Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια επαναληψη απο τους κατοχους των παρακατω tv box :

H96 max x3 , a95x f3 ,a95x f3 slim,hk1 box

Τι θερμοκρασιες ποιανουν το χειμωνα (χωρις μοντες κι ανεμιστιρες ) σε 1080 ή 4κ ειτε αναποδα τοποθετημενο ή με ποδαρακια ?

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Καλημέρα σας.

Ψάχνω για αγορά ένα tv box.

Απαιτήσεις είναι το Netflix και youtube.

Μπορώ να δώσω από 100 ως 130 ευρώ.

Μόνο από Ελλάδα λόγω υποστήριξης και λόγω χρόνου.

Έχετε κάποιες προτάσεις?

 

 

Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Ψάχνω για αγορά ένα tv box.

Απαιτήσεις είναι το Netflix και youtube.

Μπορώ να δώσω από 100 ως 130 ευρώ.

Μόνο από Ελλάδα λόγω υποστήριξης και λόγω χρόνου.

Έχετε κάποιες προτάσεις?

 

 

Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την υποστήριξη ξέχνα τη. αν μπορείς να δώσεις αυτά τα λεφτά Πάρε αυτό https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-AM6-Plus-Amlogic-S922XJ-4GB-32GB-Android-9-0-4K-TV-BOX--423850.html και καθάρισες μία για πάντα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Ψάχνω για αγορά ένα tv box.

Απαιτήσεις είναι το Netflix και youtube.

Μπορώ να δώσω από 100 ως 130 ευρώ.

Μόνο από Ελλάδα λόγω υποστήριξης και λόγω χρόνου.

Έχετε κάποιες προτάσεις?

Εάν έχεις ως προυπόθεση το μόνο Ελλάδα - να το έχεις σε 1-2 ημέρες και να έχει υποστήριξη σε Netflix Full HD η 4Κ (χωρίς να το πειράξεις καθόλου) τότε εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα αυτό : https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/media-players/193622-xiaomi-mi-box-s-4k-tv

Και στο λέω αυτό παρόλο που ποτέ δεν θα το έπαιρνα, διότι δεν θα έβαζα τις ίδιες προυποθέσεις (θα έπαιρνα κάποιο φθηνότερο, από έξω , σε λίγο/αρκετό παραπάνω χρόνο και με πολύ καλύτερες προδιαγραφές - Netflix σε Full HD Μετά από πείραγμα-αε Standard Definitιon όλα έχουν).

Το κατάστημα είναι ενδεικτικό-εάν το βρεις φθηνότερα το παίρνεις από αλλού (δεν το έψαξα);)

edit:https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-Mi-Box-S-8GB-με-Google-Assistant.html?from=catspan

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω το κινητο μου web camera μπορει να συνδεθει με android tv box και να χρησιμοποιηθει σε καποια εφαρμογη που απαιτει καμερα. Με υπολογιστη που εχει windows γινετε απο οτι διαβαζω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα αυτό από σκρουτζ. Είδα κάποια βίντεο παρουσίασης και βλέπω ότι με καλύπτει σε αυτά που ζητάω. Από Τετάρτη θα το έχω λογικά.

Και αν δεν μου βγει καλό, χαλάλι 50 ευρωπουλακια είναι.

 

Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ath156: δεν έχω την υπομονή να περιμένω ένα μήνα για να έρθει.

Είναι καλό πάντως.

 

Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Ψάχνω για αγορά ένα tv box.

Απαιτήσεις είναι το Netflix και youtube.

Μπορώ να δώσω από 100 ως 130 ευρώ.

Μόνο από Ελλάδα λόγω υποστήριξης και λόγω χρόνου.

Έχετε κάποιες προτάσεις?

 

 

Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία ιδιαίτερη υποστήριξη δεν έχεις επειδή κάτι είναι από Ελλάδα ειδικά από τα φτηναρικα μαγαζιά του Skroutz που είναι απλά resellers.

 

Και για την δουλειά που θες, ακόμα και ένα Amazon firestick των 40-50€ κάνει τέλεια την δουλειά χωρίς κανένα πείραγμα από πλευρά σου.

 

Τελικά ποιο αγορασες γιατί δεν βλέπω κάποιο λινκ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή προτασούλα για κάποιο με Amlogic S922 η S905x3 με statusbar/navbar και Android OS;Με χτύπησε η βαρεμάρα και ψάχνω για αλλαγές..
Link to comment
Share on other sites

https://telegra.ph/Skachat-proshivku--Download-firmware-09-11

Διάλεξε και πάρε , όλα με slimbox aosp custom Rom , έχουν αυτά που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

https://telegra.ph/Skachat-proshivku--Download-firmware-09-11

 

Διάλεξε και πάρε , όλα με slimbox aosp custom Rom , έχουν αυτά που ψάχνεις.

Ψψψ άψογα.Καποιος γνώμη για το X88 king;
Link to comment
Share on other sites

Ψψψ άψογα.Καποιος γνώμη για το X88 king;

 

Το εχω προσφατα πολυ καλο αλλα με Slimbox αλλιως ξεχνα το, και επισης τωρα ειδα οτι εβαλε την εκδοση 10 εγω το εχω ακομα με την 8.2.1

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω προσφατα πολυ καλο αλλα με Slimbox αλλιως ξεχνα το, και επισης τωρα ειδα οτι εβαλε την εκδοση 10 εγω το εχω ακομα με την 8.2.1
Ναι 10.2.1..Με slimbox ολα άψογα; Επίσης ισχύει ότι έχει θέμα με τα hd video;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχω και μπορώ να σου πω πως δουλεύουν άψογα με slimbox είναι τo magicsee N5 max και το x96 Air και τα δύο με s905x3.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα ηρθε στα χερια μου με κουριερ το 1ο μου S905X3 απο τα 2 που πηρα προσφατα ... το HK1 ...

Το αγορασα στις 6 του μηνος και 16 σημερα ειναι στα χερια μου!

Δυο πραγματακια μου κανανε ...κλικ !

Το μεγεθος του που η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο ... μικρο και το οτι ειχε και OTA αναβαθμιση!

Και μου εκανε εντυπωση αυτο γιατι ειναι το πρωτο S905X3 που περασε απο τα χερια μου με αυτην την ... δυνατοτητα !

Για να δουμε...!

 

0-02-05-fd2d3f7bf47c5e4d89cdcf132e92f48e45961ab48d56628ec9f98466bd3d4ce9-88dc7fb9.jpg

 

0-02-05-f4daceef8f99e51ba930e2f4434baeb912f79edf2e5a4c10a5e30842f88d0371-c0ab47b7.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα ηρθε στα χερια μου με κουριερ το 1ο μου S905X3 απο τα 2 που πηρα προσφατα ... το HK1 ...

Το αγορασα στις 6 του μηνος και 16 σημερα ειναι στα χερια μου!

Δυο πραγματακια μου κανανε ...κλικ !

Το μεγεθος του που η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο ... μικρο και το οτι ειχε και OTA αναβαθμιση!

Και μου εκανε εντυπωση αυτο γιατι ειναι το πρωτο S905X3 που περασε απο τα χερια μου με αυτην την ... δυνατοτητα !

Για να δουμε...!

 

0-02-05-fd2d3f7bf47c5e4d89cdcf132e92f48e45961ab48d56628ec9f98466bd3d4ce9-88dc7fb9.jpg

 

0-02-05-f4daceef8f99e51ba930e2f4434baeb912f79edf2e5a4c10a5e30842f88d0371-c0ab47b7.jpg

Καλοριζικο

Εκανες καποια τεστ πχ antutu επεξες καποιο βιντεο να δεις θερμοκρασιες ?περιμενουμε να δουμε πως τα παει?

Και ο ath1... Το περιμενε σημερα η αυριο απο banggood να μας πει κι αυτος εντυπωσεις....

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα ηρθε στα χερια μου με κουριερ το 1ο μου S905X3 απο τα 2 που πηρα προσφατα ... το HK1 ...

Το αγορασα στις 6 του μηνος και 16 σημερα ειναι στα χερια μου!

Δυο πραγματακια μου κανανε ...κλικ !

Το μεγεθος του που η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο ... μικρο και το οτι ειχε και OTA αναβαθμιση!

Και μου εκανε εντυπωση αυτο γιατι ειναι το πρωτο S905X3 που περασε απο τα χερια μου με αυτην την ... δυνατοτητα !

Για να δουμε...!

Αυτό που σου ήρθε σαν ΟΤΑ κατά 99% είναι αυτό που επιτέλους του έδωσαν διακόπτες για navigation/status bars καθώς και root switch.

Πιθανότατα ακόμα και αύριο να έχω και εγώ το δικό μου (εάν ισχύουν όσα λένε στο σχετικό τόπικ για PDM με 8ψήφιο tn):)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου ήρθε σαν ΟΤΑ κατά 99% είναι αυτό που επιτέλους του έδωσαν διακόπτες για navigation/status bars καθώς και root switch.

Πιθανότατα ακόμα και αύριο να έχω και εγώ το δικό μου (εάν ισχύουν όσα λένε στο σχετικό τόπικ για PDM με 8ψήφιο tn):)

 

Ετσι ακριβως ειναι...

Αλλα απ'οτι βλεπω αυτο το λογισμικο ειναι μια αντιγραφη του λογισμικου του magicsee!

Σαν πρωτη εντυπωση παντως ειδα οτι εχει καποια κολληματακια στο περιβαλλον του !

Οκ ...

Αν καταλαβα παντως καλα ταιριαζει και το λογισμικο του ugoos...

Σωστα ;

Τεσπα...

Με το καλο να ερθει και το δικο σου!

:)

 

 

 

Καλοριζικο

Εκανες καποια τεστ πχ antutu επεξες καποιο βιντεο να δεις θερμοκρασιες ?περιμενουμε να δουμε πως τα παει?

Και ο ath1... Το περιμενε σημερα η αυριο απο banggood να μας πει κι αυτος εντυπωσεις....

 

Οχι ακομα...

Απο αυριο τα νεοτερα ...!

Αλλα antutu δε συνηθιζω να κανω στα μποξακια γιατι πολλα απο αυτα δεν αναγνωριζονται σωστα λογο λογισμικου και υπαρχουν προβληματα ασυμβατοτητας!

Edit :

Με 2-3 εφαρμογες κατα την εγκατασταση εφτασε τους 70 βαθμους!

Με σμαρτ Ytb σε 1080 για κανενα 5αλεπτο η μεση θερμοκρασια ηταν γυρω στους 63 βαθμους !

Αυτα σαν πολυ πρωτες εντυπωσεις!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο..Netflix 1080p με Coreelec, σηκώνουν τελικά μόνο τα με S922 η και με S905x3;Επισης ποιο είναι το πιο φτηνό με S922 που να υποστηρίζει slimbox rom;
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι...

Αλλα απ'οτι βλεπω αυτο το λογισμικο ειναι μια αντιγραφη του λογισμικου του magicsee!

Σαν πρωτη εντυπωση παντως ειδα οτι εχει καποια κολληματακια στο περιβαλλον του !

Οκ ...

Αν καταλαβα παντως καλα ταιριαζει και το λογισμικο του ugoos...

Σωστα ;

Τεσπα...

Με το καλο να ερθει και το δικο σου!

:)

Οχι ακομα...

Απο αυριο τα νεοτερα ...!

Αλλα antutu δε συνηθιζω να κανω στα μποξακια γιατι πολλα απο αυτα δεν αναγνωριζονται σωστα λογο λογισμικου και υπαρχουν προβληματα ασυμβατοτητας!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8095144#post8095144

Υπάρχει και σε ATV. Δεν ανάβει όμως μπροστά το ρολόι (και στις 2 εκδόσεις). Ετοιμάζει και την έκδοση 0.3.8 ο Vortex τώρα;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο..Netflix 1080p με Coreelec, σηκώνουν τελικά μόνο τα με S922 η και με S905x3;Επισης ποιο είναι το πιο φτηνό με S922 που να υποστηρίζει slimbox rom;

Και στα s905X3 φυσικά:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8095144#post8095144

Υπάρχει και σε ATV. Δεν ανάβει όμως μπροστά το ρολόι (και στις 2 εκδόσεις). Ετοιμάζει και την έκδοση 0.3.8 ο Vortex τώρα;)

 

:) :thanks: :)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

:) :thanks: :)

 

Το ίδιο υπάρχει και για το GT King. Στον τίτλο βέβαια αναφέρει "ddr4", δηλαδή υπάρχει και σε ddr3?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο υπάρχει και για το GT King. Στον τίτλο βέβαια αναφέρει "ddr4", δηλαδή υπάρχει και σε ddr3?

 

Οχι ...

Υπαρχει σε LPDDR4!

Tα πολυ πρωτα μοντελα με το ανωγνωριστικο S922X !

Χμμ...

Φανταζομαι θα ειναι και αυτη τυπου ugoos ;

Για δωσε λινκ για δοκιμες ..!

Thanks!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Οχι ...

Υπαρχει σε LPDDR4!

Tα πολυ πρωτα μοντελα με το ανωγνωριστικο S922X !

Χμμ...

Φανταζομαι θα ειναι και αυτη τυπου ugoos ;

Για δωσε λινκ για δοκιμες ..!

Thanks!

:)

'Εχεις telegram?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...