Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα φανεί στο χειροκρότημα παιδιά.

Και εγώ τα ίδια.λογικα από Τρίτη πρέπει να το παραλάβω εγώ. Θα δούμε. Για ότι νεότερο θα επανέλθω.

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1279

  • makis1024

    553

  • ath156

    1783

Σήμερα δοκίμασα BR rip 1080p από τον δίσκο μου πάνω στο TX92 και έπαιξε τέλεια η ταινία και το 5.1!

 

Αυτό περίμενα με την αγορά αυτού του box. Να παίζουν νεράκι όλα τα 1080p, ανεξάρτητα του πόσο βαριά είναι.

Τελικά μεγάλη υπόθεση να παίρνεις το μηχανάκι και να παίζει όπως είναι, χωρίς να ασχολείσαι με πειράγματα κλπ.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Με τι καλώδιο σύνδεσες για να πάρεις 5.1 ήχο; Το περιμένω και εγώ το boxάκι και θέλω να είμαι έτοιμος να πάρω το σωστό καλώδιο. Αν μπορείς πόσταρε μια φώτο του καλωδίου.

Link to comment
Share on other sites

Με τι καλώδιο σύνδεσες για να πάρεις 5.1 ήχο; Το περιμένω και εγώ το boxάκι και θέλω να είμαι έτοιμος να πάρω το σωστό καλώδιο. Αν μπορείς πόσταρε μια φώτο του καλωδίου.
Κοίτα όπως φαίνεται δεν είναι στάνταρ.

Στις περισσότερες περιπτώσεις, όπως και στο προηγούμενο box μου θέλει τέτοιο καλώδιο με ίδιο βύσμα στις 2 άκρες:

https://goo.gl/images/HNEfoy

 

Όμως το κουτί που πήρα πρόσφατα ήθελε διαφορετικό καλώδιο γιατί δεν ήταν optical (με το κόκκινο laser).

Ήθελε καρφί κλασσικό 3.5μμ να μπαίνει στο κουτί.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και η οθόνη του ΤΧ92 εν ώρα λειτουργίας.f8a545a9914c0fca0ddca997c8d8b0a3.jpg

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Η οθονούλα του εκτός από την ώρα, τι άλλες πληροφορίες σου δείχνει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια tv 4k, και οποιο κουτι της υπογραφης μου συνδεσω, αυτοματα, η αναλυση της οθονης παει στο 4k/60hz. Το επιβεβαιωνουν και οι πληροφοριες της tv και του box.

Ομως το kodi, στις ρυθμισεις/ πληροφοριες αναφερει αναλυση fhd. Επισης καποια προγραμματα οπως π.χ. wallpapers αναφερουν οτι η αναλυση ειναι fhd και προσαρμοζουν αναλογα την εικονα τους. Τι ακριβως συμβαινει, ξερει κανεις? Ποια ειναι η αληθινη αναλυση και γιατι?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονούλα του εκτός από την ώρα, τι άλλες πληροφορίες σου δείχνει;
Boot mode, σύνδεση ίντερνετ και ώρα

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια tv 4k, και οποιο κουτι της υπογραφης μου συνδεσω, αυτοματα, η αναλυση της οθονης παει στο 4k/60hz. Το επιβεβαιωνουν και οι πληροφοριες της tv και του box.

Ομως το kodi, στις ρυθμισεις/ πληροφοριες αναφερει αναλυση fhd. Επισης καποια προγραμματα οπως π.χ. wallpapers αναφερουν οτι η αναλυση ειναι fhd και προσαρμοζουν αναλογα την εικονα τους. Τι ακριβως συμβαινει, ξερει κανεις? Ποια ειναι η αληθινη αναλυση και γιατι?

Άλλαξετην ρύθμιση μέσα από το κοδι

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όπως φαίνεται δεν είναι στάνταρ.

Στις περισσότερες περιπτώσεις, όπως και στο προηγούμενο box μου θέλει τέτοιο καλώδιο με ίδιο βύσμα στις 2 άκρες:

https://goo.gl/images/HNEfoy

 

Όμως το κουτί που πήρα πρόσφατα ήθελε διαφορετικό καλώδιο γιατί δεν ήταν optical (με το κόκκινο laser).

Ήθελε καρφί κλασσικό 3.5μμ να μπαίνει στο κουτί.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Οκ ευχαριστώ κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να συνδέσω εξωτερικό usb DVD drive στο tv box για να μπορώ να βλέπω DVD?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Boot mode, σύνδεση ίντερνετ και ώρα

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Ευχαριστώ πολύ. Είμαι στο τσακ να το αγοράσω από banggood, με priority line και με έκπτωση, κάνοντας χρήση μερικούς πόντους που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όπως φαίνεται δεν είναι στάνταρ.

Στις περισσότερες περιπτώσεις, όπως και στο προηγούμενο box μου θέλει τέτοιο καλώδιο με ίδιο βύσμα στις 2 άκρες:

https://goo.gl/images/HNEfoy

 

Όμως το κουτί που πήρα πρόσφατα ήθελε διαφορετικό καλώδιο γιατί δεν ήταν optical (με το κόκκινο laser).

Ήθελε καρφί κλασσικό 3.5μμ να μπαίνει στο κουτί.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Δεν έχει δηλαδή ψηφιακή έξοδο ήχου;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δηλαδή ψηφιακή έξοδο ήχου;
Έχει, απλά δεν είναι optical. Και το 5.1 κανονικά παίζει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να πάρω ένα μποξάκι για μια φίλη μου. Ξέρω μόνο το beellink gt1 το οποίο το έχω εγώ σε 2/16. Επειδή ψάχνω να μην έχει θέμα με τελωνείο κοιτάζω σε όλα να είναι priority ή σε ευρωπαική αποθήκη. Οπότε το gearbest το αποκλείω. Η επιλογή μου ως πρώτη είναι να πάρω το beelink gt1 που το βρήκα σε Ιταλική αποθήκη όπως λέει. Κοίταξα και τα άλλα δυο. ΉΘελα να μου πείτε εάν γνωρίζετε αν αξίζουν ή να επιμείνω στην γνωστή και καλή beelink. Αναφέρομαι για τις άλλες επιλογές επισης για το vorke z6 plus και το tanix tx92 όλα έχουν πάνω-κάτω ίδια τιμή.

 

 

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

 

https://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z6-Plus-S912-3GB-32GB-KODI-Media-Player-389262.html

 

https://www.banggood.com/Tanix-TX92-Amlogic-S912-3GB-DDR4-32GB-ROM-5_0G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth-4_1-TV-Box-p-1201785.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να πάρω ένα μποξάκι για μια φίλη μου. Ξέρω μόνο το beellink gt1 το οποίο το έχω εγώ σε 2/16. Επειδή ψάχνω να μην έχει θέμα με τελωνείο κοιτάζω σε όλα να είναι priority ή σε ευρωπαική αποθήκη. Οπότε το gearbest το αποκλείω. Η επιλογή μου ως πρώτη είναι να πάρω το beelink gt1 που το βρήκα σε Ιταλική αποθήκη όπως λέει. Κοίταξα και τα άλλα δυο. ΉΘελα να μου πείτε εάν γνωρίζετε αν αξίζουν ή να επιμείνω στην γνωστή και καλή beelink. Αναφέρομαι για τις άλλες επιλογές επισης για το vorke z6 plus και το tanix tx92 όλα έχουν πάνω-κάτω ίδια τιμή.

 

 

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

 

https://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z6-Plus-S912-3GB-32GB-KODI-Media-Player-389262.html

 

https://www.banggood.com/Tanix-TX92-Amlogic-S912-3GB-DDR4-32GB-ROM-5_0G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth-4_1-TV-Box-p-1201785.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Μονο το Tanix TX92 απο το banggood εχει τη δυνατοτητα για priority ωστε ναχεις το κεφαλι σου ισυχο.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το Tanix TX92 απο το banggood εχει τη δυνατοτητα για priority ωστε ναχεις το κεφαλι σου ισυχο.

 

το beelink gt1 είναι από ιταλική αποθήκη απ ότι βλέπω. Γιατί να περάσω τελωνείο;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

το beelink gt1 είναι από ιταλική αποθήκη απ ότι βλέπω. Γιατί να περάσω τελωνείο;

Δεν παιρναει,και το μηχανακι ειναι καλο,χτυπα το.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από την μια καρφί που είπες και από την άλλη rca?
Από την άλλη εξαρτάται που το βάζεις φίλε.

Ανάλογα τον ενισχυτή, ηχεία κλπ

 

Εγώ έχω ένα audio converter και για αυτό το συνέδεσα με RCA.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους οποίος μπορεί ας βοηθήσει, απέκτησα το εξής tv box mxq pro 4k,αντιμετωπιζω το εξής πρόβλημα η τηλεόραση είναι Samsung LE40R51BX σύνδεσα όλα τα καλώδια κανονικά αλλά το χειριστήριο από την τηλεόραση δεν είναι της Samsung πάταγα όλα τα κουμπιά μπας και είναι κανένα source /input και δεν μου εμφάνισε το tv box, και σκέφτομαι μιας και είμαι ολίγοις άσχετος μήπως δεν είναι συμβατό to tv box με την τηλεόραση ή μάλλον φταίει το χειριστήριο, ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους οποίος μπορεί ας βοηθήσει, απέκτησα το εξής tv box mxq pro 4k,αντιμετωπιζω το εξής πρόβλημα η τηλεόραση είναι Samsung LE40R51BX σύνδεσα όλα τα καλώδια κανονικά αλλά το χειριστήριο από την τηλεόραση δεν είναι της Samsung πάταγα όλα τα κουμπιά μπας και είναι κανένα source /input και δεν μου εμφάνισε το tv box, και σκέφτομαι μιας και είμαι ολίγοις άσχετος μήπως δεν είναι συμβατό to tv box με την τηλεόραση ή μάλλον φταίει το χειριστήριο, ευχαριστώ εκ των προτέρων
Λίγο δύσκολο να φταίει το τηλεχειριστήριο. Δες αν συνδεσες σωστά το box και κουμπωσαν Καλά τα βύσματα στο box και στην τηλεόραση. Κανονικά πρέπει να στο εμφανίζει ως hdmi επιλέγοντας input στις ρυθμίσεις της tv.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το mecool m8s pro το πήρα στα 40€ με το κουπόνι tcb1710.είναι το 3/16

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ Beelink GT1 Ultimate και ZIDOO H6 PRO.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! Edited by jimgramm
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ beelink g1 Ultimate και ZIDOO H6 PRO.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
TANIX TX92

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

TANIX TX92

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Διαβαζω διαφορα προβληματα εδω http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/664645-tanix-tx92-amlogic-s912-cpu-android-7-1-os-2-4g-5g-wifi-1000m-lan-bt4-1/page7

Ισχυει τιποτα απο ολα αυτα? Γενικως το εψαχνα να το παρω και εγω αλλα εχω κρατηθει πισω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη εξαρτάται που το βάζεις φίλε.

Ανάλογα τον ενισχυτή, ηχεία κλπ

 

Εγώ έχω ένα audio converter και για αυτό το συνέδεσα με RCA.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Ο προβληματισμός για το αν έχει και ποιου είδους ψηφιακή έξοδο είναι σαφής.

Είναι οπτική ή ομοαξονική;

Έχει κρίσιμη σημασία αν θέλεις να το στείλεις σε ψηφιακό μέσω, πχ standalone dac ή ενισχυτή.

Σε φωτογραφίες της πίσω πλευράς, άκρη αριστερά υποδεικνύεται έξοδος spdif.

Αυτή, τι είδους είναι, ποιος ξέρει;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...