Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν φλασάρει με pc odin επίσημο firmware δεν χρειάζεται να είναι root και δεν αυξάνει και ο μετρητής. Αν φλασάρει custom kernel ή custom recovery μετά το ρουτ θα αυξηθεί ο μετρητής :)

Τώρα αν θέλει να το πάει οπωσδήποτε στο σέρβις καλό θα ήταν να βάλει το firmware που είχε όταν το πήρε για να έχει ήσυχο το κεφάλι του.

αν βαλω την 4.1.1 που ειχε αρχικα και το παω στο σερβις, τι θα τους πω; Οτι με την 4.1.2 που δεν εχω βαλει, εχει προβλημα; :lol:

 

το μονο θεμα μου αυτη τη στιγμη ειναι ποσο ευκολα θα μπορεσω να το γυρισω απο custom rom 4.1.2 που εχω τωρα, σε στοκ κατασταση με επισιμη 4.1.2

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορουμε να τραβηξουμε φωτο σε μορφη RAW ?

 

Να τραβηξεις φώτο σιγουρα οχι. Εγω έψαχνα να βρω κάποιο καλό raw viewer. Αν ξερει κάνεις να μας πει.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ την 4.1.2 Γερμανική. Είπατε πολλοί ότι πλέον υποστηρίζει ελληνικά γράμματα η scrollbar δεξιά στη default εφαρμογή για τις επαφές. Δυστυχώς δεν κατάφερα να το βρώ πως γίνεται, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Επίσης είπαν κάποιοι ότι στη Γερμανική rom υποστηρίζει το s-pen ελληνικά, επίσης δε μπορώ να βρω την ρύθμιση, αναγνωρίζει μόνο αγγλικά.

Αναφέρω ότι την γλώσσα του κινητού την έχω στα αγγλικά.

 

ΥΓ. Κάπου νομίζω είχα διαβάσει ότι με τη 4.1.2 θα μπορούμε να βάλουμε και δικές μας εφαρμογές στο multiview, από ότι βλέπω κάτι τέτοιο δε γίνεται ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Με swype beta και handcent (+ πακέτο από play "handcent Greek support" αν παίζει καποιο ρόλο) δεν ισχύει αυτό που λες, όλα είναι καλά, γράφω κανονικά με τόνους και στέλνει κανονικά κεφάλαια Ελληνικά χωρίς τόνους και πότε κατεστραμμένα. Το δουλεύω έτσι αρκετό καιρό.

 

Αν δεν απεγκαταστησω την στοκ εφαρμογη θα τα παιρνω διπλα οπως αναφερει αλλος συμφορουμιτης πιο πανω?επισης δεν ειμαι ροοτ .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ την 4.1.2 Γερμανική. Είπατε πολλοί ότι πλέον υποστηρίζει ελληνικά γράμματα η scrollbar δεξιά στη default εφαρμογή για τις επαφές. Δυστυχώς δεν κατάφερα να το βρώ πως γίνεται, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Επίσης είπαν κάποιοι ότι στη Γερμανική rom υποστηρίζει το s-pen ελληνικά, επίσης δε μπορώ να βρω την ρύθμιση, αναγνωρίζει μόνο αγγλικά.

Αναφέρω ότι την γλώσσα του κινητού την έχω στα αγγλικά.

 

ΥΓ. Κάπου νομίζω είχα διαβάσει ότι με τη 4.1.2 θα μπορούμε να βάλουμε και δικές μας εφαρμογές στο multiview, από ότι βλέπω κάτι τέτοιο δε γίνεται ακόμα.

 

Για να έχει ελληνικά στην μπάρα κύλισης πρέπει η γλώσσα τον τηλεφώνου να είναι στα ελληνικά.

Για δικές σου εφαρμογές στο multi window μόνο με mod.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει ελληνικά στην μπάρα κύλισης πρέπει η γλώσσα τον τηλεφώνου να είναι στα ελληνικά.

Για δικές σου εφαρμογές στο multi window μόνο με mod.

 

Για το spen και τα ελληνικά που ρώτησε γνωρίζουμε τίποτα????

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω τις φωτογραφίες και τα βίντεο μέσω το kies και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχουν φωτογραφίες και βίντεο που μπορούν να αποθηκευτούν...πρώτη φορά μου το κάνει???τι παίζει???
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς πως μπορώ να ρυθμίσω τα αρχεία που κατεβάζω ή που μεταφέρω στο κινητό μέσω bluetooth, wifidirect etc να αποθηκεύονται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του κινητου?

 

κανείς.................?

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει ελληνικά στην μπάρα κύλισης πρέπει η γλώσσα τον τηλεφώνου να είναι στα ελληνικά.

Για δικές σου εφαρμογές στο multi window μόνο με mod.

 

Αυτά όμως ίσχυαν στην 4.1.1, το ίδιο εξακολουθεί τελικά και στην 4.1.2 ?

Link to comment
Share on other sites

ποια 4.1.2,να βαλω?απο του Ιανουαριου?αν ξερει καποιος ποια ειναι καλυτερη? Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όμως ίσχυαν στην 4.1.1, το ίδιο εξακολουθεί τελικά και στην 4.1.2 ?

Στην 4.1.1 ίσχυε ότι με τη γλώσσα τηλεφώνου στα ελληνικά είχε την μπάρα για τις επαφές στα Αγγλικά. Αυτό διορθώθηκε με την 4.1.2. Αν έχεις γλώσσα τηλ στα αγγλικά δεν μπορεί να σου έχει την μπάρα στα ελληνικά.

 

@ddr2: Κάπου (ίσως κι εδώ) είχα διαβάσει για ότι είχε δημιουργηθεί πρόβλημα με κάποιες παρτίδες της Sandisk αλλά είπαν ότι στις νέες διορθώθηκε. Ούτε κι εγώ πιστεύω ότι είναι πρόβλημα του τηλ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.παιδια ποιον player να χρησιμοποιησω για HDTV γτ οσα δοκιμασα η δεν παιζουν ηχο στς ταινιες η δεν βγαζουν υποτιτλους?
note 2
Link to comment
Share on other sites

Απο ρυθμισεις αν και δε το εψαξα πολυ δε βρηκα κατι.

Αυτο το προγρμματακι ομως ειναι φοβερο και εκτος απο τα ματια κανει και αλλα πολυ ωραια πραγματα, τσεκαρε το!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iudesk.android.photo.editor&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dphoto+editor

 

Ευχαριστώ πολύ το είχα δει, απλά αναρωτήθηκα μήπως υπάρχει κάτι την ώρα της λήψης και όχι να γίνεται έπειτα διόρθωση... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.1 ίσχυε ότι με τη γλώσσα τηλεφώνου στα ελληνικά είχε την μπάρα για τις επαφές στα Αγγλικά. Αυτό διορθώθηκε με την 4.1.2. Αν έχεις γλώσσα τηλ στα αγγλικά δεν μπορεί να σου έχει την μπάρα στα ελληνικά.

 

@ddr2: Κάπου (ίσως κι εδώ) είχα διαβάσει για ότι είχε δημιουργηθεί πρόβλημα με κάποιες παρτίδες της Sandisk αλλά είπαν ότι στις νέες διορθώθηκε. Ούτε κι εγώ πιστεύω ότι είναι πρόβλημα του τηλ.

 

Ωωωωωχ μην μου λες τετοια κ μολις σημερα παρελαβΑ μια 32αρα για την τριτη που μου ερχετε το note.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς το εξής πρόβλημα με το kies: δεν δίνει πληροφορίες για την έκδοση του firmware του τηλεφώνου και σε δύο υπολογιστές που το εγκατέστησα (Win 7 Ultimate & Pro 64bit) σε ελληνική συσκευή με 4.1.1..

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω τις φωτογραφίες και τα βίντεο μέσω το kies και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχουν φωτογραφίες και βίντεο που μπορούν να αποθηκευτούν...πρώτη φορά μου το κάνει???τι παίζει???

 

Γιατι να το κανεις μεσω Kies? Το copy/paste των αρχειων σε φακελους δε σε εξυπηρετει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απεγκαταστησω την στοκ εφαρμογη θα τα παιρνω διπλα οπως αναφερει αλλος συμφορουμιτης πιο πανω?επισης δεν ειμαι ροοτ .

 

Φιλε μου λυση στο προβλημα αυτο μου εδωσε ενα παιδι απο εδω μεσα , σορρυ που δεν θυμαμαι το ονομα του , μου ειπε να μπω στις ρυθμισεις των μηνυματων και να ξετικαρω οτι εχει σαν προεπιλογη εκει μεσα και να ενεργοποιησω τις αναφορες παραδωσης απο το handcent SMS οπως και να απενεργοποιησω το pop up. Ολα λειτουργουν σωστα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι απαντήσεις για τα μηνύματα και τους 160 χαρακτήρες έχουν δοθεί στις προηγούμενες σελίδες και μάλιστα σε μεγάλη έκταση.

Από εδώ και πέρα όλα τα σχετικά μηνύματα με το παραπάνω θέμα θα αφαιρούνται ως Off Topic.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,υπάρχει ένα θεματάκι με την sd card μου. Έχω μια Samsung 16GB class 10 που χρησιμοποιούσα στο Note Ι. Την έβαλα λοιπόν στον "απόγονο", την βλέπει μέσα από τις ρυθμίσεις (Settings->Storage),αλλά δεν την βλέπει μέσα από τον ES File Explorer. Έκανα unmount την κάρτα και ξανά mount, αλλά τίποτα. Έκανα απεγκατάσταση-εγκατάσταση την εφαρμογή αλλά και πάλι δεν είδα αποτέλεσμα.Έχει κανείς κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,υπάρχει ένα θεματάκι με την sd card μου. Έχω μια Samsung 16GB class 10 που χρησιμοποιούσα στο Note Ι. Την έβαλα λοιπόν στον "απόγονο", την βλέπει μέσα από τις ρυθμίσεις (Settings->Storage),αλλά δεν την βλέπει μέσα από τον ES File Explorer. Έκανα unmount την κάρτα και ξανά mount, αλλά τίποτα. Έκανα απεγκατάσταση-εγκατάσταση την εφαρμογή αλλά και πάλι δεν είδα αποτέλεσμα.Έχει κανείς κάποια ιδέα?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε το home directory σε storage.

Link to comment
Share on other sites

ποια 4.1.2,να βαλω?απο του Ιανουαριου?αν ξερει καποιος ποια ειναι καλυτερη?

 

Εμένα η συσκευή είχε από μαμά την 4.1.1 του Bangladesh(Ινδία) αλλά κανονικά έχει τα πάντα σε Ελληνικά κ.τ.λ. Πρίν 2 εβδομάδες μου έβγαλε το update 4.1.2 Την έχω φλασάρει και όλα καλά μέχρι τώρα.Αν και πιστεύω είναι το ίδιο θα σου πρότεινα αυτήν που σε λέω ή την Γαλλική διότι η Πολωνική έχει ένα boot animation και shut down animation που δεν μαρέσει και πολύ.Έχει κυκλοφρήσει βέβαια και η Ελληνική 4.1.2 Vodafone αν σε ενδιαφέρει

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφρήσει βέβαια και η Ελληνική 4.1.2 Vodafone αν σε ενδιαφέρει

4.1.2 απο βοντα;;;;; wtf????? Υποτιθεται οτι οι branded roms βγαινουν τελευταιες!! Εκτος κι αν εχει βγει η ελληνικη unbranded 4.1.2 κι εχω χασει επεισοδια. Μια βοηθεια παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 απο βοντα;;;;; wtf????? Υποτιθεται οτι οι branded roms βγαινουν τελευταιες!! Εκτος κι αν εχει βγει η ελληνικη unbranded 4.1.2 κι εχω χασει επεισοδια. Μια βοηθεια παρακαλω

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα Ελληνική unbranded 4.1.2 .

Μόνο για vodafone έχει δοθεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα

Έχω μια βδομάδα με το νότε 2 έπειτα από χρόνια χρήστης iphone και μπορώ να πω πως το τηλεφωνάκι τα σπάει

Βέβαια παλεύω να συνηθίσω το μέγεθος αλλα που θα πάει θα το συνηθίσω. ..

Έχω κάποιες απορίες ...

Στα Μάιλς όταν πατάω να εμφανιστούν οι εικόνες βγαίνουν τεράστιες με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω σκρολ στη οθόνη αριστερά δεξιά για να δω το Μάιλ και στο pitch to zoom είναι το χαμηλότερο δυνατό ...

Πως θα το κάνω να φαίνεται fit to screen και από εκεί αν θέλω να το κάνω ζοομ ?

Ξέχασα να αναφέρω ότι χρησιμοποιώ το k9 mail

Edited by supermario
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...