Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι η ενσωματωμενη μνημη ειναι 16gb και εχει και επεκτση sd card στην οποια μπορεις να βαλεις μεχρι 64gb. στην sd card Ομως δεν μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες .

 

Α, μαλιστα. Τωρα το έπιασα. :happy:

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παίδες. Με προβληματίζει λίγο αυτό που λέτε για την εσωτερική μνήμη των 11 GB που μένει ελεύθερη στο 16άρι... Μήπως δεν είναι αρκετή;

 

Σημαντικό: Οι φωτογραφίες και τα videos που τραβάς με το Note II αποθηκεύονται στη microSD ή στην εσωτερική;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Με προβληματίζει λίγο αυτό που λέτε για την εσωτερική μνήμη των 11 GB που μένει ελεύθερη στο 16άρι... Μήπως δεν είναι αρκετή;

 

Σημαντικό: Οι φωτογραφίες και τα videos που τραβάς με το Note II αποθηκεύονται στη microSD ή στην εσωτερική;

 

Στη micro SD. Βασικά εσύ επιλέγεις που θέλεις να αποθηκευτούν. Η εσωτερική μνήμη για εφαρμογές είναι μία χαρά, μη σε προβληματίζει. Τώρα εγώ έχω κατεβάσει δύο παιχνίδια της Gameloft που μου πιάνουν 2 gb και μου κατέβηκε. Οι άλλες εφαρμογές δεν πιάνουν τόσο χώρο...:)

Link to comment
Share on other sites

Sources are out!!!! Let the party begin Αντε να μηδενισουμε κανενα counter http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=search&searchValue=n7100 Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Sources are out!!!! Let the party begin Αντε να μηδενισουμε κανενα counter http://opensource.samsung.com/index.jsp;jsessionid=429BEEE3AC63E77D2AC63E15BE4A5EC2

 

Και να πατήσουμε λίγο γκάζι...:D

Link to comment
Share on other sites

έτοιμος και εγώ!!! σήμερα παραλαμβάνει ο Νίκος και έβαλα κράτηση για ένα γκρι!!! άντε με το καλώδιο περνάω και εγώ στην παρεούλα σας!!!
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

έτοιμος και εγώ!!! σήμερα παραλαμβάνει ο Νίκος και έβαλα κράτηση για ένα γκρι!!! άντε με το καλώδιο περνάω και εγώ στην παρεούλα σας!!!

Με το καλώδιο??? :lol::lol: (ξέρω ξέρω αυτόματες διορθώσεις!)

Ρώτα αν θα φέρει και καμιά ωραία θηκούλα και ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ :happy:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλώδιο??? :lol::lol: (ξέρω ξέρω αυτόματες διορθώσεις!)

Ρώτα αν θα φέρει και καμιά ωραία θηκούλα και ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ :happy:

:D Άνευ παρακαλετού την επόμενη φορά Ευθήμη!!! Ε απο το να βγάζω μάτια... ας φεύγει ένα καλώδιο παραπάνω!!!! Τέλος εβδομάδας θήκες αρχές επομένης το ίδιο και για sd για όποιον/α ενδιαφέρεται. Ρώτησα ήδη! πάρα πολύ καλό παιδί ακούγετε και εξυπηρετικότατος. Edited by TheOneAB
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

:D Άνευ παρακαλετού την επόμενη φορά Ευθήμη!!! Ε απο το να βγάζω μάτια... ας φεύγει ένα καλώδιο παραπάνω!!!! Τέλος εβδομάδας θήκες αρχές επομένης το ίδιο και για sd για όποιον/α ενδιαφέρεται. Ρώτησα ήδη! πάρα πολύ καλό παιδί ακούγετε και εξυπηρετικότατος.

Είναι άψογος και χαίρει άκρας εμπιστοσύνης και σεβασμού από πολύ κόσμο εδώ ;)

Α, ξέχασα να σου πω... ετοιμάσου για μεγάλα και έντονα συναισθήματα!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Είναι άψογος και χαίρει άκρας εμπιστοσύνης και σεβασμού από πολύ κόσμο εδώ ;)

Α, ξέχασα να σου πω... ετοιμάσου για μεγάλα και έντονα συναισθήματα!!!

:D έτσι πιστεύω και εγώ ρε παιδί! έχει να πέσει βέβαια πολύ διάβασμα και ίσως σας κουράσω με ανόητες ερωτήσεις καθώς είναι η πρώτη φορά που πάω σε android πλατφόρμα. έχω διαβάσει reviews απο phonearena απο gsmarena σχόλια διαφόρων εδώ μέσα που πραγματικά το κουράζουν ως άθλημα το ψάχνουν πάρα πολύ λένε και υπερ και κατά και.... ανυπομονώ για να το πάρω! με βλέπω αύριο στην δουλειά να πηγαίνω... ξενυχτισμένος :lol::lol:
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Χμ... να πω ξανά για την μπαταρία..

Πιέζεις, ταλαιπωρείς το τηλέφωνο, τα έχεις όλα ανοιχτά , στο φουλ, και γυρνάς στο σπίτι με 30% μπαταρία..

Ε ωραία λες, μια χαρά τα πάει.

Για κάτσε όμως.. Το πρωί κατέβασα 1 gb την Ω 3.0!

Έκανα καθαρή εγκατάσταση και επαναφορά τον πατέρα μου και την μάνα μου...

Είχα faceniff ανοιχτό 5-6 ώρες.

Το άφησα καμία ώρα να παίζει μουσική στο τέρμα.

Γράφει 5+ ώρες ανοιχτή οθόνη ήδη.

Έγραψα και 10 λεπτά βίντεο.

Έφαγα και μια χυλόπιτα στο φβ τσατ.

Μίλησα και 25 λεπτά στο τηλέφωνο.

Έχω και "ζωντανή ταπετσαρία"

Βασικά το δούλεψα στο τέρμα και αυτό συνεχίζει να μου χαμογελάει με υπεροψία.

Δε γράφω ξανά για την μπαταρία. Είναι αλλά εξαιρετική.

 

Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται .Η χυλόπιτα πόση μπαταρία σου κόστισε;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε!!!!!!!!!!!

 

Επιτέλους έβγαλα άκρη με dhl, Root με την μια και πέρασα omega.... restore από titanium και ξεκινάνε τα γλέντια!

 

Το λυπήθηκα το καημένο το s3.. :p

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται .Η χυλόπιτα πόση μπαταρία σου κόστισε;

 

Γύρω στο 40λεπτο τσάτ , με αποστολή μιας φωτογραφίας μέσω trillian. Υποκατηγορία της ανοιχτής οθόνης είναι φυσικά :)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Με τις flip cover από handtec έχει κάποιος κανένα νέο ?

Παράγγειλα την γκρι που ήταν διαθέσιμη την Πέμπτη και δεν έχει έρθει ακόμη mail με tracking..

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το wipe data/format, ερχόμενος απο NOTE, είδα πως εαν κάνεις clear/wipe data η συσκευη θα σβήσει την εσωτερική μνήμη, μαζι με εφαρμογές, φώτος κλπ που έχεις. Στο ΝΟΤΕ δεν γινόταν αυτό μιας και έβλεπε 2 διαφορετικά partitions (system και data).

Υπάρχει τρόπος να γίνει και στο ΝΟΤΕ 2?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στα χέρια μου 3 original θήκες για το note 2.

 

-Την λευκή Φλιπ που ανοιγοκλείνει

-Μία λευκή που είναι μόνο στο πίσω μέρος του κινητού

-Και μία μαύρη δερμάτινη που μπαίνει μέσα το κινητό

 

Θα ανεβάσω φωτογραφίες το απογευματάκι που θα έχω χρόνο να ασχοληθώ.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Με τις flip cover από handtec έχει κάποιος κανένα νέο ?

Παράγγειλα την γκρι που ήταν διαθέσιμη την Πέμπτη και δεν έχει έρθει ακόμη mail με tracking..

 

Τους εγραψα σημερα και τους ξεχε***σα.Την παρηγγειλα 03/10/12 και ακομα τιποτα.Μου ειπαν οτι πολυ συντομα θα στειλουν tracking.Αν δεν το κανουν σε 24h θα τους ακυρωσω την παραγγελια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τους εγραψα σημερα και τους ξεχε***σα.Την παρηγγειλα 03/10/12 και ακομα τιποτα.Μου ειπαν οτι πολυ συντομα θα στειλουν tracking.Αν δεν το κανουν σε 24h θα τους ακυρωσω την παραγγελια

 

Τώρα είμαι σε Live chat μαζί τους μέσα από το κατάστημα...

UPDATE : Έδωσα αριθμό παραγγελίας και μου έδωσε tracking RF448xxxxxxGB. Το έχουν στείλει με συστημένο ( registered air mail) που σημαίνει ότι αργεί...

Κάνε κι εσύ live chat, δώσε αριθμό παραγγελίας και θα σου πούνε πιο άμεσα λογικά.

UPDATE 2 : μπήκα στο http://www.track-trace.com/post έβαλα το tracking και μου λέει :

Results

Your item, posted on 04/10/12 with reference RF448xxxxxxGB has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE.

Άρα όλα οκ.. Το στείλανε την μέρα που το παράγγειλα ουσιαστικά. Τώρα περιμένουμε τα ΕΛ.ΤΑ.

Μόλις πήρα στα χέρια μου 3 original θήκες για το note 2.

 

-Την λευκή Φλιπ που ανοιγοκλείνει

-Μία λευκή που είναι μόνο στο πίσω μέρος του κινητού

-Και μία μαύρη δερμάτινη που μπαίνει μέσα το κινητό

 

Θα ανεβάσω φωτογραφίες το απογευματάκι που θα έχω χρόνο να ασχοληθώ.

 

Απο που ??? :confused:

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από gkp >

Μόλις πήρα στα χέρια μου 3 original θήκες για το note 2.

 

-Την λευκή Φλιπ που ανοιγοκλείνει

-Μία λευκή που είναι μόνο στο πίσω μέρος του κινητού

-Και μία μαύρη δερμάτινη που μπαίνει μέσα το κινητό

 

Θα ανεβάσω φωτογραφίες το απογευματάκι που θα έχω χρόνο να ασχοληθώ.

Απο που ???

 

 

Από την πηγή μέσα (αντιπροσωπεία). Ας είναι καλά ο αδερφός μου γιατί είχα βαρεθεί να έχω το κινητό μέσα σε μια κάλτσα για να μην φθαρεί.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι σε Live chat μαζί τους μέσα από το κατάστημα...

UPDATE : Έδωσα αριθμό παραγγελίας και μου έδωσε tracking RF448xxxxxxGB. Το έχουν στείλει με συστημένο ( registered air mail) που σημαίνει ότι αργεί...

Κάνε κι εσύ live chat, δώσε αριθμό παραγγελίας και θα σου πούνε πιο άμεσα λογικά.

 

 

 

Απο που ??? :confused:

 

Πραγματι ειναι ΓΙΩΤΑΔΕΣ. Μαλλον this is my last time from them.Εχει φυγει απο εκει στις 05/10, πραγματι στο live chat μου εδωσε και tracking number και οταν τον ρωτησα γιατι στο ticket που τους ανοιξα σημερα για την κατασταση της παραγγελιας μου, μου απαντησαν οτι η θηκη θα φυγει σημερα απο αυτους η απαντηση που μου εδωσε ο τυπος στο chat ηταν " αγνοησε το, ειναι αυτοματοποιημενη απαντηση". Sorry αλλα ειναι ψιλογελοιο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στη micro SD. Βασικά εσύ επιλέγεις που θέλεις να αποθηκευτούν. Η εσωτερική μνήμη για εφαρμογές είναι μία χαρά, μη σε προβληματίζει. Τώρα εγώ έχω κατεβάσει δύο παιχνίδια της Gameloft που μου πιάνουν 2 gb και μου κατέβηκε. Οι άλλες εφαρμογές δεν πιάνουν τόσο χώρο...:)

 

Και δεν μπορουμε να μεταφερουμε καμια εφαρμογη-παιχνιδι(π.χ ενα παιχνιδι ή ενα προγραμμα GPS με τους χαρτες του) στην εξωτερικη μνημη?

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Και δεν μπορουμε να μεταφερουμε καμια εφαρμογη-παιχνιδι(π.χ ενα παιχνιδι ή ενα προγραμμα GPS με τους χαρτες του) στην εξωτερικη μνημη?

 

Διαβασε την 5η ερωτηση/απαντηση (ισχυει το αυτο και για το N2)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

 

Απο σήμερα κάτοχος και γω του note 2. Η απορια μου ειναι η εξης, στις πρωτες 2-3 φορτίσεις είναι καλύτερα να αφήνω την μπαταρία να αδειάζει εντελώς ?? Γιατι καπου ειδα μεσα στο τοπικ καποια παιδια να κανουν λογο για πληρης φορτισεις, και ετσι θελω να ξεκαθαρίσω τι ακριβώς εννοούν.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε την 5η ερωτηση/απαντηση (ισχυει το αυτο και για το N2)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

 

Στο thread που παραθέτεις αναφέρεται ότι "Σε κανένα Galaxy δε γινόταν ποτέ μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική SDCard. Στην εσωτερική του τηλεφώνου ναι. Όχι όμως σε microsd εξωτερική." Ύψιστη ανακρίβεια. Έχω μαμίσιο Galaxy S2 με gingerbread 2.3.3 και γίνεται κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Στο thread που παραθέτεις αναφέρεται ότι "Σε κανένα Galaxy δε γινόταν ποτέ μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική SDCard. Στην εσωτερική του τηλεφώνου ναι. Όχι όμως σε microsd εξωτερική." Ύψιστη ανακρίβεια. Έχω μαμίσιο Galaxy S2 με gingerbread 2.3.3 και γίνεται κανονικότατα.

 

Δεν γίνεται.

Χώρος αποθήκευσης usb είναι η εσωτερική.

Βεβαιώσου πριν αρχίσεις να λες χοντράδες σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...