Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου αν πάρουμε την συσκευή από το Smarties θα είναι Ελληνική ή δεν έχει βγει ακόμη η επίσημη και θα είναι Γερμανικό ή Γαλλικό;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-16GB-Titanium-Grey.683394.html

 

Επεσε η τιμη του. Το extreme-mobile το εβαλε 619. Σαββατο που πηρα για θηκη ειχε κομματια... Θηκη δεν εχει ακομα την παρασκευη που ερχεται ερχοντε οι γκρι και μετα θα εχςι και αλλα χρωματα

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

στο νοτε 2 του ξαδερφου μου γινεται κατι παραξενο :αν 5 ή 10 δευτερα ενεργοποιειται η οθονη και σβηνει και μετα ξανα το ιδιο.καμια ιδεα?

 

Αν έχει κατεβάσει τον εκατομμυριουχο να τον βγάλει.

Λογικά εφαρμογή την κάνει τη ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την μείωση τιμής από το extreme-mobiles στα 619 € και τα πολύ καλά λόγια από όλους στο forum για το Νίκο δεν κρατήθηκα άλλο και το παρήγγειλα. Λογικά αύριο δευτέρα θα περάσω από το κατάστημα, προτιμώ να πάω ο ίδιος να παραλάβω για να δώ από κοντά και θηκούλα για το θηρίο.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την μείωση τιμής από το extreme-mobiles στα 619 € και τα πολύ καλά λόγια από όλους στο forum για το Νίκο δεν κρατήθηκα άλλο και το παρήγγειλα. Λογικά αύριο δευτέρα θα περάσω από το κατάστημα, προτιμώ να πάω ο ίδιος να παραλάβω για να δώ από κοντά και θηκούλα για το θηρίο.

 

Θηκουλα δεν παιζει να δεις γιατι απλα δεν εχει. Κατα τα αλλα για το Νικολα τα ειπαμε...

Link to comment
Share on other sites

στο νοτε 2 του ξαδερφου μου γινεται κατι παραξενο :αν 5 ή 10 δευτερα ενεργοποιειται η οθονη και σβηνει και μετα ξανα το ιδιο.καμια ιδεα?

 

Κι εμένα μου το έκανε και δεν έβρισκα τι είναι... reboot ξανά reboot και τίποτα.

Τελικά έσβησα cache κλπ από recovery και έκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Τώρα είναι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε και δεν έβρισκα τι είναι... reboot ξανά reboot και τίποτα.

Τελικά έσβησα cache κλπ από recovery και έκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Τώρα είναι οκ..

 

ναι αυτο του εκανα γιατι δεν ειχε καμια εφαρμογη δυσκολη ..κατεβασμενη οποτε εκαανα αυτο που προτειενεις.ευχαριστω ολους

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν χορταινω να σας διαβαζω!! Μπορει να ειμαι στο μηλο αλλα παντα ειχα κ εχω την περιεργεια για το android!:) Περισυ μαλιστα ειχα παρει το Note 1 αλλα δεν προλαβα να το μαθω γιατι ειχε προβλημα στην οθονη του μετα λιγο καιρο κ δεν το επισκευασαν.Φετος ομως εχω παραγγειλει το Note 2 απο Γερμανια κ το περιμενω τις επομενες μερες!:)

 

Μπραβο παιδια σε ολους που εχω διαβασει σε αυτο το νημα! Ειστε μακραν οι καλυτεροι!;)

 

Φιλικα,

 

Γιαννης απο Αυστρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν χορταινω να σας διαβαζω!! Μπορει να ειμαι στο μηλο αλλα παντα ειχα κ εχω την περιεργεια για το android!:) Περισυ μαλιστα ειχα παρει το Note 1 αλλα δεν προλαβα να το μαθω γιατι ειχε προβλημα στην οθονη του μετα λιγο καιρο κ δεν το επισκευασαν.Φετος ομως εχω παραγγειλει το Note 2 απο Γερμανια κ το περιμενω τις επομενες μερες!:)

 

Μπραβο παιδια σε ολους που εχω διαβασει σε αυτο το νημα! Ειστε μακραν οι καλυτεροι!;)

 

Φιλικα,

 

Γιαννης απο Αυστρια

Με το καλό να σου έρθει και να το χαρείς Γιάννη!! Κάνε και για μας μια βόλτα από cafe central/mozzart αν είσαι Βιέννη :) (αν και νομίζω είχαμε μιλήσει παλιά και είσαι πιο έξω..)

Η μπαταρία λοιπόν τούμπανο!! Πρώτη φορά Κυριακή στο σπίτι και τέτοια ώρα είναι στο 61% με χρήση full! Δεν σου κάνει καρδιά να το φορτίσεις Lololol!!

Έχετε παρατηρήσει γραμμική διακύμανση στο πως πέφτει η μπαταρία? Μου δίνει την εντύπωση ότι πέφτει πιο δύσκολα όταν είναι από 100% έως 90% και επίσης όταν είμαι κάτω από 30%.. Ξέρω τώρα μην βαράτε, απλά δεν έχω να παρατηρήσω κάτι άλλο και ασχολούμαι με τρίχες!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα από κοντά. Όλα καλά αλλά πολύ μεγάλο. Αν δεν είχα και το μοτορολα ζουμ ίσως να μην ήμουν τόσο διστακτικός. Είδα και σήμερα τη διαφήμιση για το LG g. To οποίο έχει το ίδιο hardware αν κατάλαβα καλά και είναι αρκετά μικρότερο και με καλύτερα υλικά. Το μόνο πρόβλημα η υποστήριξη της LG.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις για αυτή τη συσκευή. Πραγματικά ελάχιστες συσκευές απόλαυσα τα τελευταίαχχρόνια τόσο όσο το Note 1 και πλέον τον ακόμα πιο ολοκληρωμένο και σωστά στημένο διάδοχο του. Δίχως αμφιβολία για μένα είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγάλει η Sammy μέχρι σήμερα, δε μπορείς να της προσαψεις τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φίλε μου είναι επειδή εσύ είσαι jb και εγώ παγωτό...

Αλλά και πάλι σε μένα το φλας το έχουν απενεργοποιημένο στο μάρκετ..

Τι να πω τελικά οι διάφορες παγωτού με jb είναι πιο πολλές από ότι πιστεύαμε.

Sent from my note

 

Τελικά βρε παιδιά υπάρχει εκτός μάρκετ flash player το οποίο θα λειτουργα κανονικά στη jelly bean η όχι. Την έχω υποβάλει ξανά την ίδια ερώτηση αλλα βλέπω ότι οι απόψεις διαφέρουν. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να το περιμενουμε μεσα στη βδομάδα από τους Ελληνικους παροχους? επειδη η Samsung Hellas ανακοίνωσε επίσημη διάθεση για μέσα Οκτώβρη.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που αποδίδετε την διάρκεια της μπαταρίας?Στα 3100 mAh ή στην καλύτερη διαχείριση απ το λειτουργικό?Ρωτάω γιατί τα 600 παραπάνω mAh που έχει απ το Note1 δεν νομίζω πως δικαιολογούν τόση μεγάλη διαφορά στην απόδοση.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα σημάδια κόπωσης φάνηκαν στο noteii

 

Ας δοκιμάσει να μπει στο soby.gr να δει αν ανοίξει όλες τις προσφορές πως ζορίζεται. Εχθές το βράδυ προσπάθησα να το κάνω με το νοτε και εκνευρίστηκα ώσπου το άφησα στην άκρη και πήρα το new ipad να κάνω την δουλειά μου.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα σημάδια κόπωσης φάνηκαν στο noteii

 

Ας δοκιμάσει να μπει στο soby.gr να δει αν ανοίξει όλες τις προσφορές πως ζορίζεται. Εχθές το βράδυ προσπάθησα να το κάνω με το νοτε και εκνευρίστηκα ώσπου το άφησα στην άκρη και πήρα το new ipad να κάνω την δουλειά μου.

 

Με dolphin το δοκίμασα τωρα και το άνοιξε σε κλάματα δευτερολεπτου:D

Εισαι σίγουρος; Μήπως δεν είχες καλή ταχύτητα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τις απολαμβάνω μέσω chrom και άνοιξαν σε δευτερόλεπτα!!!!

 

Πάντως...Απίστευτη η πλοηγηση στο διαδίκτυο με το εργαλείο!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα σημάδια κόπωσης φάνηκαν στο noteii

 

Ας δοκιμάσει να μπει στο soby.gr να δει αν ανοίξει όλες τις προσφορές πως ζορίζεται. Εχθές το βράδυ προσπάθησα να το κάνω με το νοτε και εκνευρίστηκα ώσπου το άφησα στην άκρη και πήρα το new ipad να κάνω την δουλειά μου.

 

Κάτι άλλο έφταιγε φίλε.Το άνοιξα και με Νοτε 1 και δεν κατάλαβε τίποτα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα και εγω να κανω την μεταβαση απο SII σε Note 2..... Μαλλον μεσα στην εβδομαδα θα το παραγγειλω απο το extreme-mobile.gr

Οσοι κανατε την ιδια μεταβαση η παρομοια, πως σας φανηκε ρε παιδια?? Το κινητο δεν το εχω δει ακομα απο κοντα, μονο με το Note 1 ενος φιλου εχω παιξει. Ελπιζω να μην παθω κανενα πολιτισμικο σοκ :p

Επισης παρατηρησα στο extreme-mobile οτι κατεβασε και την τιμη. Οταν ειχα μιλησει μαζι του μεσα στην εβδομαδα μου ειπε οτι τα τηλεφωνα ειναι Γαλλικα. Ελπιζω τωρα με την αλλαγη της τιμης να μην συμαινει οτι αλλαξε κ την χωρα προελευσης των συσκευων. Ξερει κανενας κατι παραπανω επι του θεματος???

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σου έρθει και να το χαρείς Γιάννη!! Κάνε και για μας μια βόλτα από cafe central/mozzart αν είσαι Βιέννη :) (αν και νομίζω είχαμε μιλήσει παλιά και είσαι πιο έξω..)

Η μπαταρία λοιπόν τούμπανο!! Πρώτη φορά Κυριακή στο σπίτι και τέτοια ώρα είναι στο 61% με χρήση full! Δεν σου κάνει καρδιά να το φορτίσεις Lololol!!

Έχετε παρατηρήσει γραμμική διακύμανση στο πως πέφτει η μπαταρία? Μου δίνει την εντύπωση ότι πέφτει πιο δύσκολα όταν είναι από 100% έως 90% και επίσης όταν είμαι κάτω από 30%.. Ξέρω τώρα μην βαράτε, απλά δεν έχω να παρατηρήσω κάτι άλλο και ασχολούμαι με τρίχες!!

Έχεις δίκιο για την γραμμική της μπαταρίας...

 

Δεν υπάρχει το εργαλείο...

Είναι άλλου...

Αύριο εντωμεταξύ μου στέλνει δώρο φίλος από Γερμανία το iPhone 5 θα το ανοίξω θα το δουλέψω μιας και έχω 2 γραμμές...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα και εγω να κανω την μεταβαση απο SII σε Note 2..... Μαλλον μεσα στην εβδομαδα θα το παραγγειλω απο το extreme-mobile.gr

Οσοι κανατε την ιδια μεταβαση η παρομοια, πως σας φανηκε ρε παιδια?? Το κινητο δεν το εχω δει ακομα απο κοντα, μονο με το Note 1 ενος φιλου εχω παιξει. Ελπιζω να μην παθω κανενα πολιτισμικο σοκ :p

Επισης παρατηρησα στο extreme-mobile οτι κατεβασε και την τιμη. Οταν ειχα μιλησει μαζι του μεσα στην εβδομαδα μου ειπε οτι τα τηλεφωνα ειναι Γαλλικα. Ελπιζω τωρα με την αλλαγη της τιμης να μην συμαινει οτι αλλαξε κ την χωρα προελευσης των συσκευων. Ξερει κανενας κατι παραπανω επι του θεματος???

Το σοκ θα το πάθεις φιλε μου οταν το δουλέψεις! Εγω απο το S2 είχα πάει στο Note 1 και τώρα το 2 μου κάθεται πολυ πιο εύκολα...:)

Όσον αφορά την τιμή έχει πέσει παντού, δεν είναι θέμα προέλευσης...μην ανησυχείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα και εγω να κανω την μεταβαση απο SII σε Note 2..... Μαλλον μεσα στην εβδομαδα θα το παραγγειλω απο το extreme-mobile.gr

Οσοι κανατε την ιδια μεταβαση η παρομοια, πως σας φανηκε ρε παιδια?? Το κινητο δεν το εχω δει ακομα απο κοντα, μονο με το Note 1 ενος φιλου εχω παιξει. Ελπιζω να μην παθω κανενα πολιτισμικο σοκ :p

 

αστο φιλε μου θα χαζεψεις!

και στο λεω εγω που εχω το note1!

δεκα λεπτα το επιασα στα χερια μου και αναψα τσιγαρο ενω το ειχα κοψει για 2 βδομαδες!:p

ειναι ισως η καλυτερη android συσκευη out there....

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα και εγω να κανω την μεταβαση απο SII σε Note 2..... Μαλλον μεσα στην εβδομαδα θα το παραγγειλω απο το extreme-mobile.gr

Οσοι κανατε την ιδια μεταβαση η παρομοια, πως σας φανηκε ρε παιδια?? Το κινητο δεν το εχω δει ακομα απο κοντα, μονο με το Note 1 ενος φιλου εχω παιξει. Ελπιζω να μην παθω κανενα πολιτισμικο σοκ :p

Επισης παρατηρησα στο extreme-mobile οτι κατεβασε και την τιμη. Οταν ειχα μιλησει μαζι του μεσα στην εβδομαδα μου ειπε οτι τα τηλεφωνα ειναι Γαλλικα. Ελπιζω τωρα με την αλλαγη της τιμης να μην συμαινει οτι αλλαξε κ την χωρα προελευσης των συσκευων. Ξερει κανενας κατι παραπανω επι του θεματος???

 

Μανο παρτο λιγο χαλαρα το ολο θεμα γιατι μετα δεν εχει επιστροφη σε "γηινου"τυπου κινητα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...