Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Νο 3, με ενδιαφέρει κι εμένα. Δεν ξέρω αν σκέφτομαι σωστά, αλλά με φοβίζει που δεν έχει κεραία. Παίζει ρόλο η εξωτερική κεραία;

 

Έχει εσωτερική κεραία. Απλώς για το συγκεκριμένο δεν βρήκα κάποιο review, οπότε προσωπικά προσανατολίζομαι για το Μ8, διότι για το ΜΧ3 απο ότι διάβασα εδώ σε κάποια παλαιότερα ποστ υπήρξαν κάποια προβλήματα, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι βέβαια.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Θα πρότεινα να πάτε ή για το CS918ii από gearbest με το κουπόνι, ή να περιμένετε για το review που θα κάνω εδώ για το minix neo x8-h plus τις προσεχείς ημέρες

Υπάρχει Minix Neo X8-H Plus και σκέτο χωρίς Plus και αν ναι ποιες οι διαφορές τους;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα? Εννοώ το cs918ii. H stock rom του είναι εντάξει ή πρέπει να περάσω κατευθείαν custom? Από υποστήριξη τι γίνεται,
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να πάτε ή για το CS918ii από gearbest με το κουπόνι, ή να περιμένετε για το review που θα κάνω εδώ για το minix neo x8-h plus τις προσεχείς ημέρες

 

Πολυ καλα τα χαρακτηριστικα απο οτι ειδα του cs918ii που προτεινεις, αλλα εκανα ηδη παραγγελια το M8. Αντε να δουμε, ελπιζω να μην βιαστηκα και να ειναι πεταμενα λεφτα. Αν δω οτι μου αρεσει η ιδεα του tv box και κολλησω, θα ψαχτω για κατι καλυτερο. Τα review σου παντως μου φανηκαν χρησιμα αυτες τις μερες που εψαχνα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να πάτε ή για το CS918ii από gearbest με το κουπόνι, ή να περιμένετε για το review που θα κάνω εδώ για το minix neo x8-h plus τις προσεχείς ημέρες

 

Ρε συ το κουπονι ισχυει για αυτο?Γιατι το εχει αρχικη τιμη 114 USD.Αν βαλεις και το κουπονι των 50 που μου εδωσε παμε στα 64USD δηλαδη ΤΖΑΜΠΑ.Αξιζει τα λεφτα του για απλη χρηση Kodi και καμια ταινια κλπ?Και κυριως για ελληνικη τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το κουπονι ισχυει για αυτο?Γιατι το εχει αρχικη τιμη .Αν βαλεις και το κουπονι των 50 που μου εδωσε παμε στα δηλαδη ΤΖΑΜΠΑ.Αξιζει τα λεφτα του για απλη χρηση Kodi και καμια ταινια κλπ?Και κυριως για ελληνικη τηλεοραση.

 

τι κουπόνι 50$ έδωσε;

Link to comment
Share on other sites

λογικό...γι αυτό το ρώτησα...αν είναι από subscribe κτλ εννοούν σαν αξία...έως και 50$... όπου προσθέτουν την αξία όλων των κουπονιών που δίνουν.

 

 

καλή περίπτωση πάντως για box αυτή τη στιγμή σαν τιμή/χαρακτηριστικά βλέπω το TV01II από geekbuying...

με κωδικό PAYPALSALE βγαίνει στα EUR 43.92

 

ψάχνω πουθενά για εντυπώσεις από κάποιον που να το έχει...αλλά δε βλέπω κάτι...αν και λέω να το ρισκάρω σε αυτη την τιμή και οτι βγει..

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

λογικό...γι αυτό το ρώτησα...αν είναι από subscribe κτλ εννοούν σαν αξία...έως και 50$... όπου προσθέτουν την αξία όλων των κουπονιών που δίνουν.

 

 

καλή περίπτωση πάντως για box αυτή τη στιγμή σαν τιμή/χαρακτηριστικά βλέπω το TV01II από geekbuying...

με κωδικό PAYPALSALE βγαίνει στα EUR 43.92

 

ψάχνω πουθενά για εντυπώσεις από κάποιον που να το έχει...αλλά δε βλέπω κάτι...αν και λέω να το ρισκάρω σε αυτη την τιμή και οτι βγει..

Και εγώ μαζί σου φίλε .. Με έψησες με τέτοια τιμή με το κουπόνι , ωραίος ..Το ωραίο είναι ότι χτες έψαχνα γι αυτό το tvbox γιατί ήταν το πιο φτηνό με rk3288..Αλλά με το κουπόνι αυτό αξίζει να το παραγγείλω και ότι κάτσει ..

ΥΓ. Μόλις το παράγγειλα ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε και αυτο παιδια,το εχω κανα μηνα τωρα,απλα αψογο σε ολα.

Και το εχει και σε προσφορα τωρα.....:)

http://www.geekbuying.com/item/R89-RK3288-Qaud-Core-1-8GHz-Andriod-4-4-Mini-TV-Box-HDMI-HDD-Player-2G-8G-WIFI-Support-4K-Bluetooth-4-0-OTA---Black-331819.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω οτι με αυτό το στικ

θα μπορείς να βλέπεις κανονικά τηλεόραση, δεν το εχω δοκιμάσει αλλά αφού παίζει σε ταμπλετ θα παίζει και σε αυτό.

http://www.geniatech.com/pa/pt360.asp

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί σου φίλε .. Με έψησες με τέτοια τιμή με το κουπόνι , ωραίος ..Το ωραίο είναι ότι χτες έψαχνα γι αυτό το tvbox γιατί ήταν το πιο φτηνό με rk3288..Αλλά με το κουπόνι αυτό αξίζει να το παραγγείλω και ότι κάτσει ..

ΥΓ. Μόλις το παράγγειλα ..

 

τι να σου πω...θα δείξει πως θα βγει...έριξα και εγώ μια παραγγελία χτες...από άποψη χαρακτηριστικών είναι μια χαρά...το θέμα νομίζω σε όλα αυτά είναι η ποιότητα κατασκευής του pcb εσωτερικά..οι κολλήσεις κτλ..

 

στην αρχική του τιμή δεν θα το προτιμούσα...θα πήγαινα σε ποιο δοκιμασμένες λύσεις..έστω και λίγο ποιο ακριβά... όπως αυτό που λέει ο κώστας...αλλά στα 43 ευρώ που βγαίνει με το κουπόνι...πιστεύω αξίζει...μιλάμε για μισή τιμή κάτω από αντίστοιχα "δοκιμασμένα" με παρόμοια χαρακτηριστικά...

 

ο κωδικός πάντως ισχύει για όλα τα προιόντα που έχει στα deals....-30% με αγορά paypal..

για όποιον ενδιαφέρεται για κάποιο από αυτά..

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...θα δείξει πως θα βγει...έριξα και εγώ μια παραγγελία χτες...από άποψη χαρακτηριστικών είναι μια χαρά...το θέμα νομίζω σε όλα αυτά είναι η ποιότητα κατασκευής του pcb εσωτερικά..οι κολλήσεις κτλ..

 

στην αρχική του τιμή δεν θα το προτιμούσα...θα πήγαινα σε ποιο δοκιμασμένες λύσεις..έστω και λίγο ποιο ακριβά... όπως αυτό που λέει ο κώστας...αλλά στα 43 ευρώ που βγαίνει με το κουπόνι...πιστεύω αξίζει...μιλάμε για μισή τιμή κάτω από αντίστοιχα "δοκιμασμένα" με παρόμοια χαρακτηριστικά...

 

ο κωδικός πάντως ισχύει για όλα τα προϊόντα που έχει στα deals....-30% με αγορά paypal..

για όποιον ενδιαφέρεται για κάποιο από αυτά..

 

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι κυκλοφορεί 4 μήνες κι κανένας δεν ασχολήθηκε μαζί του ούτε ένα review ούτε έστω μια θετική ψήφο για κράχτη. Mονο αυτό.

TV01II - HDD is unusable when dowloading torrents

http://www.freaktab.com/showthread.php?20266-TV01II-HDD-is-unusable-when-dowloading-torrents

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν έχει κίνηση το συγκεκριμένο...

 

έχω την εντύπωση από το λίγο που έψαξα οτι είναι κλώνος από ένα bluetimes rk3288....έχει το ίδιο board με μερικά άλλα boxes..

 

 

http://www.freaktab.com/showthread.php?20143-HTC-board-T032-V1-1-Tested-ROM-s

 

http://chinagadgetsreviews.blogspot.gr/2014/09/download-android-kitkat-442-stock_78.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει συσκευή που να έχει τα κάτωθι ή τα περισσότερα από αυτά:

1) Να είναι android

2) Να έχει υποστήριξη

3) Να πάρει ίσως Lollipop

4) Να έχει 2 gb ram και να έχει τουλάχιστον 8 gb χώρο αποθηκευτικό αν όχι 16

5) Να έχει tv tuner για τα ψηφιακά κανάλια

6) Να μπορεί να λειτουργήσει ως miracast dongle

7) Να παίζει το XBMC απροβλημάτιστα

8) Να έχει usb 3 θύρα

9) Καλό WIFI , διότι έτσι θα το συνδέω στο router

10) Να συνδέεται με air mouse ....άλλης μάρκας.

11) Να μπορώ να το χειρίζομαι από τον υπολογιστή μου.... κάτι σαν airdroid αλλά πιο advanced... να βλέπω ότι βλέπω στην tv

 

περιμένω με αγωνία...... προτάσεις μοντέλων!

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν έχει κίνηση το συγκεκριμένο...

 

έχω την εντύπωση από το λίγο που έψαξα οτι είναι κλώνος από ένα bluetimes rk3288....έχει το ίδιο board με μερικά άλλα boxes..

 

 

http://www.freaktab.com/showthread.php?20143-HTC-board-T032-V1-1-Tested-ROM-s

 

http://chinagadgetsreviews.blogspot.gr/2014/09/download-android-kitkat-442-stock_78.html

 

Τtv01ii δεν υποστηρίζει HEVC / H.265 codec ενώ bluetimes rk3288 υποστηρίζει

Επίσης έχει παράπονα για το τηλεχειριστήριο οτι δεν υπακούει (bluetimes rk3288)

οι δοκιμές στο xbmc έγιναν σε 720 κι όχι 1080 .(bluetimes rk3288)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει συσκευή που να έχει τα κάτωθι ή τα περισσότερα από αυτά:

1) Να είναι android

2) Να έχει υποστήριξη

3) Να πάρει ίσως Lollipop

4) Να έχει 2 gb ram και να έχει τουλάχιστον 8 gb χώρο αποθηκευτικό αν όχι 16

5) Να έχει tv tuner για τα ψηφιακά κανάλια

6) Να μπορεί να λειτουργήσει ως miracast dongle

7) Να παίζει το XBMC απροβλημάτιστα

8) Να έχει usb 3 θύρα

9) Καλό WIFI , διότι έτσι θα το συνδέω στο router

10) Να συνδέεται με air mouse ....άλλης μάρκας.

11) Να μπορώ να το χειρίζομαι από τον υπολογιστή μου.... κάτι σαν airdroid αλλά πιο advanced... να βλέπω ότι βλέπω στην tv

 

περιμένω με αγωνία...... προτάσεις μοντέλων!

 

:):):)

 

Θελω και εγω ενα τετοιο.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τtv01ii δεν υποστηρίζει HEVC / H.265 codec ενώ bluetimes rk3288 υποστηρίζει

Επίσης έχει παράπονα για το τηλεχειριστήριο οτι δεν υπακούει (bluetimes rk3288)

οι δοκιμές στο xbmc έγιναν σε 720 κι όχι 1080 .(bluetimes rk3288)

 

είναι κάποιος κλώνος του bluetimes τελικα;

το bluetimes είναι το Qpro που είδα κάπου;

 

όπως είπα πριν, δε θα το πρότεινα σε κάποιον που έχει απαιτήσεις(ειδικά στην αρχική του τιμή)...υπάρχουν καλύτερες προτάσεις που έχουν υποστήριξη κτλ..

εγώ το θέλω απλά για streaming από xbmc... αμα το τρέχει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα..καλα θα ναι..

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει συσκευή που να έχει τα κάτωθι ή τα περισσότερα από αυτά:

1) Να είναι android

2) Να έχει υποστήριξη

3) Να πάρει ίσως Lollipop

4) Να έχει 2 gb ram και να έχει τουλάχιστον 8 gb χώρο αποθηκευτικό αν όχι 16

5) Να έχει tv tuner για τα ψηφιακά κανάλια

6) Να μπορεί να λειτουργήσει ως miracast dongle

7) Να παίζει το XBMC απροβλημάτιστα

8) Να έχει usb 3 θύρα

9) Καλό WIFI , διότι έτσι θα το συνδέω στο router

10) Να συνδέεται με air mouse ....άλλης μάρκας.

11) Να μπορώ να το χειρίζομαι από τον υπολογιστή μου.... κάτι σαν airdroid αλλά πιο advanced... να βλέπω ότι βλέπω στην tv

 

περιμένω με αγωνία...... προτάσεις μοντέλων!

 

:):):)

Δεν παιζεις κανενα τζοκερ...βλεπω εκει να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει συσκευή που να έχει τα κάτωθι ή τα περισσότερα από αυτά:

1) Να είναι android

2) Να έχει υποστήριξη

3) Να πάρει ίσως Lollipop

4) Να έχει 2 gb ram και να έχει τουλάχιστον 8 gb χώρο αποθηκευτικό αν όχι 16

5) Να έχει tv tuner για τα ψηφιακά κανάλια

6) Να μπορεί να λειτουργήσει ως miracast dongle

7) Να παίζει το XBMC απροβλημάτιστα

8) Να έχει usb 3 θύρα

9) Καλό WIFI , διότι έτσι θα το συνδέω στο router

10) Να συνδέεται με air mouse ....άλλης μάρκας.

11) Να μπορώ να το χειρίζομαι από τον υπολογιστή μου.... κάτι σαν airdroid αλλά πιο advanced... να βλέπω ότι βλέπω στην tv

 

περιμένω με αγωνία...... προτάσεις μοντέλων!

 

:):):)

 

Πως δεν ζήτησες να έχει και 4K αναπαραγωγή :p

 

Δεν παίρνεις καλύτερα κανένα netbookάκι, αν δεν έχεις θέμα κόστους; Αυτά τα transoformer της ASUS που γίνονται και tablet μια χαρά θα σου κάνουν τη δουλειά σε όλα που αναφέρεις ΣΥΝ ότι έχεις Windows 8.1 full έκδοση. Μόνο ένα PC είναι τελικά ο ιδανικός player.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν ζήτησες να έχει και 4K αναπαραγωγή :p

 

Δεν παίρνεις καλύτερα κανένα netbookάκι, αν δεν έχεις θέμα κόστους; Αυτά τα transoformer της ASUS που γίνονται και tablet μια χαρά θα σου κάνουν τη δουλειά σε όλα που αναφέρεις ΣΥΝ ότι έχεις Windows 8.1 full έκδοση. Μόνο ένα PC είναι τελικά ο ιδανικός player.

Ιδανικός media player εκτός από ένα αξιόλογο PC , είναι το ps3 με cfw και την εφαρμογή showtime ..παίζει άνετα από εξωτερικό δίσκο full HD. Dts movie νεράκι.. Από streaming 720p & 1080p πάλι είναι πάρα πολύ καλό..εντάξει δεν έχει και τα addons του xbmc , αλλά είναι πολύ αξιόλογο και το ps3 για HD streaming ταινίες.. Τώρα για android TV box δεν ξέρω πως θα τα πηγαίνει σαν media player, παρήγγειλα αυτό που λέει ο φίλος rizla7, θα δείξει με το καλό όταν παραλάβω τι ψάρια πιάνει το εργαλείο..

Υγ. Στο PC για να τρέχει καλά το xbmc,. Πρέπει να έχεις καλή ram ,CPU & Gpu ..

Σε υπολογιστή που δοκίμασα με 2gb ram & onboard κάρτα γραφικών έτρωγε τρελά σκαλώματα..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

είναι κάποιος κλώνος του bluetimes τελικα;

το bluetimes είναι το Qpro που είδα κάπου;

 

όπως είπα πριν, δε θα το πρότεινα σε κάποιον που έχει απαιτήσεις(ειδικά στην αρχική του τιμή)...υπάρχουν καλύτερες προτάσεις που έχουν υποστήριξη κτλ..

εγώ το θέλω απλά για streaming από xbmc... αμα το τρέχει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα..καλα θα ναι..

 

Κι εγώ για streaming από xbmc άλλα με προβληματιζει το γεγονός

α) δεν έγραψε κανείς γιαυτό πουθενά

β) οι RK3288 έχουν θέμα με την υπερθέρμανση και την όχι τόσο σωστή αναπαραγωγή xbmc.πόσο μαλλον ένας " αόρατος " κλώνος.

γ) δεν υποστηρίζει 4K και H.265 (το μοναδικό RK3288 που δεν τα υποστηρίζει).

Edited by timeout
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα σε 2 tv boxes μετά από ψάξιμο.. Το Tronsmart Vega S89 Elite στα 90$ και το MXIII S802 στα 80$. Απέρριψα το M8 S802 γιατί διάβασα αναφορές για αδύναμο WiFi που είναι deal breaker για μένα. Πιο από τα 2 προτείνετε; Δεν θέλω να ανέβω σε χρήματα και αυτά νομίζω είναι τα καλύτερα σε αυτό το budget.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...