Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και δυο μερες το τηλεφωνο εχει σβησει απο μονο του τρεις φορες, και δεν ανοιγει παρα μονο οταν βγαλω και ξαναβαλω την μπαταρια. το πηγα στο γερμανο οπου το αγορασα και εκαναν ελεγχο της μπαταριας και της sim, και τα βρηκαν ολα ενταξει. μου ειπαν οτι ισως φταιει η καρτα sd (sandisk sdxc 64) και να την φορμαρω. εχετε καποια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδω και δυο μερες το τηλεφωνο εχει σβησει απο μονο του τρεις φορες, και δεν ανοιγει παρα μονο οταν βγαλω και ξαναβαλω την μπαταρια. το πηγα στο γερμανο οπου το αγορασα και εκαναν ελεγχο της μπαταριας και της sim, και τα βρηκαν ολα ενταξει. μου ειπαν οτι ισως φταιει η καρτα sd (sandisk sdxc 64) και να την φορμαρω. εχετε καποια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει;

 

Βγαλε την κάρτα και δοκίμασε το...

Αν δεις ότι σταμάτησε κάνεις ένα φορματ την κάρτα και ξαναβαλτην...

Μόνο έτσι θα βγάλεις άκρη φίλε μου γρήγορα και ασφαλές

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο κόλλημα στην συσκευή μετά από 2 μήνες λειτουργία.

 

Δεν λειτουργούν τα virtual keys δίπλα στο Home. Δηλαδή το back και το menu.

Τα πατάω και δεν φωτίζονται καθόλου και αν επιμείνω και αφήσω επάνω το δάκτυλο, φωτίζονται αλλά δεν λειτουργούν.

 

Είμαι σίγουρος πως με ένα restart θα φτιάξει, αλλά μήπως γίνεται και χωρίς restart ?

 

Ξέρουμε γιατί έγινε ;

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο κόλλημα στην συσκευή μετά από 2 μήνες λειτουργία.

 

Δεν λειτουργούν τα virtual keys δίπλα στο Home. Δηλαδή το back και το menu.

Τα πατάω και δεν φωτίζονται καθόλου και αν επιμείνω και αφήσω επάνω το δάκτυλο, φωτίζονται αλλά δεν λειτουργούν.

 

Είμαι σίγουρος πως με ένα restart θα φτιάξει, αλλά μήπως γίνεται και χωρίς restart ?

 

Ξέρουμε γιατί έγινε ;

 

Συγνώμη αλλά όταν εννοείς μετά από δύο μήνες λειτουργίας εννοείς ότι δεν έχεις κάνει ούτε restart;;;:eek:

Και γιατί δεν θες να του κάνεις restart;

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε είναι σταθερό - Linux πυρήνα έχει - αλλά όχι κι έτσι.

Του έχω κάνει πολλά restart για διάφορους λόγους, απλά εννοούσα ότι στους 2 μήνες που το έχω στα χέρια μου, που το δουλεύω δεν έχουν ξανακολλήσει τα 2 εικονικά πλήκτρα και απ' ότι θυμάμαι δεν έχει ξανακολλήσει γενικά.

 

Το restart το έκανα και ξεκόλλησε, σκεφτόμουν απλά μήπως λύνεται κι αλλιώς.

Σε αυτές τις περιπτώσεις έχει ενδιαφέρον να βρούμε τι το κολλάει - αν είναι απλά τυχαίο το ξεχνάμε.

 

Αν μου ξανατύχει θα ποστάρω.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Εχω κάνει root και έχω βάλει το mod για το multitasking με όλες τις εφαρμογές! Από τότε όμως όταν πατάω να ελεγξει για updates μου γράφει ότι η συσκευη μου έχει τροποποιηθεί!!! Τι μπορώ να κάνω?? Πρέπει να βγάλω το root για να κάνω update??

 

Φίλε είναι bug της μαμάς samsung... κάποια στιγμή θα φτιάξει... και εμένα μου το έχει κάνει δύο τρεις φορές και μετά φτιάχνει από μόνο του... έχω ψάξει όλο το internet (που λέει ο λόγος) αλλά άκρη δεν μπόρεσα να βρω. Οπότε έχω συμβιβαστεί... φαντάζομαι με την καινούρια ROM θα διορθωθεί.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εδω και καιρο μου βγαζει στα καλα καθουμενα ενα μηνυμα στο κινητο και γραφει " no network dedected,find ή connect to network for better perfomance" η καπως ετσι,δε το προλαβαινω να το γραψω οπως το λεει....τι παιζει?

 

και κατι αλλο,υπαρχει τροπος να βγαζω φωτογραφιες η βιντεο και να μην ακουγεται ο ηχος και τα κλικ? δε το βρηκα πουθενα ενω στο s3 το ειχα βρει...

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω μια πολύ καλή και εύχρηστη εφαρμογή για όποιον ενδιαφέρεται και δεν είναι root (καθώς με root απλά προσθέτεις οποία θες στο sidebar για γρήγορη πρόσβαση), ώστε να έχετε ακόμη πιο γρήγορα όλες τις εφαρμογές που θέλετε με ένα απλό swipe. Λέγεται SwipePad, είναι δωρεάν εκτός από κάποια addons, όπως πχ recent tasks, περισσότερες θέσεις για εφαρμογές κλπ. Μπορείτε να ρυθμίσετε τη θέση που θα αρχίζει το swipe. Προσωπικά το έβαλα κάτω καθώς εκεί είναι πιο απλό ώστε να μη μ' ενοχλεί σε διάφορες εφαρμογές. https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.conduction.swipepad.android

 

 

και κατι αλλο,υπαρχει τροπος να βγαζω φωτογραφιες η βιντεο και να μην ακουγεται ο ηχος και τα κλικ? δε το βρηκα πουθενα ενω στο s3 το ειχα βρει...

 

Δυστυχώς δεν γίνεται χωρίς root και ψάξιμο στο xda. Άλλες λύσεις είναι να βάζεις το κινητό στο αθόρυβο ή να κατεβάσεις άλλη εφαρμογή για κάμερα.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το Note 2 από το Πλαίσιο. Όλα καλά, έχω όμως παρατηρήσει κάτι που με ενόχλησε λίγο. Όταν ανοίγει το μενού του πληκτρολογίου η πένα δεν πιάνει πάντα καλά στην κάτω δεξιά γωνία, εκεί που βρίσκεται το Go. Βασικά δεν πιάνει καλά γενικά σε εκείνη την περιοχή, το πρόβλημα είναι πιο έντονο στο πληκτρολόγιο, που πρέπει να το πιέσεις λίγο περισσότερο, πιο πάνω διαγώνια ή στο τέλος με το δάχτυλο για να πιάσει. Το κάνει αυτό το Note 2 γενικά ή μόνο το δικό μου;
Link to comment
Share on other sites

Aν περάσεις τη γαλλική πάνω σε επίσημη ελληνική δε θα αλλάξει τίποτα απλά θα κάνεις τη διαδικασία μέσω odin. Δε χρειάζεται να είσαι root για να περνάς τις επίσημες. Αν θέλεις βέβαια καλύτερη μπαταρία τότε μείνε με την ελληνική 4.1.1.....η 4.1.2 έχει κάποια θεματάκια με τη μπαταρία...!

 

ωραια θα μεινω ετσι τοτε.

θελω να δω η ελληνικη 4.1.2 τι λεει με την μπαταρια και μετα θα κανω κινηση ετσι και αλλιως καλα ειμαι και ετσι:)

παντως αφου μου ειπες οτι δεν πειραζεται το κινητο δεν θελει δλδ full wipe κτλ και μενει ετσι μου εφυγε μεγαλο βαρος και ωρα!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω μια πολύ καλή και εύχρηστη εφαρμογή για όποιον ενδιαφέρεται και δεν είναι root (καθώς με root απλά προσθέτεις οποία θες στο sidebar για γρήγορη πρόσβαση), ώστε να έχετε ακόμη πιο γρήγορα όλες τις εφαρμογές που θέλετε με ένα απλό swipe. Λέγεται SwipePad, είναι δωρεάν εκτός από κάποια addons, όπως πχ recent tasks, περισσότερες θέσεις για εφαρμογές κλπ. Μπορείτε να ρυθμίσετε τη θέση που θα αρχίζει το swipe. Προσωπικά το έβαλα κάτω καθώς εκεί είναι πιο απλό ώστε να μη μ' ενοχλεί σε διάφορες εφαρμογές. https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.conduction.swipepad.android

 

Φοβερη εφαρμογη. Επισης απαντα σε post πιο πανω που ρωτησε καποιος για κατι αντιστοιχο του activator στο ios. Δουλευα το activator, αυτο μαλλον θα με εξυπηρετησει πιο πολυ.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος το κουμπάκι που έχει επάνω του το πενάκι πως το ενεργοποιούμε και ποιες λειτουργίες υποστηρίζει;

Επίσης πως μπορώ να εισάγω ακόμα μία οθόνη στις ήδη υπάρχουσες.

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη εφαρμογη. Επισης απαντα σε post πιο πανω που ρωτησε καποιος για κατι αντιστοιχο του activator στο ios. Δουλευα το activator, αυτο μαλλον θα με εξυπηρετησει πιο πολυ.

 

Αν θέλετε να αλλάξετε διάφορα κουμπιά (διπλό κλικ) μπορείτε να δοκιμάσετε κι αυτό (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eikatou0.appspot.home2shortcut). Δεν το έχω δοκιμάσει απλά το είχα ψάξει σε περίπτωση που το χρειαστώ κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μπηκα στην παρεα σας. Σημερα εκανα ανταλλαγη το s3 μου με ενα παλικαρι με Note 2.

Για να δουμε ποσο καλυτερο ειναι.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το Note 2 από το Πλαίσιο. Όλα καλά, έχω όμως παρατηρήσει κάτι που με ενόχλησε λίγο. Όταν ανοίγει το μενού του πληκτρολογίου η πένα δεν πιάνει πάντα καλά στην κάτω δεξιά γωνία, εκεί που βρίσκεται το Go. Βασικά δεν πιάνει καλά γενικά σε εκείνη την περιοχή, το πρόβλημα είναι πιο έντονο στο πληκτρολόγιο, που πρέπει να το πιέσεις λίγο περισσότερο, πιο πάνω διαγώνια ή στο τέλος με το δάχτυλο για να πιάσει. Το κάνει αυτό το Note 2 γενικά ή μόνο το δικό μου;

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω το ακριβώς θες να πεις.

Εννοείς όταν γράφεις με το πενάκι ?

Γενικά πάντως δεν έχει αναφερθεί κανένα πρόβλημα ούτε με το πενάκι ούτε μέ το πληκτρολόγιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμιση του Note 2.

Το δικό μου έχει την 4.1.1

Το Kies ακόμα δεν μου έχει δείξει ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση αλλά ούτε και το τηλέφωνο!

Επειδή βλέπω ότι γίνεται συζήτηση για την 4.1.2 και ότι μερικοί έχουν αναβαθμίσει τα τηλέφωνα τους με αυτή πως θα ειδοποιηθώ εγώ γι αυτή την αναβάθμιση;

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμιση του Note 2.

Το δικό μου έχει την 4.1.1

Το Kies ακόμα δεν μου έχει δείξει ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση αλλά ούτε και το τηλέφωνο!

Επειδή βλέπω ότι γίνεται συζήτηση για την 4.1.2 και ότι μερικοί έχουν αναβαθμίσει τα τηλέφωνα τους με αυτή πως θα ειδοποιηθώ εγώ γι αυτή την αναβάθμιση;

Θα σου έρθει ειδοποίηση στο κινητό. Ακόμη δεν έχει ξεκινήσει η αναβάθμιση σε 4.1.2 σε όλες τις χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.Πέρασα μια ταινιά σε Blue Ray 720p mkv αρχείο.Ενώ δίχνει κανονικά και υπότιτλοι και όλα, δεν έχει ήχο.Τί μπορεί να φταίει;Γνωρίζει κανείς;Θέλει καμια άλλη ρύθμιση στην κωδικοποιήση το mkv για να παίζει ο ήχος;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είμαστε rootαρισμένοι με 4.1.2 (Γαλλικό για την ακρίβεια) υπάρχει link να περάσουμε αυτή τη μικρή αναβαθμισούλα των 31 MB με Odin or something ? Το λέω γιατί πάλι απαντάει ότι το κινητό έχει τροποποιηθεί κι έτσι δεν μπορεί να αναβαθμιστεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα μεινω ετσι τοτε.

θελω να δω η ελληνικη 4.1.2 τι λεει με την μπαταρια και μετα θα κανω κινηση ετσι και αλλιως καλα ειμαι και ετσι:)

παντως αφου μου ειπες οτι δεν πειραζεται το κινητο δεν θελει δλδ full wipe κτλ και μενει ετσι μου εφυγε μεγαλο βαρος και ωρα!

 

Δεν ισχύει αυτό φίλε μου.

Η 4.1.2 δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με την μπαταρία.

Στην σρχή νόμιζσ το ίδιο μέχρι που έκανα ένα factory reset και τώρα το φορτίζω ανά 48 ώρες.

 

Θέλει μεγάλη προσοχή στο ποιες εφαρμογές περνάμε.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλευει η γρηγορη ματια, ενω ειναι η οθονη απενεργοποιημενη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλευει η γρηγορη ματια, ενω ειναι η οθονη απενεργοποιημενη?

 

Δοκιμασε με σβηστη οθονη να περασεις το χερι σου πανω απο την μπροστινη καμερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με σβηστη οθονη να περασεις το χερι σου πανω απο την μπροστινη καμερα.

 

Οκ δουλεψε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...