Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όπως μόλις με ενημέρωσε user της custom rom μου μόλις πριν από λίγο κάποιος youtuber ανέβασε βίντεο εκθειάζοντας και βάζοντας λινκ στην δική μου custom rom ;):rolleyes::D:D

 

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3?p=816627#post816627

 

https://tvboxstop.com/2020-tv-boxes/hk1-x3-amlogic-s905x3-tv-box-custom-rom-makes-it-great/ :dance:

 

Και η τελική κρίση του:

The HK1 X3 is a good TV box with a crappy stock firmware. Thanks goodness someone created the custom rom with all those features, transforming it into a great feature rich experience. If you intend to get this box please be aware of firmware challenges and what you need to do to correct it.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Ναι 10.2.1..Με slimbox ολα άψογα; Επίσης ισχύει ότι έχει θέμα με τα hd video;

 

Αν διάβασες το μήνυμά μου έγραψα ότι θέλει απαραιτήτως να πεις slimbox προσωπική άποψη δική μου με τις δοκιμές που έκανα δεν μου άρεσε καθόλου, η stock άθλιο περιβάλλον εργασίας και για να μην μακρυγορώ δεν την δοκίμασα καθόλου πέρασα κατευθείαν slimbox.

τώρα για αυτό που ρώτησες στο θέμα του βίντεο δεν ξέρω πού το διάβασες εσύ πού το άκουσες εγώ δεν το έχω παρατηρήσει στην custom rom.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες το μήνυμά μου έγραψα ότι θέλει απαραιτήτως να πεις slimbox προσωπική άποψη δική μου με τις δοκιμές που έκανα δεν μου άρεσε καθόλου, η stock άθλιο περιβάλλον εργασίας και για να μην μακρυγορώ δεν την δοκίμασα καθόλου πέρασα κατευθείαν slimbox.

 

τώρα για αυτό που ρώτησες στο θέμα του βίντεο δεν ξέρω πού το διάβασες εσύ πού το άκουσες εγώ δεν το έχω παρατηρήσει στην custom rom.

Στο τέλος έχει τα fails που δεν κατέφερε.. Ελπίζω να διορθώθηκαν με τις αναβαθμίσεις όμως!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ...

Υπαρχει σε LPDDR4!

Tα πολυ πρωτα μοντελα με το ανωγνωριστικο S922X !

Λοιπόν ανεβάζω την ATV version 0.3.7 (ugoos port) στο Mega (αργεί όμως).

Πάντως στη σημείωση του Vortex το λέει πεντακάθαρα αυτό που ανέφερες:

"ATV firmware for GTKing (ddr4) v0.3.7 (r3) all revisions except 922X "

 

EDIT : https://mega.nz/file/w110DbgA#aGQNSNxcEjMopl_rSvlISUDx7rl0PR1T0cqsayMYhIQ

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ψαχνω ενα tv box με το ποσο που μπορω να διαθεσω εινα μεχρι 60 ευρω

Διαβασα καποια αποψεις απο εδω μεσα και καταλαβαινω οτι δεν εχω και τις πολλες επιλογες

Νομιζω οτι θα παω προς το Xiaomi απο μαγαζι του σκρουτζ

Απλα θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι αρχαριος σε ολο αυτο αν υπαρχει καποιος οδηγος με το πως μπορω να βλεπω καναλια,αθλητικα και ταινιες.

Λιγο ολη την διαδικασια απο την στιγμη που θα οτ παρω στα χερια μου και το συνεδεσω στην τηλεοραση

 

Σας ευαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ψαχνω ενα tv box με το ποσο που μπορω να διαθεσω εινα μεχρι 60 ευρω

Διαβασα καποια αποψεις απο εδω μεσα και καταλαβαινω οτι δεν εχω και τις πολλες επιλογες

Νομιζω οτι θα παω προς το Xiaomi απο μαγαζι του σκρουτζ

Απλα θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι αρχαριος σε ολο αυτο αν υπαρχει καποιος οδηγος με το πως μπορω να βλεπω καναλια,αθλητικα και ταινιες.

Λιγο ολη την διαδικασια απο την στιγμη που θα οτ παρω στα χερια μου και το συνεδεσω στην τηλεοραση

Σας ευαριστω για το χρονο σας

Καλημέρα. Ξεκινάς με μία λάθος εκτίμηση ".....καταλαβαινω οτι δεν εχω και τις πολλες επιλογες".

Το κακό (?) είναι ότι έχεις εξαιρετικά πολλές επιλογές;)

Και επειδή εγώ ήμουν που πρότεινα (και ο φίλος το αγόρασε) το Xiaomi Mi Box S πριν 1-2 σελίδες, εκεί είχαν τεθεί απόλυτα συγκεκριμένοι όροι για το τι θέλει: 1. Από Ελλάδα 2. Γρήγορα 3. Netflix (υπέθεσα χωρίς πείραγμα FHD ή 4Κ) 4. Έως 130 ευρώ

Κάτω από αυτές τις προυποθέσεις του πρότεινα το συγκεκριμένο, τονίζοντας ότι εγώ ποτέ δεν θα το έπαιρνα εφόσον θα είχα τελείως διαφορετικές προυποθέσεις. Μάλιστα τελικά η μόνη προυπόθεση που δεν ίσχυσε ήταν η 4η εφόσον το πήρε τελικά σε κάτω από την μισή τιμή από το budget του:).

Αντίθετα εάν έχεις λίγη υπομονή και διάθεση να αφιερώσεις λίγο χρόνο παραπάνω βάζοντας π.χ. custom roms ή διαμορφώνοντας το κουτί σου όπως εσύ θέλεις, τότε υπάρχουν σχεδόν άπειρες (έκφραση καθ'υπερβολήν βέβαια) λύσεις/συνδυασμοί.

Εάν λοιπόν θέλεις να ασχοληθείς έστω και λίγο παραπάνω με το συγκεκριμένο "άθλημα" θα πρότεινα να διαθέσεις λίγο χρόνο διαβάζοντας τις αναρτήσεις στο παρόν Τόπικ γρήγορα-γρήγορα (π.χ. από την αρχή του χρόνου) και νομίζω ότι θα μπορέσεις να αποφασίσεις πολύ πιο ενσυνείδητα σε ότι τυχόν σου προταθεί.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος έχει τα fails που δεν κατέφερε.. Ελπίζω να διορθώθηκαν με τις αναβαθμίσεις όμως!

 

Όπως σου ανέφερα εγώ δεν έχω παρατηρήσει αυτό το πράγμα, τώρα εγώ δεν έχω παίξει το jellyfish 400 mbps αρχείο επίσης ο YouTuber που είδες χρησιμοποιεί το original firmware ενώ εγώ χρησιμοποιώ το slim box, πάντα μιλώντας προσωπικά σε καθημερινή χρήση με θέαση 4Κ αρχείων streaming μέσω real debrid με μέσω όρο όγκο αρχείου 20- 25 gb δεν παρατήρησα κάποιο σκάλωμα.

η τελική απόφαση πάντα είναι δική σου εγώ απλώς σου είπα την δική μου προσωπική άποψη και γνώμη επίσης τους youtubers μην τους εμπιστεύεσαι τόσο πολύ από τη στιγμή που έχουνε κάποιου είδους οικονομική απολαβή είτε από τα κινεζομαγαζα είτε από τα clicks στο YouTube είτε από τα affiliate links συμβουλή μου είναι από τη στιγμή που βλέπεις τα reviews των youtubers καλύτερα να κοιτάς πιο πολύ τα σχολia παρά τις απόψεις των ίδιων, το ίδιο ακριβώς και στο freaktab δεν θα κοιτάς αυτόν που ξεκινάει την παρουσίαση ενός TV Box αλλά από κάτω τα σχόλια.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου ανέφερα εγώ δεν έχω παρατηρήσει αυτό το πράγμα, τώρα εγώ δεν έχω παίξει το jellyfish 400 mbps αρχείο επίσης ο YouTuber που είδες χρησιμοποιεί το original firmware ενώ εγώ χρησιμοποιώ το slim box, πάντα μιλώντας προσωπικά σε καθημερινή χρήση με θέαση 4Κ αρχείων streaming μέσω real debrid με μέσω όρο όγκο αρχείου 20- 25 gb δεν παρατήρησα κάποιο σκάλωμα.

η τελική απόφαση πάντα είναι δική σου εγώ απλώς σου είπα την δική μου προσωπική άποψη και γνώμη επίσης τους youtubers μην τους εμπιστεύεσαι τόσο πολύ από τη στιγμή που έχουνε κάποιου είδους οικονομική απολαβή είτε από τα κινεζομαγαζα είτε από τα clicks στο YouTube είτε από τα affiliate links συμβουλή μου είναι από τη στιγμή που βλέπεις τα reviews των youtubers καλύτερα να κοιτάς πιο πολύ τα σχολia παρά τις απόψεις των ίδιων, το ίδιο ακριβώς και στο freaktab δεν θα κοιτάς αυτόν που ξεκινάει την παρουσίαση ενός TV Box αλλά από κάτω τα σχόλια.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Πάντοτε με σωστές επισημάνσεις.:)

Και επειδή έχεις προσωπική εμπειρία από την custom rom μου, δες πόσα λάθη /ανακρίβειες μπορεί να έχει ένας youtuber στην παρουσίασή του.

Παρόλο λοιπόν που εκθειάζει την ρομ μου (τίτλος του ποστ tvboxstop.com/2020-tv-boxes/hk1-x3-amlogic-s905x3-tv-box-custom-rom-makes-it-great/) υπάρχουν αρκετά λάθη/ανακρίβειες. Δες μερικές εδώ που επισημαίνω https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3?p=816641#post816641

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά,θα διαβάσω λίγο ακόμα.. Υπάρχει κάποια λίστα με τις επιλογές με S922 που έχω, καθώς και το πιο φτηνό;;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Πάντοτε με σωστές επισημάνσεις.:)

Και επειδή έχεις προσωπική εμπειρία από την custom rom μου, δες πόσα λάθη /ανακρίβειες μπορεί να έχει ένας youtuber στην παρουσίασή του.

Παρόλο λοιπόν που εκθειάζει την ρομ μου (τίτλος του ποστ tvboxstop.com/2020-tv-boxes/hk1-x3-amlogic-s905x3-tv-box-custom-rom-makes-it-great/) υπάρχουν αρκετά λάθη/ανακρίβειες. Δες μερικές εδώ που επισημαίνω https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3?p=816641#post816641

 

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια παιρνω το θαρρος να σε πω φιλε αν και δεν γνωριζομαστε παρα μονο διαδικτυακα μεσω του myphone με εκανες και γελασα τωρα ο tvboxstop ε?! ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΠΥΡΗΝΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ με ειδικευση στα android tv box οπως και ολο το συναφη του γινομαι κακος τωρα και μπορει και να χτυπηθω αλλα δεν πειραζει ας ακουστουν και μερικες αληθειες, και freaktab φιλε μονο επι εποχη finless ηταν χαλασε και αυτο δυστυχως

 

Οκ παιδιά,θα διαβάσω λίγο ακόμα.. Υπάρχει κάποια λίστα με τις επιλογές με S922 που έχω, καθώς και το πιο φτηνό;;

Κωστα ολα πανω κατω παιζουν στην ιδια τιμη εκτος του ugoos αν δεν κανω λαθος εγω μπορω να σου πω για το GT King και το X88 King και τα 2 ειναι πολυ καλα με μικρη διαφορα τιμης λιγο πιο ακριβό το GT King αλλα με OTA υποστηριξη το X88 King με τα (κυματα) αυτο εχω εγω οχι το σκετο μαυρο δεν θα δεις OTA υποστηριξη αλλα με την slimbox χτυπαει στα ισια το GT King και οι ρωσοι εχουν βγλει πληθωρα απο ρομς (αντε Ath βγαλε κανενα port ugoos για το x88 king να μας τρελλανεις ) :)

δεν τα εχω κανει εγχειρηση να δω απο ποιοτητα υλικων αλλα πιστευω οτι καλυτερη ποιοτητα υλικων θα εχει το Beelink και την καλυτερη ποιοτητα απο ολα θα την βρεις στις κινεζιες στα Minix και φυσικα στο Nvidia shield Tv που ειναι μια κατηγορια απο μονο του και αυτο εχει περασει εις διπλουν απο τα χερια μου αλλα επειδη η απαιτησεις μου καλυφθηκαν με τα ανωτερω δεν βρηκα το λογο να τα εχω.

Η τελικη επιλογη ειναι δικη σου πιστευω να σε βοηθησα και να μην σε μπερδεψα ως προς την επιλογη που θα κανεις.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι,οχι ισα ισα με βοήθησες ως προς την καπως δυσπιστία μου στο συγκεκριμένο κουτί..Τι θα έλεγες για το A95X max plus;Κατι που ξεχασα να πω ειναι από την πρώτη μέρα θα βαλω ανεμιστηρακι..Το A95 παντως έχει έτοιμο και φαίνεται πολύ θηριακι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι,οχι ισα ισα με βοήθησες ως προς την καπως δυσπιστία μου στο συγκεκριμένο κουτί..Τι θα έλεγες για το A95X max plus;Κατι που ξεχασα να πω ειναι από την πρώτη μέρα θα βαλω ανεμιστηρακι..Το A95 παντως έχει έτοιμο και φαίνεται πολύ θηριακι!!!

Σε ειπα να μιλησω και λιγο Σαλωνικιωτικα μην τρελενεσαι με τα (θηρια) με αυτη την λογικη και εγω θα σου πω βαλε αλλα 60 ευρω απο οτι εχει το A95X max plus δλδ 217 ευρω και παρε το Nvidia shield tv pro 2019 απο amazon ή περιμενε black friday να το παρεις και πιο φθηνα το Nvidia shield tv pro 2019

Καλο θα ειναι να το παμε απο την αρχη ποιες ειναι οι απαιτησεις σου δλδ τι θελεις να κανεις με το κουτι.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Σε ειπα να μιλησω και λιγο Σαλωνικιωτικα μην τρελενεσαι με τα (θηρια) με αυτη την λογικη και εγω θα σου πω βαλε αλλα 60 ευρω απο οτι εχει το A95X max plus δλδ 217 ευρω και παρε το Nvidia shield tv pro 2019 απο amazon ή περιμενε black friday να το παρεις και πιο φθηνα το Nvidia shield tv pro 2019

 

Καλο θα ειναι να το παμε απο την αρχη ποιες ειναι οι απαιτησεις σου δλδ τι θελεις να κανεις με το κουτι.

Κοίτα καταρχάς αν υπήρχε κάποιο σταθερό firmware slim rom κλπ για το Tanix TX92 μου,θα το κρατούσα αλλά 2μιση χρόνια χαχα.Καποιες φορές παγώνει και κάποιες μου πετάει ξαφνικά το Bluetooth (Το έχω για ήχο στο surround) Τωρα αν πάρω κάποιο άλλο,θα ήθελα καταρχάς να υποστηρίζει coreelec και να μη μασάει 1080p Netflix.Κλασικά statusbar/navbar,ξηλωμα το μαμά root και μετά magisk,android 9+καλο streaming,κατάλληλο για εύκολη τοποθέτηση ανεμιστηρακι (με τρύπα) και με καλή υποστήριξη με roms,magiks,mods κλπ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα καταρχάς αν υπήρχε κάποιο σταθερό firmware slim rom κλπ για το Tanix TX92 μου,θα το κρατούσα αλλά 2μιση χρόνια χαχα.Καποιες φορές παγώνει και κάποιες μου πετάει ξαφνικά το Bluetooth (Το έχω για ήχο στο surround) Τωρα αν πάρω κάποιο άλλο,θα ήθελα καταρχάς να υποστηρίζει coreelec και να μη μασάει 1080p Netflix.Κλασικά statusbar/navbar,ξηλωμα το μαμά root και μετά magisk,android 9+καλο streaming,κατάλληλο για εύκολη τοποθέτηση ανεμιστηρακι (με τρύπα) και με καλή υποστήριξη με roms,magiks,mods κλπ!!!

Εάν βάλεις ανεμιστηράκι επάνω πράγμα που και εγώ έχω βάλει στο GT king είναι μόνο για θέμα ψυχολογικό γιατί ούτως ή άλλως από κάτω το gt-king δεν έχει τρύπες το x88 king είναι διάτρητο από κάτω τώρα για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις και τα δύο κουτάκια τα οποία έχω κάνουν αυτά που ζητάς περίμενε να σε πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ πέρα τη γνώμη τους και από κει και πέρα κρίνεις και αποφασίζεις ποια είναι η καλύτερη επιλογή για τις δικές σου ανάγκες.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις ανεμιστηράκι επάνω πράγμα που και εγώ έχω βάλει στο GT king είναι μόνο για θέμα ψυχολογικό γιατί ούτως ή άλλως από κάτω το gt-king δεν έχει τρύπες το x88 king είναι διάτρητο από κάτω τώρα για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις και τα δύο κουτάκια τα οποία έχω κάνουν αυτά που ζητάς περίμενε να σε πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ πέρα τη γνώμη τους και από κει και πέρα κρίνεις και αποφασίζεις ποια είναι η καλύτερη επιλογή για τις δικές σου ανάγκες.
Α όχι, μόνο κατι τέτοιο εννοώ με τρύπα!Σκεψου το Tanix μου απο 72-80° δούλευε σταθερά στους 43° ίσως γι'αυτό ακόμα αντέχει τι να πω χαχα.9ef5384137d82cdbdaa56bf1f732c0b8.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα καταρχάς αν υπήρχε κάποιο σταθερό firmware slim rom κλπ για το Tanix TX92 μου,θα το κρατούσα αλλά 2μιση χρόνια χαχα.Καποιες φορές παγώνει και κάποιες μου πετάει ξαφνικά το Bluetooth (Το έχω για ήχο στο surround) Τωρα αν πάρω κάποιο άλλο,θα ήθελα καταρχάς να υποστηρίζει coreelec και να μη μασάει 1080p Netflix.Κλασικά statusbar/navbar,ξηλωμα το μαμά root και μετά magisk,android 9+καλο streaming,κατάλληλο για εύκολη τοποθέτηση ανεμιστηρακι (με τρύπα) και με καλή υποστήριξη με roms,magiks,mods κλπ!!!

 

Το magisk δυστυχως με τα τωρινα δεδομενα ειναι ενα αγκαθι σε ολα τα μποξακια με Αndroid 9 που οπως φαινεται μεσω ugoos και ρωσιας συντομα θα ... διευθετηθει!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το magisk δυστυχως με τα τωρινα δεδομενα ειναι ενα αγκαθι σε ολα τα μποξακια με Αndroid 9 που οπως φαινεται μεσω ugoos και ρωσιας συντομα θα ... διευθετηθει!

Έχουμε μέσα Νοεμβρίου και μιλάμε για πρόβλημα προεγκατάστασης Magisk σε Android 9. Άρα νομίζω η σημασία του ότι το έχουμε στο H96 max X3 (και στα διάφορα clones του) προεγκατεστημένο από Μάρτιο/Απρίλιο έχει την αξία του.;)Το ίδιο και για το TWRP.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μέσα Νοεμβρίου και μιλάμε για πρόβλημα προεγκατάστασης Magisk σε Android 9. Άρα νομίζω η σημασία του ότι το έχουμε στο H96 max X3 (και στα διάφορα clones του) προεγκατεστημένο από Μάρτιο/Απρίλιο έχει την αξία του.;)Το ίδιο και για το TWRP.

 

Ας ειναι καλα οι φιλοι μας οι ρωσοι λοιπον και ο .... товарищ Malay !

:lol:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι καλα οι φιλοι μας οι ρωσοι λοιπον και ο .... товарищ Malay !

:lol:

Of course!

Και για να θυμούνται οι παλιότεροι και να μαθαίνουν οι νεότεροι από πότε υπήρχε αυτό το χαρακτηριστικό ορίστε η σχετική μου ανάρτηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7988683#post7988683

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω να ασχοληθώ με box αρκετά χρόνια (διάβασα τα τελευταία μηνύματα και νόμιζα ότι διαβάζω κινέζικα :lol:, και να φανταστείς ότι κάποτε πείραζα το κινητό μέχρι brickαρίσματος και επαναφοράς), είχα πάρει πριν χρόνια ένα Beelink και έκανα την δουλειά μου. Τώρα όμως χρειάζομαι και Netflix και μιας και αυτό δεν υποστηρίζει, πρέπει να το αλλάξω.

 

Ψάχνω λοιπόν box που να υποστηρίζει Netflix 1080p (μέχρι εκεί φτάνει η TV), screen mirroring (για να παίζω content από το κινητό μου) και Kodi. Αυτή είναι η χρήση που κάνω και στο υπάρχον (εκτός από το Netflix φυσικά) συν youtube.

 

Τι προτείνετε μέχρι 50 - 60€; Το Mi box s αξίζει (μιας και θα έρθει γρήγορα); Γενικά δεν έχω θέμα με Κίνα απλά για να μην περιμένω.

 

Σημαντική παράμετρος είναι η απροβλημάτιστη λειτουργία. Το box θα το χρησιμοποιούν τα γυναικόπαιδα συχνά (μιας και λείπω από το σπίτι αρκετές ώρες) και δεν μπορώ να τους έχω όλη την ώρα στο τηλέφωνο "δεν παίζει αυτό", "πως γίνεται εκείνο", κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω να ασχοληθώ με box αρκετά χρόνια (διάβασα τα τελευταία μηνύματα και νόμιζα ότι διαβάζω κινέζικα :lol:, και να φανταστείς ότι κάποτε πείραζα το κινητό μέχρι brickαρίσματος και επαναφοράς), είχα πάρει πριν χρόνια ένα Beelink και έκανα την δουλειά μου. Τώρα όμως χρειάζομαι και Netflix και μιας και αυτό δεν υποστηρίζει, πρέπει να το αλλάξω.

Ψάχνω λοιπόν box που να υποστηρίζει Netflix 1080p (μέχρι εκεί φτάνει η TV), screen mirroring (για να παίζω content από το κινητό μου) και Kodi. Αυτή είναι η χρήση που κάνω και στο υπάρχον (εκτός από το Netflix φυσικά) συν youtube.

Τι προτείνετε μέχρι 50 - 60€; Το Mi box s αξίζει (μιας και θα έρθει γρήγορα); Γενικά δεν έχω θέμα με Κίνα απλά για να μην περιμένω.

Σημαντική παράμετρος είναι η απροβλημάτιστη λειτουργία. Το box θα το χρησιμοποιούν τα γυναικόπαιδα συχνά (μιας και λείπω από το σπίτι αρκετές ώρες) και δεν μπορώ να τους έχω όλη την ώρα στο τηλέφωνο "δεν παίζει αυτό", "πως γίνεται εκείνο", κτλ.

Ποιο beelink έχεις? Γιατί εάν έχεις το GT1 μπορείς να παίξεις Netflix (ακόμα και σε HD).

Όσον αφορά το Mi Box έχω εκφράσει την άποψή μου. Παρόλο που προσωπικά δεν θα το έπαιρνα ποτέ, ίσως είναι η ιδανική λύση εάν θέλεις κυρίως Netflix & Youtube σε Full HD ή 4k. Και ειδικά εάν πρόκειται για γυναικόπαιδα ακόμα παραπάνω !!!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

 

Έλεγξα το box και όντως το GT1 έχω. Για την ακρίβεια, το sytem info γράφει

 

Device Name: Beelink GT1

Model: Beelink GT1

Android Security Patch level: August 1, 2016

Version: 6.0.1

Build: GT1_110M0

 

Μπορώ να βάλω Netflix που να υποστηρίζει Full HD; Υπάρχει κάποιος οδηγός;

Edited by Antonis78
Ορθογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Έλεγξα το box και όντως το GT1 έχω. Για την ακρίβεια, το sytem info γράφει

Device Name: Beelink GT1

Model: Beelink GT1

Android Security Patch level: August 1, 2016

Version: 6.0.1

Build: GT1_110M0

Μπορώ να βάλω Netflix που να υποστηρίζει Full HD; Υπάρχει κάποιος οδηγός;

Ναι. Με καρτούλα sd κάνοντάς το dual boot. Δηλαδή έχοντας μόνιμα την καρτούλα μέσα θα ξεκινάει από εκεί (σε coreelec) και με αυτό έχεις ένα KODI που μπορεί να σου δώσει Netflix σε HD. Εάν χρειάζεσαι το γνωστό Android κάνεις μέσα εκεί reboot και σε πάει στο γνωστό σου περιβάλλον. Θέλει λίγη δουλίτσα βέβαια, όχι τίποτε το φοβερό.

Πρέπει να μου πεις εάν έχεις το GT1 2/16 (όπως το δικό μου από το 2016/μάλλον αυτό είναι) ή το επόμενο μοντέλο GT1 Ultimate με 3GB μνήμης (πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις και βλέπεις).

 

Edit: Κατεβάζεις από εδώ https://coreelec.org/#download την τελευταία έκδοση. Επιλέγεις το γενικό S912 (δεν προσδιορίζεις μνήμη κλπ, μόνο αυτό). Μετά χρησιμοποιείς στον υπολογιστή το rufus https://rufus.ie και το "γράφεις" στην καρτούλα sd. Ρίξε μια ματιά και εδώ (είναι παλιά ανάρτηση, αλλά τα βασικά είναι ίδια)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7915025#post7915025 . Ότι άλλο χρειαστείς το λες !!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι...

Αλλα απ'οτι βλεπω αυτο το λογισμικο ειναι μια αντιγραφη του λογισμικου του magicsee!

Σαν πρωτη εντυπωση παντως ειδα οτι εχει καποια κολληματακια στο περιβαλλον του !

Οκ ...

Αν καταλαβα παντως καλα ταιριαζει και το λογισμικο του ugoos...

Σωστα ;

Τεσπα...

Με το καλο να ερθει και το δικο σου!

:)

 

 

 

 

Οχι ακομα...

Απο αυριο τα νεοτερα ...!

Αλλα antutu δε συνηθιζω να κανω στα μποξακια γιατι πολλα απο αυτα δεν αναγνωριζονται σωστα λογο λογισμικου και υπαρχουν προβληματα ασυμβατοτητας!

Edit :

Με 2-3 εφαρμογες κατα την εγκατασταση εφτασε τους 70 βαθμους!

Με σμαρτ Ytb σε 1080 για κανενα 5αλεπτο η μεση θερμοκρασια ηταν γυρω στους 63 βαθμους !

Αυτα σαν πολυ πρωτες εντυπωσεις!

Πέρασες την custom rom έχουμε διαφοροποιήσεις ?

Ath 1.. δεν έχεις κανένα νέο από την μεταφορική ?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες την custom rom έχουμε διαφοροποιήσεις ?

Ath 1.. δεν έχεις κανένα νέο από την μεταφορική ?

Όχι και δεν ξαναμιλάω για αυτό γιατί είμαι προληπτικός πλέον :lol::lol: (είχαμε ΣΚ, 17Νοέμβρη κλπ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...