Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να καταλαβω ομως , ειναι λεντακι του στυλ οπως το hox που δεν φαινετε η οπως του νεξους που εχει ολοκληρη λαμπα και φωτιζει ολο το δωματιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να καταλαβω ομως , ειναι λεντακι του στυλ οπως το hox που δεν φαινετε η οπως του νεξους που εχει ολοκληρη λαμπα και φωτιζει ολο το δωματιο?

Το one S της γυναίκας για να το δεις πρέπει νάνος πας στα 20εκ. Το έκαναν λιγάκι μικρότερο του s3, νομίζω είναι τόσο όσο :)

Επίσης ανάβει γαλάζιο σε αναπάντητες και mail από maildroid, πορτοκαλί κάπως σε ειδοποίηση από viber, πράσινο και κόκκινο στις φορτίσεις, κτλ

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μας δίνει την δυνατότητα, να πάρουμε backup.

Τι πέρνει και που το σώζει;:wacko:

Μια μερα τωρα και ειμαι στο 72%

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη stock rooted rom του wannam...:)

Ενταξει για αυριο!Θα μιλησουμε!

 

Τι λεει; πες εντυπωσεις

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει; πες εντυπωσεις

 

Μια χαρά τρέχει. Καλύτερα σίγουρα από την LIE που φορούσε όταν ηρθε η συσκευή.

Βέβαια πλέον μια custom rom στη συσκευή μας τη καθορίζει η βάση και όχι τόσο ο dev.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μας δίνει την δυνατότητα, να πάρουμε backup.

Τι πέρνει και που το σώζει;:wacko:

Μια μερα τωρα και ειμαι στο 72%

Αν πατήσεις να το κάνει λέει ότι κάνει backup κάποιες ρυθμίσεις του συστήματος, όπως κωδικοί wifi, στους διακομιστές της Google. Δεν το έχω κάνει ποτέ να δω πως επαναφερεις όμως

 

 

Τι λεει; πες εντυπωσεις

Είπε ότι απλά πήρε το stock firmware και έκανε μια rom deodexed

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32431854

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου κάνει εντύπωση ότι πολλά παιδιά που έφυγαν από το iPhone πάνε κατευθείαν στο τεράστιο Note

Κώστα έχεις δίκιο,το ίδιο διαβάζω και σε φορουμ του εξωτερικού.Ασκει μια ιδιαίτερη έλξη σε παλιούς και συνειδητοποιημένους χρήστες της apple.Ίσως γιατί είναι ένα smartphone που δεν είναι απλά μια καλύτερη ή χειρότερη εναλλακτική λύση.Δεν προσπαθεί να είναι ένα iphone-killer.Είναι μια υλοποίηση που έχει εμπνευση.Μιλώντας προσωπικά είναι η πρώτη συσκευή που μου κάνει τόσο πολύ ''κλικ'' μετα το iphone 3g.(Ισως και το galaxy nexus αλλά σε μικρότερο βαθμό).Εξακολουθεί να με προβληματίζει η ευκολία χρήσης του ως τηλέφωνο,αλλά με εξιτάρει ως concept.Έχω φτάσει να παραβλέπω και την touchwiz και το kies.:)

 

edit Πώς αλλάζουν οι καιροί!!Το παρακάτω post το είχα γράψει το 2006

Όντως το 2020i το είχα στο μυαλό μου αλλά το θεωρώ πολύ μεγάλο για χρήση κινητού.Σ' αυτή την περίπτωση θα προτιμούσα ένα ppc χωρίς τηλέφωνο,που θα έβγαινε και πιό φθηνό και δεν θα αναγκαζόμουνα να το κουβαλάω μαζί μου π.χ σε βραδυνή έξοδο.Κάτι που δεν το έχω απορρίψει ακόμα...Μάλλον η καλύτερη λύση είναι να δω από κοντά πως παρουσιάζεται το πρόγραμμα και στις δύο περιπτώσεις και να αποφασίσω.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αναφερόμουν στο qtek 2020i με οθόνη 3,5 ίντσες :wacko::lol:

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που έχω παρατηρήσει είναι η καλύτερη υλοποίηση της jb στη συσκευής μας από ότι στο sgsiii.

Όλα τρέχουν smooth και τα μικροκολληματακια που έβλεπα στο sgsiii, έχουν εξαφανιστεί.

Οι επαφές ανοίγουν ακαριαία σε αντίθεση με τα sgsii, sg note, sgsiii, που ήταν κι ένας λόγος να γκρινιάζω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις δίκιο,το ίδιο διαβάζω και σε φορουμ του εξωτερικού.Ασκει μια ιδιαίτερη έλξη σε παλιούς και συνειδητοποιημένους χρήστες της apple.Ίσως γιατί είναι ένα smartphone που δεν είναι απλά μια καλύτερη ή χειρότερη εναλλακτική λύση.Δεν προσπαθεί να είναι ένα iphone-killer.Είναι μια υλοποίηση που έχει εμπνευση.Μιλώντας προσωπικά είναι η πρώτη συσκευή που μου κάνει τόσο πολύ ''κλικ'' μετα το iphone 3g.(Ισως και το galaxy nexus αλλά σε μικρότερο βαθμό).Εξακολουθεί να με προβληματίζει η ευκολία χρήσης του ως τηλέφωνο,αλλά με εξιτάρει ως concept.Έχω φτάσει να παραβλέπω και την touchwiz και το kies.:)

Οπως κάποιος είχε πει σωστά, είναι η πρώτη φορά μετά το iphone που μια συσκευή "επιβαλλει" την παρουσία της όντας κάτι εντελώς διαφορετικό από τα συνηθισμένα

 

Ηλία δεν πιστεύω να έχεις ξενερώσει κι εσύ που δεν έχει και πολλά να πειράξεις??

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε και εσένα στη Λειψία (Leipzig), σωστά; Και εμένα το ίδιο. Έπρεπε να παραλάβω την περασμένη Παρασκευή (από τα πρώτα κομμάτια) και όπως φαίνεται εκλάπη εκεί. Αφού το έψαξαν και καλά στη DHL, ειδοποιήθηκε το Expansys, του έστειλαν κάποια χαρτιά από την DHL και χθες μου έστειλαν νέο. Κατά σύμπτωση, αυτή τη στιγμή είναι και πάλι στη Λειψία! Ελπίζω αυτή τη φορά να μη το κλέψουν!!!

Πάντως, ο υπάλληλος του Expansys μου είπε ότι τελευταία είναι πολύ συχνό φαινόμενο οι κλοπές στη Λειψία, και μάλιστα κατά κύριο λόγο στις αποστολές προς Ελλάδα.

 

Και εμενα μια από τα ίδια. Έφυγε χθες από γαλλία, και μου δείχνει πως σήμερα τα ξημερώματα 8:09 έφυγε από λειψία. Από εκεί και πέρα δεν έχει κανένα update ότι έφθασε κάπου... είναι ακόμα στο δρόμο?? Έτσι ήταν και σε εσένα, έφυγε από λειψία και μετά τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που έχω παρατηρήσει είναι η καλύτερη υλοποίηση της jb στη συσκευής μας από ότι στο sgsiii.

Όλα τρέχουν smooth και τα μικροκολληματακια που έβλεπα στο sgsiii, έχουν εξαφανιστεί.

Οι επαφές ανοίγουν ακαριαία σε αντίθεση με τα sgsii, sg note, sgsiii, που ήταν κι ένας λόγος να γκρινιάζω.

Μήπως δεν είναι καλύτερη η υλοποίηση αλλά περισσότερα τα GB της ram και κρύβονται οι ατέλειες...? :p :D

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μια από τα ίδια. Έφυγε χθες από γαλλία, και μου δείχνει πως σήμερα τα ξημερώματα 8:09 έφυγε από λειψία. Από εκεί και πέρα δεν έχει κανένα update ότι έφθασε κάπου... είναι ακόμα στο δρόμο?? Έτσι ήταν και σε εσένα, έφυγε από λειψία και μετά τίποτα?

Αύριο θα το δεις, ισως και Δευτέρα, να το έχεις.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι καλύτερη η υλοποίηση αλλά περισσότερα τα GB της ram και κρύβονται οι ατέλειες...? :p :D

Όχι δείχνει κάπως πιο ώριμο γενικότερα.. Αφήνει μια αίσθηση ότι όλα έχουν γίνει σωστά, πιο μελετημένα αν μου επιτραπεί. Σίγουρα και η ραμ δίνει μια χείρα βοηθείας :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι καλύτερη η υλοποίηση αλλά περισσότερα τα GB της ram και κρύβονται οι ατέλειες...? :p :D

 

Όλα παίζουν το ρόλο τους και κανένα ξεχωριστά πιστεύω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι δείχνει κάπως πιο ώριμο γενικότερα.. Αφήνει μια αίσθηση ότι όλα έχουν γίνει σωστά, πιο μελετημένα αν μου επιτραπεί. Σίγουρα και η ραμ δίνει μια χείρα βοηθείας :)

Όλα παίζουν το ρόλο τους και κανένα ξεχωριστά πιστεύω...

Δεν έχω κανένα λόγο να διαφωνήσω, μιας και εσείς το έχετε στα χέρια σας... :)

 

Απλά επειδή μιλάμε για παρόμοιο hw και τους ίδιους developers :p νομίζω ότι τα 2gb είναι παραπάνω από χείρα βοηθείας. Είναι καταλυτικός παράγοντας, θα έλεγα...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το δεις, ισως και Δευτέρα, να το έχεις.

 

Μακάρι, εάν γίνει καμια στραβή, θα τους ρίξω άκυρο, και θα το πάρω από των Nίκο (extreme-mobile)!!! Και πιο φθηνά!

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κολληματακια σημερα σε καποιες περιπτωσεις στην gallery, στο smemo κλπ...

οι αλλαγες που εκανα προσφατα ειναι ο nova, το update και ο chrome που μπηκε απο το update.

αλλαξα σε tw και παγωσα τον chrome. ελπιζω να μην ξανα δω κατι τετοιο γιατι δεν εχω ορεξη για wipe :/

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις δίκιο,το ίδιο διαβάζω και σε φορουμ του εξωτερικού.Ασκει μια ιδιαίτερη έλξη σε παλιούς και συνειδητοποιημένους χρήστες της apple.Ίσως γιατί είναι ένα smartphone που δεν είναι απλά μια καλύτερη ή χειρότερη εναλλακτική λύση.Δεν προσπαθεί να είναι ένα iphone-killer.Είναι μια υλοποίηση που έχει εμπνευση.Μιλώντας προσωπικά είναι η πρώτη συσκευή που μου κάνει τόσο πολύ ''κλικ'' μετα το iphone 3g.(Ισως και το galaxy nexus αλλά σε μικρότερο βαθμό).Εξακολουθεί να με προβληματίζει η ευκολία χρήσης του ως τηλέφωνο,αλλά με εξιτάρει ως concept.Έχω φτάσει να παραβλέπω και την touchwiz και το kies.:)

 

edit Πώς αλλάζουν οι καιροί!!Το παρακάτω post το είχα γράψει το 2006

 

Αναφερόμουν στο qtek 2020i με οθόνη 3,5 ίντσες :wacko::lol:

Αγαπητέ μου υπήρξε καιρός που υποστηριξα την apple παρα πολυ. Όμως ποτε δεν μπορούσα να καταδεχτώ σαν πιο σωστές τις αποφάσεις της απ αυτο που βόλευε εμένα και μάλιστα εμφανέστατα. Ειμαι σίγουρος αν μετα απο 1-2 χρόνια πανε στις 4,5" ιντσες, όλοι αυτοί που μιλάνε για παντοφλες και χρήση με το ενα χέρι, θα νοιωσουν μεγάλη ανακούφιση.

 

Το Note πάντως το βλέπω εδω, περισσοτερο στα χέρια ανθρώπων που παλιότερα χρησιμοποιούσαν blackberry ειναι επιχειρηματιες, στελέχη η επαγγελματίες. Πολλές γυναίκες και ελάχιστοι νεαροί.

 

Αυτο που έχω παρατηρήσει είναι η καλύτερη υλοποίηση της jb στη συσκευής μας από ότι στο sgsiii.

Όλα τρέχουν smooth και τα μικροκολληματακια που έβλεπα στο sgsiii, έχουν εξαφανιστεί.

Οι επαφές ανοίγουν ακαριαία σε αντίθεση με τα sgsii, sg note, sgsiii, που ήταν κι ένας λόγος να γκρινιάζω.

 

Μήπως δεν είναι καλύτερη η υλοποίηση αλλά περισσότερα τα GB της ram και κρύβονται οι ατέλειες...? :p :D

Εγω δεν νομίζω, αλλα ειμαι σίγουρος οτι ειναι θέμα ram.

Και με το Siii δεν έχω παράπονο απο την στιγμη που έβαλα την official, με Ex Dialer. Με αφαίρεση των περιττων συν startup management, η συσκευη παει σφαίρα χωρις δισταγμούς άσχετα με το πόση ελευθερη μνήμη διαθέτει. Όμως δεν σταματώ να γκρινιαζω γιατι μετα το Sii πίστεψα οτι δεν θα ξανα χρησιμοποιήσω τέτοια προγράμματα.

 

παρατηρησα κολληματακια σημερα σε καποιες περιπτωσεις στην gallery, στο smemo κλπ...

οι αλλαγες που εκανα προσφατα ειναι ο nova, το update και ο chrome που μπηκε απο το update.

αλλαξα σε tw και παγωσα τον chrome. ελπιζω να μην ξανα δω κατι τετοιο γιατι δεν εχω ορεξη για wipe :/

Νίκο είσαι με official?

 

 

@@@Αλήθεια δουλεύουν όλα τα widgets των ειδικών εφαρμογών με Nova? γιατι διαφορετικα δεν αξίζει.

Ενα αλλο θέμα που θεωρω λάθος της Samsung, ειναι οτι διαθέτει μια καλη εφαρμογη όπως ειναι το SNote και δεν σου δίνει δυνατότητα συγχρονισμού με άλλες συσκευές παρα μονο με kies. Οταν ακόμα και το One Note εχει εφαρμογη στο play & App Store, ειναι μειονέκτημα. Εγω την έχω αφαιρέσει. Θέλω οι σημειώσεις μου να συγχρονιζουν με ολες τις συσκευές μου. Γι αυτο χρησιμοποιω μονο το Evernote-skitch ώστε να μπορω να τις έχω σε Siii, iPad PC και Mac.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο είσαι με official?

 

 

@@@Αλήθεια δουλεύουν όλα τα widgets των ειδικών εφαρμογών με Nova? γιατι διαφορετικα δεν αξίζει.

Ενα αλλο θέμα που θεωρω λάθος της Samsung, ειναι οτι διαθέτει μια καλη εφαρμογη όπως ειναι το SNote και δεν σου δίνει δυνατότητα συγχρονισμού με άλλες συσκευές παρα μονο με kies. Οταν ακόμα και το One Note εχει εφαρμογη στο play & App Store, ειναι μειονέκτημα. Εγω την έχω αφαιρέσει. Θέλω οι σημειώσεις μου να συγχρονιζουν με ολες τις συσκευές μου. Γι αυτο χρησιμοποιω μονο το Evernote-skitch ώστε να μπορω να τις έχω σε Siii, iPad PC και Mac.

 

Ναι Κωστα την τελευταια official χωρις πειραγμα/root.

Μεχρι χθες που ειχα την 1η επισημη δεν ειχα δει πουθενα κολληματακι ουτε για πλακα.

 

Οχι δεν δουλευουν ολα τα widget με αλλο launcher κλασσικα..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που ξεχνάω συνέχεια να γράψω.

Κάθε φορά βάζω τον browser να κατεβάζει στην εσωτερική μνήμη και όχι στην εξωτερική.

Οταν τον κλείσω το γυρνάει μόνο του στην εξωτερική πάλι.

Αυτό το κάνει από την αρχή.

 

Γενικά δεν τρελαίνομαι με τον browser και θα ξαναβάλω maxthon λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν νομίζω, αλλα ειμαι σίγουρος οτι ειναι θέμα ram.

Και με το Siii δεν έχω παράπονο απο την στιγμη που έβαλα την official, με Ex Dialer. Με αφαίρεση των περιττων συν startup management, η συσκευη παει σφαίρα χωρις δισταγμούς άσχετα με το πόση ελευθερη μνήμη διαθέτει. Όμως δεν σταματώ να γκρινιαζω γιατι μετα το Sii πίστεψα οτι δεν θα ξανα χρησιμοποιήσω τέτοια προγράμματα.

 

παντως φιλε και στο note 1 με την σωστη ρομ τα ex dialer που λες συν το startup management κτλ η συσκευη παει σφαίρα! σφαιρα ομως! και ειναι διπύρηνη ! και με την ιδια ραμ που εχει το SGIII

δεν μπορω να φανταστώ καν τι θα γίνεται στο NOTE2:)

ολα θα ανοιγουν σε κλάσματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνηθίζεις αυτό το τηλέφωνο,απλά το ερωτεύεσαι. Ναι, θα είναι το ίδιο,φυσικά, αλλά δε θα είναι το nokia 920, έτσι ώστε,αν κάποιος μου πει,πωπω μεγάλο που είναι να του το φέρω στο κεφάλι να τον αφήσω στον τόπο......:lol:

Αυτό το..μάτι τα κάνει όλα.....! Προσωπικά το έχω λίγο απωθημένο,που δεν πήρα το s3 σε λευκό,γι΄αυτό το σκέφτομαι τώρα τόσο.

 

Γιατι το note δεν εχει το ιδιο βαρος με το 920?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί νοτάκιδες παραγγέλθηκε ήδη το 2 , με πολύ πίκρα αποχωρίστηκα το 1 αφού βγήκε σκυλί σε όλα,μέχρι και στο δρόμο έσκασε χωρίς να πάθει κάτι. Το έδωσα σε αρκετά καλή τιμή το 1 οπότε τώρα περιμένω το λευκό2 με μεγάλη χαρά!!!!!

Καλός ήρθες στο όμορφο κ χαζοχαρούμενο παρεακι μας:)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάζω το φόρουμ από την 1η μέρα που άρχισε και η αλήθεια είναι ότι έχω ψιλό μπει στην πρίζα και εγώ. Αλλά επειδή δεν είχα πιάσει στα χέρια μου ούτε το 1 περιμένω να έρθει Ελλάδα για να το δω από κοντά.

@te salat

Σε ότι αφορά το s3, που το έχω θα συμφωνήσω ότι και εμένα με ενοχλεί κυρίως ο dialer και επειδή μου αρέσει ο μαμά δεν έχω βάλει κάποιον άλλο, αλλά πέρα από αυτό δεν έχω αλλά κολλήματα.

Αλλά το σημαντικότερο που διάβασα είναι ότι η Sammy θα δώσει αναβάθμιση την 4.2 στην οποία αναφέρει ότι διορθώνεται η διαχείριση μνήμης. Οπότε αν γίνει αυτό πιστεύω ότι θα διορθωθούν τα πιο πολλά και το βασικότερο ότι η εταιρία ΑΚΟΎΕΙ και πράττει ανάλογα και εμένα αυτό με ικανοποιεί.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω¨ψηθει ¨ υπερβολικά , θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Χρησιμοποιεί κανείς το spen για σημειώσεις στα ελληνικά , γιατί ένας από τους λόγους που θέλω να το πάρω είναι το να κρατάω σημειώσεις.

Διαφορετικά κρατάω το nexus μου και παίρνω και ένα μπλοκακι:p

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...