απο τα App info στα 2 sw που λέει να κάνω clear data/cache δεν μου δίνει την δυνατότητα μιας και τα έχει gray out η απλα δεν έχει data για να σβήσω.

Εαν απο την αλλη σβήσω ενα φάκελο με μουσική που εχω συγχρονίσει με το doubletwist και κάνω reboot παίζει κανονικά το ΟΤΑ.

Υπάρχει περίπτωση να μη του αρέσει κάποιο αρχείο απο το library μουσικής μου? Πχ mp4 η αλλο mac/ios format?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...