Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω την παρεα..Μετα απο 3 μηνες με S3 πηγα και εγω στο NOTE2..Προσωπικα, αν και το δουλευω 3 μερες,δεν εχω συνηθισει ακομη το μεγεθος του αλλα δεν θα σταθει εμποδιο αυτο ωστε μην το κρατησω..Νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο μπορει να αγορασει καποιος αυτη τη στιγμη και ειδικα σε αυτη την τιμη..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα..Μετα απο 3 μηνες με S3 πηγα και εγω στο NOTE2..Προσωπικα, αν και το δουλευω 3 μερες,δεν εχω συνηθισει ακομη το μεγεθος του αλλα δεν θα σταθει εμποδιο αυτο ωστε μην το κρατησω..Νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο μπορει να αγορασει καποιος αυτη τη στιγμη και ειδικα σε αυτη την τιμη..

 

Έτσι είναι φίλε.Αυτό πιστεύω κι εγώ ;) Καλορίζικο

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος ξέρει :)

Θα υπάρχουν διάφορες softwareικες ,μεταξύ ενός note 2 και ενός S3 i9305 Lte(2gb ram) .

Πέρα από την διάφορα μεγέθους οθόνης του note 2 και ότι ειναι χρονισμενος ο επεξεργάστης στα 1,6 ενώ του i9305 στα 1,4 υπάρχουν επι τις ουσίας διάφορες στην ταχύτητα - απόκριση -διαχείρηση της συσκευής ?

Οκ το απλό το s3 έχει 1gb ram ,εκεί την καταλαβαίνεις την διάφορα όταν το τηλέφωνο ειναι φορτωμένο και με ανοιχτές όλες τις εφαρμογές ....αλλά με το i9305 θα υπάρχουν διάφορες ?

Οι συσκευές και οι δυο έχουν 2αρα ram .

:)

 

 

Αν και δεν είναι του παρόντος να σου πω ότι εκτός τη διαφορά που λες στο χρονισμό έχουν και 1 πιο βασική καθώς το 2giga s3 αν δε κάνω λάθος είναι διπύρηνο!

Επίσης επειδή έχει τύχη και το έχω δουλέψει(είχα ανεβάσει κ photos εδώ)να πω ότι παρ όλη τη περίσσια ram του σου άφηνε 1 αίσθηση ανολοκλήρωτου χώρια που στο ζόρισμα έκανε μικρά ανεπαίσθητα lagακια!!

Πάντως η Rom του και η συμπεριφορά του δεν ήταν σε καμία περίπτωση στο επίπεδο του Note2 άσε τις extra δυνατότητες(s pen), καλύτερη κάμερα,οθόνη κ.α. που έχει το noteli!

Ξαναλέω ο μόνος λόγος να μη πάρει κανείς note σήμερα ίσως είναι το μέγεθος που για το περισσότερο κόσμο είναι αποτρεπτικός καθώς κατά τα άλλα το noteli έχει το απολύτως καλύτερο δούλεμα σε android μη nexus συσκευή!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω σε μία επαφή τoν ήχο ειδοποίησης των μηνυμάτων στο αθόρυβο? Αν αυτό δε γίνεται μπορώ να δημιουργήσω ένα καινούργιο προφίλ όπου όλα τα μηνύματα να είναι στο αθόρυβο?

Επίσης από εφαρμογές καταγραφής συνομιλίας ποια είναι καλή και να μη χρειάζεται root? Στο Νοκια χρησιμοποιούσα το total racall από την killermobile.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2012/12/11/galaxy-note-ii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

Σύμφωνα με την σελίδα αναβαθμίσεις στην 4.1.2 έχουν βγεί προς το παρόν για:

Bangladesh - TML 21 Dec 07:03:39

France - XEF 21 Dec 07:02:17

India - INU 21 Dec 07:01:48

Nepal - NPL 21 Dec 07:02:23

Poland (Play) - PRT 11 Dec 07:56:09

Sri Lanka - SLK 21 Dec 07:03:09

 

Είναι θέμα των χωρών να ελέγξουν τις πιθανές ενημερώσεις στις μεταφράσεις της γλώσσας ή αυτό το κάνει η Samsung κεντρικά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Γαλλική 4.1.2 από την πρώτη μέρα που δόθηκε.

 

Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι το σήμα δεν είναι τόσο καλό όσο πρίν.

Λέω σχεδόν βέβαιος γιατί πολλές φορές η εταιρίες έχουν πρόβλημα στις κεραίες τους και για λίγες μέρες εχει τυχει να μειώνεται το σήμα.

Λόγο διακοπών δεν μπόρεσα να το δοκιμάσω και στο γραφείο μου οπου γνωρίζω καλά την ένταση του σήματος.

Στο σπίτι πλεον χάνεται στα δύσκολα σημεία.

Δεν ξέρω αν το radio δεν ταιριάζει με την χώρα, αλλά με την επίσης Γαλλική 4.1.1 δεν είχα θέμα.

Θα περιμένω να δω πως τα πάει στο γραφείο.

 

Το άλλο είναι η αυτονομία που την βλέπω λίγο κάτω. Κι αυτό θέλει ψάξιμο.

Αν όντως το σήμα έχει πρόβλημα είναι φυσιολογική η μικρή μείωση που παρατηρώ.

 

Στο σημα δεν βλέπω διαφορά αλλά στη μπαταρία μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου. Σχετική βελτίωση είδα με το ρουτ και την απενεργοποιηση εφαρμογών.

Ίδωμεν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι του παρόντος να σου πω ότι εκτός τη διαφορά που λες στο χρονισμό έχουν και 1 πιο βασική καθώς το 2giga s3 αν δε κάνω λάθος είναι διπύρηνο!

Επίσης επειδή έχει τύχη και το έχω δουλέψει(είχα ανεβάσει κ photos εδώ)να πω ότι παρ όλη τη περίσσια ram του σου άφηνε 1 αίσθηση ανολοκλήρωτου χώρια που στο ζόρισμα έκανε μικρά ανεπαίσθητα lagακια!!

Πάντως η Rom του και η συμπεριφορά του δεν ήταν σε καμία περίπτωση στο επίπεδο του Note2 άσε τις extra δυνατότητες(s pen), καλύτερη κάμερα,οθόνη κ.α. που έχει το noteli!

Ξαναλέω ο μόνος λόγος να μη πάρει κανείς note σήμερα ίσως είναι το μέγεθος που για το περισσότερο κόσμο είναι αποτρεπτικός καθώς κατά τα άλλα το noteli έχει το απολύτως καλύτερο δούλεμα σε android μη nexus συσκευή!

 

Οκ Μανο με καλυψες και σε ευχαριστώ πολύ ,απλά έτσι ενημερωτικά το i9305 LTE που πωλείται τώρα στα skroutzομαγαζα ειναι 4 πύρινα .

Το αμερικανικό μοντέλο ειναι αν δεν κάνω λάθος διπυρινο.

 

Χρόνια πολλά σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους με υγεια.

 

θελω να ρωτησω εδω τι παιζει με το allshare cast.

Εχω αυτη την τηλεοραση http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-UE40ES6710-3D-LED-TV-40-UE40ES6710SXXH.htm και δεν μπορει να την βρει το κινητο ετσι ωστε να προβαλω την οθονη του κινητου σε αυτη.

Γνωριζει καποιος τι παιζει?Δεν το υποστηριζει η tv?To ιδιο προβλημα εχω και με το Note ΙΙ και με το Note 10.1 tablet.

Ευχαριστω πολυ .....

Ευχομαι σε ολους και τις οικογενειες σας καθε χαρα και ευτυχια

Χρονια πολλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα..Μετα απο 3 μηνες με S3 πηγα και εγω στο NOTE2..Προσωπικα, αν και το δουλευω 3 μερες,δεν εχω συνηθισει ακομη το μεγεθος του αλλα δεν θα σταθει εμποδιο αυτο ωστε μην το κρατησω..

 

Ειχα προβληματιστεί πάρα πολύ για το μέγεθός του πριν την αγορά (να σκεφτείς ότι το είχα δει καμιά 10αριά φορές σε καταστήματα πριν το πάρω). Μετά από 1 ημέρα χρήσης του Note II απορώ πως χρησιμοποιούσα τόσο καιρό το S2 !! Μου φαίνεται τόσο μικρό και άβολο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους με υγεια.

 

θελω να ρωτησω εδω τι παιζει με το allshare cast.

Εχω αυτη την τηλεοραση http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-UE40ES6710-3D-LED-TV-40-UE40ES6710SXXH.htm και δεν μπορει να την βρει το κινητο ετσι ωστε να προβαλω την οθονη του κινητου σε αυτη.

Γνωριζει καποιος τι παιζει?Δεν το υποστηριζει η tv?To ιδιο προβλημα εχω και με το Note ΙΙ και με το Note 10.1 tablet.

Ευχαριστω πολυ .....

Ευχομαι σε ολους και τις οικογενειες σας καθε χαρα και ευτυχια

Χρονια πολλα

 

καλημερα,

θελεις να πεις οτι κανεις κανονικα την διαδικασια για να συνδεθεις και δεν συνδεετε η γινετε συνδεση κανονικα αλλα δεν το βλεπεις στην tv.εχω ιδια tv με σενα χωρις να ειναι 3D και δουλευει κανονικα και το note2 και το 10.1.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

θελεις να πεις οτι κανεις κανονικα την διαδικασια για να συνδεθεις και δεν συνδεετε η γινετε συνδεση κανονικα αλλα δεν το βλεπεις στην tv.εχω ιδια tv με σενα χωρις να ειναι 3D και δουλευει κανονικα και το note2 και το 10.1.

Δεν βρισκει την τηλεοραση κανενα απο τα δυο.Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω στην τηλεοραση?Το allshare play παιζει κανονικα.Με το allshare cast δεν ξερω γιατι δεν μπορω να συνδεθω και να προβαλω την οθονη του κινητου.Εχει καποια ρυθμιση η τηλεοραση που δεν εχω προσεξει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκει την τηλεοραση κανενα απο τα δυο.Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω στην τηλεοραση?Το allshare play παιζει κανονικα.Με το allshare cast δεν ξερω γιατι δεν μπορω να συνδεθω και να προβαλω την οθονη του κινητου.Εχει καποια ρυθμιση η τηλεοραση που δεν εχω προσεξει?

 

Συγγνώμη αν κάνω λάθος... αλλά το all share cast δεν θέλει και το αντίστοιχο μηχανιματάκι;;;; (Samsung All Share Cast hub) Οι καινούριες τηλεοράσης το έχουν ενσωματομένο;;;;;;

 

Χρόνια πολλά σε όλους....

Edited by Astroholic
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω κατι.Ξερω οτι υπαρχει το εξτρα ανταπτορακι αλλα ηθελα να γνωριζω αν το υποστηριζει απο μονη της η τηλεοραση μου μιας και ειναι μοντελο 2012 η αν κανω κατι λαθος. Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν κάνω λάθος... αλλά το all share cast δεν θέλει και το αντίστοιχο μηχανιματάκι;;;; (Samsung All Share Cast hub) Οι καινούριες τηλεοράσης το έχουν ενσωματομένο;;;;;;

Νομίζω πως το μηχανηματάκι είναι για τις τηλεοράσεις που δεν το υποστηρίζουν, αλλά υπάρχουν και τηλεοράσεις που το έχουν ενσωματωμένο μέσα τους. Π.χ. εγώ πολλές φορές όταν κάνω scan με το AllShare Cast απ΄ το νοτέλι, βρίσκω την 50" τηλεόραση του γείτονα, ο οποίος ξέρω πως είναι άσχετος με τεχνολογία και δεν μπορεί να έχει βάλει το μηχανηματάκι, άρα η τηλεόρασή του το υποστηρίζει εγγενώς.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το καθαρισα του εβαλα τα αυτοκολητα του(εχουν μαζεψει λιγη σκονη) και ελπιζω να το δεχτουν.Φοβαμαι ομως οτι και να το δεχτουν θα μου πουν να το στειλουμε στην Samsung Hellas να επιβεβαιωσει οτι δεν εχει πεσει η οτιδηποτε και μετα θα το αλλαξουν αν ειναι.Χριστουγεννιατικα η Samsung θα υπολειτουργει και το θεμα ειναι οτι φευγω απο Αθηνα το πρωτο δεκαημερο του 2013.Χωρια οτι υπαρχει ελλειψη στο γκρι απ οτι ακουω.Ρε τι μπορεις να παθεις απο εκει που δεν το περιμενεις.Εντωμεταξυ οσο εψαξα στο google για παρομοιο προβλημα δεν μπορεσα να βρω κατι.Με το cashback της Samsung τι γινεται?Δεν το εχω στειλει ακομα και αν μου πουν να μου αλλαξουν συσκευη με την παραπανω διαδικασια φοβαμαι οτι δεν θα την προλαβω.Μηπως να στειλω την αιτηση με το IMEI αυτης της συσκευης ή θα υπαρξει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το καθαρισα του εβαλα τα αυτοκολητα του(εχουν μαζεψει λιγη σκονη) και ελπιζω να το δεχτουν.Φοβαμαι ομως οτι και να το δεχτουν θα μου πουν να το στειλουμε στην Samsung Hellas να επιβεβαιωσει οτι δεν εχει πεσει η οτιδηποτε και μετα θα το αλλαξουν αν ειναι.Χριστουγεννιατικα η Samsung θα υπολειτουργει και το θεμα ειναι οτι φευγω απο Αθηνα το πρωτο δεκαημερο του 2013.Χωρια οτι υπαρχει ελλειψη στο γκρι απ οτι ακουω.Ρε τι μπορεις να παθεις απο εκει που δεν το περιμενεις.Εντωμεταξυ οσο εψαξα στο google για παρομοιο προβλημα δεν μπορεσα να βρω κατι.Με το cashback της Samsung τι γινεται?Δεν το εχω στειλει ακομα και αν μου πουν να μου αλλαξουν συσκευη με την παραπανω διαδικασια φοβαμαι οτι δεν θα την προλαβω.Μηπως να στειλω την αιτηση με το IMEI αυτης της συσκευης ή θα υπαρξει προβλημα?

Δεν κατάλαβες... Θα το πας πίσω και θα απαιτήσεις αλλαγή επί τόπου. Στην αρχή με ηρεμία αλλά και αποφασιστικότητα, εκφράζοντας την απογοήτευσή σου να δίνεις τόσα χρήματα και να το βρίσκεις σπασμένο μέσα στο κουτί του. Προσπάθησε να φέρεις με το μέρος σου τον πωλητή. Αν δεις ότι δεν δέχεται γίνε πιο αποφασιστικός και εξήγησε ότι εκ του νόμου υποχρεούνται να το αντικαταστήσουν με ολοκαίνουριο εντός 7 ημερών απ΄την ημερομηνία αγοράς σε περίπτωση DOA. Πες του ότι δεν είναι δυνατόν να έχει σπάσει η γωνία και όλο το υπόλοιπο να μην έχει ούτε δαχτυλιά επάνω του.

 

Έπρεπε να ήσουν στη Μεγάλη Βρετανία... Εκεί σέβονται τον πελάτη. Δεν θα υπήρχε καμία περίπτωση να σου αρνηθούν την επί τόπου αλλαγή με καινούριο.

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. :luck:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μετά από πολύ καιρό τον Apex Launcher στην θέση του Nova ο οποίος με εκνευρίζει στην εναλλαγή οθονών.

 

Στο scrolling μεταξύ οθονών ο nova χρειάζεται μεγάλη κίνηση. Αν για παράδειγμα ξεκινήσει το δάχτυλο από την άκρη της οθόνης, για να πραγματοποιηθεί η μετάβαση στην επόμενη οθόνη, θα πρέπει να φτάσει σχεδόν μέχρι την άλλη άκρη η τουλάχιστον να ξεπεράσει το κέντρο της οθόνης. Αν δεν το κάνεις, κινείται αλλά δεν σε πάει στην επόμενη.

 

Αντίθετα ο TW αλλά και ο Apex το κάνουν με μια ανεπαίσθητη κίνηση που θυμίζει iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... για όσους ξαφνικά τους έβγαλε στο status πως η συσκευή έχει τροποποιηθεί (modified) χωρίς οι ίδιοι να έχουν κάνει root ή κάτι τέτοιο. Μάλλον οφείλεται σε κάποια εφαρμογή. Εχθές έκανα εκκαθάριση το κινητό από άχρηστες εφαρμογές που έκανα εγκατάσταση από το play store και το status επανήλθε σε Normal. Δεν ξέρω ποια εφαρμογή ήταν, γιατί απεγκατέστησα αρκετές... αλλά μάλλον μία από αυτές έφταιγε.

 

Ερώτηση για τους πιο ψαγμένους... Δεν υπάρχει στην συσκευή κάποιο log file που να κρατάει το τι κάναμε και πότε στη συσκευή... πχ εγκατάσταση - απεγκατάσταση εφαρμογών;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μετά από πολύ καιρό τον Apex Launcher στην θέση του Nova ο οποίος με εκνευρίζει στην εναλλαγή οθονών.

 

Στο scrolling μεταξύ οθονών ο nova χρειάζεται μεγάλη κίνηση. Αν για παράδειγμα ξεκινήσει το δάχτυλο από την άκρη της οθόνης, για να πραγματοποιηθεί η μετάβαση στην επόμενη οθόνη, θα πρέπει να φτάσει σχεδόν μέχρι την άλλη άκρη η τουλάχιστον να ξεπεράσει το κέντρο της οθόνης. Αν δεν το κάνεις, κινείται αλλά δεν σε πάει στην επόμενη.

 

Αντίθετα ο TW αλλά και ο Apex το κάνουν με μια ανεπαίσθητη κίνηση που θυμίζει iPad.

Έχεις δοκιμάσει τον ADW;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά με την 4.1.2 παρατηρώ αντίστοιχες επιδόσεις σήματος κλπ. Χθες στο υπόγειο γκαράζ μου κατάφερα και έστειλα μήνυμα κανονικά ενώ και την 4.1.1 μετά βίας το κατάφερνα. Από μπαταρία βλέπω ακριβώς ίδια κατανάλωση. 25% ημερησίως κάτω με την 4.1.1, τοο ίδιο και με την 4.1.2. Έχω κάνει disable πολλές εφαρμογές χωρίς root (από το applications manager).

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... για όσους ξαφνικά τους έβγαλε στο status πως η συσκευή έχει τροποποιηθεί (modified) χωρίς οι ίδιοι να έχουν κάνει root ή κάτι τέτοιο. Μάλλον οφείλεται σε κάποια εφαρμογή. Εχθές έκανα εκκαθάριση το κινητό από άχρηστες εφαρμογές που έκανα εγκατάσταση από το play store και το status επανήλθε σε Normal. Δεν ξέρω ποια εφαρμογή ήταν, γιατί απεγκατέστησα αρκετές... αλλά μάλλον μία από αυτές έφταιγε.

 

Ερώτηση για τους πιο ψαγμένους... Δεν υπάρχει στην συσκευή κάποιο log file που να κρατάει το τι κάναμε και πότε στη συσκευή... πχ εγκατάσταση - απεγκατάσταση εφαρμογών;

 

Φιλε μου αυτο το προβημα ειχα κι εγω και λυθηκε μετα απο επανεκινηση τσι απλα. Αρα δεν ειναι οτι πρεπει να απεγγκαταστησουμε εφαρμογη. Τις ιδιες εφαρμογες εχω και παλι. Καποιο σκαλωμα τρωει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο το προβημα ειχα κι εγω και λυθηκε μετα απο επανεκινηση τσι απλα. Αρα δεν ειναι οτι πρεπει να απεγγκαταστησουμε εφαρμογη. Τις ιδιες εφαρμογες εχω και παλι. Καποιο σκαλωμα τρωει.

 

Μα το περίεργο είναι πως εγώ έχω να κάνω επανεκκίνηση από τότε που μου το έβγαλε!!! και μέχρι εχθές πριν κάνω απεγκατάσταση ήταν modified... σήμερα το πρωί που τσέκαρα ξανά ήταν normal... τι να πεις... του διαόλου μηχανήματα... :P

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αγαπητοι συμφορουμιτες, θελω την αποψη σας.

 

Την προηγουμενη Κυριακη αγορασα απο τα media markt στο Μαρουσι το note 2. Κατα το ανοιγμα της συσκευης, βρηκα καποια ελαχιστα σημαδακια στο ασημι bazel, αλλα ειπα να μη δωσω σημασια.

Ομως στη συνεχεια συνδυασα το περιστατικο και με κατι ακομα: παροτι εβαλα τα στοιχεια του λογαριασμου μου στο dropbox.......δεν πηρα τα 50gb δωρο , που υποτιθεται θα επρεπε να παρω.

 

Τα δυο αυτα στοιχεια, συνδυαζομενα, με οδηγουν σε ενα και μονο συμπερασμα. Οτι η συσκευη που μου εδωσαν (υποτιθεται ως καινουρια) δεν ηταν καινουρια αλλα ειχε ανοιχτει, καποιος ειχε βαλει τα στοιχεια του λογαριασμου του στο dropbox και πηρε τα 50gb δωρο, πιθανον να εχει στειλει και στη samsung το κουπονι για την επιστροφη των 100 ευρω και μετα η συσκευη επιστραφηκε στο καταστημα για καποιο λογο, ξανασυσκευαστηκε, αφου πρωτα εγινε hard reset και την εδωσαν σε εμενα:blink:

 

Σου λεει, που θα το καταλαβει και πως θα το αποδειξει.

Το μονο που τους διεφυγε, ηταν το δωρο του dropbox, που προδιδει οτι η συσκευη ειχε ενεργοποιηθει στο παρελθον!!

Το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανεται.

 

Εννοειται οτι αυριο (πρωτη εργασιμη απο τοτε που το πηρα) θα παω και θα απαιτησω αντικατασταση με καινουριο ή τα λεφτα μου πισω, διαφορετικα, μη σας πω τι θα κανω στη μανα του τζαμπα.

 

Ειναι πραγματικα τραγικο μεγαλες και υποτιθεται αξιοπιστες αλυσιδες καταστηματων να κανουν τετοιες απατεωνιες.

Σε καθε περιπτωση, ειτε μου το αλλαξουν, ειτε πολυ περισσοτερο οχι, κραταω τα στοιχεια της συσκευης και του τιμολογιου και καταθετω μηνυση στο καταστημα και στον υπευθυνο του καταστηματος προσωπικα, για απατη.:!:

 

Πειτε μου μηπως κατι μου διαφευγει.:)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...