Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Dr Mobile, Te_Salat

Παιδια, μην επιμενετε σε αυτο το θεμα.

Το note 2 εχει γελοια πλαστικα και σε ενα μεγαλο μερος των συσκευων τα μικροτριξιματακια ειναι στην ημερησια διαταξη.

Εχω δει συσκευες να τριζουν day 1 και αλλες μετα απο εξαρμωση και αρμωση του flip cover/ backplate καμια 15αρια φορες, κατα περιπτωση.

Ενα παραδειγμα θα φερω μονο για να ενισχυσω τα λεγομενα μου.

 

Βρεθηκα με το φιλο manan69t τις προαλλες στο μαγαζι καλου φιλου (που εχει αναφερθει πολλες φορες εδω) με σκοπο να του δωσω ενα xperia z που ειχα προς πωληση.

Ετσι ενδεικτικα του ανεφερα το λογο που κανω αναφορα συχνα πυκνα στα πλαστικα των Samsung συσκευων.

Ως δια μαγειας -κι ενω ηταν πεπεισμενος- οτι η συσκευη του δεν εχει κανενα απολυτως τριγμο, σε ενα σημειο του καπακιου (original backplate) ειχε ενα τζογο δεκατων του χιλιοστου, που τον καταλαβαινες αν επιανες τη συσκευη απο το τραπεζι και συμπτωματικα την κρατουσες απο εκει για να την σηκωσεις.

Τα λεγομενα μου πιστοποιησε και ο ιδιοκτητης του καταστηματος.

 

Δεν ενοχλει τον περισσοτερο κοσμο, πολλοι δεν το καταλαβαινουν καν, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν υφισταται.

Στον προηγουμενο note 2 grey μου (τωρα ειμαι στο 4ο) το original flip case επαιζε σαν τρελο, μετα απο δεκα μερες χρησης.

Το εδειξα στον αγοραστη του τηλεφωνου και δεν τον ενδιεφερε καθολου, καθως με το αυθεντικο καπακι ηταν rock solid.

Αυτο δε σημαινει οτι δεν υπηρχε προβλημα, ομως.

 

Ολοκληρωνοντας, ας ειμαστε ρεαλιστες στα πραγματικα θεματα του κινητου (αστεια πλαστικα) και σε ολα τα αλλα δε διαφωνω απο τα γραφομενα.

Αλλωστε κι εγω ο,τι κι αν δοκιμασα εχω πειστει και παλι (οπως και στο note 1) οτι δεν υπαρχει κατι που να μπορει να αντικαταστησει απο βασικη συσκευη το note 2 μου....

 

Βαγγελη, αρεσει πολυ που εκφραζεις την αποψη σου πολυ ισορροπημενα. Συμφωνω μαζι σου, απλα να πω οτι παρομοιες αστοχιες εχω παρατηρησει και σε αλλα κινητα με "ανωτερη ποιοτητα κατασκευης". Θελω να πω δηλαδη οτι ειναι λεπτομερειες που πρεπει να ψαξεις να τις βρεις.

Ξερεις οτι με ενδιαφερει πολυ η ποιοτητα κατασκευης και δινω βαση σε αυτα, ομως μεχρι τωρα (3 μηνες το εχω) δεν εχω διαπιστωσει καποιο τριγμο ή ατελεια, ουτε και θελω να προσπαθησω για να βρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από την άλλη αδέρφια προσδίδει και στιβαρότητα.

Τουλάχιστον εμείς που το έχουμε καταλαβαίνουμε τι εννοώ.

Όπως και να έχει είναι μια άλλη κατηγορία και παίζει μόνο του.

Η διάφορες προτάσεις που ήρθαν φέτος με αφήνουν αδιάφορο(LG)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω χρησιμοποιω το ξυπνητηρι που ειχε το κινητο και δεν εχω βαλει καποιο αλλο. Αλλα....καποιες φορες ΔΕΝ χτυπαει.

Οχι πολλες. Στους 3-4 μηνες που εχω το κινητο το εχει κανει 4-5 φορες. Αλλα δεν ειναι και ασημαντο. Για καποιο λογο το βαζω με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω αυτο που ειχα προγραμματησει επειδη δεν χτυπησε.

Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο??

 

 

Υ.Γ. Οχι δεν κλεινω την συσκευη, ουτε χαμηλωνω καποια απο τις εντασεις. Μαλιστα σημερα το ειχα βαλει στις 11.00 και δεν χτυπησε. Οταν ξυπνησα, το εβαλα σε ενα λεπτο και χτυπησε κανονικα! Επισης δεν ειναι οτι δεν το ακουσα διοτι πολυ απλα χτυπαει μεχρι να το κλεισεις. Δεν σταματαει.

 

Ευχαριστω.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, αρεσει πολυ που εκφραζεις την αποψη σου πολυ ισορροπημενα. Συμφωνω μαζι σου, απλα να πω οτι παρομοιες αστοχιες εχω παρατηρησει και σε αλλα κινητα με "ανωτερη ποιοτητα κατασκευης". Θελω να πω δηλαδη οτι ειναι λεπτομερειες που πρεπει να ψαξεις να τις βρεις.

Ξερεις οτι με ενδιαφερει πολυ η ποιοτητα κατασκευης και δινω βαση σε αυτα, ομως μεχρι τωρα (3 μηνες το εχω) δεν εχω διαπιστωσει καποιο τριγμο ή ατελεια, ουτε και θελω να προσπαθησω για να βρω.

 

Παντα ισορροπημενα Γιαννη - αλλωστε δεν εχω κανενα λογο να παρω το μερος καποιας εταιριας γιατι απλα εχω σπαταλησει πολλα χρηματα, κανοντας το hobby μου, σε ολες.

Ισχυει αυτο που λες και για αλλες εταιριες και το εχω γραψει πολλες φορες οταν δοκιμαζα το εκαστοτε κινητο.

Προσπαθησε, ομως, για παραδειγμα να βρεις τον ελαχιστο τζογο σε iphone 5, xperia z η ακομα καλυτερα στο καινουριο HTC One και δε θα βρεις. Ουτε σε δεκα ημερες, ουτε σε 2 χρονια.

Αυτη ειναι η διαφορα.

Δε λεω οτι θα ενοχλησει πολλους -τους περισσοτερους θα τους αφησει αδιαφορους- αλλα προσωπικα με ενοχλει αυτη η τακτικη των εταιριων, ειδικα απο τη στιγμη που εχουν αποδειξει πως μπορουν να κυκλοφορησουν ποιοτικοτατα τηλεφωνα χωρις αυξηση του βαρους (βλεπε bada phone, galaxy s Armani edition κλπ).

@ galanakop

Νικο, προσδιδει την αισθηση στιβαροτητας λογω του βαρους του.

Αν δεν ειχε αυτη την πολυ καλη αισθση στο χερι δεν υπηρχε περιπτωση να την κραταγα τη συσκευη με αυτα τα υλικα.

Το σωζει ομως ξεκαθαρα το αυξημενο βαρος, που -οπως σωστα λες- αποπνεει μια αισθηση business συσκευης.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

@Dr Mobile, Te_Salat

Παιδια, μην επιμενετε σε αυτό το θέμα

Βρεθηκα με το φιλο manan69t τις προαλλες στο μαγαζι καλου φιλου (που εχει αναφερθει πολλες φορες εδω) με σκοπο να του δωσω ενα xperia z που ειχα προς πωληση.

Ετσι ενδεικτικα του ανεφερα το λογο που κανω αναφορα συχνα πυκνα στα πλαστικα των Samsung συσκευων.

Ως δια μαγειας -κι ενω ηταν πεπεισμενος- οτι η συσκευη του δεν εχει κανενα απολυτως τριγμο, σε ενα σημειο του καπακιου (original backplate) ειχε ενα τζογο δεκατων του χιλιοστου, που τον καταλαβαινες αν επιανες τη συσκευη απο το τραπεζι και συμπτωματικα την κρατουσες απο εκει για να την σηκωσεις.

.

 

Βαγγέλη ήθελα να το αναφέρω και εγώ αυτό και ας πω και εγώ την άποψη μου.

Μόλις είχα βγάλει το καπάκι απ το noteli για να βαλω τη micro sim στο Ζ και το κούμπωσα πρόχειρα.

Και εσύ το πάτησες ακριβώς εκεί που λέει ο Κώστας (Dr mobile) στου s pen το κενό.

Και μάλιστα όχι με απλή κίνηση αλλά επανηλημενα και με πίεση και έκανε το τσικ.

Πουθενά αλλού, μόνο σε εκείνο το σημείο που αναφέρθηκε παραπάνω και με πρόχειρη τοποθέτηση στα γρήγορα απο μέρους μου του πισω καπακιού.

Εγώ πιστεύω ότι έχει πολύ καλό δέσιμο για συσκευή με αποσπώμενα πλαστικά και έτσι κ αλλιώς σε θήκη το έχουμε 9 στις 10 φορές.

Για μένα δεν αξίζει συσκευή που είναι τελείως μονοπλοκ γιατί αν σου πέσει ή αν γρατσουνιστη τρώει άκυρο κατευθείαν και τα λεφτά είναι πολλά να παίζεις με αυτά.

Οπότε δώρων άδωρον όπως παραδεχτηκες κ εσύ, και το Ζ θέλει θήκη οπότε αυτό με τα υλικά δε με τρελενει πλέον.

Για κινητό θέλω πλαστικό με σωστό δέσιμο φινίρισμα, αποσπώμενη μπαταρία, κάρτα micro sd και κουμπί μπροστά μέχρι να μπορώ να ξυπνάω την οθόνη με swype η 2πλο tap όπως στο Ν4.

Δηλαδή θέλω ευχρηστία και πρακτικότητα.

Γυαλιά και αλουμίνια unibody πλέον δε μου κάνουν κλικ,.

Αν βγει κάνα άλλο ενισχυμένο ελαφρύ υλικό σε κινητά ή τιτάνιο ισως :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, αρεσει πολυ που εκφραζεις την αποψη σου πολυ ισορροπημενα. Συμφωνω μαζι σου, απλα να πω οτι παρομοιες αστοχιες εχω παρατηρησει και σε αλλα κινητα με "ανωτερη ποιοτητα κατασκευης". Θελω να πω δηλαδη οτι ειναι λεπτομερειες που πρεπει να ψαξεις να τις βρεις.

Ξερεις οτι με ενδιαφερει πολυ η ποιοτητα κατασκευης και δινω βαση σε αυτα, ομως μεχρι τωρα (3 μηνες το εχω) δεν εχω διαπιστωσει καποιο τριγμο ή ατελεια, ουτε και θελω να προσπαθησω για να βρω.

 

Έτσι ακριβώς.

Όταν βγει από κάποια άλλη εταιρεία κάτι ανάλογο σε unibody και χωρίς προβλήματα θα το αγοράσουμε.

Τα δίνουμε χρήματα σε συσκευές που δεν μας εξυπηρετούν για να έχουμε εμφάνιση είναι πρόβλημα.

Επίσης το να κραζουμε και να τρέχουμε πρώτοι να αγοράσουμε το S4 που ουσιαστικά δεν χρειάζεται σε όποιον έχει το Note2, η το N3 όταν κυκλοφορήσει, είναι σαν να επιβραβεύουμε την Samsung.

 

Για μένα είναι αρκετό ότι μου έδωσε μια συσκευή που κάνω καλύτερα από ποτέ την δουλειά μου και για πρώτη φορά μου είναι αδιάφορες οι νέες κυκλοφορίες.

Το μόνο που θα κάνω είναι να βάλω αγγελία το Lumia και να αγοράσω το Πάσχα ένα 808.

Μου στείλε ένα βίντεο ο Μάνος και έπαθα πλάκα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το καπακι δεν φταίει παντως. Δοκιμασα να το πιεσω χωρίς αυτο και στο συγκεκριμένο σημείο κάνει τον περισσότερο ηχο.

Edit: τωρα ειδα της απαντησεις και καλύφθηκα. Θα το κρατήσω ως εχει και εαν χειροτερεψει τοτε θα το παω για service. Η αληθεια ειναι οτι δεν με πείραζε αλλα το συνεκρινα με ενος φιλου που το πηρε πρόσφατα και δεν ακουγεται καθόλου το δικο του για αυτο και ανησυχησα.

Edited by gilberto
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό μειονέκτημα του γίγαντα είναι το φυσικό του μέγεθος που καμιά φορά κάνει δύσκολη τη συμβίωση σαν απλό τηλέφωνο.

Μάνο συμφωνώ, αυτό είναι το μοναδικό του "μειονέκτημα", που όμως είναι το τίμημα της τεράστιας οθόνης του που το κάνει τόσο χρηστικό. Το καλοκαίρι που δεν θα φοράμε μπουφάν κτλ. θα φανεί κατά πόσο θα μπορούμε να το έχουμε μαζί μας άνετα. Πιστεύω πως θα τη βρούμε τη λύση και σ' αυτό.

 

@v@gelis: Βαγγέλη εντάξει, δεν αντιλέγω, το μέταλλο και το γυαλί υπερτερούν στην αίσθηση, στην ποιότητα, στην εμφάνιση. Αλλά νομίζω ότι υπερβάλλεις λίγο όταν λες ότι τα πλαστικά του Note II είναι "αστεία". Πιστεύω θα συμφωνήσεις πως υπάρχουν πολύ χειρότερα. Έχω το λευκό Note II και η αίσθηση που μου αφήνει το σώμα του στο μάτι και στο άγγιγμα είναι πολύ ευχάριστη. Η ασημί επίστρωση στο bezel φαίνεται να είναι αρκετά παχιά και δεν φθείρεται εύκολα, το δε πίσω καπάκι είναι από καλής ποιότητας πλαστικό που είναι μαλακό, δεν ραγίζει/ξεφτίζει εύκολα και διατηρεί τη γυαλάδα του. Το σύνολο της συσκευής το βρίσκω πολύ ευχάριστο να το αγγίζεις και να το δουλεύεις. Τουλάχιστον αυτή είναι η προσωπική μου εντύπωση από τη συσκευή. Και φυσικά μόλις την ανοίγω και τη δουλεύω, οι όποιες ατέλειες και συμβιβασμοί στα υλικά κατασκευής σβήνουν μπροστά στην σχεδόν τέλεια υλοποίηση του Android JB + Project Butter + 2 GB RAM + μεγάλη 720p AMOLED οθόνη + Wacom S Pen + 3100 mAh μπαταρία + ... + ...

 

... ουτε και θελω να προσπαθησω για να βρω.

Γιάννη καλά κάνεις και δεν ψάχνεις για ατέλειες και ψεγάδια γιατί αν ψάξεις είναι 100% σίγουρο ότι θα βρεις. Σε οποιαδήποτε συσκευή. Σε οτιδήποτε υλικό. Μόνο στο πνεύμα έχουμε μια ελπίδα να προσεγγίσουμε την τελειότητα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@Βαγγελη εκτός του ότι οι συσκευές που αναφέρεις είναι unibody κάτσε να κυκλοφορήσουν ευρέως και θα δούμε τι προβλήματα θα βγάλουν.

Εδώ στο iPhone 5 υπήρξαν πολλές συσκευές που μόλις τους κουνούσες ακούγονταν διάφορα από μέσα.

Και κάνουμε τώρα θέμα για κάτι που αν δεν το έγραφε ο Κωστας δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι ποτέ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ήθελα να το αναφέρω και εγώ αυτό και ας πω και εγώ την άποψη μου.

Μόλις είχα βγάλει το καπάκι απ το noteli για να βαλω τη micro sim στο Ζ και το κούμπωσα πρόχειρα.

Και εσύ το πάτησες ακριβώς εκεί που λέει ο Κώστας (Dr mobile) στου s pen το κενό.

Και μάλιστα όχι με απλή κίνηση αλλά επανηλημενα και με πίεση και έκανε το τσικ.

Πουθενά αλλού, μόνο σε εκείνο το σημείο που αναφέρθηκε παραπάνω και με πρόχειρη τοποθέτηση στα γρήγορα απο μέρους μου του πισω καπακιού.

Εγώ πιστεύω ότι έχει πολύ καλό δέσιμο για συσκευή με αποσπώμενα πλαστικά και έτσι κ αλλιώς σε θήκη το έχουμε 9 στις 10 φορές.

Για μένα δεν αξίζει συσκευή που είναι τελείως μονοπλοκ γιατί αν σου πέσει ή αν γρατσουνιστη τρώει άκυρο κατευθείαν και τα λεφτά είναι πολλά να παίζεις με αυτά.

Οπότε δώρων άδωρον όπως παραδεχτηκες κ εσύ, και το Ζ θέλει θήκη οπότε αυτό με τα υλικά δε με τρελενει πλέον.

Για κινητό θέλω πλαστικό με σωστό δέσιμο φινίρισμα, αποσπώμενη μπαταρία, κάρτα micro sd και κουμπί μπροστά μέχρι να μπορώ να ξυπνάω την οθόνη με swype η 2πλο tap όπως στο Ν4.

Δηλαδή θέλω ευχρηστία και πρακτικότητα.

Γυαλιά και αλουμίνια unibody πλέον δε μου κάνουν κλικ,.

Αν βγει κάνα άλλο ενισχυμένο ελαφρύ υλικό σε κινητά ή τιτάνιο ισως :)

 

Μανο εγω παλι θα σου πω το αντιθετο.

Δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να το προσεξεις, γιατι απλα το εχεις παντα σε θηκη.

Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν υφισταται.

Ηταν, αλλωστε, μολις η δευτερη φορα που το εβγαζες -οπως μου ανεφερες...

Επισης, εσυ εισαι on the safe side - εχω δει πολυ χειροτερα -απο την πρωτη ημερα απο το δικο σου...

Του αδερφου μου εχει το ιδιο ακριβως προβλημα με το φιλο gilberto. Και γενικα στο σημειο του S-pen εχω δει τρελους τζογους, μεχρι και 2 χιλιοστα σε note...

Ολοι αυτοι οταν τους ρωτουσα μου ελεγαν οτι ειναι στιβαροτατο - ακομα κι ο αδερφος μου !!!

 

Το Ζ αν το κραταγα (ακυρωσα το λευκο για να κρατησω την επιδοτηση για μια δοκιμη του S4 οταν ερθει) θα εβαζα screen protector εμπρος-πισω και bumper (το ειχα παραγγειλει απο ebay), οποτε το γυαλι θα εδινε σε καθημερινη βαση την πολυτελη αισθηση στο χερι (οπως ακριβως ειχα και το iphone 4/4s και το απολαμβανα καθημερινα).

Για το hardware button (home) συμφωνω, με καλυπτει κι εμενα εστω κι αν ειναι potential σημειο φθορας. Το προτιμω ομως γιατι ειναι πρακτικο και αυξανει την ευχρηστια.

 

Micro Sd ειναι εκ των ουκ ανευ, αλλα αποσπωμενη μπαταρια δε μου λεει απολυτως τιποτα γιατι ολοι εμεις που γραφουμε εδω μεσα αποκλειεται να κρατησουμε τη συσκευη πανω απο χρονο και κατα συνεπεια να χρειαστει αντικατασταση.

Οπως επισης ελαχιστοι εδω μεσα αλλαζουν τη μπαταρια σε καθημερινη βαση - οι περισσοτεροι δισταζουν να το κανουν, αφενος γιατι δεν χρειαζεται (δε με εχει προδωσει ποτε μεσα στη μερα η συσκευη) και αφετερου γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να μη τζογαρει το καπακι μετα απο λιγο η πολυ καιρο (δεν το συζητω καν).

 

@Te_Salat, Dr Mobile

Μα παιδια, φυσικα και λογω unibody ειναι ετσι.

Και το αν θα παρουσιασουν αλλα προβληματα δεν εχει να κανει με την ποιοτητα των υλικων, αλλα με κακο quality control των εταιριων.

Και στο one υπηρχε κατασκευαστικο θεμα (ειδα τη συσκευη, phase 1) το οποιο ομως εξυπνα και ευστοχα το αντιληφθηκαν μετα απο το feedback των απανταχτου -ανα τον κοσμο- beta testers και στη συσκευη phase 2 που ειδα προχθες αυτο ηταν παρελθον. Δε θα επεκταθω γιατι ειναι κατι που δεν ειναι προς συζητηση.

Κανουμε θεμα για κατι που υφισταται.

Αλλους τους ενοχλει, τους περισσοτερους οχι.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει θεμα.

Μην κανουμε ομως σαν τους κατοχους αλλων συσκευων που δεν παραδεχονται τιποτα.

Οποτε ποσταρω κατι και βλεπω οτι ο καθενας γραφει το μακρυ του και το κοντο του κοβω την κουβεντα επιτοπου - δεν αναφερομαι για το παρον θεμα που κανουμε σωστη κουβεντα(το εκανα σε αρκετα θεματα τις τελευταιες ημερες)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μανο εγω παλι θα σου πω το αντιθετο.

Δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να το προσεξεις, γιατι απλα το εχεις παντα σε θηκη.

Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν υφισταται.

Ηταν, αλλωστε, μολις η δευτερη φορα που το εβγαζες -οπως μου αναφερες...

Επισης, εσυ εισαι on the safe side - εχω δει πολυ χειροτερα -απο την πρωτη ημερα απο το δικο σου...

 

Το Ζ αν το κραταγα (ακυρωσα το λευκο για να κρατησω την επιδοτηση για μια δοκιμη του S4 οταν ερθει) θα εβαζα screen protector εμπρος-πισω και bumper (το ειχα παραγγειλει απο ebay), οποτε το γυαλι θα εδινε σε καθημερινη βαση την πολυτελη αισθηση στο χερι.

Για το hardware button (home) συμφωνω, με καλυπτει κι εμενα εστω κι αν ειναι potential σημειο φθορας. Το προτιμω ομως γιατι ειναι πρακτικο και αυξανει την ευχρηστια.

 

Micro Sd ειναι εκ των ουκ ανευ, αλλα αποσπωμενη μπαταρια δε μου λεει απολυτως τιποτα γιατι ολοι εμεις που γραφουμε εδω μεσα αποκλειεται να κρατησουμε τη συσκευη πανω απο χρονο και κατα συνεπεια να χρειαστει αντικατασταση.

Οπως επισης ελαχιστοι εδω μεσα αλλαζουν τη μπαταρια σε καθημερινη βαση - οι περισσοτεροι δισταζουν να το κανουν, αφενος γιατι δεν χρειαζεται (δε με εχει προδωσει ποτε μεσα στη μερα η συσκευη) και αφετερου γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να μη τζογαρει το καπακι μετα απο λιγο η πολυ καιρο (δεν το συζητω καν).

 

Μάλλον θα αρχίσω να κάνω αρχειοθέτηση τα μηνύματα σου για να δεις μετά από λίγο καιρό τι έλεγες και τι θα λες τότε:)

Αφορμή ψάχνεις να ξοδευτεις πάλι.:) Αφού δοκιμάσεις και το one, θα γράψεις ένα επικό ποστ ότι δυστυχώς δεν γίνεται με τέτοια αυτονομία με κλειδωμένο bootloader χρειάζονται χρόνο για να φτάσουν την Samsung σε υλοποίηση και αναγκαστικά γυρνάς στα Fisher price :D πλαστικά.

 

Εμένα δεν μου λένε τίποτα όλα αυτά. Προτιμώ να κάνω αναβάθμιση στην tv μου η να πάω κάνα ταξιδάκι.

Έκανα τον κύκλο μου πλέον και είδα ότι χάνουμε τον καιρό μας και λεφτά.

Σε πρώτη φάση έκοψα root custom κλπ.

Τώρα αλλαγή μια συσκευή το χρόνο και μόνο εφόσον υπάρχει πραγματικός λόγος. Αλλιώς κάθε 2 χρόνια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω χρησιμοποιω το ξυπνητηρι που ειχε το κινητο και δεν εχω βαλει καποιο αλλο. Αλλα....καποιες φορες ΔΕΝ χτυπαει.

Οχι πολλες. Στους 3-4 μηνες που εχω το κινητο το εχει κανει 4-5 φορες. Αλλα δεν ειναι και ασημαντο. Για καποιο λογο το βαζω με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω αυτο που ειχα προγραμματησει επειδη δεν χτυπησε.

Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο??

 

 

Υ.Γ. Οχι δεν κλεινω την συσκευη, ουτε χαμηλωνω καποια απο τις εντασεις. Μαλιστα σημερα το ειχα βαλει στις 11.00 και δεν χτυπησε. Οταν ξυπνησα, το εβαλα σε ενα λεπτο και χτυπησε κανονικα! Επισης δεν ειναι οτι δεν το ακουσα διοτι πολυ απλα χτυπαει μεχρι να το κλεισεις. Δεν σταματαει.

 

Ευχαριστω.

 

Περίεργο μου φαίνεται... Εγώ το χρησιμοποιώ από τον Οκτώβρη που το έχω και δεν με έχει προδώσει ποτέ...

 

σημ. : το βάζω στο αθόρυβο κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ και λειτουργεί κανονικά... Δεν επηρεάζεται δηλαδή από την ένταση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα αρχίσω να κάνω αρχειοθέτηση τα μηνύματα σου για να δεις μετά από λίγο καιρό τι έλεγες και τι θα λες τότε:)

Αφορμή ψάχνεις να ξοδευτεις πάλι.:) Αφού δοκιμάσεις και το one, θα γράψεις ένα επικό ποστ ότι δυστυχώς δεν γίνεται με τέτοια αυτονομία με κλειδωμένο bootloader χρειάζονται χρόνο για να φτάσουν την Samsung σε υλοποίηση και αναγκαστικά γυρνάς στα Fisher price :D πλαστικά.

 

Εμένα δεν μου λένε τίποτα όλα αυτά. Προτιμώ να κάνω αναβάθμιση στην tv μου η να πάω κάνα ταξιδάκι.

Έκανα τον κύκλο μου πλέον και είδα ότι χάνουμε τον καιρό μας και λεφτά.

Σε πρώτη φάση έκοψα root custom κλπ.

Τώρα αλλαγή μια συσκευή το χρόνο και μόνο εφόσον υπάρχει πραγματικός λόγος. Αλλιώς κάθε 2 χρόνια.

 

Κωστα, αυτο ειναι το χομπυ μου - και το γεγονος οτι ποσταρεις κι εσυ καθε μερα εδω μεσα (περισσοτερο απο εμενα) σημαινει οτι ειναι και το δικο σου.

Ναι, αυτο θα γραψω πιθανοτατα.

Οτι θα μεινω με τα πλαστικα -αναλογα με αυτα που παιζουν τα ανηψια μου- αυτο δεν αναιρει τιποτα ομως.

Θυμασαι, αυτα εγραφα παλιοτερα που δοκιμαζα διαφορα ανδροειδη και κατεληγα στο iphone 4. Γιατι αυτο ηταν τοτε η καλυτερη all around υλοποιηση. Σημερα ειναι τα note. Αυριο κατι αλλο...

Τηλεοραση δε βλεπω καθολου, εχω πανω απο 5 χρονια να δω κατι περα απο basketball/football game.

Ο καθενας μπορει να σπαταλα τα χρηματα του οπως τον ευχαριστει.

Αν εχουμε να σπαταλησουμε εχει καλως, αν παλι οχι απλα παυουμε να ασχολουμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω χρησιμοποιω το ξυπνητηρι που ειχε το κινητο και δεν εχω βαλει καποιο αλλο. Αλλα....καποιες φορες ΔΕΝ χτυπαει.

Οχι πολλες. Στους 3-4 μηνες που εχω το κινητο το εχει κανει 4-5 φορες. Αλλα δεν ειναι και ασημαντο. Για καποιο λογο το βαζω με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω αυτο που ειχα προγραμματησει επειδη δεν χτυπησε.

Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο??

 

 

Υ.Γ. Οχι δεν κλεινω την συσκευη, ουτε χαμηλωνω καποια απο τις εντασεις. Μαλιστα σημερα το ειχα βαλει στις 11.00 και δεν χτυπησε. Οταν ξυπνησα, το εβαλα σε ενα λεπτο και χτυπησε κανονικα! Επισης δεν ειναι οτι δεν το ακουσα διοτι πολυ απλα χτυπαει μεχρι να το κλεισεις. Δεν σταματαει.

 

Ευχαριστω.

 

Μη μου γράφεις τέτοια τώρα. Ουκ ολίγα πρωινά 2 μήνες τώρα δεν έχω ακούσει το ξυπνητήρι και νόμιζα ότι "βάρυνε" ο ύπνος μου. Στο S2 δεν μου είχε συμβεί ποτέ 1.5 χρόνο. Κάθε βράδυ δίπλα στο κομοδίνο σε airplane mode και τα δύο.

 

Τι πατάτα και αυτή αν ισχύει.

 

Τρέχω για εφαρμογή alarm clock τώρα κιόλας...

 

...

 

Εμένα δεν μου λένε τίποτα όλα αυτά. Προτιμώ να κάνω αναβάθμιση στην tv μου η να πάω κάνα ταξιδάκι.

Έκανα τον κύκλο μου πλέον και είδα ότι χάνουμε τον καιρό μας και λεφτά.

Σε πρώτη φάση έκοψα root custom κλπ.

Τώρα αλλαγή μια συσκευή το χρόνο και μόνο εφόσον υπάρχει πραγματικός λόγος. Αλλιώς κάθε 2 χρόνια.

Συμφωνώ μέχρι κεραίας. Πάρα πολλά χρήματα σε ανούσιες (9 στις 10) αλλαγές κινητών τα τελευταία 15 χρόνια. Και ειδικά στο Νοτε2 από την στιγμή που συνηθίζεις το μέγεθος δεν υπάρχει ουσιαστική ανάγκη αλλαγής. Αν δεν πάει από πτώση (το έχω όμως σε καλή θήκη από day1 γιατί δεν ήθελα να συνηθίσω το κανονικό μέγεθος αλλά το μέγεθος με θήκη μαζί) ή κάτι άλλο (και να πεθάνει η μπαταρία με 20 ευρώ καινούρια) ελπίζω να μην παρασυρθώ και να βγάλω 2 ή και παραπάνω χρόνια. Με το S2 έκλεισα 1.5+ χρόνο και δεν θα έκανα αλλαγή αλλά η γοητεία της s-pen και η καλή τιμή του Νοτε2 (530) σε συνάρτηση με την καλή τιμή πώλησης S2 + άλλων με έκαναν κάτοχο. Και δεν μετάνοιωσα. Ευτυχώς δεν πήγα σε s3 όπως σκεφτόμουν χαζωδώς (δεν πιστεύω θα μου έδινε πολλά παραπάνω από s2). Μετά τα εγκληματικά λάθη iphone 3gs & 4 η Samsung μου τιμάει τα χρήματα και τον χρόνο μου..

 

...

Αν εχουμε να σπαταλησουμε εχει καλως, αν παλι οχι απλα παυουμε να ασχολουμαστε...

Συμφωνώ στο κορμό των γραφομένων σου. Σε αυτή την φράση θα διαφωνήσω λίγο. Και θα διαφωνήσω σήμερα γιατί πριν 2-3 χρόνια δεν θα διαφωνούσα αλλά θα πήγαινα για το "χιτ" της εποχής στο ταμείο. Νομίζω ότι θα πρέπει (με αφορμή ίσως και την κρίση) να αρχίσουμε να εκτιμούμε και να "λιώνουμε" αυτό που έχουμε. Ειδικά όταν είναι πολύ καλό. Το είχε πει κάποιος λόγιος αλλά δεν θυμάμαι ποιος, ότι πρέπει να μάθουμε να αντλούμε ευτυχία από όσα ήδη έχουμε και όχι από όσα ίσως θα θέλαμε. Και ειδικά σε αυτές τις συσκευές πολλοί από εμάς κάνουμε τα βασικά (δεν εννοώ εσένα καθώς δεν γνωρίζω την χρήση σου φυσικά) και μετά από 6-8-10 μήνες ή και λιγότερο αλλάζουμε συσκευή για να κάνουμε σχεδόν τα ίδια.

Δεν εννοώ φυσικά ότι πρέπει να μείνουμε με την ίδια συσκευή για 10 χρόνια γιατί όλα εξελίσσονται αλλά η "αλλαγή για την αλλαγή" εκτός από πολυδάπανη τις περισσότερες φορές προσφέρει πολύ λίγα. Κάποιο μεγαλόστελεχος της Φεράρι είχε δώσει μια συνέντευξη πριν 2-3 χρόνια και ο δημοσιογράφος είχε εντυπωσιαστεί ότι το κινητό που είχε στο πολυτελές γραφείο του ήταν ένα ταπεινό ... 6310. Του είχε θίξει το θέμα και η απάντηση ήταν ότι συνέχιζε να κάνει εξαιρετικά την δουλειά που ήθελε. Αυτός ο άνθρωπος μου άρεσε (άσχετα αν συμπαθώ περισσότερο τα πορσικά). :)

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω χρησιμοποιω το ξυπνητηρι που ειχε το κινητο και δεν εχω βαλει καποιο αλλο. Αλλα....καποιες φορες ΔΕΝ χτυπαει.

Οχι πολλες. Στους 3-4 μηνες που εχω το κινητο το εχει κανει 4-5 φορες. Αλλα δεν ειναι και ασημαντο. Για καποιο λογο το βαζω με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω αυτο που ειχα προγραμματησει επειδη δεν χτυπησε.

Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο??

 

 

Υ.Γ. Οχι δεν κλεινω την συσκευη, ουτε χαμηλωνω καποια απο τις εντασεις. Μαλιστα σημερα το ειχα βαλει στις 11.00 και δεν χτυπησε. Οταν ξυπνησα, το εβαλα σε ενα λεπτο και χτυπησε κανονικα! Επισης δεν ειναι οτι δεν το ακουσα διοτι πολυ απλα χτυπαει μεχρι να το κλεισεις. Δεν σταματαει.

 

Ευχαριστω.

Μήπως έγινε λάθος στον ορισμό του alarm και ήταν επιλεγμένη κάποια άλλη ημέρα εκτός αυτής στην οποία ήθελες να χτυπήσει; Π.χ., αν δημιουργήσεις σήμερα (Κυριακή) ένα alarm και δεν επιλέξεις ημέρα, θα επιλεγεί αυτόματα η Δευτέρα και η ώρα που έθεσες. Αν στο μέλλον ξαναενεργοποιήσεις το alarm αυτό και η τρέχουσα ημέρα είναι ας πούμε Τετάρτη, τότε το alarm θα χτυπήσει την επόμενη Δευτέρα! Πρέπει να προσέξεις και να απενεργοποιήσεις την επιλεγμένη μέρα για να χτυπήσει άμεσα χωρίς να πηδήξει μέρες. Γενικά να προσέχεις πάντα το μήνυμα που σου βγάζει όταν ρυθμίζεις το alarm (που σου λέει π.χ. "το alarm θα χτυπήσει σε 16 ώρες και 3 λεπτά"). Αν εκεί σου βγάλει "το alarm θα χτυπήσει σε 4 ημέρες 16 ώρες και 3 λεπτά" τότε ίσως έχει γίνει λάθος επιλογή της ημέρας.

 

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα και να καταλαβαίνεις τι εννοώ... :p

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έγινε λάθος στον ορισμό του alarm και ήταν επιλεγμένη κάποια άλλη μέρα εκτός αυτής στην οποία ήθελες να χτυπήσει; Π.χ., αν δημιουργήσεις σήμερα (Κυριακή) ένα alarm και δεν επιλέξεις ημέρα, θα επιλεγεί αυτόματα η Δευτέρα και η ώρα που έθεσες. Αν στο μέλλον ξαναενεργοποιήσεις το alarm αυτό και η τρέχουσα μέρα είναι ας πούμε Τετάρτη, τότε το alarm θα χτυπήσει την επόμενη Δευτέρα! Πρέπει να προσέξεις και να απενεργοποιήσεις την επιλεγμένη μέρα για να χτυπήσει την επόμενη. Γενικά να προσέχεις πάντα το μήνυμα που σου βγάζει όταν ρυθμίζεις το alarm (που σου λέει π.χ. "το alarm θα χτυπήσει σε 16 ώρες και 3 λεπτά"). Αν εκεί σου βγάλει "το alarm θα χτυπήσει σε 4 μέρες 16 ώρες και 3 λεπτά" τότε ίσως έχει γίνει λάθος επιλογή της μέρας.

 

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα και να καταλαβαίνεις τι εννοώ... :p

 

Καταλαβα ακριβως τί εννοεις αλλα οχι. Την ειχα πατησει ετσι παλιοτερα και απο τοτε

1ον εχω ενεργοποιησει να επαναλαμβανεται εβδομαδιαια και

2ον το τσεκαρα. Συγκεκριμενα δεν το ρυθμισα στις 11.00 αλλα σε 10 ωρες απο την ωρα που το εβαλα. Δηλαδη κοιτουσα την ενδειξη που αναφερεις και οχι την ωρα.

 

 

Ναι το ξερω οτι δεν επηρεαζεται απο την ενταση που εχεις ρυθμισει αλλα την ειχα ψηλα για καλο και για κακο! Αλλα και παλι...το κακο εγινε!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά να προσέχεις πάντα το μήνυμα που σου βγάζει όταν ρυθμίζεις το alarm (που σου λέει π.χ. "το alarm θα χτυπήσει σε 16 ώρες και 3 λεπτά"). Αν εκεί σου βγάλει "το alarm θα χτυπήσει σε 4 ημέρες 16 ώρες και 3 λεπτά" τότε ίσως έχει γίνει λάθος επιλογή της ημέρας.

 

+1 από μένα...

 

απ' το στόμα μου το πήρες...

 

πάντα να κοιτάς το μήνυμα που βγάζει όταν το ενεργοποιείς...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα ακριβως τί εννοεις αλλα οχι. Την ειχα πατησει ετσι παλιοτερα και απο τοτε

1ον εχω ενεργοποιησει να επαναλαμβανεται εβδομαδιαια και

2ον το τσεκαρα. Συγκεκριμενα δεν το ρυθμισα στις 11.00 αλλα σε 10 ωρες απο την ωρα που το εβαλα. Δηλαδη κοιτουσα την ενδειξη που αναφερεις και οχι την ωρα.

 

 

Ναι το ξερω οτι δεν επηρεαζεται απο την ενταση που εχεις ρυθμισει αλλα την ειχα ψηλα για καλο και για κακο! Αλλα και παλι...το κακο εγινε!

Και εγώ το προσέχω αυτό και πάντοτε κοιτάω το μήνυμα σε πόση ώρα θα χτυπήσει.

 

Το έψαξα λίγο και έχει παρουσιαστεί και σε άλλους. Στην τρίτη σελίδα προτείνεται και μία λύση αλλά όπως φαίνεται δεν είναι μόνιμη:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1981575

 

Απαράδεκτο αν κολλάει το ξυπνητήρι. Είπαμε να μην χτυπάει αν κλείνει τελείως το κινητό αλλά όχι και να μην χτυπάει αν λειτουργεί κανονικά. :mad:

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι θεμα της εφαρμογης αλλαζουμε εφαρμογη και ειμαστε οκ.

Το προβλημα ειναι μην ειναι τιποτα θεμα kernel...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι θεμα της εφαρμογης αλλαζουμε εφαρμογη και ειμαστε οκ.

Το προβλημα ειναι μην ειναι τιποτα θεμα kernel...

 

Εγώ είμαι μαμά εξαρχής.

Ήδη δοκιμάζω extreme clock και myclock. Ειδικά όμως στο ξυπνητήρι ήθελα τη μαμά εφαρμογή.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω χρησιμοποιω το ξυπνητηρι που ειχε το κινητο και δεν εχω βαλει καποιο αλλο. Αλλα....καποιες φορες ΔΕΝ χτυπαει.

Οχι πολλες. Στους 3-4 μηνες που εχω το κινητο το εχει κανει 4-5 φορες. Αλλα δεν ειναι και ασημαντο. Για καποιο λογο το βαζω με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω αυτο που ειχα προγραμματησει επειδη δεν χτυπησε.

Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο??

 

 

Υ.Γ. Οχι δεν κλεινω την συσκευη, ουτε χαμηλωνω καποια απο τις εντασεις. Μαλιστα σημερα το ειχα βαλει στις 11.00 και δεν χτυπησε. Οταν ξυπνησα, το εβαλα σε ενα λεπτο και χτυπησε κανονικα! Επισης δεν ειναι οτι δεν το ακουσα διοτι πολυ απλα χτυπαει μεχρι να το κλεισεις. Δεν σταματαει.

 

Ευχαριστω.

 

Αυτό το πρόβλημα το είχα με το Gnex. Δεν ήταν θέμα εφαρμογής...

Ουσιαστικά το τηλέφωνο μπαίνει σε deep sleep και δεν ανανεώνει την ώρα. Έτσι νομίζει ότι δεν έχει φτάσει ακόμα η ώρα να χτυπήσει. Mόλις διαπιστώσεις ότι δεν χτύπησε το ξυπνητήρι και ανοίξεις την οθόνη, βλέπεις για ένα δύο δευτερόλεπτα την ώρα που μπήκε σε deep sleep.

Τουλάχιστον έτσι συνέβαινε στο Gnex.

Στην 4.1.2 είσαι;

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες τωρα δεν εχω το παραμικρο προβλημα απο το ξυπνητήρι.

 

παρατηρω μετα λυπης μου οτι το βυσμα του καλωδιου usb, αφηνει ενα ιχνος αριστερα και δεξια στο bezel γυρω απο την τρυπα του usb. Ενα ελαχιστο, το οποιο ομως δεν ξερω πως θα εξελιχθει... θα το δειτε υπο γωνια και με δυσκολια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Για μένα είναι αρκετό ότι μου έδωσε μια συσκευή που κάνω καλύτερα από ποτέ την δουλειά μου και για πρώτη φορά μου είναι αδιάφορες οι νέες κυκλοφορίες.

Το μόνο που θα κάνω είναι να βάλω αγγελία το Lumia και να αγοράσω το Πάσχα ένα 808.

Μου στείλε ένα βίντεο ο Μάνος και έπαθα πλάκα.

 

Τη καλυτερη δουλεια θα κανεις Κωστα!:)

Και απλα θα εχεις το καλυτερο καμεροτηλεφωνο(808)για εξω και το καλυτερο εργαλειο(note2) για ολα τα αλλα!

Εψαξα,εψαξα,εκανα συνδιασμους,πεταξα λεφτα αλλα πιστεψε με εβαλα μυαλο(η ετσι πιστευω τουλαχιστον:p).

Αν δε βγει κατι πραγματικα δυνατο,και εννοω με δυνατοτητες σα το νοτε η παραπλησιες αλλα και με ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ κυριως και υλοποιηση να πλησιαζει τουλαχιστον το γιγαντα δε προκειτε να φυγω απ το συνδιασμο,μονο αν εχω λεφτα για πεταμα η για δοκιμες.

Γιατι ΚΑΝΕΝΑ δε θα μου προσφερει την εμπειρια και την αυτονομια του note που εχω σα βαση.

Και εδω να πω οτι σχεδον εχω καταργησει pc,laptop κ.α. και τα περισσοτερα τα κανω απ το note και την ανεση του καναπε σπιτι,η οπου το εχω μαζι εξω.

Mail,ενημερωση internet, rss,browsing κανονικο και να μην επεκταθω αλλο,ακομα και τα βασικα αρχεια μου τα εχω μαζι μου η στο dropbox,συν τηλεφωνο,GPS,,καμερα,βιντεο,προσωπικο multimedia center,office και δε συμαζευετε.

Ολα αυτα θελουν εκτος απο χωρο και αυτονομια οπως ειπα για να τα αξιοποιησεις κατ αρχας και να τα χαρεις μετα.

Τι να το κανω το Nexus4(το πιο αμεσο android κατ εμε)οταν ξελιγονετε η μπαταρια για πλακα,η το Ζ που μου κοβει τη χαρα του browsing με τα on screen buttons που κανουν την οθονη των 5 να μενει 4.6-4.7 μονο στον opera που δουλευω κυριως(χωρια που δεν εχει κανει update και ειναι σα ψειρες η γραμματοσειρα)και οταν τα ειχα διπλα διπλα με το Νοτε ηταν σα μωρο η οθονη του Ζ μπροστα του παρ ολο που σα κινητο ειναι τεραστιο(λιγο κατω απ το νοτε και πανω απ το S3(S4).

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες τωρα δεν εχω το παραμικρο προβλημα απο το ξυπνητήρι.

 

παρατηρω μετα λυπης μου οτι το βυσμα του καλωδιου usb, αφηνει ενα ιχνος αριστερα και δεξια στο bezel γυρω απο την τρυπα του usb. Ενα ελαχιστο, το οποιο ομως δεν ξερω πως θα εξελιχθει... θα το δειτε υπο γωνια και με δυσκολια.

 

Το δικό μου δεν έχει τίποτα προς το παρών. Τους τελευταίους 2 μήνες βέβαια χρησιμοποιώ το καλώδιο του Lumia γιατί τα έφτυσε το δικό του. Χαλάρωσε το βύσμα και έπαψε να φορτίζει.

 

Το Nokia είναι αντιθέτως πολύ σφικτό και το φοβάμαι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το είχα με το Gnex. Δεν ήταν θέμα εφαρμογής...

Ουσιαστικά το τηλέφωνο μπαίνει σε deep sleep και δεν ανανεώνει την ώρα. Έτσι νομίζει ότι δεν έχει φτάσει ακόμα η ώρα να χτυπήσει. Mόλις διαπιστώσεις ότι δεν χτύπησε το ξυπνητήρι και ανοίξεις την οθόνη, βλέπεις για ένα δύο δευτερόλεπτα την ώρα που μπήκε σε deep sleep.

Τουλάχιστον έτσι συνέβαινε στο Gnex.

Στην 4.1.2 είσαι;

 

Παιζει να συμβαινει κατι τετοιο. Μαλλον το ξυπνητηρι δεν οριζει σωστα τα wakelocks?

Ναι 4.1.2 ειμαι. Omega v11

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...