Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μποξακι το δουλευεις κσι με τους τρεις τροπους? Sat, dvb- T2 και media player?

 

Ναι το hdmi περναει κσι ηχο..... ο μετατροπεας σου δεν εχει 3.5μμ εξοδο μαζι με το dvi.; ενας που ειχα ειχε...

 

Δεν δουλεύω το δορυφορικό...όμως το χρησιμοποιώ πολύ για τηλεόραση-dvb-t, media player, browsing, hdd sharing, torrent...

...δεν ζεσταίνεται υπερβολικά, όχι...

 

Ο μετατροπέας μου δεν έχει και είσοδο 3.5χιλ, όχι...

 

Ενημέρωσα σχετικά το banggood (με επίδειξη βίντεο) κι επειδή δεν έχουν το ακριβές μοντέλο πλέον (δίνουν το αναβαθμισμένο με s905d cpu) μου έδωσαν πλήρη επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Ε

Χωρις το ανεμιστηρακι πιανει τους 65ο C χειμωνιατικα.....

Με το ανεμιστηρακι τους 50οC .....

Αλλα λογω κακης εμπειριας με router που καιγοντουσαν κυριως το καλοκαιρι λογω

gaming ειπα να μην το ρισκαρω....

Αλλωστε η πατεντα ειναι φτηνη και λειτουργει μονο οταν το μποξακι αναβει...

 

Ολα τα μποξακια ζεσταινονται λογω μεγεθους και πλαστικου , απλα τα επωνυμα xiaomi mi box ,

Nvidia Shield κλπ εχουν καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και αντεχουν στον χρονο.

Που να δεις το chromecast πως καιει αλλλα αυτο αντεχει.....

Τωρα τα meecool, beelink και λοιπα κινεζακια μονο ο χρονος θα δειξει....

 

Αν θες να δεις hardcore πατεντες με αλλαγη σε μεγαλυτερη ψυκτρα, προσθηκη ανεμιστηρα

με κοψιμο του πανω μερους και αλλα τρελλα πηγαινε freektab.... αλλα μιλαμε για αλλο επιπεδο μουρλας...

Εμένα το beelink gt1 ultimate τώρα τον χειμώνα ανέβαζε 65 βαθμούς.

Έκανα μια βάση με ανεμιστήρα, έκοψα ένα καλώδιο usb και το έχω συνδεμένο στο tv box, η θερμοκρασία με kodi και μετά απο 2 ώρες είναι στους 50-52.

Το καλοκαίρι αν δω οτι ανεβάζει πάνω απο 60, θα βάλω ένα 12v τροφοδοτικό να δουλεύει στο φουλ ο ανεμιστήρας.

φωτογραφίες πως μπορώ να ανεβάσω? μου βγάζει αυτό το μήνυμα: Exceeds forum quota by 76,0 KB

έχω αλλάξει το μέγεθος της φωτο αλλά πάλι το ίδιο βγάζει.

Edited by Paulkaz
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι αναμασιουνται κάποια πράγματα χωρίς όμως τεκμηρίωση.

Ποιος σας είπε ότι οι 80 βαθμοί είναι απαγορευτικοι ή ότι αν δουλεύει εκεί η cpu θα καει;;

Το ξέρετε ότι οι πχ οι κάρτες γραφικών δουλεύουν στους 85-90 βαθμούς σε full load και δεν τρέχει τίποτα;

 

Το hardware έχει φτιαχτεί για να αντέχει υψηλές θερμοκρασίες. Επίσης, θέλετε να κάνετε πατέντες από περιέργεια; κανένα πρόβλημα.

Αλλά μην τα γράφετε λες και θα τιναχτουν όλα στον αέρα αν περάσει η θερμοκρασία τους 60 βαθμούς.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι αναμασιουνται κάποια πράγματα χωρίς όμως τεκμηρίωση.

Ποιος σας είπε ότι οι 80 βαθμοί είναι απαγορευτικοι ή ότι αν δουλεύει εκεί η cpu θα καει;;

Το ξέρετε ότι οι πχ οι κάρτες γραφικών δουλεύουν στους 85-90 βαθμούς σε full load και δεν τρέχει τίποτα;

 

Το hardware έχει φτιαχτεί για να αντέχει υψηλές θερμοκρασίες. Επίσης, θέλετε να κάνετε πατέντες από περιέργεια; κανένα πρόβλημα.

Αλλά μην τα γράφετε λες και θα τιναχτουν όλα στον αέρα αν περάσει η θερμοκρασία τους 60 βαθμούς.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

1. Κανείς δεν είπε ότι με τους 60-65 βαθμούς θα καταστραφεί το κουτί. Είναι όμως προφανές ότι σε όσο χαμηλότερη θερμοκρασία δουλεύει το hardware τόσο μειώνεται η πιθανότητα να εμφανισθούν προβλήματα (κολλήματα, αστοχίες κλπ).

2. Ειδικά το καλοκαίρι με τις πολύ υψηλές θερμοκρασίες περιβάλλοντος παρατηρούνται ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες και στα κουτιά μας (άρα τότε μάλλον συνιστάται να έχεις 1 ανεμιστηράκι, ειδικά εάν αυτό μπορείς να το κάνεις με μηδενικό κόστος).

3. Το δικό μου GT1 (το απλό) το χρησιμοποιώ πάνω από χρόνο και ποτέ δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα, χωρίς να χρησιμοποιώ ανεμιστηράκι. Όμως βλέποντας (ακόμα και με την αφή) τις θερμοκρασίες που ανέπτυσσε το καλοκαίρι θεώρησα σκόπιμο να χρησιμοποιώ τουλάχιστον 1 εξωτερικό USb ανεμιστηράκι που έφτιαξα με 0,00 (μηδέν) κόστος.

4. Εάν δεν κάνω λάθος εσύ δεν ήσουν που έλεγες για το δικό σου μηχανάκι ότι με το KODI παρουσιάζει ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες και για αυτό δεν χρησιμοποιείς το KODI? Γιατί λοιπόν να δεσμευόμαστε στο hardware εξαιτίας του Software εάν υπάρχει τόσο απλή και ανέξοδη λύση? Συγνώμη εάν δεν ήσουν εσύ που το ανέφερες αυτό, αλλά κάποιος το έθεσε πριν από αρκετό καιρό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για το KODI ισχύει ότι δεν το χρησιμοποιώ και ότι ανεβάζει θερμοκρασίες, αλλά δεν έγραψα ότι δεν το χρησιμοποιώ ΕΠΕΙΔΗ ανεβάζει θερμοκρασίες.

 

Πιστεύω να καταλαβαίνεις ότι υπάρχει διαφορά στις 2 φράσεις.

 

Προσωπικά με καλύπτουν άλλα προγράμματα πολύ καλύτερα από το KODI.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου πρότειναν να στείλουν το καινούργιο?

Δεν τους ρώτησες εσύ?

 

Αυτό τους ζήτησα εγώ, αντικατάσταση...αλλά μου αντιπρότειναν "local fix + partial refund", πίπες δλδ...οπότε τους είπα εγώ θέλω ένα λειτουργικό tv box, αυτό πληρωσα, κι αφού η παλιότερη έκδοση έχει εξαντληθεί αν θα μπορούσαν να μου δώσουν την έκδοση πουείναι διαθέσιμη, με άλλο "product id" (μόνη διαφορά ο επεξεργαστής), διαφορετικά θα προτιμούσα πλήρη επιστροφή χρημάτων.

...το επόμενο που είδα ήταν η επιστροφή χρημάτων στο Paypal, μείον τα έξοδα για το Priority ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Για το KODI ισχύει ότι δεν το χρησιμοποιώ και ότι ανεβάζει θερμοκρασίες, αλλά δεν έγραψα ότι δεν το χρησιμοποιώ ΕΠΕΙΔΗ ανεβάζει θερμοκρασίες.

 

Πιστεύω να καταλαβαίνεις ότι υπάρχει διαφορά στις 2 φράσεις.

 

Προσωπικά με καλύπτουν άλλα προγράμματα πολύ καλύτερα από το KODI.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Οι πιο πολλοί αγοράζουν tv box για το KODI. Οι άλλες εφαρμογές που πραγματικά είναι χρήσιμες (terrarium κλπ) σήμερα υπάρχουν (με διαφημίσεις ή όχι, πληρωμή ή όχι) και μεθαύριο μπορεί να μην υπάρχουν.

Σε κάθε περίπτωση το ανεμιστηράκι που πολλοί προτείνουν/χρησιμοποιούν βοηθάει στο να μην ασχοληθείς ποτέ με την θερμοκρασία ή το πιο πρόγραμμα ανεβάζει ή κατεβάζει την θερμοκρασία.

 

Προσωπικά με ενδιαφέρουν και οι λύσεις/πατέντες/ιδέες που κάποιοι προτείνουν. Ειδικά με τα μανταλάκια γέλασα πολύ, όμως εάν το σκεφτείς είναι ο πιο γρήγορος/ανέξοδος τρόπος να σηκώσεις το κουτί και να δοκιμάσεις την αποτελεσματικότητα 1 ανεμιστήρα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο έκανα μια πατέντα και έβαλα ανεμιστήρα, μου κόστισε 3 ευρώ και σε 5 λεπτά το είχα έτοιμο. Παρακάτω έχω το λινκ με τις φωτο.

Αυτό με τα μανταλάκια που μπορώ να το δω?

 

FB_IMG_1516002187969.jpg

 

FB_IMG_1516002179262.jpg

Edited by Paulkaz
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο έκανα μια πατέντα και έβαλα ανεμιστήρα.

φωτογραφίες πως μπορώ να ανεβάσω? μου βγάζει αυτό το μήνυμα: Exceeds forum quota by 76,0 KB

έχω αλλάξει το μέγεθος της φωτο αλλά πάλι το ίδιο βγάζει. Η φωτο είναι 192kb

Επειδή το ultimate GT1 όπως και το απλό που έχω εγώ υποθέτω ότι δεν έχει τρύπες επάνω/κάτω δοκίμασε να βάλεις τον ανεμιστήρα πίσω (πίσω από τις θύρες HDMI,optical,USB, τροφοδοσίας). Έχω την εντύπωση ότι αποδίδει/ψύχει καλύτερα έτσι, ειδικά εάν δεν έχεις καλύψει π.χ. την optical και την USB (ίσως επειδή έτσι δημιουργεί μία υποτυπώδη ροή αέρα εσωτερικά ????). Δοκίμασέ το και μου λες εάν δεις κάποια διαφορά στην θερμοκρασία.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ultimate GT1 όπως και το απλό που έχω εγώ υποθέτω ότι δεν έχει τρύπες επάνω/κάτω δοκίμασε να βάλεις τον ανεμιστήρα πίσω (πίσω από τις θύρες HDMI,optical,USB, τροφοδοσίας). Έχω την εντύπωση ότι αποδίδει/ψύχει καλύτερα έτσι, ειδικά εάν δεν έχεις καλύψει π.χ. την optical και την USB (ίσως επειδή έτσι δημιουργεί μία υποτυπώδη ροή αέρα εσωτερικά ????). Δοκίμασέ το και μου λες εάν δεις κάποια διαφορά στην θερμοκρασία.

 

έχει πολύ μικρές τρύπες απο την κάτω μπροστινή μεριά.. αλλά δεν βοηθάει καθόλου αυτό. τις θύρες τις έχω καλύψει όλες και το optical.

https://postimg.org/gallery/2t5j8k5ng/

Edited by Paulkaz
Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλοί αγοράζουν tv box για το KODI. Οι άλλες εφαρμογές που πραγματικά είναι χρήσιμες (terrarium κλπ) σήμερα υπάρχουν (με διαφημίσεις ή όχι, πληρωμή ή όχι) και μεθαύριο μπορεί να μην υπάρχουν.

Σε κάθε περίπτωση το ανεμιστηράκι που πολλοί προτείνουν/χρησιμοποιούν βοηθάει στο να μην ασχοληθείς ποτέ με την θερμοκρασία ή το πιο πρόγραμμα ανεβάζει ή κατεβάζει την θερμοκρασία.

 

Προσωπικά με ενδιαφέρουν και οι λύσεις/πατέντες/ιδέες που κάποιοι προτείνουν. Ειδικά με τα μανταλάκια γέλασα πολύ, όμως εάν το σκεφτείς είναι ο πιο γρήγορος/ανέξοδος τρόπος να σηκώσεις το κουτί και να δοκιμάσεις την αποτελεσματικότητα 1 ανεμιστήρα.

Τώρα κάνεις πλάκα έτσι;;

Μου αναφέρεις το terrarium ότι αύριο μπορεί να μην υπάρχει που με 2 κλικ βλέπεις ότι θες και μου λες για το Kodi που κάθε μήνα ψάχνουν όλοι νέα add-on γιατί κλείνει το ένα μετά το άλλο;

 

Τουλάχιστον εδώ και μήνες τρέχει το Terrarium μπόμπα με μόνο αναγκαίο τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής.

Εγώ έβαλα και NETFLIX και το έχω ξεχάσει το KODI.

 

Αν εσύ θες να ταλαιπωρείσαι με το να ψάχνεις ποια πρόσθετα παίζουν ανά βδομάδα, δικαίωμα σου.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνεις πλάκα έτσι;;

Μου αναφέρεις το terrarium ότι αύριο μπορεί να μην υπάρχει που με 2 κλικ βλέπεις ότι θες και μου λες για το Kodi που κάθε μήνα ψάχνουν όλοι νέα add-on γιατί κλείνει το ένα μετά το άλλο;

 

Τουλάχιστον εδώ και μήνες τρέχει το Terrarium μπόμπα με μόνο αναγκαίο τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής.

Εγώ έβαλα και NETFLIX και το έχω ξεχάσει το KODI.

 

Αν εσύ θες να ταλαιπωρείσαι με το να ψάχνεις ποια πρόσθετα παίζουν ανά βδομάδα, δικαίωμα σου.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Το terrarium είναι Ferrari. Αλλά ξέρεις κάποιοι χρειάζονται όχημα για να κάνουν και τις αγροτικές τους εργασίες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνεις πλάκα έτσι;;

Μου αναφέρεις το terrarium ότι αύριο μπορεί να μην υπάρχει που με 2 κλικ βλέπεις ότι θες και μου λες για το Kodi που κάθε μήνα ψάχνουν όλοι νέα add-on γιατί κλείνει το ένα μετά το άλλο;

 

Τουλάχιστον εδώ και μήνες τρέχει το Terrarium μπόμπα με μόνο αναγκαίο τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής.

Εγώ έβαλα και NETFLIX και το έχω ξεχάσει το KODI.

 

Αν εσύ θες να ταλαιπωρείσαι με το να ψάχνεις ποια πρόσθετα παίζουν ανά βδομάδα, δικαίωμα σου.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Τώρα σοβαρά συγκρίνεις κάτι που υπάρχει και εξελίσσεται εδώ και χρόνια με κάτι που υπάρχει τώρα? Το terrarium από πότε υπάρχει ? και έως πότε θα υπάρχει? και με ή χωρίς διαφημίσεις?

Στο δε KODI με διάφορα έτοιμα builds βλέπεις ταινίες,σήριαλ,αθλητικές μεταδόσεις,live γεγονότα,ειδήσεις κλπ. πολλές φορές με 1 κλικ.Μπορείς να το κάνεις αυτό με τερραριουμ?

Τέλος πάντων δεν μπορώ να αντιπαρατίθεμαι για αυτονόητα πράγματα. Ούτε έχω την διάθεση.

Στο κάτω-κάτω ο καθένας χρησιμοποιεί ότι θέλει (και αυτό είναι το σημαντικό, δηλαδή να υπάρχουν επιλογές/εναλλακτικές).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο έκανα μια πατέντα και έβαλα ανεμιστήρα, μου κόστισε 3 ευρώ και σε 5 λεπτά το είχα έτοιμο. Παρακάτω έχω το λινκ με τις φωτο.

Αυτό με τα μανταλάκια που μπορώ να το δω?

 

https://postimg.org/gallery/2t5j8k5ng/

 

Χαχαχα, αυτό δεν είναι tv box, είναι drone. Ωραίος πάντως που ασχολείσαι, μπράβο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά συγκρίνεις κάτι που υπάρχει και εξελίσσεται εδώ και χρόνια με κάτι που υπάρχει τώρα? Το terrarium από πότε υπάρχει ? και έως πότε θα υπάρχει? και με ή χωρίς διαφημίσεις?

Στο δε KODI με διάφορα έτοιμα builds βλέπεις ταινίες,σήριαλ,αθλητικές μεταδόσεις,live γεγονότα,ειδήσεις κλπ. πολλές φορές με 1 κλικ.Μπορείς να το κάνεις αυτό με τερραριουμ?

Τέλος πάντων δεν μπορώ να αντιπαρατίθεμαι για αυτονόητα πράγματα. Ούτε έχω την διάθεση.

Στο κάτω-κάτω ο καθένας χρησιμοποιεί ότι θέλει (και αυτό είναι το σημαντικό, δηλαδή να υπάρχουν επιλογές/εναλλακτικές).

Εγώ είχα kodi build έπαιζε για μια βδομάδα, τώρα όταν βάζω μια ταινία κολλάει, έχω δοκιμάσει 5 build και σε όλα το ίδιο κάνει, μόνο σε χαμηλή ανάλυση παίζει σωστά. το τι φταίει και δεν παίζει δε ξέρω..

Έβαλα terrarium και ησύχασα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχα, αυτό δεν είναι tv box, είναι drone. Ωραίος πάντως που ασχολείσαι, μπράβο.

χαχαχα. Μόνο αυτό μου ήρθε στο μυαλό να κάνω. Μετά σκέφτηκα να ανοίξω μια τρύπα απο κάτω και να κολλήσω τον ανεμιστήρα αλλά λέω ας μην το πειράξω ακόμη.. Προς το παρών καλές θερμοκρασίες έχει, το καλόκαίρι να δω τι θα κάνει.

Edited by Paulkaz
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά συγκρίνεις κάτι που υπάρχει και εξελίσσεται εδώ και χρόνια με κάτι που υπάρχει τώρα? Το terrarium από πότε υπάρχει ? και έως πότε θα υπάρχει? και με ή χωρίς διαφημίσεις?

Στο δε KODI με διάφορα έτοιμα builds βλέπεις ταινίες,σήριαλ,αθλητικές μεταδόσεις,live γεγονότα,ειδήσεις κλπ. πολλές φορές με 1 κλικ.Μπορείς να το κάνεις αυτό με τερραριουμ?

Τέλος πάντων δεν μπορώ να αντιπαρατίθεμαι για αυτονόητα πράγματα. Ούτε έχω την διάθεση.

Στο κάτω-κάτω ο καθένας χρησιμοποιεί ότι θέλει (και αυτό είναι το σημαντικό, δηλαδή να υπάρχουν επιλογές/εναλλακτικές).

Αν ήσουν στο άθλημα χρόνια, θα ήξερες ότι πριν το terrarium υπήρχε το showbox και το popcorn.

Άρα, τι μας δείχνει αυτό;

Ότι υπάρχει πραγματική εξέλιξη και πλέον με 2 κλικ μπορείς και βλέπεις ταινία.

 

Η εξέλιξη του KODI ποια είναι τα τελευταία χρόνια; Ότι κλείνει το ένα add-on μετά το άλλο.

 

Το λάθος σου είναι που δεν παραδέχεσαι ότι το terrarium ήρθε για να μείνει. Επειδή ακριβώς δεν στηρίζεται σε add-on, δεν είναι κάτι που κλείνει αύριο. Απλά ανανέωση των links θέλει και τίποτα άλλο.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To kodi εχει καταντησει πολυ κουραστικο. Το μονο που με εχει βολεψει παρα πολυ ειναι το atlas addon, το οποιο εχει ολοκαινουργιες ταινιες με ενσωματωμενους υποτιτλους. Η ποιοτητα μονο μειον διοτι ειναι sd. ;)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά, αλλά τι κάνουμε για να δούμε HD σε Netflix? Σήμερα παρέλαβα ένα mecool m8s pro w αλλά δίνει μόνο sd

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ήσουν στο άθλημα χρόνια, θα ήξερες ότι πριν το terrarium υπήρχε το showbox και το popcorn.

Άρα, τι μας δείχνει αυτό;

Ότι υπάρχει πραγματική εξέλιξη και πλέον με 2 κλικ μπορείς και βλέπεις ταινία.

 

Η εξέλιξη του KODI ποια είναι τα τελευταία χρόνια; Ότι κλείνει το ένα add-on μετά το άλλο.

 

Το λάθος σου είναι που δεν παραδέχεσαι ότι το terrarium ήρθε για να μείνει. Επειδή ακριβώς δεν στηρίζεται σε add-on, δεν είναι κάτι που κλείνει αύριο. Απλά ανανέωση των links θέλει και τίποτα άλλο.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Συγκρίσιμα μεγέθη είναι το Terrarium με το πχ Placenta ή το Elysium. Σύγκρινε αυτά να έχει νόημα το συμπέρασμα σου. Το kodi δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το terrarium.

Έχω συλλογή 100 terabytes , ταινιών και μουσικής διαθέσιμη στο τοπικό μου δίκτυο . Μπορώ να φτιάξω μια βιβλιοθήκη με το υλικό αυτό με τα εξώφυλλα μου κλπ στο Terrarium?

Μπορώ να δω τα αυριανά ματς της Ευρωλιγκας στο Terrarium?

Μπορώ να δω ένα επεισόδιο των Απαράδεκτων στο Terrarium?

Μπορώ να δω το "Πιο θερμή κι από τον ηλιο" στο Terrarium?

Το καλό με το terrarium είναι ότι δεν σε καθυστερεί. Καταλαβαίνεις πολύ γρήγορα ότι όλα τα παραπάνω δεν μπορεί να στα προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Σαν το kodi δεν υπάρχει. Αλλά εγώ το ξήλωσα επειδή ότι ταινία και να έβαζα κολλούσε. Για μια βδομάδα έπαιξε μια χαρά. τώρα κολλάει συνέχεια η ταινία.

Δοκίμασα πόσα build και όλα το ίδιο θέμα έχουν. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Πάντως και σε άλλα forum διαβάζω οτι έχουν το ίδιο πρόβλημα με το kodi.

Με το terrarium δεν κολλάει καμία ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Σαν το kodi δεν υπάρχει. Αλλά εγώ το ξήλωσα επειδή ότι ταινία και να έβαζα κολλούσε. Για μια βδομάδα έπαιξε μια χαρά. τώρα κολλάει συνέχεια η ταινία.

Δοκίμασα πόσα build και όλα το ίδιο θέμα έχουν. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Πάντως και σε άλλα forum διαβάζω οτι έχουν το ίδιο πρόβλημα με το kodi.

Με το terrarium δεν κολλάει καμία ταινία.

 

Εμενα , μερικες φορες, κολλαει το κοντι μολις το φορτωνω. Ανοιγει, αλλα δεν μπορω να περιηγηθω στα μενου και πρεπει να το κλεισω με το greenify και να το ξανανοιξω για να δουλεψει. Αυτο συμβαινει μονο στο κοντι και σε καμμια αλλη εφαρμογη που εχω στο mecool της υπογραφης μου. Και δεν ξερω αν φταιει αυτο η το κουτι μου.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα , μερικες φορες, κολλαει το κοντι μολις το φορτωνω. Ανοιγει, αλλα δεν μπορω να περιηγηθω στα μενου και πρεπει να το κλεισω με το greenify και να το ξανανοιξω για να δουλεψει. Αυτο συμβαινει μονο στο κοντι και σε καμμια αλλη εφαρμογη που εχω στο mecool της υπογραφης μου. Και δεν ξερω αν φταιει αυτο η το κουτι μου.
Εννοείς ότι χρησιμοποιείς το greenify και έχεις το kodi στη λίστα εφαρμογών που κάνεις hinernate? Αν ναι γι αυτο κολλάει. Βασικά σε tv box δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς greenify και γενικά τέτοιου είδους εφαρμογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...