Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει κατι περίεργες καθυστερησεις στο s note. Έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι ανάλογο; τι μπορώ να κάνω.

 

Σε ποιά. Φάση στο κάνει?

Στο άνοιγμα της εφαρμογής δεν παρατηρώ κάτι πέρα από τον φυσιολογικό χρόνο που χρειάζεται κάθε εφαρμογή να ανοιξει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ποιά. Φάση στο κάνει?

Στο άνοιγμα της εφαρμογής δεν παρατηρώ κάτι πέρα από τον φυσιολογικό χρόνο που χρειάζεται κάθε εφαρμογή να ανοιξει.

Κώστα μου το κάνει και μένα.Στο άνοιγμα οποιουδήποτε φακέλου μέσα στο s note,κάνει αξιοσημείωτο lag για τα δεδομένα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μου το κάνει και μένα.Στο άνοιγμα οποιουδήποτε φακέλου μέσα στο s note,κάνει αξιοσημείωτο lag για τα δεδομένα της συσκευής.

 

Το δόκιμαζω και σας λέω. Δεν το έχω δουλέψει το s-note σοβαρά γιατί είμαι σε διακοπές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε; περιμένουμε update; ή βάζουμε αλλη Ρομ;

 

Το κάνει στην φάση που πατας την επεξεργασία στην σημείωση, και οταν το ανοίγεις και πας αμέσως να κανεις με το pen πίσω ή να εμφανίσεις το μενού σχηματιζοντας ενα βελάκι προς τα πάνω.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε; περιμένουμε update; ή βάζουμε αλλη Ρομ;

 

Αυτό είναι θέμα software και διορθώνεται μόνο με κάποιο update απο τη Samsung.

Άρα αναμονή.

Η αλήθεια είναι ότι η καθυστέρηση είναι αξιοσημείωτη,ότι και να επιλέξει να ανοίξει κάποιος μέσα στο Snote.

Ας έβαζαν τουλάχιστον να δείχνει έναν κύκλο ότι φορτώνει η εφαρμογή, μιας και μη δείχνωντας τίποτα, φαίνεται σαν να είναι έτοιμη να crashαρει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Κατοχος απο χθες ενος note 2 μετα απο 4 χρονια iphone 3-4 κτλ νοιωθω ασχετος....:p

Θα ηθελα να ρωτησω καταρχας πως μπορω να καταλαβω απο ποια χωρα ειναι το κινητο μου και

2ον αν μπορω να επεμβω στο 'start programs' του και να κοψω καποιες εφαρμογες απο το να εκκινουν μονες τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Κατοχος απο χθες ενος note 2 μετα απο 4 χρονια iphone 3-4 κτλ νοιωθω ασχετος....:p

Θα ηθελα να ρωτησω καταρχας πως μπορω να καταλαβω απο ποια χωρα ειναι το κινητο μου και

2ον αν μπορω να επεμβω στο 'start programs' του και να κοψω καποιες εφαρμογες απο το να εκκινουν μονες τους.

 

Καλημέρα και καλορίζικο..

Για το πρώτο γράφεις στο dialer *#1234# και βλέπεις το CSC.

Αν περιέχει DBT αν θυμάμαι καλά είναι γερμανικό,αν περιέχει ΟΧΑ γαλλικό.Αυτα τα 2 παίζουν συνήθως Ελλάδα.

Αλλιώς γράψτο όλο να σου πώ!

Για το 2ο υπάρχει το Start up cleaner αλλά δεν θυμάμαι αν θέλει ρουτ για να δουλέψει.

Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μου το κάνει και μένα.Στο άνοιγμα οποιουδήποτε φακέλου μέσα στο s note,κάνει αξιοσημείωτο lag για τα δεδομένα της συσκευής.

 

Αυτό είναι θέμα software και διορθώνεται μόνο με κάποιο update απο τη Samsung.

Άρα αναμονή.

Η αλήθεια είναι ότι η καθυστέρηση είναι αξιοσημείωτη,ότι και να επιλέξει να ανοίξει κάποιος μέσα στο Snote.

Ας έβαζαν τουλάχιστον να δείχνει έναν κύκλο ότι φορτώνει η εφαρμογή, μιας και μη δείχνωντας τίποτα, φαίνεται σαν να είναι έτοιμη να crashαρει.

 

Όντως υπάρχει μια καθυστέρηση, οχι στο ανοιγμα της εφαρμογής αλλά όπως λέει και ο Ηλίας οταν ανοίγεις καποια σημείωση που περιεχεται σε φακελο.

Εγω χρησιμοποιώ χρόνια τώρα το Evernote.

Δεν εχω δοκιμάσει στο Note να δω πως θα τα ταιριαξω με το S-Note το οποιο φανταζομαι ειναι πολυ χρήσιμο ειδικα στο annotate pdf.

Edited by Superuser
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μπορείτε να μου πείτε πόση ώρα κάνει η πλήρες φόρτιση;

 

Επίσης, πατώντας παρατεταμένα την επιστροφή βγαίνει να σύρεις μια "μπαρα" αριστερά στην οθόνη που έχει κάποιες εφαρμογές μέσα, αυτές μπορούν να αντικατασταθούν ή να σβηστούν;

 

Ευχαριστώ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μπορείτε να μου πείτε πόση ώρα κάνει η πλήρες φόρτιση;

 

Επίσης, πατώντας παρατεταμένα την επιστροφή βγαίνει να σύρεις μια "μπαρα" αριστερά στην οθόνη που έχει κάποιες εφαρμογές μέσα, αυτές μπορούν να αντικατασταθούν ή να σβηστούν;

 

Ευχαριστώ :)

 

2μιση ωρες κανει σε μενα περιπου.

Οσο για το δευτερο αν δεις μολις βγαινει εξω η μπαρα,κατω κατω σου λεει επεξεργασια,μπορεις λοιπον να συρεις δεξια οτι δεν θες για να κρυφτει.

Τωρα για να προσθεσεις δεν εχω βρει κατι που το προσπαθησα και'γω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μπορείτε να μου πείτε πόση ώρα κάνει η πλήρες φόρτιση;

 

Επίσης, πατώντας παρατεταμένα την επιστροφή βγαίνει να σύρεις μια "μπαρα" αριστερά στην οθόνη που έχει κάποιες εφαρμογές μέσα, αυτές μπορούν να αντικατασταθούν ή να σβηστούν;

 

Ευχαριστώ :)

 

2μιση ωρες κανει σε μενα περιπου.

Οσο για το δευτερο αν δεις μολις βγαινει εξω η μπαρα,κατω κατω σου λεει επεξεργασια,μπορεις λοιπον να συρεις δεξια οτι δεν θες για να κρυφτει.

Τωρα για να προσθεσεις δεν εχω βρει κατι που το προσπαθησα και'γω.

Διαβαστε εδω ποιες εφαρμογες μπορουν να μπουν

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32420066 κυριως το πρωτο post

Edited by Superuser

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε εδω ποιες εφαρμογες μπορουν να μπουν

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32420066 κυριως το πρωτο post

 

Οπότε ουσιαστικά,όποια εφαρμογή έχω εγκαταστήσει και το υποστηρίζει,μπαίνει αυτόματα στη μπάρα.

Και απλά μπορώ να τη κάνω hide απο την επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία επειδή μου φάνηκε λίγος ο χρόνος λόγο της μεγάλης χωρητικότητας της μπαταρίας. Μάλλον θα είναι περισσότερα Α ο φορτιστής!! (δε τον κοίταξα... )

 

Άρα δε μπορούν να αλλαχθούν ούτε να σβηστούν...

Χρήσιμο θα ήταν πάντως να γινόταν! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ουσιαστικά,όποια εφαρμογή έχω εγκαταστήσει και το υποστηρίζει,μπαίνει αυτόματα στη μπάρα.

Και απλά μπορώ να τη κάνω hide απο την επεξεργασία.

 

Ακριβως.Προσεξε για παραδειγμα στο twitter και το facebook, νομιζω , να κανεις login για να στα βγαλει στη μπαρα

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία επειδή μου φάνηκε λίγος ο χρόνος λόγο της μεγάλης χωρητικότητας της μπαταρίας. Μάλλον θα είναι περισσότερα Α ο φορτιστής!! (δε τον κοίταξα... )

 

Άρα δε μπορούν να αλλαχθούν ούτε να σβηστούν...

Χρήσιμο θα ήταν πάντως να γινόταν! ;)

 

Γινεται.Απλα θελει root για να περασεις το mod

 

 

εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1953705

 

ή

 

εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1941567

 

Δεν εχω δοκιμασει κανενα απο τα δυο

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από πολύ ψάξιμο για τη νέα μου συσκευή και εγω εδώ. Εντυπωσιασμένος και ξετρελαμένος με το νέο μου εργαλείο.

Απλά είναι απίστευτο.

Πάω να παίξω και τα λέμε με τις πρώτες μου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν απο λίγο στο πλαίσιο που το έφεραν.

Εντυπώσεις:

Πρώτη εντύπωση οτι ειναι πολυ λεπτό στο μάτι. Ειναι αισθητά βολικοτερο απο το 1 . Εχει οθόνη που κολλας και δεν θες να το αφήσεις απο το χέρι. Η γραφίδα βολικό άμεση, αναγνωρίζει σχεδόν τα πάντα στα ελληνικά όσο και ατσαλα και αν γράφεις. Σχεδόν ολα έτσι γιατι αν το παρά κανείς στην προχειρότητα της γραφής βγάζει οτι νάναι.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν απο λίγο στο πλαίσιο που το έφεραν.

Εντυπώσεις:

Πρώτη εντύπωση οτι ειναι πολυ λεπτό στο μάτι. Ειναι αισθητά βολικοτερο απο το 1 . Εχει οθόνη που κολλας και δεν θες να το αφήσεις απο το χέρι. Η γραφίδα βολικό άμεση, αναγνωρίζει σχεδόν τα πάντα στα ελληνικά όσο και ατσαλα και αν γράφεις. Σχεδόν ολα έτσι γιατι αν το παρά κανείς στην προχειρότητα της γραφής βγάζει οτι νάναι.

 

φιλε μου σε ποιο πλαισιο το ειδες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.το ειδα και γω στο πλαισιο γλυφαδας.δεν το ειχαν εξω,απλα ειχαν μεινει απο τα 10 δυο,το ενα κρατημενο,και ανοιξε το αλλο για να το δω.δοκιμασα και το παλαιο που ειχε ανοιχτο και μπορω να πω πως ειναι πολυ πιο ανετο στο χερι παρολο που ειναι ψηλοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να μεταπιδησω απο το s3 στο νοτε 2 μιας κ ειχα το νοτε 1,ειναι τοσο καλο οσο ηταν το νοτε 1?πια ειναι η γνωμη σας??ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να μεταπιδησω απο το s3 στο νοτε 2 μιας κ ειχα το νοτε 1,ειναι τοσο καλο οσο ηταν το νοτε 1?πια ειναι η γνωμη σας??ευχαριστω.

Ε αφου είχες και το 1 τοτε δεν χρειάζεται να το σκεφτεσαι...

Απο χθες που λέω και στους φίλους μου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο ειναι σουπερ εννοείται αυτο αλλα τωρα βλεπω οτι το note 1 με beta jb απογειώνεται....

αρα παιζει τεραστιο ρολο και το λειτουργικό!!!!

δεν μπορω να φανταστω καν τι γινεται στο note2...:p

Link to comment
Share on other sites

ποιο λειτουργικό ποιο spen ποια οθόνη ποια ram ποιος 4πυρηνος επεξεργαστής.... μάμησε τα είναι ο διάολος....
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφέρον άρθρο που συγκρίνει την οθόνη του note 2 και του iPhone 5.Ενδιαφερον κυρίως για την μοναδική δυνατότητα που μας δίνει η συσκευη μας να ρυθμισουμε την χρωματικη απόδοση της οθόνης σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας.

http://www.cnet.com/8301-17918_1-57540240-85/screens-test-part-2-galaxy-note-2-vs-apple-iphone-5/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...