Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.bee-link.com/Beelink-forum-115-1.html[/quote

 

OK αλλά αυτή δεν λέει πώς είναι για το A912;

 

Μας έγραψες ότι στο καρτελάκι σου γράφει ............AP6255 (προφανώς το AP σημαίνει Access Point).

Μας είπες ότι φόρτωσες το 9377 και έχεις πρόβλημα με το WiFi & Bluetooth.

Τι άλλο θέλεις για να δοκιμάσεις το firmware 6255 όπως σου έγραψαν και άλλοι προηγουμένως ???

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Ρε παιδιά γιατί δεν διαβάζετε, ψάχνετε λίγο μόνοι σας; μην τα θέλετε όλα έτοιμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

 

Ψαξε ρε αδελφε στα posts και δες την τελευται για το μηχανακι σου

ΠΧ Standard / home http://www.bee-link.com/Beelink-2357-1-1.html

ultimate http://www.bee-link.com/Beelink-2359-1-1.html

 

εβαλα την δευτερη ,και μετα που γεμισε η μπαρα εκλεισε και δεν ξανανοιξε, το βαζω στην πριζα και δεν εχει καθολου σημα στην τv..... τι κανω τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά γιατί δεν διαβάζετε, ψάχνετε λίγο μόνοι σας; μην τα θέλετε όλα έτοιμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αμα ξεραμε δεν θα ενοχλούσαμε να εισαι σιγουρος...... τωρα που δεν εχει καθολου σημα στην τηλεοραση μπορεις να βοηθήσεις τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

 

εβαλα την δευτερη ,και μετα που γεμισε η μπαρα εκλεισε και δεν ξανανοιξε, το βαζω στην πριζα και δεν εχει καθολου σημα στην τv..... τι κανω τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αμα ξεραμε δεν θα ενοχλούσαμε να εισαι σιγουρος...... τωρα που δεν εχει καθολου σημα στην τηλεοραση μπορεις να βοηθήσεις τι να κανω?

Έχεις το ultimate;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό εδώ:

https://www.xda-developers.com/how-to-watch-4k-youtube-videos-on-non-4k-phones/

 

Είναι για να ενεργοποιήσουμε ανάλυση 4Κ στο youtube. Λογικά θα πιάνει και στα tv box.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπάρχει εδώ και μήνες, στο κινητό μου δίνει 2κ μόνο να επιλέξω.με το τελευταίο fw στο gt1 μου όμως με πετάει.στο 109 δούλευε κανονικά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπάρχει εδώ και μήνες, στο κινητό μου δίνει 2κ μόνο να επιλέξω.με το τελευταίο fw στο gt1 μου όμως με πετάει.στο 109 δούλευε κανονικά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου με εμένα τι θα γίνει, τι λες μπορώ να κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

 

εβαλα την δευτερη ,και μετα που γεμισε η μπαρα εκλεισε και δεν ξανανοιξε, το βαζω στην πριζα και δεν εχει καθολου σημα στην τv..... τι κανω τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αμα ξεραμε δεν θα ενοχλούσαμε να εισαι σιγουρος...... τωρα που δεν εχει καθολου σημα στην τηλεοραση μπορεις να βοηθήσεις τι να κανω?

Αν δεν έχει πάθει hard brick ώστε να χρειάζεται να πειράξεις τα nand pins, εγώ τα amlogic based tv boxes τα ξεμπρικαρα φτιάχνοντας μια bootable sd card και φλασαροντας μετά τη stock rom. Googlare το, how to unbrick amlogic tv boxes, έχει και βίντεο και είναι πολύ απλός τρόπος. Αλλά πρώτα ψάξε στο νήμα της συσκευής στο freaktab μήπως υπάρχει οδηγός για unbrick.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πάθει hard brick ώστε να χρειάζεται να πειράξεις τα nand pins, εγώ τα amlogic based tv boxes τα ξεμπρικαρα φτιάχνοντας μια bootable sd card και φλασαροντας μετά τη stock rom. Googlare το, how to unbrick amlogic tv boxes, έχει και βίντεο και είναι πολύ απλός τρόπος. Αλλά πρώτα ψάξε στο νήμα της συσκευής στο freaktab μήπως υπάρχει οδηγός για unbrick.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Θα το κοιτάξω αν και δεν νομίζω να καταφέρω πολλά μιας και δεν ξέρω πολλά πράγματα, ευχαριστώ πάντως οποία περαιτέρω βοήθεια καλοδεχουμενη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

όχι το απλο ... εκει εκανα την μα@@@και... τωρα τι μπορω να κανω?

 

Αν μπορείς φίλε μου βοήθησε με γιατί δεν ξέρω πολλά πράγματα, κακώς το πείραξα από την αρχή, είναι κρίμα να το πετάξω... Δεν υπάρχει και μια για άλλο.... Help Help

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με εμένα τι θα γίνει, τι λες μπορώ να κάνω τώρα;

 

Βασικα διαβασε αυτο : http://chinagadgetsreviews.com/how-to-unbrick-any-amlogic-devices-create-an-bootable-magic-micro-sd-card-in-minutes.html

 

Φτιαξε μια Sd και βαλε αυτο και κανε κανονικα τις ενεργειες Flash

 

ΠΩΣ

κατεβαζεις απο https://beelink-my.sharepoint.com/personal/firmwareservice_beelink_onmicrosoft_com/_layouts/15/guestaccess.aspx?folderid=0d0ce62688a334730b5f9e340e70189bf&authkey=AYcSK7-_BVq3QH-w0R6GqJU

ΑΥΤΟ

W3Efr9p.png

 

Κατεβαζεις το Amlogic Burn Card Maker απο εδω : http://chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-burn_card_maker-v2-0-2.html

 

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΣΕΛΙΔΑ http://chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-burn_card_maker-v2-0-2.html

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Βασικα διαβασε αυτο : http://chinagadgetsreviews.com/how-to-unbrick-any-amlogic-devices-create-an-bootable-magic-micro-sd-card-in-minutes.html

 

Φτιαξε μια Sd και βαλε αυτο και κανε κανονικα τις ενεργειες Flash

 

 

ΠΩΣ

κατεβαζεις απο https://beelink-my.sharepoint.com/personal/firmwareservice_beelink_onmicrosoft_com/_layouts/15/guestaccess.aspx?folderid=0d0ce62688a334730b5f9e340e70189bf&authkey=AYcSK7-_BVq3QH-w0R6GqJU

ΑΥΤΟ

W3Efr9p.png

 

Κατεβαζεις το Amlogic Burn Card Maker απο εδω : http://chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-burn_card_maker-v2-0-2.html

 

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΣΕΛΙΔΑ http://chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-burn_card_maker-v2-0-2.html

Καταρχήν σε ευχαριστω πολύ. Κατεβασα το Amlogic Burn Card Maker το ετρεξα αλλα όχι με το αρχειο που μου λες να κατεβασω στην αρχη, αυτό είναι για να κανεις κανονικη ενημερωση από την καρτα. τελος παντων κατεβασα ένα άλλο αρχειο εικονας και δημιουργησα την sd με το Amlogic Burn Card Maker. Εβαλα την καρτα στο κουτι το συνδεσα στην πριζα και την tv και δεν γινεται απολυτος τιποτα παλι, πατησα και το reset μαζι και χωρις αυτό τιποτα κανενα σημα στην εικονα....επισης δοκιμασα και με το USB_Burning_Tool , τιποτα παλι.....:(

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστω πολύ. Κατεβασα το Amlogic Burn Card Maker το ετρεξα αλλα όχι με το αρχειο που μου λες να κατεβασω στην αρχη, αυτό είναι για να κανεις κανονικη ενημερωση από την καρτα. τελος παντων κατεβασα ένα άλλο αρχειο εικονας και δημιουργησα την sd με το Amlogic Burn Card Maker. Εβαλα την καρτα στο κουτι το συνδεσα στην πριζα και την tv και δεν γινεται απολυτος τιποτα παλι, πατησα και το reset μαζι και χωρις αυτό τιποτα κανενα σημα στην εικονα....επισης δοκιμασα και με το USB_Burning_Tool , τιποτα παλι.....:(

 

Εχεις πμ.....................

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πάθει hard brick ώστε να χρειάζεται να πειράξεις τα nand pins, εγώ τα amlogic based tv boxes τα ξεμπρικαρα φτιάχνοντας μια bootable sd card και φλασαροντας μετά τη stock rom. Googlare το, how to unbrick amlogic tv boxes, έχει και βίντεο και είναι πολύ απλός τρόπος. Αλλά πρώτα ψάξε στο νήμα της συσκευής στο freaktab μήπως υπάρχει οδηγός για unbrick.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

φιλε μου εψαξα και δεν μπορω να κανω τιποτα.....αυτά τα nand pins τι ακριβως είναι?( υποψιάζομαι πως πρεπει να επαθε όπως το λες hard brick) αν μπορεις να βοηθήσεις παραπερα θα σου ημουν υπόχρεος...............:hypno:

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστω πολύ. Κατεβασα το Amlogic Burn Card Maker το ετρεξα αλλα όχι με το αρχειο που μου λες να κατεβασω στην αρχη, αυτό είναι για να κανεις κανονικη ενημερωση από την καρτα. τελος παντων κατεβασα ένα άλλο αρχειο εικονας και δημιουργησα την sd με το Amlogic Burn Card Maker. Εβαλα την καρτα στο κουτι το συνδεσα στην πριζα και την tv και δεν γινεται απολυτος τιποτα παλι, πατησα και το reset μαζι και χωρις αυτό τιποτα κανενα σημα στην εικονα....επισης δοκιμασα και με το USB_Burning_Tool , τιποτα παλι.....:(

 

Σε μπρικαρισμένο κουτί μην περιμένεις να έχεις εικόνα αμέσως. Διάβασε και το Ποστ μου #8521 όπου γράφω ότι πρέπει να περιμένεις αρκετά (ακόμα και 15 λεπτά σε ακραίες περιπτώσεις).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε μπρικαρισμένο κουτί μην περιμένεις να έχεις εικόνα αμέσως. Διάβασε και το Ποστ μου #8521 όπου γράφω ότι πρέπει να περιμένεις αρκετά (ακόμα και 15 λεπτά σε ακραίες περιπτώσεις).

 

παω να το κανω τωρα να το αφήσω, αν και δεν νομιζω γιατι και μεσω usb ο υπολογιστης δεν βλεπει με κανενα τροπο το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

παω να το κανω τωρα να το αφήσω, αν και δεν νομιζω γιατι και μεσω usb ο υπολογιστης δεν βλεπει με κανενα τροπο το κουτι.

 

Δεν γίνεται τίποτα έχει τώρα 45 λεπτά και τα ίδια.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα έχει τώρα 45 λεπτά και τα ίδια.....

 

Για να είμαστε σίγουροι ότι όλα γίνονται σωστά γράφω αναλυτικά τα βήματα :

- Ετοιμάζεις την sd με το πρόγραμμα burn card maker. Δεν σου βγάζει λάθος πουθενά το πρόγραμμα !

- Βάζεις την κάρτα sd στο box. Το καλώδιο ρεύματος είναι ΕΚΤΟΣ.

- Πατάς το reset button απαλά μέχρι να κάνει ένα ελαφρό "κλικ" και το κρατάς συνεχώς πατημένο.

- Χωρίς να αφήσεις το reset button βάζεις τον αντάπτορα ρεύματος.

- Μετά από λίγα δεύτερα αφήνεις το reset button και περιμένεις έως και 15 λεπτά. Εάν τυχόν πάει να επανεκκινήσει βγάζεις την sd.

 

Συγνώμη για τα αφελή ερωτήματα, αλλά καμιά φορά παίζει ρόλο και η παραμικρή λεπτομέρεια.

 

Επίσης δεν πρόσεξα εάν είπες εάν ανάβει το ενδεικτικό λαμπάκι όταν το συνδέεις στο ρεύμα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστω πολύ. Κατεβασα το Amlogic Burn Card Maker το ετρεξα αλλα όχι με το αρχειο που μου λες να κατεβασω στην αρχη, αυτό είναι για να κανεις κανονικη ενημερωση από την καρτα. τελος παντων κατεβασα ένα άλλο αρχειο εικονας και δημιουργησα την sd με το Amlogic Burn Card Maker. Εβαλα την καρτα στο κουτι το συνδεσα στην πριζα και την tv και δεν γινεται απολυτος τιποτα παλι, πατησα και το reset μαζι και χωρις αυτό τιποτα κανενα σημα στην εικονα....επισης δοκιμασα και με το USB_Burning_Tool , τιποτα παλι.....:(

 

Μου αρεσει που ζητας βοηθεια και κανεις αλλα πραγματα απο αυτα που σου γραφουν ....

Καλη τυχη λοιπον με τα πειραματα σου

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε σίγουροι ότι όλα γίνονται σωστά γράφω αναλυτικά τα βήματα :

- Ετοιμάζεις την sd με το πρόγραμμα burn card maker. Δεν σου βγάζει λάθος πουθενά το πρόγραμμα !

- Βάζεις την κάρτα sd στο box. Το καλώδιο ρεύματος είναι ΕΚΤΟΣ.

- Πατάς το reset button απαλά μέχρι να κάνει ένα ελαφρό "κλικ" και το κρατάς συνεχώς πατημένο.

- Χωρίς να αφήσεις το reset button βάζεις τον αντάπτορα ρεύματος.

- Μετά από λίγα δεύτερα αφήνεις το reset button και περιμένεις έως και 15 λεπτά. Εάν τυχόν πάει να επανεκκινήσει βγάζεις την sd.

 

Συγνώμη για τα αφελή ερωτήματα, αλλά καμιά φορά παίζει ρόλο και η παραμικρή λεπτομέρεια.

 

Επίσης δεν πρόσεξα εάν είπες εάν ανάβει το ενδεικτικό λαμπάκι όταν το συνδέεις στο ρεύμα.

ακριβως όλα όπως τα λες εγιναν... αλλα τιποτα, και το λαμπακι αναμενο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου αρεσει που ζητας βοηθεια και κανεις αλλα πραγματα απο αυτα που σου γραφουν ....

Καλη τυχη λοιπον με τα πειραματα σου

 

τι άλλο εκανα φιλε μου από αυτά που μου γραφουν? αν εννοεις την ρομ που μου ειπες φυσικα και δεν εβαλα αυτην επρεπε να μου πεις την από κατω την img, αυτή που μου ειπες είναι για να δημιουργησεις απλη sd για αλλαγη firmware και όχι με το burn card maker , αμα το δεις θα καταλάβεις πως εκανες λαθος. αντε μετα εγω ο ασχετος να βγαλω ακρη.....

Link to comment
Share on other sites

ακριβως όλα όπως τα λες εγιναν... αλλα τιποτα, και το λαμπακι αναμενο.

 

Δοκίμασε και με USB burning Tool, όμως με την 2η μέθοδο που περιγράφω στη σελίδα 501 και που ΔΕΝ χρειάζεται να πατάς το reset button.Μπορείς να κάνεις πολλές δοκιμές απλώς τραβώντας και συνδέοντας το καλώδιο μέχρις ότου (και εάν) ξεκινήσει η ενημέρωση στη σχετική μπάρα. Επισημαίνω τα εξής θέματα που έχουν παρατηρηθεί ήδη:

 

1. Μικρό μήκος καλωδίου USΒ male-USB male (κατά προτίμηση κάτω από 15-20εκ.)

2. Αρχικά χρησιμοποίηση της έκδοσης 2.0.5.15 (όπως πρότεινε και η Beelink). Μετά από αυτήν έχω διαπιστώσει ότι μπορείς να εγκαταστήσεις και μεταγενέστερη (πιθανότατα έχει σχέση με drivers).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κανεvας κατοχος του cooleme@ mb2 s912 2/16gb να μας πει τι γνωμη του για το μηχανακι.

Ταχυτητα /εικονα /wifi/θερμοκρασιες/κοληματα/επανεκινησεις ?

Link to comment
Share on other sites

ακριβως όλα όπως τα λες εγιναν... αλλα τιποτα, και το λαμπακι αναμενο.

 

Δοκίμασε και με USB burning Tool, όμως με την 2η μέθοδο που περιγράφω στη σελίδα 501 και που ΔΕΝ χρειάζεται να πατάς το reset button.Μπορείς να κάνεις πολλές δοκιμές απλώς τραβώντας και συνδέοντας το καλώδιο μέχρις ότου (και εάν) ξεκινήσει η ενημέρωση στη σχετική μπάρα. Επισημαίνω τα εξής θέματα που έχουν παρατηρηθεί ήδη:

 

1. Μικρό μήκος καλωδίου USΒ male-USB male (κατά προτίμηση κάτω από 15-20εκ.)

2. Αρχικά χρησιμοποίηση της έκδοσης 2.0.5.15 (όπως πρότεινε και η Beelink). Μετά από αυτήν έχω διαπιστώσει ότι μπορείς να εγκαταστήσεις και μεταγενέστερη (πιθανότατα έχει σχέση με drivers).

Φιλε μου ευχαριστω και παλι, τα εκανα παλι όπως περιγραφεις παραπανω και με την 2η μεθοδο και με μικρο καλωδιο που εφτιαξα.... αλλα δεν βλεπει με τιποτα ο υπολογιστης το gt1... πρεπει να εχει κολλησει για τα καλα... τι να πω δεν ξερω τι άλλο να κανω. Αν και νομιζω ρε συ πως αυτές οι μεθοδοι με το USB burning Tool και με το άλλο Burn_Card_Maker είναι ποιο πολύ για να αλλαξεις firmwire σε ένα μηχανημα που δουλευει... δεν ξερω, αν υπαρχει κατι άλλο πριν το πεταξω πεστε μου εχω απελπιστεί......:(

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε μου εψαξα και δεν μπορω να κανω τιποτα.....αυτά τα nand pins τι ακριβως είναι?( υποψιάζομαι πως πρεπει να επαθε όπως το λες hard brick) αν μπορεις να βοηθήσεις παραπερα θα σου ημουν υπόχρεος...............:hypno:

Αυτόν εδώ τον τρόπο που σου είπα με την bootable card πριν και σου αναφέρει και το παιδί πιο πάνω τον δοκίμασες τελικα? Είναι το πρώτο που πρέπει να δοκιμασεις

http://chinagadgetsreviews.com/how-to-unbrick-any-amlogic-devices-create-an-bootable-magic-micro-sd-card-in-minutes.html

 

Για να κάνεις unbrick πειράζοντας τα nand pins θα πρέπει να ξέρεις ποια συγκεκριμένα pins πρέπει να πειράξεις. Αν δεν έχει βγει unbrick μέθοδος για την συσκευή σου με αυτόν τον τρόπο είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις μόνος σου.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν εδώ τον τρόπο που σου είπα με την bootable card πριν και σου αναφέρει και το παιδί πιο πάνω τον δοκίμασες τελικα? Είναι το πρώτο που πρέπει να δοκιμασεις

http://chinagadgetsreviews.com/how-to-unbrick-any-amlogic-devices-create-an-bootable-magic-micro-sd-card-in-minutes.html

 

Για να κάνεις unbrick πειράζοντας τα nand pins θα πρέπει να ξέρεις ποια συγκεκριμένα pins πρέπει να πειράξεις. Αν δεν έχει βγει unbrick μέθοδος για την συσκευή σου με αυτόν τον τρόπο είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις μόνος σου.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Nαι το εκανα και αυτό, τιποτα σαν να μην υπαρχει το μηχανημα μονο το λαμπακι αναβει και τιποτα μα τιποτα άλλο, ουτε ο υπολογιστης το βλεπει ουτε με την bootable card ξεκιναει να κανει τιποτα........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...