Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ Πάρη! Είπες ακριβώς αυτό που ήθελα να ακούσω. Επειδή εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ να κατεβάζει με σταθερό σκέτο H είχα ανησυχήσει για το αν έχει θέμα με το wireless h/w. Όλα καλά λοιπόν! (αρρωσταίνω στη σκέψη ότι το Νοτέλι μπορεί να έχει κάτι...χεχε).

 

 

Μάλλον είναι κολλημένα pixels. Δυστυχώς είναι καθαρά θέμα h/w (πρόβλημα στον αισθητήρα της πίσω κάμερας). Μήπως άφησες τη συσκευή για πολλή ώρα σε υψηλές θερμοκρασίες (μέσα στο αυτοκίνητο να τη βλέπει ο ήλιος κτλ.); Τέτοια προβλήματα βγαίνουν συνήθως το καλοκαίρι με τη ζέστη. Δυστυχώς δεν νομίζω πως υπάρχει γιατρειά παρά μόνο το service...

 

Μάλιστα όχι δεν το άφησα σε ήλιο κτλ και αυτό το καλύπτει η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλιστα όχι δεν το άφησα σε ήλιο κτλ και αυτό το καλύπτει η εγγύηση?

Όπως λέει και ο elteo, λογικά θα στο καλύψει η εγγύηση. Αν ήταν κάτι που φαινόταν μόνο στις φωτογραφίες στο PC ίσως υπήρχε θέμα, αλλά στο screenshot που έδειξες κάνει μπαμ, δεν είναι μόνο μερικά pixels αλλά δεκάδες μαζεμένα. Πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα και παλι. Να ρωτησω:

Πήρα μια κάρτα μνημης 32gb. Tην εβαλα στο τηλέφωνο, την αναγνώρισε κι ολα καλά.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1. Οταν πάω στον φάκελλο αρχεια μου βγάζει storage:extsdCard

sdcard0

Αν καταλαβα καλά η extsdCard είναι η δικιά μου; Η άλλη ποια είναι;

2. Οταν πάω στις ρυθμίσεις του φακέλου μου και συγκεκριμένα στην επιλογή καταλόγων μου βγαζει πχ ορισμος καταλόγου εικόνας και μπορώ να επιλέξω μια από τις δύο κάρτες. Τι ακριβως είναι αυτή η επιλογη; Και το ερωτώ γιατί απ ότι κατάλαβα δεν είναι η προεπιλογη αποθηκευσης των εικονων που ρυθμίζεται από τις ρυθμίσεις της κάμερας;

3. Πριν αρχισω να αποθηκευω αρχεια στην κάρτα πρέπει να την κάνω format; Αυτό σημάινει ότι δεν είναι πλεον συμβατή με ολους τους υπολογιστες κλπ

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τις ερωτησεις αρχάριου.

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα και παλι. Να ρωτησω:

Πήρα μια κάρτα μνημης 32gb. Tην εβαλα στο τηλέφωνο, την αναγνώρισε κι ολα καλά.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1. Οταν πάω στον φάκελλο αρχεια μου βγάζει storage:extsdCard

sdcard0

Αν καταλαβα καλά η extsdCard είναι η δικιά μου; Η άλλη ποια είναι;

2. Οταν πάω στις ρυθμίσεις του φακέλου μου και συγκεκριμένα στην επιλογή καταλόγων μου βγαζει πχ ορισμος καταλόγου εικόνας και μπορώ να επιλέξω μια από τις δύο κάρτες. Τι ακριβως είναι αυτή η επιλογη; Και το ερωτώ γιατί απ ότι κατάλαβα δεν είναι η προεπιλογη αποθηκευσης των εικονων που ρυθμίζεται από τις ρυθμίσεις της κάμερας;

3. Πριν αρχισω να αποθηκευω αρχεια στην κάρτα πρέπει να την κάνω format; Αυτό σημάινει ότι δεν είναι πλεον συμβατή με ολους τους υπολογιστες κλπ

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τις ερωτησεις αρχάριου.

 

Η extsdcard είναι η εξωτερική μνήμη που έβαλες και η sdcard είναι η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, format δεν χρειάζεται μπορείς να αποθηκεύεις τα πάντα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η extsdcard είναι η εξωτερική μνήμη που έβαλες και η sdcard είναι η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, format δεν χρειάζεται μπορείς να αποθηκεύεις τα πάντα κανονικά.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν θες απάντησε μου και στην δευτερη ερώτηση; Και πάλι χίλια ευχαριστώ και συγχαρητηρια σε ολους σας, ιδίως για την βοήθεια που δινετε σε εμάς τους "ασχετους"

 

Edit: Το βρηκα

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν θες απάντησε μου και στην δευτερη ερώτηση; Και πάλι χίλια ευχαριστώ και συγχαρητηρια σε ολους σας, ιδίως για την βοήθεια που δινετε σε εμάς τους "ασχετους"

 

Edit: Το βρηκα

 

Να σαι καλά, όλοι έχουμε περάσει από το στάδιο ψαξίματος και ερωτήσεων...

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά και χωρίς αιτία το κινητό γράφει ανά 15 secs com.sec.android.app.FlashBarService διακόπηκε.

Και κολλάει.

Έκανα ενα πρόχειρο restart αλλά τίποτα.

Είμαι ροοτ με στοκ γερμανική και έχω περασμένο και το μοντ για πολλές εφαρμογές στην σαιντμπαρ.

Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει φίλε, το μοντ για τις πολλές εφαρμογές, δεν είναι το σωστό που έβαλες... Στείλε μου ποιο ακριβώς έβαλες.. Στις τροποποιήσεις/βελτιώσεις να συνεχίσουμε την συζήτηση... Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανα απο εμενα.Τελικα απο της 22 ιουλιου ακομη δεν εχει λυθει το προβλημα μου.Το note βρισκεται ακομη στην smartec εδω και 11 μερες και απαντηση δεν εχω παρει ακομη εστω το πορισμα,τι φταιει τελος παντων.Η υπομονη μου πραγματικα εχει εξαντληθει....Δεν ξερω τι αλλο να κανω.Με τον τοπικο αντιπροσωπο που το εστειλα για επισκευη και δεν μπορεσε να βγαλει ακρη ο ιδιος το εστειλε στην smartec δεν του εχουν δωσει κι εκεινοι απαντηση 10 μερες τωρα.Μαλλον θα απογειωσουν πυραυλο εκει...Δεν ξερω τι αλλο να πω....
Link to comment
Share on other sites

Παντως η υποδοχη στην σμαρτεκ εμαθα πως ειναι..τουμπανο..αξιζει να πας προσωπικα να δεις τι γινεται..χαχα..αν και δεν ειναι δειγμα ευστροφιας..πηγε φιλος μου γιατι ειχε πρόβλημα με την μπαταρια και εκτος των αλλων στο τελος του ειπε και το κορυφαίο. .τελικα σας καναμε ΟΛΙΚΗ αντικατασταση της μπαταριας..χαχα..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανα απο εμενα.Τελικα απο της 22 ιουλιου ακομη δεν εχει λυθει το προβλημα μου.Το note βρισκεται ακομη στην smartec εδω και 11 μερες και απαντηση δεν εχω παρει ακομη εστω το πορισμα,τι φταιει τελος παντων.Η υπομονη μου πραγματικα εχει εξαντληθει....Δεν ξερω τι αλλο να κανω.Με τον τοπικο αντιπροσωπο που το εστειλα για επισκευη και δεν μπορεσε να βγαλει ακρη ο ιδιος το εστειλε στην smartec δεν του εχουν δωσει κι εκεινοι απαντηση 10 μερες τωρα.Μαλλον θα απογειωσουν πυραυλο εκει...Δεν ξερω τι αλλο να πω....

 

Φιλε μου σου λεω με καθε βεβαιότητα οτι το προβλημα σου ειναι σε αυτον που το έδωσες για αποστολη.Αν το ειχες στείλει μονος σου θα το ειχες πισω εδω και αρκετες μέρες. Ψαξτο λιγο και θα καταλαβεις.Μην μπλεκετε με διαμεσολαβητες, να το στελνετε μονοι σας με κουριερ στην σμαρτεκ και θα το εχετε πισω ετοιμο σε χρονο dt ;)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανα απο εμενα.Τελικα απο της 22 ιουλιου ακομη δεν εχει λυθει το προβλημα μου.Το note βρισκεται ακομη στην smartec εδω και 11 μερες και απαντηση δεν εχω παρει ακομη εστω το πορισμα,τι φταιει τελος παντων.Η υπομονη μου πραγματικα εχει εξαντληθει....Δεν ξερω τι αλλο να κανω.Με τον τοπικο αντιπροσωπο που το εστειλα για επισκευη και δεν μπορεσε να βγαλει ακρη ο ιδιος το εστειλε στην smartec δεν του εχουν δωσει κι εκεινοι απαντηση 10 μερες τωρα.Μαλλον θα απογειωσουν πυραυλο εκει...Δεν ξερω τι αλλο να πω....

 

Παιδιά είναι 15 Αύγουστος. Είτε είναι κλειστές οι αποθήκες είτε έχουν άδειες, λογική είναι η καθυστέρηση,

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου λεω με καθε βεβαιότητα οτι το προβλημα σου ειναι σε αυτον που το έδωσες για αποστολη.Αν το ειχες στείλει μονος σου θα το ειχες πισω εδω και αρκετες μέρες. Ψαξτο λιγο και θα καταλαβεις.Μην μπλεκετε με διαμεσολαβητες, να το στελνετε μονοι σας με κουριερ στην σμαρτεκ και θα το εχετε πισω ετοιμο σε χρονο dt ;)

 

Συμφωνω απολυτα με τα παραπανω.Με ενα nexus που ειχα προβλημα,το ειχα στειλει Τετάρτη απογευμα και Παρασκευη πρωι το ειχα στα χερια μου και ειμαι σε επαρχια.Μηπως να εποικοινωνουσες μαζι τους εστω και τωρα να δεις τι εχει γινει;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το snote μου κρασαρει όταν το ανοίγω για να δω κάποιες σημειώσεις μου από την άλλη όταν βγάζω το spen ανοίγει κανονικά είμαι σε στοκ ρομ με ρουτ υπάρχει η εφαρμογή snote να την κατεβάσω και να την περάσω ξανά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει καποιος αν υπαρχει σαν ανταλακτικο αυτο το καλωδιο που εχω μαρκαρει στη φωτογραφια?

ολοκληρη ιστορια το πως εγινε, αλλα κοπηκε... αν δεν βρω το καλωδιο, τι πρεπει να ψαξω στο ebay? Touch Digitizer η LCD Display?

στη shammy θελουν 160 ευρω, και το κινητο δουλευει αψογα, η αφη κλπ αλλα δεν δινει ρευμα (μαλλον) στην οθονη με αποτελεσμα να μην βλεπω τιποτα. αλλα οταν "σερνω" το δακτυλο μου δουλευει, κλειδωνει ξεκλειδωνει κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει καποιος αν υπαρχει σαν ανταλακτικο αυτο το καλωδιο που εχω μαρκαρει στη φωτογραφια?

ολοκληρη ιστορια το πως εγινε, αλλα κοπηκε... αν δεν βρω το καλωδιο, τι πρεπει να ψαξω στο ebay? Touch Digitizer η LCD Display?

στη shammy θελουν 160 ευρω, και το κινητο δουλευει αψογα, η αφη κλπ αλλα δεν δινει ρευμα (μαλλον) στην οθονη με αποτελεσμα να μην βλεπω τιποτα. αλλα οταν "σερνω" το δακτυλο μου δουλευει, κλειδωνει ξεκλειδωνει κλπ.

 

Από άλλα κινητά που έχω ανοίξει για service και αλλαγή digitizer, αυτή η συγκεκριμένη ταινία είναι ενσωματωμένη πάνω στο digitizer και στην άλλη άκρη της είναι όπως φαίνεται στην φωτογραφία, ώστε να εφαρμόσει σε συγκεκριμένη υποδοχή πάνω στην πλακέτα.

Οπότε πας μάλλον για αγορά digitizer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου λεω με καθε βεβαιότητα οτι το προβλημα σου ειναι σε αυτον που το έδωσες για αποστολη.Αν το ειχες στείλει μονος σου θα το ειχες πισω εδω και αρκετες μέρες. Ψαξτο λιγο και θα καταλαβεις.Μην μπλεκετε με διαμεσολαβητες, να το στελνετε μονοι σας με κουριερ στην σμαρτεκ και θα το εχετε πισω ετοιμο σε χρονο dt ;)

 

 

Απ οτι καταλαβα εχεις απολυτο δικιο φιλε μου.Το εστειλα σε αυτον γιατι ειναι πιο κοντα σε εμενα καιεπισης ειναι εξουσιοδοτημενος της Samsung.Μου ειπε εχθες μαλιστα οτι για να μην εχει φτιαχτει εχει προβλημα η πλακετα η κατι τετοιο..Τι να πω...Αυριο θα ξαναπαρω την smartec.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και μια εβδομάδα όταν συνδέω τον φορτιστή στην πρίζα στο μενού στη μπαταρία μου δείχνει φόρτιση (USB) αντί για (AC) και φορτίζει περίπου σε 5-6 ώρες. Έτσι βγάζω και ξαναβάζω την πρίζα και επανέρχετε στη σωστή ένδειξη (AC) και η φόρτιση γίνετε σωστά σε 2+ ώρες. Αυτό τώρα είναι πρόβλημα του φορτιστή ή πρόβλημα της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

μάλλον μετά το 6μηνο, αρχίζουν τα προβληματάκια για τους περισσότερους, με τα καλώδια και τους φορτιστές.

Το πρόβλημα σε μένα είναι ότι δείχνει μεσω του galaxy charging, ότι δίνει τη μισή από τα 2,0mah ισχύ.

Δοκίμασα έναν φορτιστή από ebay, που γράφει 2, αλλά και εκεί 1 περίπου μου δίνει.

Δοκίμασα όμως και ένα παλιό ΝΟΚΙΑ, καλώδιο και πάει σφαίρα...

τι να πω, τσιγκουνεύονται την ποιότητα στα καλώδια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μετά από τέσσερα χρόνια ήρθε η ώρα αλλαγής του Nokia E52. Αποφάσισα λοιπόν να πάω στο πρώτο μου smartphone και μετά από κανένα τρίμηνο ψάξιμο και αφού ξεπέρασα?? τους πολλούς ενδοιασμούς που είχα με το μέγεθος κατέληξα στο Note 2.

Δεν ξέρω αν θα μου είναι χρήσιμο σαν σημειωματάριο με το spen όπως το έχω υπολογίσει αλλά για όλα τα άλλα φαίνεται ασυναγώνιστο. Ελπίζω μόνο να μην μετανιώσω τελικά με το μέγεθος.

Το περιμένω σήμερα και αρχίζουμε...:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...