Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...

Προβλήματα έκδοσης (4.3), δεν υπάρχουν εκτός αυτού που ανέφερα προηγουμένως (google play services).

...

τι πρόβλημα είναι αυτό;;; σχετίζεται με partial wakelocks / battery drain;;;
Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα είναι αυτό;;; σχετίζεται με partial wakelocks / battery drain;;;

 

Ακριβώς. Ειναι είτε πρώτο είτε δεύτερο κάθε μερα. Θα βγει λένε μια αναβάθμιση οπου θα λυθεί το θέμα. Αντε να δούμε

Πηγη:

http://www.androidpolice.com/2014/01/09/google-play-services-4-1-begins-rollout-with-turn-based-multiplayer-new-google-drive-api-preview-and-more/

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάρτε το από τώρα όσοι βιάζεστε :cool:

Google play services

 

Το έβαλες? Όντως τα παει καλά?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάρτε το από τώρα όσοι βιάζεστε :cool:

Google play services

 

Μόλις το πέρασα, θα δείξει τις επόμενες 2 μέρες λογικά!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πέρασα, θα δείξει τις επόμενες 2 μέρες λογικά!

 

Πες μας αν ειναι και μπορείς. Λογικα θα μεταφερθούν τα ποστς αυτα :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάρτε το από τώρα όσοι βιάζεστε :cool:

Google play services

Καταρχήν ευχαριστούμε πολύ!!!

- Να υποθέσω ότι διόρθωνει τα nlpwakelocks που βλέπω ψηλά στην λίστα στα partial wakelocks του bbs;

- Απλά εγκαθιστούμε το apk και κάνει διαγραφή του ήδη εγκατεστημένου google play services αυτόματα, ή πρώτα πρέπει να απεγκαταστήσουμε κάποια services (ποια; ) από application manager ή titanium;;;

- Ισχύει σε οποιαδήποτε 4.3 stock ή custom;

 

Ακριβώς. Ειναι είτε πρώτο είτε δεύτερο κάθε μερα. Θα βγει λένε μια αναβάθμιση οπου θα λυθεί το θέμα. Αντε να δούμε

Πηγη:

http://www.androidpolice.com/2014/01/09/google-play-services-4-1-begins-rollout-with-turn-based-multiplayer-new-google-drive-api-preview-and-more/

 

EDIT: H απάντηση από το link που έδωσε παραπάνω ο tpal είναι "ναι" στα παραπάνω ερωτήματα (χωρίς να απαιτείται να απεγκαταστήσουμε κάτι). Το εγκατέστησα το update. Νεώτερα σε 24 ώρες

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ειχα βαλει ενα θεματακι με το συνδυασμο Note 2 και ΒΤ MW1 της Σονυ,που δεν ακουω τον ηχο κλησεων οταν παιρνω εγω τηλεφωνο και δεν ακουω τον αλλο,παρα μονο μεσα απο το μεγαφωνο του τηλεφωνου,που ρα,πρεπει να ενεργοποιω,αρα,αχρηστευω ουσιαστικα το ΒΤ.

Εχθες,ειδα οτι μερικες φορες,δουλευε το συστημα,ενω αλλες,οχι.Γι αυτο θεωρω οτι δεν μπορει να ειναι βλαβη στο ΒΤ,γιατι αλλοιως θα ηταν μονιμη και η αδυναμια λειτουργιας του.

Παρατηρησα επισης,οτι η επιλογη που υπαρχει οταν κανουμε μια κληση,και που εμφανιζεται κατω δεξια στην οθονη και γραφει ακουστικα,αλλες φορες ειναι υπογραμμισμενο με πρασινο,οπότε και δουλευει καλα ο συνδασμος τηλεφωνο-ΒΤ,και αλλες οχι,οπότε και δεν δουλευει,χωρις να κανω εγω κατι για να το αλλαξω.Τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω.

Υπαρχει καποιο σχολιο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έιχα ρωτήσει πιο παλιά για το που αποθηκέυονταιοι εφαρμογές που μεταφέρονται πλεον στην κάρτα microSD με την 4.3 γιατί δεν υπάρχει κάποιος φάκελος ούτε έχει δημιουργηθεί κάτι στην microSD. Ενώ στη συσκευή στον φάκελο Android/data βλέπω ότι όλες είναι ακόμη και μετά την μεταφορά των εφαρμογών στην microSD. Αν είναι έτσι τότε δεν κερδίζουμε χώρο που μεταφέρουμε τις εφαρμογές. Έτσι πρέπει να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ειχα βαλει ενα θεματακι με το συνδυασμο Note 2 και ΒΤ MW1 της Σονυ,που δεν ακουω τον ηχο κλησεων οταν παιρνω εγω τηλεφωνο και δεν ακουω τον αλλο,παρα μονο μεσα απο το μεγαφωνο του τηλεφωνου,που ρα,πρεπει να ενεργοποιω,αρα,αχρηστευω ουσιαστικα το ΒΤ.

Εχθες,ειδα οτι μερικες φορες,δουλευε το συστημα,ενω αλλες,οχι.Γι αυτο θεωρω οτι δεν μπορει να ειναι βλαβη στο ΒΤ,γιατι αλλοιως θα ηταν μονιμη και η αδυναμια λειτουργιας του.

Παρατηρησα επισης,οτι η επιλογη που υπαρχει οταν κανουμε μια κληση,και που εμφανιζεται κατω δεξια στην οθονη και γραφει ακουστικα,αλλες φορες ειναι υπογραμμισμενο με πρασινο,οπότε και δουλευει καλα ο συνδασμος τηλεφωνο-ΒΤ,και αλλες οχι,οπότε και δεν δουλευει,χωρις να κανω εγω κατι για να το αλλαξω.Τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω.

Υπαρχει καποιο σχολιο;

 

Έκανες τα βήματα που σου είχα πει?Στο δικό μου Sony sbh50 δεν εχω τετοια θεματα και ούτε εσύ πρεπει να εχεις.Δεν ειναι θεμα της 4.3, να το ξεκαθαρισουμε αυτο γιατι οτιδηποτε στραβο συμβαινει το ριχνετε στην αναβαθμιση.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα μετα την αναβαθμιση σε 4.3 δεν κανει αυτοματο συγχρονισμο το weather widget ενω το εχω ορισει ανα 3 ωρες. Αν τ πατησω εγω γινεται εκεινη την στιγμη αλλα μονο του τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα μετα την αναβαθμιση σε 4.3 δεν κανει αυτοματο συγχρονισμο το weather widget ενω το εχω ορισει ανα 3 ωρες. Αν τ πατησω εγω γινεται εκεινη την στιγμη αλλα μονο του τπτ.

 

Αυτό το widget όλο έχει τέτοια θέματα σε κάθε αναβάθμιση.

Δοκίμασε να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα μετα την αναβαθμιση σε 4.3 δεν κανει αυτοματο συγχρονισμο το weather widget ενω το εχω ορισει ανα 3 ωρες. Αν τ πατησω εγω γινεται εκεινη την στιγμη αλλα μονο του τπτ.

Εμένα μου δουλεύει (το έχω κι εγώ στις 3 ώρες), άρα δεν είναι γενικευμένο bug. Ίσως δεν έχει κάτσει καλά, κάνε αυτά που λέει ο Στράτος και θα στρώσει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Τον τελευταίο καιρό όταν μιλάω στο τηλέφωνο, μερικές φορές ο άλλος με ακούει σαν να έχει ανοιχτή ακρόαση στο τηλέφωνό του (αυτό έγινε όχι μόνο σε έναν), ενώ ταυτόχρονα ακούω και εγώ σαν να έχω ανοιχτή ακρόαση του τηλεφώνου.

Ευχαριστώ πολύ και παρακαλώ για μια λύση καθώς έχω τρελαθεί (ολοκαίνουργιο κινητό:worry:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν βγάζετε το πενάκι ανάβει η οθόνη ή όχι;

 

Σε μένα δεν ανάβει και όταν την ανοίξω μόνος μου βλέπω ότι έχει ανοίξει το S Note για σημείωση.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος παιδία για ποιά 4.3 προβληματική μιλάμε ακριβώς; H ROM είναι άψογη & μου φαίνεται ότι ψάχνουμε για ψεγάδια.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν βγάζετε το πενάκι ανάβει η οθόνη ή όχι;

 

Σε μένα δεν ανάβει και όταν την ανοίξω μόνος μου βλέπω ότι έχει ανοίξει το S Note για σημείωση.

 

εμενα αναβει την οθονη οταν το βγαζω.απο εκει και περα για το snote αν δε θες να στο βγαζει πας ρυθμισεις-η συσκευη μου,κατω κατω εχει ρυθμισεις για το spen.φτιαξτο απο εκει οπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έιχα ρωτήσει πιο παλιά για το που αποθηκέυονταιοι εφαρμογές που μεταφέρονται πλεον στην κάρτα microSD με την 4.3 γιατί δεν υπάρχει κάποιος φάκελος ούτε έχει δημιουργηθεί κάτι στην microSD. Ενώ στη συσκευή στον φάκελο Android/data βλέπω ότι όλες είναι ακόμη και μετά την μεταφορά των εφαρμογών στην microSD. Αν είναι έτσι τότε δεν κερδίζουμε χώρο που μεταφέρουμε τις εφαρμογές. Έτσι πρέπει να είναι?

 

Δεν ξέρω που ακριβώς αποθηκεύονται αλλά πρέπει να ξέρεις ότι ο όγκος δεδομένων που θα μεταφερθεί στην sd εξαρτάται από την εφαρμογή. Ποτέ δε μεταφέρεται όλη η εφαρμογή αλλά το 50-70% του όγκου της. Όταν πας στις πληροφορίες των εφαρμογών σου δείχνει πόσος όγκος έχει αποθηκευτεί στην κάρτα και πόσος στο τηλέφωνο για την κάθε εφαρμογή. Εμένα πάντως με έσωσε. Από εκεί που είχα 900 mb ελεύθερα μετά τη μεταφορά πολλών εφαρμογών κατάφερα να έχω 3 gb

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά πάρτε το από τώρα όσοι βιάζεστε :cool:

Google play services

 

Και εγώ έχω πρόβλημα αλλά αφού είναι γνωστό φαντάζομαι ότι θα έρθει κάποια επίσημη ενημέρωση σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα αναβει την οθονη οταν το βγαζω.απο εκει και περα για το snote αν δε θες να στο βγαζει πας ρυθμισεις-η συσκευη μου,κατω κατω εχει ρυθμισεις για το spen.φτιαξτο απο εκει οπως θες.

 

Σε μένα δεν ανάβει, και μόλις έστησα την συσκευή μερά απο Factory reset.

 

Στις ρυθμίσεις που αναφέρεις, δεν έχει κάτι σχετικά με αυτό....

 

ΕDIT: Αν έχω κλειδωμένη την οθόνη και βγάλω το πενάκι, τότε την ανοίγει και βλέπω και το S Note. Αν η οθόνη είναι ξεκλείδωτη, αλλά σβηστή και τότε το βγάλω, απλά ανοίγει το S Note χωρίς να ανάβει η οθόνη.

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Εχω προβλημα με συνεχεις επανεκκινησεις σε πολυ προσφατα αγορασμενη συσκευη με τη 4.3 καμια ιδεα τι μπορει να ειναι? Το κανει 4-5 φορες την ημερα...δε σβηνει..αλλα κανει το χαρακτηριστικο ηχο και εμφανιζει το λογοτυπο της Samsung
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Εχω προβλημα με συνεχεις επανεκκινησεις σε πολυ προσφατα αγορασμενη συσκευη με τη 4.3 καμια ιδεα τι μπορει να ειναι? Το κανει 4-5 φορες την ημερα...δε σβηνει..αλλα κανει το χαρακτηριστικο ηχο και εμφανιζει το λογοτυπο της Samsung

 

Κάποια εφαρμογή μάλλον στο κάνει.

Άρχισε να βγάζεις μέχρι να βρεις ποια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα απεγκατασταση ολες τις εφαρμογες που ειχα...το πηγα στο πλαισιο οπου το αγορασα και θα το στειλουν στη samsung...ειναι ακομη με τις ζελατινες...ελπιζω να βρουν τι φταιει..επισης το avast mobile και το xbmc ηταν εφαρμογες που νομισα οτι εφταιγαν αλλα δεν...Ευχαριστω παντως...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα απεγκατασταση ολες τις εφαρμογες που ειχα...το πηγα στο πλαισιο οπου το αγορασα και θα το στειλουν στη samsung...ειναι ακομη με τις ζελατινες...ελπιζω να βρουν τι φταιει..επισης το avast mobile και το xbmc ηταν εφαρμογες που νομισα οτι εφταιγαν αλλα δεν...Ευχαριστω παντως...

 

Τότε μπορεί να είναι hardware το πρόβλημα.

Παρεπιπτόντως καλύτερα να το πήγαινες απευθείας στη smartec.

Θα το έπαιρνες πιο γρήγορα πίσω.

Next time :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...