Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το belling gt 1, και διάβασα οτι δεν υποστηρίζει εξωτερικό σκληρό (πχ 1ΤΒ). Ειναι αλήθεια? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το belling gt 1, και διάβασα οτι δεν υποστηρίζει εξωτερικό σκληρό (πχ 1ΤΒ). Ειναι αλήθεια? Ευχαριστω.

Που το διάβασες; δώσε το λινκ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

αγορασα το mecool m8s pro plus απο banggood τελη σεπτεμβρη και εφτασε πριν καμια βδομαδα

ειναι η εκδοση με καλο chipset μνημης ecd αλλα χωρις reset button

Προοριζεται για απλη χρηση περισσοτερο alivegr για ζωντανη ελληνικη τηλεοραση και καμια ελληνικη ταινια/σειρα/θέατρο απο webtv καναλιων/youtube, καθως μετακινουμε μεταξυ ελλαδας-γερμανιας και εκει τα προστιμα πεφτουν βροχη για παρανομο υλικο.

Το θεμα ειναι οτι ειχε την τελευταια εκδοση firmware και απο χτες βγηκε ΟΤΑ update.

Το κανω ή οχι; και τι wipe επιλεγω;

 

edit: προσπαθησα να ανεβασω ss αλλα κατι με το φορουμ δεν το επιτρεπει

η ΟΤΑ που μου λεει ειναι η 90633009

και τωρα το box φοραει την 20170914.183646.V0619

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

αγορασα το mecool m8s pro plus απο banggood τελη σεπτεμβρη και εφτασε πριν καμια βδομαδα

ειναι η εκδοση με καλο chipset μνημης ecd αλλα χωρις reset button

Προοριζεται για απλη χρηση περισσοτερο alivegr για ζωντανη ελληνικη τηλεοραση και καμια ελληνικη ταινια/σειρα/θέατρο απο webtv καναλιων/youtube, καθως μετακινουμε μεταξυ ελλαδας-γερμανιας και εκει τα προστιμα πεφτουν βροχη για παρανομο υλικο.

Το θεμα ειναι οτι ειχε την τελευταια εκδοση firmware και απο χτες βγηκε ΟΤΑ update.

Το κανω ή οχι; και τι wipe επιλεγω;

 

edit: προσπαθησα να ανεβασω ss αλλα κατι με το φορουμ δεν το επιτρεπει

η ΟΤΑ που μου λεει ειναι η 90633009

και τωρα το box φοραει την 20170914.183646.V0619

 

Εαν σε ικανοποιεί με την έκδοση λογισμικού που έχει αστο λιγο καιρό έτσι και άσε αλλους να γίνουν beta testers λέμε τώρα, και αν δεις οτι δεν δημιουργεί πρόβλημα η νέα αναβάθμιση τότε μετά την κάνεις άφοβα, προσωπική γνώμη.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

αγορασα το mecool m8s pro plus απο banggood τελη σεπτεμβρη και εφτασε πριν καμια βδομαδα

ειναι η εκδοση με καλο chipset μνημης ecd αλλα χωρις reset button

Προοριζεται για απλη χρηση περισσοτερο alivegr για ζωντανη ελληνικη τηλεοραση και καμια ελληνικη ταινια/σειρα/θέατρο απο webtv καναλιων/youtube, καθως μετακινουμε μεταξυ ελλαδας-γερμανιας και εκει τα προστιμα πεφτουν βροχη για παρανομο υλικο.

Το θεμα ειναι οτι ειχε την τελευταια εκδοση firmware και απο χτες βγηκε ΟΤΑ update.

Το κανω ή οχι; και τι wipe επιλεγω;

 

edit: προσπαθησα να ανεβασω ss αλλα κατι με το φορουμ δεν το επιτρεπει

η ΟΤΑ που μου λεει ειναι η 90633009

και τωρα το box φοραει την 20170914.183646.V0619

 

Το reset button είναι από κάτω φιλε

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται γ......

tutorial από 4pda για αλλαγή του default launcher σε mecool m8s pro, λένε ότι λειτουργεί.

Θα το δοκιμάσω σε λίγο .

First. Need a root.

Install Root Explorer Explorer with root resolution.

I go to the system / app I delete the lancer VSLauncher2

Download Nova Launcher from the market , in the settings we allow lancher system settings, in the settings of Nova Launcher I make it the default by default, in build.prop I delete the line ro.platform.has.vslauncher2 = true

Reboot the box.

All at once you will have a Nova Launcher.

 

Επιτέλους !!!!!!!

Δούλεψεεεεεεεεε !!!!!!:up::dance::yahoo::clap:

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/a/zUFU8

το reset ειναι αυτο με το κοκκινο που οπως βλεπεις δεν εχει κανενα κουμπακι κολλημενο πανω του

και ναι το αυτοκολλητο λανθασμενα αναφερει το 912

η φωτο ειναι απο το κουτι μου που ανοιξα να δω τι μνημη εχει

Link to comment
Share on other sites

Alfawise H96 Pro+ TV Box

 

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488.html

 

με κουπόνι GBH96PPO στα 51,02€

 

 

Μακριά ούτε τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

Hdpc key θα χρειαστείς εάν κανείς αναβάθμιση από υπολογιστή για το sea μιλάω, rockchip σου είπα την γνώμη μου εγώ προσωπικά δεν μου αρέσουν, σου έγραψα παραπάνω θέλει ftmc fork του kodi back up ίσως δεν ξέρω λόγω αλλού επεξεργαστή λογικά θέλεις από amlogic back up να περάσεις σε rockchip ίσως δεν πετύχει δεν ειμαι και σίγουρος.

Εγώ πάντως σκέφτομαι να στραφώ σε windows mini pc ή nuc και είμαι ανάμεσα σε 3 τα 2 απο Κίνα και το ένα από εδώ.

Acepc

http://mediaplayers.gr/acepc-ak1/

VORKE V6

https://www.geekbuying.com/item/VORKE-V6-Intel-Core-i7-6700HQ-MINI-PC-386270.html

Το Vorke αν και ξεφευγει πολύ η τιμή του πιστεύω οτι είναι μια καλή επένδυση.

Asrock Beebox

https://www.skroutz.gr/s/12649945/Asrock-Beebox-J3455-B-BB.html?from=account_favorites

 

To Vorke είναι μυστήρια περίπτωση αφού θα σου κοστίσει και για να έρθει αλλά θα πρέπει να βάλεις λεφτά για μνήμη και δίσκο ξεχνώντας παράλληλα κάθε έννοια της εγγύησης. Έχει ρίσκο αλλά είναι τούμπανο.

 

Το Acepc είναι εξαιρετικό για τα λεφτά του και κάνει ακριβώς τα ίδια με το bebox που έχει ίδιο ακριβώς εξοπλισμό και θα σου κοστίσει τα διπλάσια λεφτά.

Το acepc δεν έχει ίχνος ..."κινεζιας" μιας και έχουν αντιγράψει το αντίστοιχο hp. Έχει και εξαιρετικό σύστημα ψύξης.

Είναι ότι πρέπει για πολύ καλό και φθηνό htpc.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Alfawise. Έχω δύο χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αν γράφει απάνω Alfawise OK αν γράφει σκέτο H96 μακριά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήταν η μοίρα μου να πάρω το Η96+.

Το πακέτο μάλλον χάθηκε και περιμένω refund από Banggood.

 

Ποιο αντίστοιχο μηχανάκι μου προτείνετε;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήταν η μοίρα μου να πάρω το Η96+.

Το πακέτο μάλλον χάθηκε και περιμένω refund από Banggood.

 

Ποιο αντίστοιχο μηχανάκι μου προτείνετε;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

m8s pro , τώρα που ξέρουμε πόσο εύκολα ρουτάρεται και διαγράφεται ο default launcher όλα είναι μία χαρά σε αυτό

 

edit

Υπάρχει κάποιος που να εχει συνδέσει contoller από ps3 επιτυχώς? Οσο και να προσπάθησα με sisaxis enabler & sisaxis controllel δεν τα κατάφερα

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται γ......

tutorial από 4pda για αλλαγή του default launcher σε mecool m8s pro, λένε ότι λειτουργεί.

Θα το δοκιμάσω σε λίγο .

First. Need a root.

Install Root Explorer Explorer with root resolution.

I go to the system / app I delete the lancer VSLauncher2

Download Nova Launcher from the market , in the settings we allow lancher system settings, in the settings of Nova Launcher I make it the default by default, in build.prop I delete the line ro.platform.has.vslauncher2 = true

Reboot the box.

All at once you will have a Nova Launcher.

 

Επιτέλους !!!!!!!

Δούλεψεεεεεεεεε !!!!!!:up::dance::yahoo::clap:

 

Ευχαριστώ , ήταν εκνευριστικό να σκάει το VS Launcher μετά από επαννεκίνηση. Να ρωτήσω όσους έχετε tv box από την συγκεκριμένη εταιρία με android nougat 7.1.1 , μήπως στα notifications βλέπετε δυο ειδοποιήσεις ( BCenter και Mgmt support ); Ρώτησα σε άλλο site και μου είπαν ότι παίζει να είναι malware οπότε έκανα εγκατάσταση το Malware bytes αλλά δεν βρήκε κάτι. Πάντως με αναγκαστική διακοπή , πάνε στο καλό ( τουλάχιστον μέχρι το επόμενο restart της συσκευής ).

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

m8s pro , τώρα που ξέρουμε πόσο εύκολα ρουτάρεται και διαγράφεται ο default launcher όλα είναι μία χαρά σε αυτό

 

edit

Υπάρχει κάποιος που να εχει συνδέσει contoller από ps3 επιτυχώς? Οσο και να προσπάθησα με sisaxis enabler & sisaxis controllel δεν τα κατάφερα

Αυτό εδώ είναι;

Mecool M8S PRO L 4K TV Box https://gearbest.app.link/seOifPiSfH

 

Έχει πάντως μεγάλη διαφορά τιμής στα 3/32 με το Η96 pro plus.

Στα 48€ είχα αγοράσει το Η96, ενώ το M8S παίζει στα 61€.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , ήταν εκνευριστικό να σκάει το VS Launcher μετά από επαννεκίνηση. Να ρωτήσω όσους έχετε tv box από την συγκεκριμένη εταιρία με android nougat 7.1.1 , μήπως στα notifications βλέπετε δυο ειδοποιήσεις ( BCenter και Mgmt support ); Ρώτησα σε άλλο site και μου είπαν ότι παίζει να είναι malware οπότε έκανα εγκατάσταση το Malware bytes αλλά δεν βρήκε κάτι. Πάντως με αναγκαστική διακοπή , πάνε στο καλό ( τουλάχιστον μέχρι το επόμενο restart της συσκευής ).

 

Εγώ δεν έχω δυο ειδοποιήσεις πάντως .

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό εδώ είναι;

Mecool M8S PRO L 4K TV Box https://gearbest.app.link/seOifPiSfH

 

Έχει πάντως μεγάλη διαφορά τιμής στα 3/32 με το Η96 pro plus.

Στα 48€ είχα αγοράσει το Η96, ενώ το M8S παίζει στα 61€.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

όχι το L αλλά αυτό https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html?rmmds=search

κατά καιρούς παίζουν κουπόνια πάντως

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δυο ειδοποιήσεις πάντως .

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

όχι το L αλλά αυτό https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html?rmmds=search

κατά καιρούς παίζουν κουπόνια πάντως

 

Ποιο firmware έχει το tv box;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο firmware έχει το tv box;

7.1.1 αν θυμάμαι καλά ( δεν είμαι σπίτι για να τσεκάρω )

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

; , μήπως στα notifications βλέπετε δυο ειδοποιήσεις ( BCenter και Mgmt support ); Ρώτησα σε άλλο site και μου είπαν ότι παίζει να είναι malware οπότε έκανα εγκατάσταση το Malware bytes αλλά δεν βρήκε κάτι. Πάντως με αναγκαστική διακοπή , πάνε στο καλό ( τουλάχιστον μέχρι το επόμενο restart της συσκευής ).

 

Εγω στο ki pro τα πάγωσα απο το link2sd και αυτά αλλά και άλλα 2 η 3 παρόμοια.

Έκανα restar όλα μια χαρά.

 

 

Έχετε σκεφτεί ότι μπορεί τα κουτιά μας να "παράγουν" bitcoin's κλπ??

Link to comment
Share on other sites

Οι custom rom νομίζεις ότι είναι αθώες;Ή για την ψυχή της μάνας τους βγαίνουν;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο ki pro τα πάγωσα απο το link2sd και αυτά αλλά και άλλα 2 η 3 παρόμοια.

Έκανα restar όλα μια χαρά.

 

 

Έχετε σκεφτεί ότι μπορεί τα κουτιά μας να "παράγουν" bitcoin's κλπ??

 

Αυτό με τα bitcoins πως σου ηρθε :confused: Νομιζω αν γινόταν ειδικα κάτι τέτοιο θα είχε μαθευτεί. Ειχαν ακουστεί στο παρελθόν για κάποια κινέζικα κινητά που είχαν εγκατεστημένα malware για υποκλοπή προσωπικών δεδομένων, αλλά μέχρι εκεί. Εδώ δεν μπορούν να φτιάξουν μια ρομ της προκοπής στα tv box να κάνουν τα βασικα χωρίς bugs, bitcoins θα σκάβουν?

 

Πάντως πλάκα πλάκα και εγώ σκαλωσα με αυτές τις δύο εφαρμογές που εμφανίζονταν στο notification panel. Σε τέτοιες περιπτώσεις με περίεργες εφαρμογές, αλλά και γενικότερα, νομίζω βοηθά να έχουμε εγκαταστημένο και κάποιο firewall όπως το AFWall+ ή κάποιο παρόμοιο ώστε να ελέγχουμε και να αποκλείουμε την πρόσβαση στο Internet για κάποιες εφαρμογές.

 

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...