Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι αυτο ΔΕΝ ειναι "Active at the same time".

 

Κρίμα γιατί φαίνεται καλύτερη λύση από θέμα φορητότητας.

Άλλη παρόμοια λύση ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.magic-sim.com/p...GT-N7100).html

 

και γιατι δεν βαζετε αυτο που ειναι και φθηνοτερο?

----------------------------------

Γιατι αυτο ΔΕΝ ειναι "Active at the same time".

---

εχω βαλει αυτο http://www.buyincoins.com/item/5510.html

με 4 ευρω και δουλευει μια χαρα

φυσικα δεν εχει και τις δυο γραμμες ενεργες ταυτοχρονα

τις εναλλασω χειροκενητα ¨)

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο.

 

Σιγα σιγα θα μας ζητησουν και τα κλειδια του σπιτιου μας αυτοι!

Μας εχουν φακελωσει για τα καλα.

 

Μας ρωτανε ομως, δε μας ρωτανε?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απορια. Τελικα καλυτερη ρομ ειναι η γερμανικη ετσι? Εγω ειμαι ικανοποιημενος. Περνωντας απο το καιζερ προχθες το ειχε με γαλλικη ρομ. Σκεφτομαι να αποκτησω αμεσα το δευτερο νοτη μου. Εχω αναφερθει πιο πανω σχετικα. Γαλλικος ο Νοτης, εχουμε ιδεα για προβληματα? Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με 4.3 να δοκιμάσει αν αλλάζει η γλώσσα στο Samsung πληκτρολόγιο έχοντας ενεργοποιημένα services στο μενού Accesibilities;

Σε μένα δεν αλλάζει η γλώσσα και δεν μπορώ να βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απορια. Τελικα καλυτερη ρομ ειναι η γερμανικη ετσι? Εγω ειμαι ικανοποιημενος. Περνωντας απο το καιζερ προχθες το ειχε με γαλλικη ρομ. Σκεφτομαι να αποκτησω αμεσα το δευτερο νοτη μου. Εχω αναφερθει πιο πανω σχετικα. Γαλλικος ο Νοτης, εχουμε ιδεα για προβληματα? Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.

 

Όλες οι ρομ είναι ίδιες και όλα τα κινητά είναι ίδια ανεξαρτήτου προέλευσης. Μην ασχολείσαι με τετοια,παρτο απο οπου το βρεις κσλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Note 2 από τον Δεκέμβριο του 12. Επειδή χρησιμοποιώ αρκετά ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα έχω παρατηρήσει ένα μικρό burn in στην οθόνη του.

Γνωρίζει κανένας αν αυτό θεωρείται πρόβλημα από την Smartec για να εγκριθεί αλλαγή οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με 4.3 να δοκιμάσει αν αλλάζει η γλώσσα στο Samsung πληκτρολόγιο έχοντας ενεργοποιημένα services στο μενού Accesibilities;

Σε μένα δεν αλλάζει η γλώσσα και δεν μπορώ να βρω λύση.

 

Κάποιος να βοηθήσει please;!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το <<ενεργοποιημένα services στο μενού Accesibilities>> ? Το έχω στα Ελληνικά .

 

Αν πας στα Settings> My device> Accesibility θα πρέπει να έχεις ένα υπό μενού Services.

Εκεί μέσα σε μένα έχει το Light Flow που χρησιμοποιώ για το notification led και το Greenify.

Αν ένα από τα δύο το κάνω ΟΝ, τότε δεν μπορώ να αλλάξω γλώσσα στο πληκτρολόγιο της Samsung. Δεν εμφανίζεται το βελάκι δεξιά και αριστερά στο spacebar.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στα Settings> My device> Accesibility θα πρέπει να έχεις ένα υπό μενού Services.

Εκεί μέσα σε μένα έχει το Light Flow που χρησιμοποιώ για το notification led και το Greenify.

Αν ένα από τα δύο το κάνω ΟΝ, τότε δεν μπορώ να αλλάξω γλώσσα στο πληκτρολόγιο της Samsung. Δεν εμφανίζεται το βελάκι δεξιά και αριστερά στο spacebar.

Ισχύει. Δεν είναι θέμα των εφαρμογών. Πιθανότατα το κάνει με οποιοδήποτε Service ενεργοποιημένο γιατί εγώ δεν έχω κανένα από τα δύο που αναφέρεις.

Με τις πρώτες δοκιμές δεν βρήκα άκρη. Τώρα αυρίο μπορεί να έχω καμιά καλύτερη έμπνευση εκτός αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος. Γιατί δεν χρησιμοποιώ Samsung KB οπότε δεν μου έχει τύχει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Δεν είναι θέμα των εφαρμογών. Πιθανότατα το κάνει με οποιοδήποτε Service ενεργοποιημένο γιατί εγώ δεν έχω κανένα από τα δύο που αναφέρεις.

Με τις πρώτες δοκιμές δεν βρήκα άκρη. Τώρα αυρίο μπορεί να έχω καμιά καλύτερη έμπνευση εκτός αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος. Γιατί δεν χρησιμοποιώ Samsung KB οπότε δεν μου έχει τύχει.

 

Ωραία...άρα φαίνεται ότι είναι πρόβλημα της 4.3

Το θέμα είναι, αν τι αλλάζει αν έχω τα servicesστο OFF για να χρησιμοποιώ το Samsung keyboard ή να τα έχω στο ΟΝ και να βρώ κάποιο άλλο keyboard.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Ξέρω ότι δεν είναι το σωστό θέμα που γράφω για να ρωτήσω αυτό που θέλω αλλά δεν έβρισκα κάποιο άλλο θέμα

Έχω ένα Νote 2 official και θέλω να του βάλω joystick υπάρχει κάποια εφαρμογή έτσι ώστε να μπορώ να παίζω τα games με το joystick αλλά να μην θέλει root? ευχαριστώ πολύ

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ερώτηση έχω ενα gear γίνεται ζευγάρι με το note 2 ? χωρίς πείραγμα ξέρει κάνεις ?το δουλεύω με xperia z1 προς το παρόν
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ερώτηση έχω ενα gear γίνεται ζευγάρι με το note 2 ? χωρίς πείραγμα ξέρει κάνεις ?το δουλεύω με xperia z1 προς το παρόν

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385848

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά ρε παιδιά... Έχει λάβει-στείλει κανείς mms με το note;

Τώρα που το δοκίμαζα ούτε πήρα ούτε έστειλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά ρε παιδιά... Έχει λάβει-στείλει κανείς mms με το note;

Τώρα που το δοκίμαζα ούτε πήρα ούτε έστειλα.

Ναι, εννοείται ότι δουλεύει. Δες τις ρυθμίσεις από το δίκτυό σου κι αν έχεις ενεργοποιημένα τα ΜΜS. Μόνο με το Note έχεις θέμα?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά ρε παιδιά... Έχει λάβει-στείλει κανείς mms με το note;

Τώρα που το δοκίμαζα ούτε πήρα ούτε έστειλα.

 

εκατομμύρια φορές αγαπητέ μου! πολλές φορές έχω στείλει και καταλάθος από καθαρά δικό μου λαθος δηλαδή!τσέκαρε τις ρυθμίσεις των mms και κυρίως αν είναι ενεργοποιημένα από την εταιρεία

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παλιος κατοχος ΝΟΤΕ 2 σημερα μου ειπε μια φιλη ενα προβλημα που εχει αλλα εμενα δε μου ειχε τυχει ποτε οταν ειχα νοτε 2! σημερα ετσι στα ξαφνικα αρχισε να της κλεινει ετσι στα καλα καθουμενα δεν το εχει ουτε ενα μηνα! της ειπα να βγαλει μερικες εφαρμογες που εχει βαλει μηπως φταινε αυτες... της ειπα να κρατησει αυτα που χρειαζεται απτο κινητο κ να κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων! λετε να ειναι τοσο ατυχη κ να ετυχε σε προβληματικο? αν δε διορθωθει το προβλημα να της περασω ξανα την ρομ μηπως στρωσει?? καποια βοηθεια??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παλιος κατοχος ΝΟΤΕ 2 σημερα μου ειπε μια φιλη ενα προβλημα που εχει αλλα εμενα δε μου ειχε τυχει ποτε οταν ειχα νοτε 2! σημερα ετσι στα ξαφνικα αρχισε να της κλεινει ετσι στα καλα καθουμενα δεν το εχει ουτε ενα μηνα! της ειπα να βγαλει μερικες εφαρμογες που εχει βαλει μηπως φταινε αυτες... της ειπα να κρατησει αυτα που χρειαζεται απτο κινητο κ να κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων! λετε να ειναι τοσο ατυχη κ να ετυχε σε προβληματικο? αν δε διορθωθει το προβλημα να της περασω ξανα την ρομ μηπως στρωσει?? καποια βοηθεια??

 

Άσχετα τελείως αυτά που της είπες. Όταν κλείνει ένα κινητό είναι θέμα hardware. Μόνο όταν κάνει επανεκκίνηση μπορεί να είναι θέμα software. Ρώτα την αν της έχει πέσει κάτω, αν το έχει χτυπήσει πουθενά. Κοίτα αν το έχει σε θήκη, και αν το πιάσεις στα χέρια σου δες αν έχει χτυπήματα και γρατζουνιές.

Μπορεί να είναι και θέμα μπαταρίας η των επαφών της. Η συχνότητα του προβλήματος ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παλιος κατοχος ΝΟΤΕ 2 σημερα μου ειπε μια φιλη ενα προβλημα που εχει αλλα εμενα δε μου ειχε τυχει ποτε οταν ειχα νοτε 2! σημερα ετσι στα ξαφνικα αρχισε να της κλεινει ετσι στα καλα καθουμενα δεν το εχει ουτε ενα μηνα! της ειπα να βγαλει μερικες εφαρμογες που εχει βαλει μηπως φταινε αυτες... της ειπα να κρατησει αυτα που χρειαζεται απτο κινητο κ να κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων! λετε να ειναι τοσο ατυχη κ να ετυχε σε προβληματικο? αν δε διορθωθει το προβλημα να της περασω ξανα την ρομ μηπως στρωσει?? καποια βοηθεια??

 

Θα υποψιαζόμουν θέμα μπαταρίας αλλά αφού μας λες πως δεν είναι ούτε μήνα το απορρίπτουμε. Καλού κακού δες αν έχει μεγάλη διαφορά το ποσοστό της μπαταρίας βέβαια πριν και μετά το κλείσιμο.

Εάν με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν διορθωθεί το πρόβλημα (μπορείς φυσικά να δοκιμάσεις να περάσεις ξανά τη ρομ) αλλά προσωπικά πιστεύω θα χρειαστεί service και μάλλον συμβαίνει λόγω πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα τελείως αυτά που της είπες. Όταν κλείνει ένα κινητό είναι θέμα hardware. Μόνο όταν κάνει επανεκκίνηση μπορεί να είναι θέμα software. Ρώτα την αν της έχει πέσει κάτω, αν το έχει χτυπήσει πουθενά. Κοίτα αν το έχει σε θήκη, και αν το πιάσεις στα χέρια σου δες αν έχει χτυπήματα και γρατζουνιές.

Μπορεί να είναι και θέμα μπαταρίας η των επαφών της. Η συχνότητα του προβλήματος ποια είναι;

 

 

ναι της ειχε πεσει στην αρχη κανα 2 με 3 φορες αλλα δεν ειχε κανει γρατσουνιες κ δεν ειχε δειξει καποια δυσλειτουργια κτλ εχει βαλει θηκη τωρα... ! σημερα της το εκανε πρωτη φορα αλλα το εκανε πολλες φορες 4 η 5 μεσα σε λιγες ωρες :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα υποψιαζόμουν θέμα μπαταρίας αλλά αφού μας λες πως δεν είναι ούτε μήνα το απορρίπτουμε. Καλού κακού δες αν έχει μεγάλη διαφορά το ποσοστό της μπαταρίας βέβαια πριν και μετά το κλείσιμο.

Εάν με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν διορθωθεί το πρόβλημα (μπορείς φυσικά να δοκιμάσεις να περάσεις ξανά τη ρομ) αλλά προσωπικά πιστεύω θα χρειαστεί service και μάλλον συμβαίνει λόγω πλακέτας.

 

σημερα οταν μου εδιξε το κινητο ηταν στο 97 % της εκλεισε μεσα σε 1 μια ωρα 2 με 3 φορες απο οτι μου ειπε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...